Pokoj v duši (2009)

Priznám sa, k tomuto slovenskému filmu som pristupovala opatrne (pre istotu), nakoniec ma však príjemne prekvapil. Príbeh plynul jednoducho priamočiaro svojím pokojným tempom, ale s pomerne silným vyznením v závere. Zo začiatku mi trochu vadili dialógy, no tento pocit sa čoskoro vytratil a ja som mala možnosť sledovať po dlhej dobe konečne nejaký dobrý slovenský film. Čo by som vyzdvihla, tak je to predovšetkým pomerne realistické vykreslenie života slovenského človeka, ktorému sa všetko rozpadá pod rukami a má problém sa zaradiť kvôli chybám z minulosti. Takisto sa mi veľmi páčila hudobná zložka a tým nemyslím len Kirschnerovej song. Jednoznačne to lepšie zo slovenskej súčasnej tvorby.

Dožeň, co se dá! (1999)

Príjemná komédia so zaujímavým námetom a sympaťákom Brendanom Fraserom v hlavnej úlohe. Taký milý filmíček na sobotné popoludnie. Pre mňa za 3,5*.

REC (2007)

Tak už sa tie mrchy kusavé dočkali vlastnej reality show....

Hvězdný prach (2007)

"Ak si náhodou hviezda, ktorá ku nám padla z nebies, budeš to mať medzi nami veľmi ťažké... Budeme Ťa naháňať, budeme Ťa chcieť podviesť či nebodaj zabiť. Budeš u nás čeliť mnohým nebezpečenstvám a nástrahám, ale ak budeš mať šťastie, môžeš u nás nájsť aj pravú lásku. Vieš akí sme, vieš akí dokážeme byť k sebe krutí a násilní. Videla si nás predsa odtiaľ zhora, ale takisto si mohla vidieť, že sa dokážeme milovať. Ak ťa predsa len postretne šťastie lásky, tak o ňu bojuj, lebo hviezda so zlomeným srdcom nežiari." Tak ako tá zdanlivá malá bodka na nočnej oblohe, tak aj táto snímka zažiarila. Veď aj právom, Michael Vaughn nám prináša neotrelý rozprávkový príbeh, s hviezdnym obsadením a zaujímavým spracovaním motívu rodiacej sa lásky. Tomuto nápaditému a originálnemu dielku však výrazne podkopáva nohy slabá výprava a lacno pôsobiace efekty, ktoré dávajú tušiť nie príliš veľký rozpočet. Napriek tomu však táto snímka zanechala vo mne príjemný dojem, ktorý navyše umocnil krásny soundtrack. Keďže nadmieru milujem výlety do fantazijných a rozprávkových svetov, môžete vytušiť, že tento film veľmi potešil moju detskú citlivú a romantickú dušičku. Viacej takých filmov a svet je hneď o niečo krajší.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Muńeca brava je jednou z tých najlepších vecí, ktorú nám taký odpadkový žáner akým je telenovela mohol priniesť. Pripočítajme k tomu krásnu hlavnú hrdinku Milagros a charaktery, ktoré si divák dokonca mohol aj trochu zamilovať. Príbeh nebol vyložene trápne telenovelovský, ale bol doň zakomponovaný aj humorný prvok. Navyše úvodný song bol pecka. Svojho času ma to bavilo, odpad mu preto dávať isto nebudem :)

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Mala som jednu jedinú smolu, že moja mama sa do tohto "absolútneho tureckého kinematografického skvostu" zamilovala natoľko, že večer čo večer som pri práci s počítačom bola atakovaná zvukovými vlnami vychádzajúcimi z televízneho prijímača a musela som počúvať tie trápne a naskutočne ukričané dialógy (je normálne, aby jedna ženská dokázala celú celučičkú časť vrieskať to isté a to že niekoho zabila?), väčšinou bývam k telenovelám zhovievavá (v rámci možností), ale toto bolo aj na mňa priveľa... Pre staré babky hit storočia, pre mňa odpad.

Lokal TV (2011) (seriál)

Nie príliš vtipná slovenská variácia na Southpark, ktorú z vôd podpriemernosti nevyťahuje ani o život hláškujúce Čekyho alterego Pišta Lakatoš, jediné čo mi z tohto výraznejšie utvkelo v pamäti je Rytmausova reklama... Slováci si na kvalitný a humorný animovaný seriál budú musieť ešte nejaký ten piatok počkať. ("Možno" seriálu krivdím a mladý Króner sa "možno" časom pochlapí a kvalita "možno" pôjde časom hore, no na teraz ma to nezaujalo, sorry)

Komisař Rex (1994) (seriál)

Onehdy som bola do komisára Mosera zamilovaná, a psíky mám taktiež rada. Ale ako kriminálka slabé. Z čisto nostalgických dôvodov dávam 3*.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Jedna hviezdička navyše za ten legendárny (už toľko krát sparodovaný) prehovor na začiatku. PS: Roztrieskať toľko aút v rámci jednej časti seriálu, to je také nemecké. :)

Polojasno (2009)

Roztomilý kraťasík, ktorý pobaví... :)