filipes.lu

filipes.lu

<< předchozí 1 2 3 4
    • 14.10.2013  14:20

Ouha, zase jsem trochu jinde. Tohle, že je skutečně červený? Hlava mi to nějak nebere. Já jako buzík jsem si dal předsevzetí, že zkouknu alespoň několik přihrátých filmů, abych měl tucha o čem moji známí pořád mluví. Možná jsem udělal chybu, že tenhle jsem nechal až skoro naposled a porovnávám s těmi, co mi připadaj kvalitnější. První věc, která mě hned trkla byla, pro mě, absolutně nesympatický výběr herců v hlavních rolích. Především Robert alias Tobi. Něchtělo se mi na něj ani koukat, natož aby mě zajímalo, jak se jeho postava bude vyvíjet, což teda bylo jasný od první minuty. Rozhovory vibrovaly mezi absolutním kýčem a trapasem. Absolutně si nedokážu představit třeba situaci ze stanu, kdy Achim sděluje tak sofistikovaným způsobemTobimu, že nemá dobrej pocit z homosexuálů, že by se za to nemusel stydět snad ani Platon. Takhle to opravdu nechodí. Proto jsem filmu nevěřil ani titulky. Jediná linka, která mě zajímala byla s postavou "Žoržího", kterou ale vůbec nedořešili, takže zase nic. Kladně hodnotím jenom hudbu a toho týpka, co si zaseknul pinďase do kalhot. Škoda, škoda.

• 4.4.2013  17:24
    Noroi (2005)

Pocit spokojenosti, který mě zaplavil při úvodní půlhodině, bohužel nevydržel do konce. Tolik chválený závěr, který měl být zlatým hřebem byl pro mě jednoduše zklamání. Dokumentární styl není blbej, ale bohužel mi to vždycky evokuje filmy se zombíkama, který jsou mi jediný z žánru hororů proti srsti. Ale tady se s ním pracuje dobře. Mozaikové scény fungují jak fotky v albu, které zapadnou před koncem, jako by si divák k albu přiřadil ty neznámé lidi ke svým přátelům. Za koho hvězda dolu byl ten magor v alobalu. Dlouho mě takhle nikdo ve filmu nesral. Zasloužil si, co dostal! Každopádně lesní scéna byla brilantní. Embrya mi trochu připomněla Kinga a jeho Nespavost, kde setníci převáželi potraty v ocelových sudech. Příjemná strašidelárna pro ospalej večer.

• 4.4.2013  17:15
    Grotesque (2009)

Samoúčelná brutálnost, při který si potrpí nejeden chlap. Jak já jsem si vzpomněl na tu bolest v guličkách, když se gymnasticky procházelo po železných zábradlích a ono to uklouzlo a nohy se rozjely, jak děvce před vejplatou. A to nešlo o šádný hřebíky. Zvláštní vložkou byla prostřední část, kdy si zubožený pár čvachtá blahem v teplých postýlkách a s plnými žaludky. Asi to nejzajímavější, co snímek nabídne. Zbytek je jenom krev, zvratky a tekutiny potřebné pro rozmnožení a hudba, jak vystřižená z dokumentu o dospívajících zajíčcích. Nenudil jsem se, ale že bych si to pustil znovu...o tom bych pochyboval. Závěr úsměvný. Trochu zabije. :)

• 4.4.2013  17:08

Pořekadlo "Vždycky může být hůř," nabralo úplně nový směr. Homolidi to tam opravdu lehký nemají, snad se nátlakem ostatních civilizovaných států něco časem změní. Dokument není špatný, jen mi zde chyběl větší prostor pro druhou stranu, ačkoliv mezi teplomety spadám i já. Zvláštní bylo prohlášení posledního zpovídaného politika, že o schovávačkách gayů neví a pokud jsou, tak to dělají záměrně, aby vzbudili pocit utlačování. Samozřejmě, že tomu nevěřím, ale kdyby se tomu snímek věnoval do hloubky, mohla by to být zajímavá sonda, vyvolávající konfrontaci divákova názoru. Každopádně, jak jsem si myslel, že největším peklem pro dospívající buznu je vesnice na severu Čech s pětistovkou obyvatel, tak to jsem asi přestřelil. Je fakt, že do vězení mě kvůli tomu nehodili, i když vyklánějící se babky z oken, chytající údivem a zhnusením protézy, když přijedu za rodičema by byly taky zajímavým námětem. Tak třeba příště =)

• 4.4.2013  14:01
    Kowai onna (2006)

I.ČÁST: Tak tu jsem si musel dát dvakrát. Zmatečně jsem nechápal, kdo na koho spadnul, kdo koho honil (bez dvojsmyslu...i trojsmyslu) a kdo byl v nemocnici. Řekněme si to upřímně: kdyby byly v Japonsku blondýnky a zrzky, bylo by to pro tenhle snímek snazší. Každopádně atmosféricky na tom byl ze všech třech částí nejlíp. Našlápnutá honička si držela hezky tempo od začátku až do finiše a najít zde hluchý místo je nemožný. /Tomu napomáhá i fakt, že jde o jednohubkovou 30-minutovku. Oni až to předělaj amíci na celovečerák, tak tomu už nebude./ Dokonce mi zde ani nevadily masky, jako některým nade mnou. Jistě, ve Face off by s tím asi nevyhráli, ale obludné to bylo. Za *****! II.ČÁST: Odlehčení po zneklidňujícím začátku. Tady si režisér hodně pohrává s divákovou fantazií a neutuchající zvědavostí, která po celou dobu vysílá signály do hlavy ve znění: "Co to tam ta kurva, kurva, má!" A i když se sebevíc snažíte to přejít a vychutnat si zábavný chvilky pobíhajícího pytle po cestě, či mírumilovné potrestání za neposlušnost v podobě třískání železnou palicí po hlavě (?), ne a ne to z myšlenek vypudit. Takže tím pádem jde o povedenou práci, kterou ale lze směle popsat, jako humorně-magorskou grotesku. (Tady by byla blondýnka i zrzka zbytečná...) Za ***! III.ČÁST: Tady jsem na začátku trochu usínal...a nebylo to nudností snímku, ale opravdu pozdní/brzní (?) hodinou. A hle, rozkoukal jsem se. Pryč je hoňka z části první i srandičky z druhý, tady už jdeme na vážno a hned přes kletbu a nadpřirozeno. Fajn, tohle já můžu. Bohůžel, v čem délka snímku prvnímu filmečku pomohla, tady ublížila. Takhle "silná pointa" si zaslouží delší průběh, jinak vyzní levně a zbytečně. Ale vem to čert, já se bavil (respektive husil

• 1.4.2013  12:58

Tenhle subžánr filmů jsem si díky čsfd oblíbil. Říkám schválně čsfd, protože do tý doby. než jsem zde proklikával a hledal, čím si zkrátit nudu, neznal jsem ho. Neznal jsem tenhle typ úchyláren, bořící všechny konvence a racionální úsudek. Dokonce už jsem si zapamatoval i jméno p.Kaufmana a shlídnul víc jeho "sebemrskačskejch" hitů, pro úzkou skupinu diváků. Vždy jsem byl spokojenej. Až do teď. Chybělo tomu všechno, co dělá tromafilmy osobitými a bylo zde všechno, co bylo trapný a navíc. Nepochopil jsem, proč se to vlastně natočilo. Možná snaha o překonání nějaký tvůrčí krize. Jenže asi i tenhle typ debžoťáren musí mít něco do sebe. Chápu asi pokus o prezentaci názoru na fastfůd, ale vyšumělo to do prázdna. Já osobně jsem teda čuměl hodinu a půl na skeče, který by nezabavili ani puberťáka masturbujícím nad výlohou KFC. Trapas.

• 1.4.2013  12:38
    Apateu (2006)

Tohle můžu. Film šlape od začátku do konce, má to hlavu a patu a velmi příjemnou hlavní hrdinku. Prostředí mi chvíli připomínalo okolí mého nynějšího domova, takže vcelku nepříjemnej pocit při večerním odchodu z bytu. I když u nás by asi neměla na svědomí vraždy nadpřirozeno, ale sousedka pod náma, která má Kainovo znamení snad větší než samotnej Kain. Lekačky fungují dobře, nejednou jsem měl pocit úniku moči. Možná, kdyby nám korejci v závěru trochu šlápli do plynu, byl bych nejspokojenější divák večera. A vrzající dveře snad ještě nikdy nebyly strašidelnější, než zde. >>>LAST THING: Rubikovo kostku jsem nedal nikdy a považuju to za jednu z nejostudnějších věcí vůbec, tudíž doufám, že se k nám nedostane Rubikovo-korejská kostka, asi by se totiž jednalo o můj duševní konec.<<<

• 25.3.2013  20:43

Nepochopeno...Nevím jestli jsem byl nějak psychicky unavenej, ale nechápal jsem proč se to tam všechno děje a občas jsem se pozastavil i na dialogama, který měly výpovědní hodnotu jako složení jahodovýho pribináčku. Na můj vkus bylo využito zbytečně moc motivů a "těžkejch" scén, takže to a mě působilo překombinovaně a ploše zároveň. Prostředí zaflusanýho stripbaru s vymydlenejma děvkama už by stačilo samo o sobě, ale přidat k tomu nedostudovanou chiruržku (co to je za slovo?), živoucí barbíny se zašitejma pipinama, hadí jazyky a k tomu přihodit třeba znásilnění na večírku...Nevim, nevim. Pro mě zbytečnej film, kterej nezaujal v ničem. Ale svý diváky si evidentně našel, takže jsem byl asi jenom fakt unavenej nebo jsem na to moc blbej...A to že mam tyhle "úchylárny" rád.

• 25.3.2013  09:06

Tenhle film mi zkazil celej můj život, jelikož už nikdy nemůžu prohlásit, že řvu jenom u filmů, kde umře zvíře. Tady nebyl ani jeden kus ( alespoň z těch viditelnejch) a řval jsem. Ne zas tolik, jak jsem čekal po přečtení komentářů, ale pár slznatejch hrachů jsem sbíral z peřiny. Malinká výtka k výběru hudby, která mi teda nesedla a občas jsem si připadal při zavření očí, že mi zákonitě po monitoru musí hledat cestu domů slepá a zelená žena, který zbláznila před deseti rokama půlku Čech. Ye-jin je výborná a !dokonce! se dalo koukat i na hereckého kolegu, takže casting musel trvat pěkně dlouho, než se k němu dopracovali. Znovu už bych to asi nedal, ale za to, že mě emocionálně znásilnili musím dát plnej. Korejci vydíraví!

• 25.3.2013  09:01
    Amputace (2012)

Bavil jsem se dobře. Styl humoru mi byl blízkej, takže jsem se od srdce zasmál bodavým komentářům hlavní ošklivky několikrát. Finále mohlo být přeci jenom vygradováno víc a halucinační pasáže líp zasazený do kontextu, protože občas zaváněly laciností, ačkoliv nebyly provedeny vůbec špatně. Příjemný bonus byl i v podobě zahleněný sestry Ariel, kterou jsem si oblíbil už v Modern family a schytala to dobře. Takže spokojenost velká a ponechávám na svém disku.

• 18.3.2013  19:47
    Díra (2009)

Kdyby to bylo o hodinu kratší a bylo by to o něčem jiným, tak by to bylo zábavnější. Po celou dobu sledování jsem se nemoh ubránit dojmu, že jsem skutečně stáhnul dětskej horor. Zní to prazvláštně, ale jinak se to zařadit nedá.Možná, že kdyby se tvůrcí drželi pouze jedný dějový linky s holčičkou, asi by to mělo větší grády...(respektive větší kids-grády). A jak už to tak u mě bejvá, Danouš mi vadil, Julča o něco míň a Luky byl ze všech nejvíc snesitelnej. Ne, že by to bylo na děkovnou řeč na Glóbech, ale snažil se a nepitvořil se, jako jeho starší filmový bratr s uhlazeným hrncem místo vlasů na hlavě. Ze srdce jsem (ne)uvítal klauna, kterej byl trapnej jak můj pokus o medovník, ale byl a to se počítá. Závěrem bych jenom uvedl prohlášení mého spoludiváka při titulcích: "Proč tenhle konec? To fakt uvažujou o dvojce?" To mluví za vše. Každopádně pokud máte sourozence nebo děcka, který ještě neonanujou nebo nemenstruujou, film jim puste a budou spokojený. Pokud už mají ovšem tyhle životní etapy za sebou (alespoň jednou), neriskujte. Byli by ste dořváni, že se máte jít léčit, že si radši pustěj Saw....

• 16.3.2013  22:18

O hodně víc nepříjemná variace hry, kterou hrajeme doma před spaním. Akorát, že pouze v rovině keců. V míře úvah jdeme doma občas ještě v brutalitě o něco výš, ale realita už by byla sakra jiná. Při představě účasti na této seanci bych byl asi srabem a utekl jako první, čekajíc kulku do zad, která by to všechno snad vyřešila. Ne, nenudil jsem se, občas mě i nepříjemně píchlo u žaludku a nebylo to výjimečně způsobeno vyžráním obsahu lednice i se zásobníkem na led. Pro mě škoda, že konec mi došel v půlce filmu. Ne, že bych si tu chtěl hrát na odhadovače pointy roku, na to jsem o něco pomalejší, ale radost jsem ze sebe měl. Škoda jen castingu, pornorajda mě sedla asi syrový křemenáče zapitý mlíkem (to byl hec, a bylo mi jenom sedm!) a postarší dáma, co se zrovna vrátila ze školy smyku byla sympatická stejně tak. Body do plusu za reálný provedení a prazvláštní rozmělněnost atmosféry, kdy se u mě jako vrcholy sinusoidy střídaly pocity strnulosti a nedobrácký zvědavosti.

• 20.1.2013  15:46
    Piráti! (2012)

Místy až skoro nefunkční animák, který doplácí na hluchý místa podobně, jako koncert metalový skupiny prokládaný v přestávkách spoty na nové CD české femme fatale Dády Patrasový. Těšil jsem se hodně, nýbrž předchozí kousky mám hodně v oblibě. Samo, že jsou zde místa úsměvná, vtipná a milá, ale není jich moc. Né, že bych nefandil tý roztomilý ptačí blbounce, ale nic víc mi Piráti nenabídli. Což je škoda, protože potenciál to mělo. Příběh se vleče, jak tři tejdny před vejplatou,postavy nejsou sympatický, tudíž je problém s nima navázat spojení (?). Co mě ale dostalo je hudba. Chvílema příjemná a chvílema se mi stavěly i chlupy v podpáždí. Hlavně song: I dont cry (pracovní pojmenování) v dojemné chvilce sebemrskačtství nad ztrátou Dodyně. To musel nazpívat někdo v hodně debilní náladě. Každopádně modelína je pořád fajn a tak alespoň ona dodává pořád punc neokoukanosti, ale chlapi se mohli vytáhnout víc. Nu, nu, škoda.

• 20.1.2013  15:36

Ano, přiznávám, že jsem Zvonilku pustil jenom pro pobavení a zabití nudy. Každej občas sáhne po filmu, kterej ho absolutně nezajímá a ještě si z něj dělá srandu a aby se i utvrdil v tom, jak je to blbý a nepochopitelný. Tenhle pocit mi ale vydržel zhruba pět minut do scény se zajícem, kterýmu se moc nechtělo přejít hranici mezi teplem a zimou. Bylo to tak kurevsky roztomilý, že moje ženská část zaplesala a už jsem se neodtrhnul. Samozřejmě, že je Zvonilice pro to nejmenší publikum, ani jsem od toho nečekal žádnou příběhovou masírku s perfektním scénářem a netřelými nápady, ale nečekal jsem ani, že to dokoukám. Dokoukal a to s velice divnym pocitem. Jako by se mi o něco stáhnul genitál a povyrostly prsa. Ale čert to vem. Zvonice je bezváá a já bych pro dnešek chtěl mít taky křídla! (Nechutné, nechutné...)

• 15.1.2013  22:03
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Community, aneb jak si vytvořit totální závislot na seriálu během dvou dnů. Rozjezd sice pomalejší, ale od pátýho dílu je to ničím nebržděná jízda ve stylu nonlaugh sitcomů. Zamiloval jsem si kompletně všechny z ůstřední šestice. Jak jsem se bál, že mi bude lízt na nervy starej Pearce, jsem z něj odvařenej, co replika to perla, kterou bych nikdy žádný svini nehodil :) Abed jako Batman nezapomenutelnej, ale kdo je mýmu vkusu nejblíž (a to teď nemam na mysli vzhled :D) je Sherley-Shakira...Slepičí prdelka s křesťanskýma zasádama- divný spojení, proto tak skvěle funguje. Jsem nesmírně rád, že jsem se k tomuhle seriálu díky csfd dostal a směle řadím mezi svých top10. Možná, že úplně nejvýš :)

• 12.1.2013  20:39

Mám obrovskej problém tyhle typy filmů hodnotit objektivně. Když je v pohádce myš, vidím svojí bývalou myš. (Bývalou, jakože mazlíček, co už nežije, né že bych randil s krysou na odpaďáku.) Když je tam kočka, vidím naší kočku. Když je tam pes a ještě takhle mrtvě nunanej, nemůžu ho nepřipodobňovat k mojí psí baronce. Jsem slaboch a tak jsem řval snad skrz celej film (dejme to za vinu i hnusnýmu počasí a špatným zprávám na krimi plus). Animace výborná, postavičky řádně hnusný a alespoň trochu originální příběh (tím nemyslím oživení mrtvýho, ale llinku s vědou.) Mít v sobě trochu víc testosteronu (a že bych ho mít měl, ale asi na mě v břiše zapomněli a narvali ho radši do nějaký lesbičky na motorce), bylo by to za míň. Takhle za plnej, s vědomím, že mě autoři vydírali dojemnejma scénama a mně to nevadilo!

• 12.1.2013  20:31

Čekal jsem to vtipný, bylo to vtipnější. Čekal jsem to šílený, bylo to šílenější. Čekal jsem tak animák na tři a je to na čtyři. Obrovským kladem tohohle hotelu je výborná rozloženost jednotlivých gagů a vtípků, která povětšinou "pohádky" trápí tím, že vystřílí všechna esa z rukávu během první půl hodiny a pak už se jen táhne a dlouze se čeká na další. Zde se divák baví průběžně, samozřejmě pokud ho trapárničky tohohle typu uspokojují, jako mě (metaforicky). Patos tu je, jako ve všem dětským, ale dá se snýst, protože v podání KRESLENÝ upírky, je víc snesitelnější, než v případě hraném. (Beztak byla hezčí, nez nějaká rajda Bella s rychlerostoucím dítětem.) Spokojenost.

• 12.1.2013  20:25

Mě osobně trailer navnadil a tudíž jsem čekal průměrnej, ale dobrej horor, tak trochu atmosférickou duchařinu. A ejhle, ono o hororu tady nemůže bejt řeč. Bohužel pro film, a tím víc bohužel pro mě, jsem se často musel přesvědčovat, že se nedívám na romanťák, kde Jennifer vyhraje souboj hudebních kapel a za zvuků trombónu a za děště konfet, bude požádána o ruku sympatickým, i když trochu divným Maxem. Poslední třetina filmu naštěstí tenhle pocit vymazala a utopila ho ve středoškolským punči ve fontáně a konečně se něco dělo. Pointa nebyla blbá, já jí neodhadnul, takže body k dobru, ale o vyraženým dechu tady mluvit nebudem. Co mě skutečně chvílema vytáčelo byla blbá, blbá, stupidně blbá kamera, která občasnejma záběrama rozhoupala žaludek, jak řetízák na pouti. Asi pokus o inovaci, něco neobvyklýho, ale tenhle způsob bych nechal dokumentu o lovci krokodýlů na Amazonce. Body k dobru nahrává do brány koukatelnosti krásná Jennifer, která je talent (a to ani ne tak jenom díky mýmu pocitu, ale jak už především dokazují nominace na různá filmová ocenění) a pěkně zpívá ( a že tohle někdy napíšu k thrilleru jsem nečekal). Max má zase pěkný kukadla (jak zrcadla, haha) a packy (jak dva klacky, haha). A dost už pubertálních výlevů o vzhledu hlavní dvojice...Závěrem jen stačí prohlásit, že na sobotní odpoledne jde o příjemnej předkrm na další filmový kousky, ke kterému se asi znovu vrátí jen fanoušci tý mladý kočandy a občané, bydlící na konci ulice, aby se přesvědčili, že nejde o jejich dům. A těch je vlastně hodně. P.S. Ta přezrálá matka musela mít mezi nohama pořádnej rock&roll, než se překulila do třícifernýho věku. Takhle nesympatická mi naposledy byla Buldoková ve slečně zamilovaný, kdy se nás s nakresleným obličejem a s kozačkama od stylisty Bartošový, snažila přesvědčit, že jde o poblázněnou mladou laňku a spíš to vypadalo, jako by si Bohdalová hrála na středoškolačku. Br.

• 3.12.2012  22:30

Vzhledem k roku vydání se nesluší říct: otřepané téma, protože si tenhle film takhle jednoduchý odsouzení nezaslouží. A ono, když tak nad tím přemýšlím, i kdyby byl film natočen v roce současném, pořád by tenhle výkřik postrádal na hloubce, protože natočeno a hlavně zahráno, je to skvěle. Film není ani tak o složité době, o které nemá žádný smysl polemizovat, ale o zabojování nikoho proti všemu. Přiznám se, že povídku jsem nečetl, protože Drda šel úplně kolem mýho literárního cítění, ale jak to napsal jakkoliv, tohle je film útočící na smysly těmi nejzaručenějšími prostředky...Ne, nejedná se o srdcervoucí scény, kdy ženský vyrvou dělohu a chlapi dobrovolně odevzdaj pinďoje humanitární organizaci, jde o pocitovku, kde vcucávající kamera a ztísněnost zbytečnosti a nemohoucnosti sežere diváka do obrazu a vyflusne ho až při závěrečných titulcích. Ačkoliv jsem nedal plnou palbu (především kvůli hudbě, která mi chvílema vadila a kolísavosti tíživosti s prázdnými minutami) jde o silný film, který zaslouží shlédnutí...

• 21.11.2012  01:51
    Leon (1994)

Naprosto dokonalý spojení dětský naivity a vypočítavosti se světem osamocenýho dospěláka, kterej nemá právo na soukromí. Každá minuta stupňuje nuance mezi dvěma rozdílnými světy až do extrémních hloubek ("on je můj milenec") a nikdy nepřekročí práh vkusu a morálky, což je možná dobře pro komerční svět, možná špatně pro výpověď uměleckou. Reno je výbornej, Portmanka dobrá a navíc jsem tam měl i Bjork. Z čeho jsem měl ale husí kůži i na prdeli byl českej dabing- doufám, že za tohle někdo sedí za mřížema. Příště už jenom v originále. Ale jinak hodně silnej a několikrát i dechberoucí zážitek, pro mě vcelku překvapivě.

• 20.11.2012  17:56

Je to strašně blbý, ale takhle vysoký hodnocení a oblíbenost filmů vždycky člověku trochu podbízí k vyššímu hodnocení, aby moc nevyčníval a nebyl nařčen z provokace. Zkusím tomu odolat a dám hodnocení opravdu vlastní. Jeden z důvodů je ten, že jsem vyloženě alergickej na westerny, protože mi všechno připadá umělý, přehnaný a nevěřím ani koňům kopyta. Jenže někdy se spletu a jsem příjemně překvapenej, jako se mi to včera stalo s Butchem Cassidy, což není zas tak úplně čistokrevnej western, ale má k němu blízko a já se bavil. Tohle mi ale málem vyrvalo oči z hlavy. Někdo může namítnout, proč na to tedy koukám. Důvod je jasnej: protože je to zrhuba 20.nejlíp hodnocenej film, tak chci vědět, o co jsem celou dobu ignorace přicházel. A teď už vím, že o nic. Já chápu, že to můžou mít lidi rádi, měl bych se správně i podívat na rok výroby atd., ale já si nemůžu pomoct. Vytáčelo mě úplně všechno. Už jenom úvodní nabírání statečnejch- "no, ono za to nic neni, je to jenom o dobrý vůli pomoct," "žjů, tak to beru a hned< proč? Navíc některý postavy vypadali jak z parodie, viz pán, co uměl vrhat nožema. To jako vážně? Nikomu nebudu brát jeho názor, nebo rozkřikovat, že film je na hovno. Asi není, když vyčnívám, jako jeden z mála. Chyba bude někde na mým přijímači. Ale i tak naštěstí můžu ohodnotit to, jak to vidím já. Já viděl nudnou pohádku o tom, jak sedm, potažmo šest nejlepších chlápků z okolí jde zadarmo pomáhat potřebnejm, aby se měl někdo líp. Příběh slabej, ale ještě pro antifanouška westernů tak nezajímavě a uspávačně podanej, že už mě na tom nebavilo lautr nic. Škoda, šanci jsem tomu ale dal. Naštěstí je můj názor v takovýmhle houfu zbytečnej.

• 19.11.2012  12:03

Čekal jsem něco víc zelenýho, naturálnějšího a heroickýho. Bohužel to bylo víc žlutý, industriální, ale naštěstí i vtipnější. Jonese jsem podle vyprávění měl vždycky za nějakýho namakanýho magora, co všechno ví a všechno zná. A on je to ve finále roztomilej trouba, kterýho jsem si oblíbil během prvních pěti minut. Jeho ušlápnutá kolegyně mi v tom pomáhala a já byl tak svědkem velice příjemný hlavní dvojice, jež to nemá moc v rukách. Kdyby bylo míň nacistů a lodí a bylo víc chrámů a "soukromí", byl bych spokojenej. P.S. Harrison Fiat byl za mlada štramák :D

• 18.11.2012  17:02

Některý pasáže jsou dokonalý a užíval jsem si z nich každou sekundu, viz celá linie s Umou nebo Brucem a tou jeho roztomile připitomělou čůzou =) Asynchronní seřazení tady funguje skvěle a člověk si aspoň zapřemejšlí, kdy a co se děje. Hlášky zde padaj, jak černoši po ebole, i když pro mě to bylo kontraproduktivní, jelikož jsem se k Pulp fiction dostal až teď, takže mi to spíš přišlo, že herci odříkávaj ze scénáře hlášky mých známých :)) Kdo mi bohužel moc nesednul byl Samuel L. Jackson, ať už to bylo jeho postavou a nebo mými ne-moc-dobrými sympatiemi k tomuhle herci. Každopádně jde o fajn film, kterýmu já asi zcela a úplně nepropadnu, ale pravděpodobně se k němu ještě vrátím. A to už je co říct =)

• 17.11.2012  22:28

Začínám mít pocit, že jsem nějakej mutant, kterýmu chybí část mozku na zpracování kultovních filmů. Tohle byl prostě Kmotr v poušti. Já subjektivně absolutně nechápu, co dělá tenhle film takovým klenotem, že je tak oblíbenej a tak vysoko na všech žebříčcích. Pochopím vysoký hodnocení od milovníka westernů, pochopím třeba i nějakou tu přihozenou hvězdu za nostalgii ke staršímu filmu, ale tolik? To jsou všichni vyznavači kovbojů? Já teda ne, ale to není jedinej důvod, proč jsem dal tak málo...(možná tady až riskuju...) Snad je to tim, že jsem jiná generace, nebo si to nedokážu jinak vysvětlit. Děj filmu je plochej, nebo mě alespoň nestačil, cowbojové jsou si tak podobný, že jsem od půlky filmu ani nevěděl, kdo s kým mluví, a doufal, že mi to pak třeba dojde. Nedošlo...Cardinale je možná pěkná, ale je sympatická jako klon Johanson a Kidman, Nevěřím tomu, že kdyby byl natočen v dnešní době a byl na chlup stejnej, tak by byl takhle úspěšnej...Dvě hvězdy za hudbu a všudypřítomný koně, a to je taky nemusim.

• 17.11.2012  15:49
    Země kůlů (2010)

Vůbec nevim, proč se snažim těmhle filmům o ničem dávat pořád šanci. Tohle byl snad stej porod, kdy koukám na nudu v konkrétní podobě a odpočítávám každou minutu, která zbejvá do konce. Jednu hvězdu za masky, protože když nic, tak ty držky aspoň vypadaly dobře. To už je pro mě zajímavější akce ve Svatbě upírů a napínavější děj v Kungfu pandě. Kdo má tyhle filmy rád, asi si přijde na svý, tohle je prostě čistě subjektivní hodnocení toho, jak mě sralo úplně všechno. Přes debilní vnitřní monology mlaďase, co se učí od mistra, kterej je mimochodem taky úplně céčkovej, zabíjecím praktikám. Už ne, tohle byl poslední pokus...

• 16.11.2012  22:43

A Španělé nám opět ukazují, že umí. Umí výtečně. Tak jako jsem se první půl hodinu vztekal nad stylem vyprávění alá Rosemunda, tak pak už to jede tempem rychlíku Praha-Děčín. Málilinkato škoda, že film je trochu předvídatelnej (nemluvím o hlavní pointě, na tu jsem nepřišel a možná to bude i tím, po přečtení zdejších komentářů, že jsem šel do filmu bez traileru), a dá snadno odhadnout, jak bude pokračovat...ale stejně...ten pocit nemožnosti úniku a snažit se spolupracovat s nepřítelem...uff...film mě donutil přemejšlet nad tím, jak bych se asi zachoval já a nedošel jsem k žádnýmu závěru. No musí to bejt prostě strašný. U mě za plnej počet, i když objektivně bych měl být asi na čtyrech, ale nemůžu si pomoct. To, jak to zpočátku vypadalo, jak porno pro romantiky, tak to skončilo psychologickou bombičkou. P.S. Ta Belen byla tůze krásná. Ani se Fabianě nedivim, že, že nic...:) P.S.2: Miluju dramatický konce za zvuku orchestru.P.S.3: Horor to opravdu není z procenta!

• 16.11.2012  21:17

Tyhle typy filmů jsou pro mě vždycky příjemný překvapení, aneb i z hovna se dá uplácat iglů. Zpočátku jsem měl obrovskej problém s tou těhotnou kozou, která mi přišla, že je buď na kodeinu nebo jí po každým slově střílej proud do zadku, protože něco tak zpomalenýho a nesympatickýho jsem dlouho neviděl. Pak mi to naštěstí vysvětlili a já se uklidnil. Kdo mě naopak bavil byla Sara, kterou začínám mít čím dál tím radši a odvedla zde dobrou práci. Pointa filmu je zajímavá, škoda jen neúplnýho vysvětlení proč, ale postačí. Dá se ještě jakž takž říct, že jde o originální zápletku. Možná by neškodilo v některých záběrech zatlačit trochu víc na pilu a přihřát trochu atmosféru, aby nevyznívala tak prázdně, protože prostředí na to bylo vhodný. Ale nebudu už hnidopich a spokojeně film doporučím k shlídnutí. Třeba k jednomu, možná k dvoum, aby se dalo všimnout šikovný výstavby a vodítek, ale na dnešní produkci to bohatě stačí.

• 15.11.2012  17:55

Škoda, že je to tu všechno tak přehnaný, protože atmosféra opuštěný nemocnice, i když to tu bylo už tisíckrát, má pořád hodně do sebe. Škoda debilního chování postav, protože to mělo potenciál. Ne na to být hororem roku ani měsíce, ale potenciál nepříjemně zapůsobit a někdy vystrašit. Kdyby se to udrželo v rovině: hele něco tu je, támhle se něco mihlo, šlo by o dobrý béčko. Pro mě to ale skončilo ve scéně s vanou a krví, to už jsem se fakt musel usmívat. Ne všechno zlo, který má vyděsit musí bejt vidět, někdy je lepší nevědět a jenom tušit. Škoda, škoda...nemění to ale nic na tom, že by mě tam nikdo nedostal, ani za zlatý prase =)

• 11.11.2012  21:41

Až se mě někdy někdo zeptá, jestli jsem někdy ve filmu viděl desetimetrovou spermii, jak souloží sochu svobody, teplí vlkodlaky (respektive medvědodlaky), Hitlera milujícího puzzle se štěňátky, lítající hovna v každým záběru nebo zombie, co se ušukaj k smrti (paradox) s klidným svědomím můžu říct, že jo. A hned všechno v jednom filmu. Naprostá zvrácenost, ale tak uboze vtipná, že jsem se bavil královsky. K tomuhle snímku jsem se dostal jak slepej k houslím, ale jsem si jistej, že u jednoho shlídnutí nezůstanu. Tohle je totiž jízda největšího fekálu a odpadu, která se může líbit jenom divnejm lidem. A hlášku Hitlera: "No jo no, jestli máš nějakou depku, tak to napiš do knížky, vydej po válce a máš miliony," už nikdá nezapomenu :)))))

• 11.11.2012  10:53
    Angst (1983)

Teda, co mě přišlo ještě ujetější, než ten hlavní německej úchyl (který byl jen tak mimo řečí zahrán naprosto dokonale a dlouho ještě uvidím tu jeho uslintanou hubu od párku), bylo složení napadený rodiny. Nevím proč, ale když už mám tak silnýho hráče ve filmu, jako je vrah a sadista, tak proč složili zbytek osazenstva do podoby novodobý Adams family. Stará matka s mrkvovou parukou na hlavě, která jí záhadným způsobem v půli filmu zbělá (asi strachem), mladá slečna, která se zavěšenou nohou u kliky v klidu pozoruje nový chod domácnosti a nechodící invalida, který máchá nohama víc, jak soutěžící na mistrovství ve streetdance.Vadilo mi to a rušilo mě to. Film je utahaný, chování postav absurdní...Co ho zachraňuje je hudba, která je protivná a nepříjemná, jako samotnej vrah, takže výborně doplňuje i jeho vnitřní monology, který jsou zajímavý jen do tý doby, kdy mluví o svém dětství. Ty měly alespoň nějakou vypovídající hodnotu a člověk si tak mohl pokusit srovnat minulost s jeho současným zkratkovitým jednáním. A jen tak mimochodem: běhat takhle rychle, když nemám v botě tkaničku chce taky dost umu. Za to má druhou hvězdu. Jinak jsem podle zdejších ohlasů čekal větší syrovost. Ne, že by jí bylo málo, když se na to podíváme pohledem reality, to zase chraň bůh a chudácí lidi, ale čekal jsem jí líp zobrazenou. Toť vše...

<< předchozí 1 2 3 4