ACCA 13 ku kansacuka (2017) (seriál)

Tak v tomto sa s ostatnými teda asi nezhodnem, pretože pre mňa sú v ACCE až príliš fádne a nezaujímavé postavy, oku nelahodiaca kresba a dej dvadsať minútovej epizódy z osemnástich minút doslova tvorí nudné žvatlanie v neexistujúcej krajine o jej neexistujúcich problémoch (ktoré sú mi totálne ukradnuté) s prestávkami na hlbokomyseľné zapálenie si cigarety. Nad logikou riešenia problémov ani nemám silu rozmýšľať, lebo som otupený pozeraním sa, či sa niečo naozaj stane alebo nie. Ak by som už musel porovnávať s Joker Game (neviem síce prečo, lebo nevidím žiadnu spojitosť okrem epizodiálnosti), tak tam boli postavy naschvál napísané bezcharakterne, pretože keby špióni prejavovali na verejnosti nejakú silnú osobnosť, asi by nerobili svoju prácu veľmi dobre. Drop. 4/? - 40%

Adžin - Season 2 (2016) (série)

Akcia rovnako dobrá ako v prvej sérii, škaredá animácia a kresba zostali naďalej škaredé, hudba výborná, postavy sú stále pútavé a zaujímavé, jediné, čo sa mi zdalo ako mierne zhoršenie bolo, že dej sa stal predvídateľnejším. V každom prípade Ajina mám veľmi rád hlavne kvôli tomu, že keď si pustím epizódu, tak o päť minút skončí a ja sa musím naozaj ísť presvedčiť, že ten diel nebol taký krátky, ale trval normálnych 23 minút. Som spokojný a budem trpezlivo čakať na ďalšiu sériu. 13/13 - 80%

All Out!! (2016) (seriál)

Keďže som rugby v živote nehral a nikdy som nemal ani najmenšiu túžbu si ho zahrať, tak je môj názor na tematiku tohto anime vrcholne subjektívny. Kresba pôsobí na dnešnú dobu trochu zastarane a animačne je to ničím neurážajúci priemer s prekvapivo veľa statickými zábermi na to, že sa jedná o šport. Charaktery postáv sú jednoducho rozvrhnuté a veľa z nich sú mierne natvrdlé, bohužiaľ znova najviac hlavná postava, čo značne zvyšuje mieru toho, ako veľmi som bol pri pozeraní iritovaný. Jednoducho ma to ničím nezaujalo a nebolo to cvičením ani zápasmi natoľko napínavé, aby ma prinútilo sa pozerať ďalej, čo je vcelku na škodu, keďže Japonci dokážu urobiť aj pečenie chleba (Yakitate!! Japan) alebo hranie stolovej hry s kamienkami (Hikaru no go), ako to najnapínavejšie, čo človek môže v živote robiť. Drop 4/25 – 50%

Američtí bohové (2017) (seriál)

Predloha je jedna z dvoch kníh za celý môj život, ktorú som nebol schopný dočítať, pretože som si celý čas hovoril, že by sa tomu oveľa viac hodila vizuálna podoba, lebo inak je to myšlienkovo prázdny, nafúknutý a naoko kontroverzný blábol. Bohužiaľ, je tento seriál vernou adaptáciou knihy a ani krásne spracovanie a výborne obsadenie nezachráni to, že je to stále ten istý myšlienkovo prázdny, nafúknutý a naoko kontroverzný blábol. 8/8 - 35%

Animal Kingdom (2016) (seriál)

Ďalšia pošahaná rodinka, ktorá za tou z Shameless pozaostáva len o kúsok. Dialógy sú ale naproti tomu bez vtipu a akéhokoľvek nápadu, ktorý by vzhľadom na obohratú zápletku videnú nespočetnekrát v iných spracovaniach bolo celkom potreba. O to je to väčšie negatívum, keď seriál samotný je vlastne remakeom austrálskeho filmu, ktorého zápletka sa pomaly vliekla celú jeho stopáž. Obsadený a zahratý je však obstojne, takže nijako to nemôže uraziť. Drop 3/10 – 60%

Ao no Exorcist - Kjóto fudžó'ó hen (2017) (série)

Po šiestich rokoch a nezmyselnom odklone od mangy na konci prvej sérii (ktorý sa tu našťastie kompletne rozhodli ignorovať) sa vracia exorcista s novou sériou a jednoliatou arcou bez zbytočných odbočiek a fillerov. Kresba zostala rovnaká, animácia sa výrazne zlepšila a ja som prišiel na to, že sa ešte stále dokážem nadchnúť pre shounen. Dejovo je arca s Impure God zaujímavá (hlavne vďaka mytológii), i keď sa rozbiehala trochu pomalšie, no exorcistu som mal vždy rád predovšetkým kvôli charakterom a zmýšľaniu postáv a v tomto bode nemám žiadne výhrady. TOP 1 OP zima 2017. 12/12 - 90%

Atlanta (2016) (seriál)

Tak pri tomto „komediálnom“ seriály som úplne stratený. Chápem narážkam, chápem aj vysmievaniu sa kultúre a stereotypom, ale za tie tri diely som sa ani raz nezasmial, pretože som tam jednoducho nič vtipné nenašiel. Dialógovo a herecky na úrovni, no oveľa viac som sa pobavil na plagáte k seriálu, než na seriály samotnom. Drop 3/10 - 40%

Ballroom e jókoso (2017) (seriál)

Nie, jednoducho nie. Zlé svojimi hlúpymi a iritujúcimi postavami a rádoby smiešnymi scénami, ktoré sú tak neuveriteľne trápne, až mi je viac nepríjemné sa na to pozerať, ako by som to sám zažíval. Animačné štúdio je schopné vytvoriť naozaj úžasné anime, ale sem asi nasadili svojich najslabších zamestnancov, pretože nedá sa všetka vina tohto nepodarku zvaliť len na predlohu. Najdôležitejším elementom totižto v anime o tancovaní by v prvom rade malo byť zobrazenie tanca a tanec je o pohybe, elegancii, temperamente, čo sa dá veľmi ťažko vyčítať z nehybného obrázku a pusteného voiceoveru k nemu. Ak by som chcel vidieť len farebnú mangu, tak zoberiem farbičky a domaľujem si to sám. Takýmto spôsobom je nanajvýš zbytočné vôbec vytvárať nejakú adaptáciu. Drop 12/24 - 35%

Batman (1992) (seriál)

Je to jeden z najlepšie hodnotených animákov vôbec, preto som očakával do istej miery menšiu epizodionálnosť a komplikovanejší dej, postavy a problémy. Je to však len veľmi dobre, podľa predlôh spracovaný animák pre deti, ktorý má pre ľudí skôr pridanú veľkú nostalgickú hodnotu. Pre dospelého človeka, pokiaľ nie je naozaj fanúšik DC, to však v súčasnosti už nemá veľa, čo ponúknuť pri konkurencii detských seriálov ako sú Avatar alebo Trollhunters. Drop 23/85 - 60%

Berserk - Season 1 (2016) (série)

Mangu som nečítal, o predošlom anime nemám vysokú mienku a od pokračovania som nemal žiadne očakávania, takže nie som v ničom predpojatý. Počiatočná radosť, že sa konečne objavilo dospelejšie anime dokázala prebiť aj to, že sa naňho kvôli kresbe a animácii nepozerá vôbec dobre. U Ajina sa toto CGI dalo prehliadať vďaka dobre spracovanému deju, no tu tak isto ako pri anime z 90. rokov som mal po chvíli najväčší problém práve s nezáživným storytellingom a čierno-bielymi postavami.Edit: Nakoniec ako som aj očakával je vizuálna stránka najmenším problémom nového Berserkra. Problémy so stupiditou chovania postáv, neschopnosti ich logického uvažovania a absencia akéhokoľvek náznaku príčiny a následku v deji sa ku koncu množia a stupňujú a vytvárajú neuveriteľný chaos. O nezraniteľnosti a schopnosti teleportácie postáv, monštier, dokonca armád ani nemá zmysel hovoriť. Najhoršie na tom je, že ani netuším či sa dá vôbec pripisovať vina práve anime a nie hlavne predlohe. Na pokračovanie sa však rozhodne pozriem, lebo Berserkrovým najsilnejším tromfom stále zostáva pútavé a nápadité univerzum s množstvom násilia.TOP 1 OP leta 2016. 12/12 – 45%