ZionelloSVK

okres Levice
Samozvaný laik

• 11.3.2019  01:30
    O.G. (2018)

Snímok je robený, z môjho pohľadu, skôr k vyobrazeniu reálneho civilného stavu vo väznici. Ľudia ktorí bažia po násilnostiach, po akcií a podobne, by mali tento film obchádzať. Vyobrazuje sa tu totiž skôr boj jedného človeka s tým, čo spravil, čo ho čaká a ako si aspoň trochu napraviť karmu po 24 rokoch zbytočnej straty najperspektívnejšieho veku života za zbytočnú vraždu. V závere mi chýba radikálnejšia bodka za dejom. Herecky veľmi zaujímavé a celkovo prostredie a atmosféra zvládnutá skvelo. Viac by sa mi námet hodil na minisériu.

• 31.1.2019  19:22
    FTL (2017)

Ako Krátky film zaujímavé, pekne a kvalitne spracované s kvalitnými hereckými výkonmi, avšak samotná idea a udalosti sú trochu nudné a očakávané. Napriek tomu spracovanie tejto myšlienky je zaujímavé celok hodnotím dobre.

• 20.1.2019  10:41

Asi najviac ma prekvapilo Cooperovo spievanie a veľmi dobre posadený hlas a tak isto herecký výkon Stefani, ktorá ako ne-herečka dokázala veľmi dobre zahrať, v hlbokej podstate, seba. Napriek tomu, že existuje pár lepších snímkov podobného tématu a emócií, tak rozhodne ani A Star is Born nestráca priveľa. Jedine ten koniec mohol byť trochu lepší, emotívnejší, pretože napriek tomu, že tá scéna je silná, tak iné, menej závažné dostali lepšie spracovanie, alebo lepšie povedané, boli silnejšie.

• 9.3.2018  21:56

Je to zvláštny film, človek má pri ňom pocit, že panebože čo to pozerám, keď som absolútne neni fanušík tohto žánru, ale musím priznať, že snímok je dobre spravený a príbeh nie je nejako extra silný a výnimočný, ale nejakým spôsobom ma udržal a bavil, takže rozhodne pripúšťam kvality ktoré ponúka a zvyšok, ako sú napríklad sympatie k hercom a podobne, už je vždy len na subjektívnom zhodnotení, takže to písať nejdem, ale celkovo ako kvalitný rodinný film je fajn a patrí skôr k tým lepším než k tomu priemeru.

• 11.1.2018  04:00
    Miliardy (TV seriál) (2016)

Skvele spracované prostredie finančnej vojny a aj tej morálnej a zákonnej. Človek sa pohybuje na tenkej hranici medzi kriminalitou a čistym biznisom. Alebo je to čistá kriminalita ale nedokázateľná? Je biznismen ako Axelrod zlý človek, alebo len otrok okolností? Tento seriál je veľmi zaujímavý v tom ako servíruje jednotlivé osobnosti a skvelo dokáže pomotať. Herci fakt skvelo obsadení a celkovo prechody medzi sympatickým a hnusným sú dynamické a skvelo zahrané. Ja som ako divák maximálne spokojný. Takto presne si finančnú mafiu z wall street a americkú spravodlivosť predstavujem že by mohla vyzerať.

• 19.12.2017  04:02

Hlavnú rolu zvládla Charlize bravúrne a bojové scény sú priam famózne a už niekoľkonásobne nižšie či vyššie spomenutá bojová scéna na schodoch o tom hovorí sama za seba. Som tak isto zástancom, už povedzme si, faktu, že táto scéna je jednou z najlepších aké tento žáner mohol stretnúť a bol som unesený uveriteľnosťou, strihom ale aj udržateľnosťou napätia tak dlhej bojovej scény. Za mňa je Atomic Blonde rozhodne silný súper Johna Wicka aj keď si myslím že z čisto subjektívneho pohľadu sa tieto dva filmy porovnať nedajú a o to viac ma presviedča fakt, že prostredie bolo v Atomic Blonde zvládnuté skvelo a úplne inak. Dejovosť je na žáner skvelá. Nechýba dostatok akcie a zvratov, ale rozhodne k 5* chýba lepšie spracovanie digitálnej post-produkcie, kde ale narážam len na určité časti filmu, hlavne scéna kde čierne Lady naháňajú Charlize a snažia sa zabiť zásielku ktorú Charlize, resp. Lorraine preváža. Inak som mimo tohto maximálne spokojný a so zavretými očami v tejto posledne spomenutej scéne dávam 5*, škoda, že pre objektívnosť, aspoň nejakú, musím reálne odkliknúť 4. / Mrzí ma, že si v tejto veľkej komunite akčňáky nenašli dôstojnejšiu pozíciu v očiach filmových nadšencov. Myslím, že by si Atomic Blonde, ako aj mnoho ďalších skvelých snímkov, zaslúžilo lepšie finálne hodnotenie ako je bledomodrá, resp. len tak-tak červená.

• 19.12.2017  03:51
    Jako ty (2015)

Je to nudné, ale zároveň o to viac to vystihuje práve tú ochudobnenú atmosféru sveta bez emócií, v ktorom by takéto nedemokratické a zbabelé jednanie vrchností mohlo nadobudnúť podobného postavenia a nastoliť dlhodobý a nemenný stav. Budme radi, že podobné snímky nie sú odrazom reality, ale len sci-fi a ako sci-fi to dúfajme naveky vekov aj zostane.

• 19.12.2017  02:09
    Wanted (2008)

Zábva, akcia, prostredie, kamera, strih aj herecké výkony mi sedia skvelo, celé to vytvára celok. Jeden z mála filmov ktoré priviedol zase niečo nové čo možno nie je prevratné, ale zaujme to určite a celkový dojem je skvelý. Nápadité

• 18.12.2017  04:44

Myslím si že táto séria doslova a do písmena plní posolstvo vety: ,, Keď niekto nevie kedy prestať." Jediné čo film drží na úrovni mojich 3* že to aspoň preháňajú štýlovo a za veľké prachy a pokiaľ sa na tomto páni čo stoja za filmom a za jeho financovaním na tomto finančne vybijú, aspoň sa dočkáme ukončenia tejto tragikomédie, čo bohužiaľ zrejme nepríde, kedže sa nie a nie dostať do mínusu.

• 18.12.2017  04:36

Začiatok aj celý priebeh tohto skvostu mal v sebe neočakávané, aspoň z počiatku, humorné vsuvky ktoré po chvíli začali byť až nasilu otravne a zbytočne celú situáciu okolo deja zlievali do potencionálne kvalitného a drahého humorne naladeného parodického diela. Režiséri si asi neuvedomujú fakt že mať na trhu niečo takéhoto charakteru je fajn, ale nie mať toho priveľa, pretože potom sa už samostatný tvorca stáva skôr nevyberaným než vyberaným, samozrejme mám na mysli skôr vyberaným či nevyberaným medzi ľuďmi ktorí sa na film pozerajú trochu z vyššej perspektívy. Film som videl a som nadšený z toho že som ho mohol vidieť, nie však z filmu samotného. Thor Ragnarok je poňatý celý ako bordel zmes medzi Guardians of Galaxy, Sucker Punch - hlavne po hudobnej stránke v bojových scénkach a jemná prímes videoklipov skupiny Daft Punk. Je to smiešne ako dokáže niekto len preto aby zarobil takto dehonestovať skvelý príbeh z histórie a príbehov o severskom božstve či príbehoch a mýtusoch o vesmíre ktorý už sám o sebe ako ho poznáme ponúka dokonalé prostredie pre skvelé spracovanie. Takýto pop-kor-nový haha snímok som teda od takéhoto rozpočtu a námetu nečakal.

• 12.6.2017  04:54
    Miláček (2012)

Snímok nepatrí zrejme do kategórie podarených, ale myšlienku hry vyšších cieľov než je bežný "sedliak" schopný pochopiť, nech je akokoľvek presvedčený že do systému vidí a dokáže ho okašlať, by som si vedel predstaviť aj v trochu lepšie zahranom filme, kedže herecké výkony sú na môj vkus príliš slabé, resp. ani nie slabé, ale nevytvárajú tú pomyselnú bodku k scenáru, ktorý je spracovaný dobre a film zaujme. Pán Robert Pattinson sa mi na rolu hodí, avšak nie s úplným presvedčením o tom že skutočne je Georges, pretože to nehrá presvedčivo. Uma Thurman aj Christina Ricci a niektorí vybraný herci však svoje role zvládli skvelo a zahrali to tak ako si ja predstavujem že by to skutočne vyzerať mohlo, ale neštítim sa názorov opačných, kedže subjektivita je vždy odlišná. Pre práve tieto pre mňa podstatné faktory dávam len 3 hviezdy, pretože aj keď sa to z počiatku zdá možno ako zanedbateľná maličkosť, tak bohužiaľ to tak nie je a aj navzdory podla mňa skvelému scenáru, alebo skôr príbehu zo zaujímavého prostredia s relatívne dobrým obsadením a hudbou či kamerou, je moje hodnotenie také, aké je, aj keď snímok je neskutočne inšpirujúci a preto odporúčam pozrieť hlavne ľudom ktorí sa venujú písaniu, tvorbe hudby, a pod. 3/5

• 5.6.2017  16:24

Celý tento počin sa zrejme má zapáčiť tomu kto rád experimentuje a má rád experimenty, ale v tejto hnusnej, zvrátenej a nechutnej dobe, keby by až tak divné všetko to nechutenstvo nebolo, ale v tejto dobe sa k tomu ľudia aj otvorene hlásia a príde im to neskutočne in byť zvrhlý a nechutný a všetkým naokolo ukazovať ako som cool, mi nepríde práve originálne tvoriť podobné nezmyselné a nezmyselne zvrátenosťami prepchaté anti príbehy, plné nezmyselných a nelogických scén, zbytočných animácií, bez ktorých by dej nič nestratil a na konci fakt pregangbangované nechutnosti. Za mňa dve hviezdičky, pretože občas, ale naozaj občas sa nejaká scénka podarila a bola vtipná, ale skôr som sa na to celé pozeral z výrazom ako keď sa vám niekto snaží nahovoriť že diesel je finančne náročnejší než benzín.

• 2.6.2017  10:35

Tak som sa zase raz nechal nahovoriť na akčný trhák, ktorý síce trhá, ale trhá iba čas, ktorý mu musím obetovať, samozrejme nie je to až také zlé, ale určite ani nie dobré. Film je natočený skvelo, na daný žáner, scenár je typickým tak isto pre tento žáner aj spoločne s obsadením, akčnými scénami, strihom, atmosférou, a tak ďalej a tak ďalej, ale predsa len, bolo to nutné? Myslím že z časti aj áno pretože kto iný ako režiséri , ktorí majú záujem a chuť takéto snímky točiť by oživovali znova a znova tieto akčné klasické snímky, kde ide o všetko a kde je vo väčšine času nejaký skorumpovaný policajt a nakoniec ten "zlý" je ten "dobrý" a podobné známe scenáre. Ja som za takéto Béčka rád, pretože vždy to stojí za viac keď sa to spraví poriadne, aspoň vizuálne a trochu aj herecky, keď už príbeh to trošku stráca, resp. stráca na originalite, je to lepšie ako vytiahnuť starých hercov a zbúchať s nimi snímky kde sa 15 metrov šmýkajú po podlahe a všetkých vybavia dvoma kopačkami na solar a temeno. Myslím si že existuje veľa fanúškov takéhoto typu filmu , kedy zapnem pozriem a hotovo. Neriešim psychické rozpoloženie po filme, neriešim dej, neriešim otázky života, alebo úvahy do budúcna, ktoré mi tento film podnietil, jednoducho pozriem, bavím sa a vypnem. Aj to k tomu patrí. 3 hviezdičky pre dobre zvládnutú prácu kolektívu a výsledný efekt.

• 2.6.2017  10:23

Možno pre niekoho ďalší český slabo-film, ale pre mňa je to El clasico vo filmovej tvorbe.. český film, české prostredie a typicky český dej. Má to veľa do seba. Film zobrazuje život jednoduchého inštalatéra, ktorý nemal v živote vysoké ciele a nikdy mať ani nebude, premýšľa jednoducho, žije jednoduchý život a nehrá sa na nič, čím nie je. Človek za život pozná veľa ľudí a je rád keď môže aspoň takto vo filme vidieť aj takúto povahu ľudského bytia. Kohák to podla mňa zahral skvelo a navyše sa pre túto postavu Ľuboša aj skvelo hodí. Ja nemám čo vytknúť. Film je úprimný, svojský a má čo ponúknuť dnešnému, rozlietanému a životom skúšanému divákovi, aspoň na chvíľu sa pozastaviť a vidieť to čo bežne k videniu nie je. Nejaké percentá samozrejme dávam dole , pretože občas sa to nesie až moc v starom štýle života a navyše si nemyslím že časť s "rozmlácenou držkou" od arogantného pána z mesta bola nejak nutná, skôr mi tam prekážala, ale je to čisto subjektívny názor... ako vždy.

• 2.6.2017  10:15
    Oči války (2009)

Tento snímok pre mňa pojednáva o povolaní, ktoré nieje povolanie, ale skôr poslanie, aby ľudia videli čo sa naozaj deje, aby si vedeli vizuálne spomenúť po vojne, aké to bolo, alebo aspoň ako to vyzeralo. Nedokážem si ani predstaviť aké musí byť náročné vyrovnať sa so skutočnosťou že sa chystám vojsť niekam kde ma nikto nechráni, kde nemusím prísť živý domov alebo nemusí prísť domov ani moje telo, pretože podmienky kam títo ľudia chodia sú podla mňa nepredstaviteľné, ale vďaka práve týmto šialencom, dnes vieme aspoň z časti že vojna nieje vymyslená krutosť, ale pravá povaha toho čo jeden človek dokáže po dlhú dobu robiť druhému. Preto nemôžem tento film ohodnotiť nijak inak, lebo práve toto je aj akýmsi mojim poďakovaním všetkým ktorí aj dávno pred stvárneným Markom toto povolanie vykonávali a vieme vďaka nim ako vyzerala prvá aj druhá svetová vojna a aj všetky ostatné vojny, ktoré bolo možné vizuálne zdokumentovať, aspoň, ako tak.

• 2.6.2017  09:54
    Válka mozků (TV film) (2016)

Toto "dielo" patrí presne medzi tie filmy, ktoré akoby boli robené na to že ich budú vysielať niekde cez týždeň pred obedom a nikto ich neuvidí, inak by to bol asi mind blown. Fakt príšerné. Efekty ako z Herkulesa a herecké výkony aj s komplet obsadením, scenárom, hudbou, kamerou a proste kompletne celé to stojí za prd a rovná sa to tak maximálne tomu slovenskému pokusu o Sci-Fi, ktoré ani neviem ako sa volá.

• 15.5.2017  18:16
    Vikingové - Série 3 (série) (2015)

Celá séria neskutočným spôsobom graduje a získava na, nie len, kvalite, ale aj hodnote. Celkový dojem z tretej série je taký že tu už sa viac pozeráme na omnoho hlbšie vnútorné boje, príbehy postáv, vzťahy a zážitok je oveľa viac emotívnejší. Prvá aj druhá séria začínala postupne naberať všetky tieto vlastnosti a až štvrtá séria to využila naplno a diváka postavila pred naozaj pre mňa vrcholné dielo čo sa týka expresívnosti deja ako takého. Zrejme som zaujatý ako fanúšik tejto série, avšak rovnaký zážitok zaznamenala aj priateľka ktorá Vikingov odpisovala ako o ničom seriál až do ukončenia druhe série. Tretia ju chytila a pochopila že sa to celé nesie v inom rozmere ako bežné historické seriály, ktoré sa nenesú úplne podla 100% reálnosti. Za mňa 99%

• 7.5.2017  21:30

Myslím, že na oskara to určite nie je, ale rozhodne to stojí za udelenie pár hviezd za kvalitne odvedenú prácu. Herečky sú tak trochu na prelome, pretože v niektorých miestach som sa vžil do ich situácie a veril im to čo hrajú a inokedy som si hovoril, že už je to priveľmi okaté, nudné a nasilu poučujúc o tom ako treba byť zásadne proti rasizmu čo mi v tomto snímku až tak neprekáža, kedže nosnou hodnotou celého diela je práve ukázanie "pravej" reality týchto rokov a všeobecného postoja bielej spoločnosti k "farebným", preto dávam hodnotenie aké dávam a myslím že film si zaslúži dopozerať ho bez toho aby človek hľadel len na kvalitatívne aspekty a pritom zabúdal na výpovednú hodnotu, ktorá v tomto prípade má zasiahnuť práve diváka nezaujatého a nevšímavého na malé detaily, nezhody, absurdity a pod. Pre tých ktorí sa v tom rýpu už trošku viac a hľadajú na filme aj chyby tak si myslím že dielo nezaradia medzi kúsky ktoré si radi pozrú aj znova pre pripomenutie si špičkovej práce štábu. Od toho sú tu lepšie spracované filmy týkajúce tejto doby, aj keď zrejme nie zrovna tejto špecifickej témy, teda černoškami v NASA a s ich ponižovaním kvôli farbe pleti. 4/5

• 20.3.2017  12:42
    Projekt X (2012)

Film ktorý je prevažne zaujímavým hlavne pre mládež, ako by zrejme vyznelo asi najkorektnejšiu formou, ale žiaľ (chvalabohu?) mňa zaujal a viem si predstaviť že aj starších by zaujal, pretože ukazuje dianie tak absurdné že je to až skvelá zábava a navyše sú to veci, ktoré možno niekto aj chce skúsiť, ale samo jeho vychovanie mu to nedovolí, ale sledovať ako niekto takéto veci robí, je o to väčšia zábava. Skvele pobavil film a splnil účel.

• 20.2.2017  15:53

Pomaly začínam byť prekŕmený Marvelovskými skvostmi, nieže by boli slabé a zlé, ale postupne človeka omrzí tá nekonečná recyklácia a nasilu vytvorené prepojenia a záporáci. Samozrejme komixy ani nič som nečítal, ale už na začiatku filmu som si hovoril určite teraz bude toto a tamto a bolo to vždy tak a takto sa to ťahalo až dokonca filmu, pre mňa nezáživné a ohrané. Herecké obsadenie skvelé , ale myslím si že iný režiséri vedeli s touto plejádou hercov úplne inak pracovať a využit ich maximálny potenciál. Benedict mi totiž do role absolútne nesedí a pôsobí tam umelo až mám pocit že on sám nieje vo svojej koži a hrá to nasilu. To isté zažívam aj pri Tilde Swinton a celé mi to príde hrozne lacné a prepchaté menami. Jediný komu som to celé naplno uveril so všetkým a všade je Mads Mikkelsen. Za mňa teda vo finále 3* z 5, pretože rozpočet a dobrá vizualizácia niekedy nestačí.

• 9.2.2017  01:16
    Gomora (TV seriál) (2014)

Fascinuje ma ako niekto dokáže odpísať seriál už po druhej časti, avšak k seriálu. Príbeh, akcia, krv, strelba, herci, a podobne. myslím si že môžem z potešením hodnotiť všetko na 5 hviezdičiek. Seriál totiž nehrá na city, nezaujímaho nič len to čo sa deje, to sa mi páči, jednoducho mám pocit z tohto celého že to vôbec nieje robené tak aby sa mi to páčilo, tak aby ma to strhlo a podobne. Necítim v tom žiaden mainstream, žiadne zbytočne prepracované scény. Vidím to celé ako dokument, ktorý je ale natočený ako film. Herci niesú namakeupovaný krásavci ktorých režisér nechal v kostimérni prerobiť na "drsných", z nich to proste ide samé. Krvavé scény, strelba, všetko vyzerá fakt reálne a nekompromisne a preto mudete mať v niektorých chvílach pocit že sa len niekto dostal do prostredia gomory a dovolili mu natáčať všetko a všetkých, naštastie to tak nie je, ale ako píšem, ľahko do tomu uveríte. Trošku ma len trápy že v druhe sérií v prvých epizódach mi tam trochu vadí reklama na Fordy (aspoň to tak pôsobí), ale celkový dojem to nekazí. Odporúčam pozrieť si to fakt celé, hlavne pokial vás prostredie takýchto vecí zaujíma. * * * * * / * * * * *

• 8.2.2017  21:33
    Obr Dobr (2016)

Bežne som zvyknutý na to že čo sa týka rodinných fantasy animovaných filmov sú postavy vytvorené vždy tak že pôsobia tým, akýmsi, všeobecne vnímaným sympatickým a zlatým rozpravkovým spôsobom avšak problém pri tomto diele je premňa osobne strašne nesympatická mladá dievčina a celkovo zvlástne prepracovaným zasadením tohto dievčata do celkového príbehu. Čo sa týka celého diela a 3d postav animácií a tak podobne, tak v tomto nevidím žiaden problém. Príbeh zaujímavý, postavy zábavné, aj zvláštne a zaujímavé, ale stále mi tam vadí ten element, ten ľudský faktor, to malé dievča. Preto hodnotím 4 hviezdičkami, pretože ak by autory zvolili možno plne 3d svet s postavami, tak by to bolo pre mňa vysokokvalitné dielo, resp. si myslím že by bolo.

• 28.9.2016  20:38

Takto mal vyzerať warcraft film... užastné !

• 11.9.2016  10:49
    Hon (2012)

Na to že som rozbil asi 6 tanierov a dva poháre, kedže neznášam krivdu a hlúposť niektorých ludí, tak musím tomuto filmu dať 5 hviezd kedže je to fakt skvelý film, ale zanechá na človeku naozaj silné emócie.

• 12.7.2016  22:14

Nejdem nikomu vnucovať môj názor, ale mám potrebu vyjadriť ho kedže sa vo mne po zhliadnutí tohto filmu a to už po niekoľký krát udeje vždy niečo, čo takmer nedokážem popísať, teda nedokážem popísať, som chcel napísať, ale to je fuk. Jednoducho ide o to že som nikdy neinklinoval k filmom ako je tento, bol som väčšinou vždy na filmy ktoré sa venovali dejinám, vojnám a podobne a filmy spojené s hudbou som takmer na trhu ani nevnímal. Samozrejme netvrdím že film je o hudbe, je to skôr o tom ako človek dokáže niečo ak chce, ale zároveň ako dokáže zlyhať a robiť chyby, ale niečo z tej hudby tam predsa len je a je to skvelé. Nedokážem to popísať ako som vyššie spomenul, ale film ma celou svojou podstatou uchvátil a zistil som aké to je keď niekto dokonale spojí všetky prvky v jedno. Možno som snímok prehodnotil, ale jednoducho na mne niečo ten snímok zanechal a je to jeden z tých filmov na ktoré nezabudnete, aj keď si nepamätáte scenár a hlášky či scénky, vždy viete že niečo tam je čo vám urobilo tu malú škvrnku niekde na srdci aj v hlave a je to tam. Hudba skvelá, hlavná postava skvelá, príbeh skvelý jednoducho dokonalé spojenie. Akurát som nikdy nepochopil prečo pchajú hercov z takýchto filmov do nejakých futuristických superfanoblbujúcich snímkov, ale budiš. Každopádne Oscar Isaac je pre mňa Llewyn Davis a nikto iný. To je podľa mňa jeho životná rola, nie že by bola super úspešná, ale skôr niečo na štýl že proste tam patrí, tak ako Hanks do Záchrante Vojaka Ryana či Foresta Gumpa, proste si tam nikoho iného predstaviť neviete... Ale prajem to Oscarovi aby sa mu rovnako ako Hanksovi podarilo natočiť viacero postáv v skvelých filmoch kde bude nezameniteľný tak ako v tomto snímku.