Assault on Hill 400 (2023)

Nejako som nepochopil úplne niektoré spojitosti a hlavne vek hercov na daných pozíciách a taktiež niektoré absurdné scény. Hudba zvláštne graduje, nevhodne sa prerušuje, hrobové ticho vôbec nepôsobí uveriteľne. Je vidieť že niekto tu mal prachy, ale nezužitkoval ich správne. Kamera bola celkom fajn, ale efekty a hlavne všade prítomný dym a nie úplne šikovné svetlo to kazili. 2/5

God of Thunder (2015) odpad!

Absolútne mimo všetkého, je to zlatanina všetkého čoho bol asi režisér fanúšik. Logika a realita sa tu o nič ani neobšuchla. Dokonca spravili z mikroskopu, Lupu s 0,9x zvätšením. Pobavilo...

Touha po odvetě (2022) odpad!

Myslím, že aj béčka by mali mať istú dávku kvality a umu, či už kamery, strihu, alebo scenára. Tento film je pre mňa uplne nepozerateľný. Príde mi, že niektorí Youtuberi dokážu natočiť lepšie akčné krátke filmy, ako je toto.

Démon zatracení (2019)

Na prvý pohlaď sa zdá, že by mohlo ísť o pomerne slušný horor, ako je zvykom si popliesť kvalitu kamery, strhu a námetu s výsledným efektom, tak inak tomu nebolo ani tu. Príbeh pomerne plytký, ale atmosféra dobrá. Samozrejme chýbala logika a civilná postupnosť riešenia problémov od hlavných postáv a tiež celkovo film stráca na dynamike v akčných scénach,  upadá kvalita a akcia v strihu. Upadá aj napätie keďže scenár mi príde ku koncu už značne oslabený a na rýchlo dorobený o záverečnej scéne ani nehovorím, trápne hororové klišé na konci , standard.

Lucie (2011)

No naozaj nič extra, pre mňa bohužial. Nejde ani tak o herecké výkony ako skor o celkový dojem a celok ako taký. Pointa slabá, kamera hrozná, zvuk aj repliky fakt bieda. Dokážem oceniť aj amatérske filmy, Europsku tvorbu, ale toto je pre mňa nepozerateľné, žiaľ. Čisto subjektívny pohľad.

O.G. (2018)

Snímok je robený, z môjho pohľadu, skôr k vyobrazeniu reálneho civilného stavu vo väznici. Ľudia ktorí bažia po násilnostiach, po akcií a podobne, by mali tento film obchádzať. Vyobrazuje sa tu totiž skôr boj jedného človeka s tým, čo spravil, čo ho čaká a ako si aspoň trochu napraviť karmu po 24 rokoch zbytočnej straty najperspektívnejšieho veku života za zbytočnú vraždu. V závere mi chýba radikálnejšia bodka za dejom. Herecky veľmi zaujímavé a celkovo prostredie a atmosféra zvládnutá skvelo. Viac by sa mi námet hodil na minisériu.

FTL (2017)

Ako Krátky film zaujímavé, pekne a kvalitne spracované s kvalitnými hereckými výkonmi, avšak samotná idea a udalosti sú trochu nudné a očakávané. Napriek tomu spracovanie tejto myšlienky je zaujímavé celok hodnotím dobre.

Zrodila se hvězda (2018)

Asi najviac ma prekvapilo Cooperovo spievanie a veľmi dobre posadený hlas a tak isto herecký výkon Stefani, ktorá ako ne-herečka dokázala veľmi dobre zahrať, v hlbokej podstate, seba. Napriek tomu, že existuje pár lepších snímkov podobného tématu a emócií, tak rozhodne ani A Star is Born nestráca priveľa. Jedine ten koniec mohol byť trochu lepší, emotívnejší, pretože napriek tomu, že tá scéna je silná, tak iné, menej závažné dostali lepšie spracovanie, alebo lepšie povedané, boli silnejšie.

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Je to zvláštny film, človek má pri ňom pocit, že panebože čo to pozerám, keď som absolútne neni fanušík tohto žánru, ale musím priznať, že snímok je dobre spravený a príbeh nie je nejako extra silný a výnimočný, ale nejakým spôsobom ma udržal a bavil, takže rozhodne pripúšťam kvality ktoré ponúka a zvyšok, ako sú napríklad sympatie k hercom a podobne, už je vždy len na subjektívnom zhodnotení, takže to písať nejdem, ale celkovo ako kvalitný rodinný film je fajn a patrí skôr k tým lepším než k tomu priemeru.

Miliardy (2016) (seriál)

Skvele spracované prostredie finančnej vojny a aj tej morálnej a zákonnej. Človek sa pohybuje na tenkej hranici medzi kriminalitou a čistym biznisom. Alebo je to čistá kriminalita ale nedokázateľná? Je biznismen ako Axelrod zlý človek, alebo len otrok okolností? Tento seriál je veľmi zaujímavý v tom ako servíruje jednotlivé osobnosti a skvelo dokáže pomotať. Herci fakt skvelo obsadení a celkovo prechody medzi sympatickým a hnusným sú dynamické a skvelo zahrané. Ja som ako divák maximálne spokojný. Takto presne si finančnú mafiu z wall street a americkú spravodlivosť predstavujem že by mohla vyzerať.