Kick-Ass (2010)

Dámy a pánové, nejlepší film roku. Neskutečná akce, nadsázka, brilantní soundtrack a ten casting! Prostě a jednoduše naprostá pecka. Matthew Vaughn dokázal, že patří mezi režisérskou špičku a nemůžu se dočkat nových X-Menů. CLINT !

Pláč sovy (2009)

Nechápu jak mohla autorka Talentovaného pana Ripleyho napsat takovou blbost. Samozřejmě, že je chyba i v samotném (již druhém) filmovém zpracovaní, ale nedokážu si představit jak by tohle mohlo být zajímávé ani v knižní podobě. Velmi podivné chování všech hlavních postav (v knize bude pravděpodobně alespoň vysvětleno) a unylé tempo mě tak nutily k neustálému přemýšlení v čem asi bude pointa a nakonec se dostavil pouze zbytečný konec. Během filmu mě napadly minimálně 3 alternativní verze, které by alespoň za něco stály. Velké zklamání...

Paříži, miluji Tě (2006)

Místy neskutečně nudné, kvalitou velmi kolísavé. Na jednotlivé příběhy bych se radši podival samostatně. Nerozumím potřebě tohle nasekat za sebe jako dvouhodinový film. Díky geniální části od Toma Tykwera těch 120minut nakonec nelituju.

Alles is liefde (2007)

Alles is liefde má pomalý rozjezd a chvíli mu trvá než vás seznámí s postavami, které se budou na konci objímat. Inspirace Láskou nebeskou je víc než zřejmá, zázrak ale nečekejte. Dlouho jsem čekal na nějaké vtipnější momenty, ale po chvíli jsem pochopil, že se jich ve větší míře nedočkám. Samozřejmě něco by se našlo (pohřeb - není to tak blbé jak to vyzní tady, naopak... ;) Chybí však i významnější dialogy, na kterých by takový film měl stavět. Poměrně překvapí chování jednotlivých postav. Zní to všechno asi hodně negativně, ale v porovnání s Láskou nebeskou by ostrouhala drtivá vetšina romantických filmů, a na nizozemskou kopii by se mělo nahlížet ještě kritičtějším pohledem. Po skončení tak nebudete uneseni a hledat nejbližší kapesník, ale pravděpodobně ani zklamáni (Za předpokladu že nebudete očekávat dokonalost LN). Víceméně jde o průměrný film, s přihlednutím k tomu, že kdo má rád pozitivně laděnou kinematografii a štastné konce něco ve svém hodnocení ještě přidá. 75%

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Pruměrný scénář, který se pokusil svézt na úspěchu Akt X. Upřímně by tématicky více zapadl do jakéhokoliv kriminálnímu seriálu a to ideálně jako klasický epizodní díl, protože nenabízí nic zajimavějšího pro celovečerní film tak pro fenomén Akt X. Z pohledu fanouška původního seriálu jsem velmi zklamán, protože potenciál budovaný téměř 10 let byl naprosto nevyužit. Ještě ve mě stále svítá maličká naděje k důstojnému zakončení...2012. Tento počin byl bohužel mrhání časem a prostředky. Pokud existuje někdo kdo je akty neposkvrněn, či pouze viděl několik dílu tak si může tento film v klidu pustit aniž by ho trápilo, že toho o aktech ví minimum. Ve výsledku bude takový jedinec o něco víc spokojen než zbytek a to je špatně. :( 45-55%

Jezero smrti (2008)

Začalo to pohodou u jezera a skončilo to zhnusením v lidskou rasu. Ať již mám slashery a podobné záležitosti (Jezero smrti není slasher...) rád sebevíc, vždy na ně koukám s jakýmsi odstupem, beru je jako takové v jistém smyslu zajímavé odbočení od samotné reality. Nicméně po dokoukání tohohle filmu toho ve mě zůstalo moc, podobné pocity beznaděje jsem měl snad jen u Reqiuemu za sen a přitom jde o žánrově naprosto rozdílné snímky. Hustota kterou jsem byl zasažen je nekompromisní a uvěřitelnost Jezera smrti je obrovská. To co zpočátku vypadalo jako další průměrný thriller postupně přerostlo v něco daleko většího. Atmosféra snímku je vynikajicí a doušky lze polykat ještě dlouho poté. Film doplňuje skvělá hudba autora hudby Pádu do tmy, což lze poznat poměrně snadno už na začátku, a že je to hudba která sedne na míru je další velké plus. Oba filmy mají společné i ruce střihače a u některých záběru se inspiroval i pan kameraman. Kelly Reilly snad ani nepotřebuje komentář, po Erasmu mě určitě nezklamala, naopak tenhle žánr ji sedne. Ve výsledku parádně odvedené řemeslo. 95%

Karamazovi (2008)

Z divadelní stránky není co vytknout, nicméně začlenění přípravy hry do objektů hutí je samotné bohužel zbytečné a nápadů jak naplno využít filmový prostor a scénář jako takový by mohlo být více. Apelují zde pouze vynikající výkony jednotlivých protagonistů, kteří mají vše nacvičeno, vyzkoušeno a zažito již z divadelních prken. Inovace do filmu je bohužel nedostatek a plného zážitku se tak dočkáme pouze jen v Dejvickém divadle, což je nakonec dobře. 65%

Mamma Mia! (2008)

Z vcelku pro mě očekáváné zaležitosti se z Mamma Mia po zhlédnutí stává bohužel dost patetická zoufalost o "znásilnění" klasiky od Abby. Meryl Streep je na ránu, stejně jako její kamarádky, štěky ostatních jsou bohužel vesměs zbytečné. Opomenu-li písničky, tak se scénaristi už i u tak jednoduché zápletky rozhodli na konci diváka zcela pustit k vodě. Radši si teda budu pouštět dál originální tracky od Abby a na tuhle patlaninu snad rychle zapomenu... Jinak ještě poznámka, že soundtrack k filmu je o dost kvalitnější než jak zní písničky ve filmu samotném. 35%

Saw 5 (2008)

Je až k neuvěření, že patý díl stále udržuje kvalitu série. Ačkoliv je princip od prvního dílu stejný a podobně vyhořelo několik jiných projektů, které jsou rádi že jim sem tam vyjde nějaký ten kousek alespoň na DVD, Saw nejen stále dokáže nahnat diváky do kin, ale vydělat další desítky milionů právě i na DVD. Ať si kdo chce co chce říká, Saw je fenomén, který tu chyběl 20 let a já si dokážu představit, že až vyčpí za pár let v kinech a objeví se nějaké minisérie v TV či další pokračování na DVD pořád půjde o vyhledávanou záležitost. Samozřejmě vše staví na geniální myšlence prvního dílu, pokud však scénáristům nedojde dech, je na co se těšit... 80%