Assault on Hill 400 (2023)

Nejako som nepochopil úplne niektoré spojitosti a hlavne vek hercov na daných pozíciách a taktiež niektoré absurdné scény. Hudba zvláštne graduje, nevhodne sa prerušuje, hrobové ticho vôbec nepôsobí uveriteľne. Je vidieť že niekto tu mal prachy, ale nezužitkoval ich správne. Kamera bola celkom fajn, ale efekty a hlavne všade prítomný dym a nie úplne šikovné svetlo to kazili. 2/5

Touha po odvetě (2022) odpad!

Myslím, že aj béčka by mali mať istú dávku kvality a umu, či už kamery, strihu, alebo scenára. Tento film je pre mňa uplne nepozerateľný. Príde mi, že niektorí Youtuberi dokážu natočiť lepšie akčné krátke filmy, ako je toto.

Démon zatracení (2019)

Na prvý pohlaď sa zdá, že by mohlo ísť o pomerne slušný horor, ako je zvykom si popliesť kvalitu kamery, strhu a námetu s výsledným efektom, tak inak tomu nebolo ani tu. Príbeh pomerne plytký, ale atmosféra dobrá. Samozrejme chýbala logika a civilná postupnosť riešenia problémov od hlavných postáv a tiež celkovo film stráca na dynamike v akčných scénach,  upadá kvalita a akcia v strihu. Upadá aj napätie keďže scenár mi príde ku koncu už značne oslabený a na rýchlo dorobený o záverečnej scéne ani nehovorím, trápne hororové klišé na konci , standard.

O.G. (2018)

Snímok je robený, z môjho pohľadu, skôr k vyobrazeniu reálneho civilného stavu vo väznici. Ľudia ktorí bažia po násilnostiach, po akcií a podobne, by mali tento film obchádzať. Vyobrazuje sa tu totiž skôr boj jedného človeka s tým, čo spravil, čo ho čaká a ako si aspoň trochu napraviť karmu po 24 rokoch zbytočnej straty najperspektívnejšieho veku života za zbytočnú vraždu. V závere mi chýba radikálnejšia bodka za dejom. Herecky veľmi zaujímavé a celkovo prostredie a atmosféra zvládnutá skvelo. Viac by sa mi námet hodil na minisériu.

Zrodila se hvězda (2018)

Asi najviac ma prekvapilo Cooperovo spievanie a veľmi dobre posadený hlas a tak isto herecký výkon Stefani, ktorá ako ne-herečka dokázala veľmi dobre zahrať, v hlbokej podstate, seba. Napriek tomu, že existuje pár lepších snímkov podobného tématu a emócií, tak rozhodne ani A Star is Born nestráca priveľa. Jedine ten koniec mohol byť trochu lepší, emotívnejší, pretože napriek tomu, že tá scéna je silná, tak iné, menej závažné dostali lepšie spracovanie, alebo lepšie povedané, boli silnejšie.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Hlavnú rolu zvládla Charlize bravúrne a bojové scény sú priam famózne a už niekoľkonásobne nižšie či vyššie spomenutá bojová scéna na schodoch o tom hovorí sama za seba. Som tak isto zástancom, už povedzme si, faktu, že táto scéna je jednou z najlepších aké tento žáner mohol stretnúť a bol som unesený uveriteľnosťou, strihom ale aj udržateľnosťou napätia tak dlhej bojovej scény. Za mňa je Atomic Blonde rozhodne silný súper Johna Wicka aj keď si myslím že z čisto subjektívneho pohľadu sa tieto dva filmy porovnať nedajú a o to viac ma presviedča fakt, že prostredie bolo v Atomic Blonde zvládnuté skvelo a úplne inak. Dejovosť je na žáner skvelá. Nechýba dostatok akcie a zvratov, ale rozhodne k 5* chýba lepšie spracovanie digitálnej post-produkcie, kde ale narážam len na určité časti filmu, hlavne scéna kde čierne Lady naháňajú Charlize a snažia sa zabiť zásielku ktorú Charlize, resp. Lorraine preváža. Inak som mimo tohto maximálne spokojný a so zavretými očami v tejto posledne spomenutej scéne dávam 5*, škoda, že pre objektívnosť, aspoň nejakú, musím reálne odkliknúť 4. / Mrzí ma, že si v tejto veľkej komunite akčňáky nenašli dôstojnejšiu pozíciu v očiach filmových nadšencov. Myslím, že by si Atomic Blonde, ako aj mnoho ďalších skvelých snímkov, zaslúžilo lepšie finálne hodnotenie ako je bledomodrá, resp. len tak-tak červená.

FTL (2017)

Ako Krátky film zaujímavé, pekne a kvalitne spracované s kvalitnými hereckými výkonmi, avšak samotná idea a udalosti sú trochu nudné a očakávané. Napriek tomu spracovanie tejto myšlienky je zaujímavé celok hodnotím dobre.

Hra o všechno (2017)

Tak som sa zase raz nechal nahovoriť na akčný trhák, ktorý síce trhá, ale trhá iba čas, ktorý mu musím obetovať, samozrejme nie je to až také zlé, ale určite ani nie dobré. Film je natočený skvelo, na daný žáner, scenár je typickým tak isto pre tento žáner aj spoločne s obsadením, akčnými scénami, strihom, atmosférou, a tak ďalej a tak ďalej, ale predsa len, bolo to nutné? Myslím že z časti aj áno pretože kto iný ako režiséri , ktorí majú záujem a chuť takéto snímky točiť by oživovali znova a znova tieto akčné klasické snímky, kde ide o všetko a kde je vo väčšine času nejaký skorumpovaný policajt a nakoniec ten "zlý" je ten "dobrý" a podobné známe scenáre. Ja som za takéto Béčka rád, pretože vždy to stojí za viac keď sa to spraví poriadne, aspoň vizuálne a trochu aj herecky, keď už príbeh to trošku stráca, resp. stráca na originalite, je to lepšie ako vytiahnuť starých hercov a zbúchať s nimi snímky kde sa 15 metrov šmýkajú po podlahe a všetkých vybavia dvoma kopačkami na solar a temeno. Myslím si že existuje veľa fanúškov takéhoto typu filmu , kedy zapnem pozriem a hotovo. Neriešim psychické rozpoloženie po filme, neriešim dej, neriešim otázky života, alebo úvahy do budúcna, ktoré mi tento film podnietil, jednoducho pozriem, bavím sa a vypnem. Aj to k tomu patrí. 3 hviezdičky pre dobre zvládnutú prácu kolektívu a výsledný efekt.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Myslím si že táto séria doslova a do písmena plní posolstvo vety: ,, Keď niekto nevie kedy prestať." Jediné čo film drží na úrovni mojich 3* že to aspoň preháňajú štýlovo a za veľké prachy a pokiaľ sa na tomto páni čo stoja za filmom a za jeho financovaním na tomto finančne vybijú, aspoň sa dočkáme ukončenia tejto tragikomédie, čo bohužiaľ zrejme nepríde, kedže sa nie a nie dostať do mínusu.

Thor: Ragnarok (2017)

Začiatok aj celý priebeh tohto skvostu mal v sebe neočakávané, aspoň z počiatku, humorné vsuvky ktoré po chvíli začali byť až nasilu otravne a zbytočne celú situáciu okolo deja zlievali do potencionálne kvalitného a drahého humorne naladeného parodického diela. Režiséri si asi neuvedomujú fakt že mať na trhu niečo takéhoto charakteru je fajn, ale nie mať toho priveľa, pretože potom sa už samostatný tvorca stáva skôr nevyberaným než vyberaným, samozrejme mám na mysli skôr vyberaným či nevyberaným medzi ľuďmi ktorí sa na film pozerajú trochu z vyššej perspektívy. Film som videl a som nadšený z toho že som ho mohol vidieť, nie však z filmu samotného. Thor Ragnarok je poňatý celý ako bordel zmes medzi Guardians of Galaxy, Sucker Punch - hlavne po hudobnej stránke v bojových scénkach a jemná prímes videoklipov skupiny Daft Punk. Je to smiešne ako dokáže niekto len preto aby zarobil takto dehonestovať skvelý príbeh z histórie a príbehov o severskom božstve či príbehoch a mýtusoch o vesmíre ktorý už sám o sebe ako ho poznáme ponúka dokonalé prostredie pre skvelé spracovanie. Takýto pop-kor-nový haha snímok som teda od takéhoto rozpočtu a námetu nečakal.