Lekce umírání (2007)

Horor s originálním námětem? Konečně! Stupňované tempo, s parádní atmosférou a trikama u kterých by mohlo několik áčkových titulů bezproblémů hledat inspiraci. Ke konci se bohužel silně nadprůměrný zážitek začíná vytrácet, ale celkově Lekce umírání stojí za pozornost na jedno shlédnutí. 75%

Osobní spravedlnost (2007)

U Flocku jsem měl pocit že koukám na film skládájící se ze dvou naprosto odlišných částí, které mají potřebu dokázat že jejich střídání je častější než obměna hokejových pětek, a hle dva režiséři vysvětlují vše. Z jedné stany na nás furt něco bliká, střih je zběsilý, neustále kamerové filtry, které by mohl nejen Tony Scott závidět, do toho všeho neustále nějaký hudební doprovd. Na druhou stranu zajímavý příběh agenta úřadu pro veřejnou bezpečnost, kterého jeho práce přehltila. Flock by se z pohledu scénáře hodil jako dvoudílná epizoda Beze stopy či CSI, a filmovější podtext ji dodávají pouze Richard Gere a Claire Danes, jejichž výkon je tu naštěstí v pořádku. Bohužel se ale oběma režisérům nepodařilo svůj záměr ve výsledku vybalancovat k něčemu víc a celkově jde tak jen o průměrný snímek, který ale i přes své negativa stojí za pozornost. 60%

Pan tělocvikář (2007)

Herecký potenciál byl umlčen již daleko předem kvůli špatnému scénáři. Woodcock (B.B. Thornton) jako postava má nad Farleyem (S.W. Scott) až příliš navrch. Scott zklamal, a marně bychom čekali na víc pošťuchování a adrenalinovější soupeření, které by se přelejvalo z jedné strany na druhou. 40%

Simon řekl (2006) odpad!

Simon Says: CRAP ! 10%

Klikař Charlie (2007)

Pokud bych měl hodnotit Klikaře Charlie jako komedii, nedopadlo by to vůbec dobře, jestli jsem se pousmál 2x tak je to moc. První půlka filmu je vysloveně nepovedená. Pokaždý když sem viděl jak se Cam (Jessica Alba) něco přihodí jen jsem obracel oči v sloup, cítil takový podivně trapný pocit a tajně doufal že při příští nehodě Cam v bolestech umře (a to jsem mírumilovný a mám Jessicu jinak rád :)) Na druhou stranu uvěřitelnost její postavy a její nešikovnosti je do určité doby téměř dokonalá. Naštěstí v momentu kdy o ní začal mít Chuck zájem přišla romantická složka a film se začal trochu přebarvovat k lepšímu. Sledovat potom snahu Chucka neztratit Cam už začla být poměrně zajímavá. Je škoda že autoři měli pocit že komediální složka musí převládat. Obzvlášť když je z většiny přímo děsivá. Jmenujme Foglera se svojí samomasáži prostaty, obezní slečnu u bazénu, tučnáka který žere svoje exkrementy, huh? Záverečná scénka s homemade pornem, při kterém je "zneužit" plyšový tučňák, už závání zofílií a je samotný vrchol demence. Komedie mám rád, jsem hodně tolerantní i k různým trapnostem a blbostem, ale i u mě ta hranice má meze. 35%

Hrdinové (2006) (seriál)

1. série - 95%, 2. série - 80%, 3. série - 80%

Statečné srdce (1995)

Ještě pořád mám v hlavě zážitek z roku 1995 kdy jsem Statečné srdce viděl v kině. Dokonalý filmový zážitek, čerstvý jako by to bylo včera... Poté co jsem viděl Statečné srdce o 13 let později musím uznat, že Mel Gibson je jeden z nejlepších režisérů historicky laděných filmů, u kterých dokáže zachytit atmosféru doby na maximum a zároveň vyprávět silný příběh s poselstvím. Ačkoliv je ve Statečném srdci několik nepřesnosti nad kterými zarytí historici mohou lámat hůl, tenhle snímek jako celek dokazuje že nebýt typů Williama Wallace, žili bychom ve většině částech této planety ve strachu z podrobení i v dnešní době. Scéna, která mi z kina v hlavě uvízla nejvíce byla závěrečná poprava - ta byla při uvedení na DVD a do televizí kvůli proklatým ratingům těžce sestříhána. Téměř 10 let před natočením Umučení Krista už Mel věděl jak zachytit realistické mučení na kameru, samozřejmě i ve Statečném srdci to mělo své opodstatnění. V dnešní době jde bohužel pomalu už o zapomenutou scénu, o které dokonce kolují zvěsti, že byla pouze u zkušebních projekcí a do finální verze do kin se kvůli své brutalitě nedostala. Není tomu tak, a jako jedna z nejlpších scén poprav v historii filmu doufám že s příchodem tohoto snímku v tomto roce na BluRay se dočkáme zcela nesestříháné verze (vystříháno toho bylo bohužel víc), což je věc dnes už naprosto běžná a kdejaký neopodstatněný titul se honosí UNRATED či UNCUT logem na obalu DVD, víceméně pouze z komerčních důvodu. 95%

Payback: Straight Up (2006)

Původní verzi z kina jsem zatím bohužel neviděl, ale několik poznámek k původně zamyšlenému Paybacku který vyšel v režisérské verzi na dvd teprve nedávno. Nešlo mi na rozum proč Porter chce pouze svou část pěněz, prostě mi chybí jakési logické odůvodnění. Trošku mi chybělo vyprávění z první osoby, které prý v původní verzi je. To je tak vše k negativům. Zbytek hodnotím pouze kladně a to je rychlost příběhu, zpracování, i "nový" závěr. Líbilo se mi i několik precizních scén (nádraží, dodávka s asiaty a lucy) a rešení jak se zbavit dvojice zkorumpovaných poldů :) 85%

Boj (2007)

Negativní ohlasy mě většinou od zkouknutí potenciálně zajímavých filmů neodradí, a i v případě War jsem tomu rád. Nerozumím mnohému co zde je u tohoto filmu vyčítáno. War je takový popcornový snímek (a to jsou přesně ty na které já koukám nejradši), Jet Li a Jason Statham jsou sami o sobě jakousi zárukou kvality, ale jak se zdá není všechno zlato co se třpytí. Ovšem hereckým výkonům se podle mě tolik vytknout nedá, na akci se nešetří, střih a vizuální dojem nahrazují nedostatky zápletky, která originální není, ale na to se v holywoodu příliš nehraje a upřímně jestli někdo čekal u tohoto filmu inteligentní hru kočky s myší tak se mu divím. A všemi nenáviděný konec? Miluju hry s divákem, překvapení, přetvářky, šokující twisty, pointy, cokoliv co převrátí naruby co největší část filmu pokud to není úplně od věci (což se naštěstí stává minimálně) a proto se mi konec War líbí a basta. 60%

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Jak příjemně se v "homokomedii" kouká na Jessicu Biel? Nejvíc! Sekne jí to tu fakt dost, až s podivem, že jí 110% kanec Chuck dokáže odolávat. Vtípky jsou super, člověk se neustále baví. Několik skvělých narážek a dvojsmyslů, přesně do mojí noty. Adam Sandler mě zas potěšil, své role se zhostil na výbornou a některé gayovské grimasy jsou až nebezpečně přesvědčivé. Jeho žánrový odklon ve Volání o pomoc mi prostě nesedl. Výběr písniček se povedl, jen těžko si lze představit lepší. A vzhledem, že rok 2007 nebyl ke kvalitním komediím příliš štědrý tenhle kousek lze určitě doporučit. 80%