Terapie láskou (2012)

No ja neviem... Nebolo to také zlé, ale nebolo to ani nijako extra dobré. Skôr to bolo v mnohých pohľadoch veľmi divné a nasilu sa snažiace o originálnosť. Mix vtipného a romantického s trápnym nemohol vyniesť iné ako priemerné hodnotenie. Čakal som oveľa viac.

Stážista (2015)

Musím uznať, že som sa vôbec nenudil. Spojenie starého a tradičného (dôchodca De Niro) s mladým a moderným (majiteľka firmy Hathaway) fungovalo a prinášalo z každého niečo: vtipné, smutné, kuriózne, bizarné, ale hlavne nenudné. Všetko išlo dobre, až prišiel záver. A ten bol, bohužiaľ, v mnohých smeroch naprd. A tak išla hviezda dole.

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Nie som typ chlapa, ktorý odsudzuje romantické filmy (či už komédie alebo drámy) a vôbec mi nevadí, ak je zasadený do tínedžerského prostredia. Táto konkrétna vec mi naozaj ulahodila. Bolo to príjemné, láskavé, uveriteľné a neobyčajné. Zaujímavý príbeh, ktorý sa rozprúdil vtipnou kuriozitou a pekne sa posúval a rozvíjal, fajn postavy a príjemné miešanie komédie, romantiky aj drámy.

12 let v řetězech (2013)

Surové, nechutné, s pridanou hodnotou skutočnej udalosti ako predlohy. Film síce od určitej fázy príbehu ponúka podobné scény, napriek tomu som ho nedokázal stopnúť a horlivo som čakal na to, čo príde ďalej. Obrovskou výhodou filmu je jeho prirodzenosť, ku ktorej výraznou mierou prispeli skvelé výkony hercov. Ako film proste pecka. Smutná, ale pecka.

Equalizer 2 (2018)

Ach jaj... To sú pocity, ktoré sa vo mne miešali prakticky počas celého filmu. Ľutujem Denzela, lebo problém nie je v ňom, jeho herecký výkon bol parádny. Problém bol v príbehu, ktorý bol chabý a jednoducho oničom. Dvojka mala dobré veci, ako napríklad McCall ako taxikár, ktorý popritom robí poriadky s hriešnikmi. Keď sa však film pokúsil o zápletku a pokúsil sa vysvetliť, prečo ide zabíjať tých najväčších zloduchov v príbehu, vyzeralo to jednoducho zle, umelo, strojene. Pýtal som sa potom v samotnom jadre filmu: O čo tu vlastne ide?

Případ Sloane (2016)

Konečný dojem nie je zlý, ale priamo počas sledovania filmu to tak bolo. Politická téma bola spracovaná v tak rýchlych dialógoch, že som nestíhal vnímať to, čo-kto hovorí a musel som pretáčať späť, aby som sa nestratil úplne. To bol hlavný problém, prečo zážitok z kvalitnej drámy výrazne klesal. Koniec-koncov, film mal vo svojej podstate jednoduchú myšlienku a prekvapivý záver ukázal, že sa dal pochopiť aj bez tých politických pavučín, ktorými bol poprepletaný. Ale ako môžete dať dobré hodnotenie, keď musíte naháňať myšlienku a zápletku ako zajaca? Jessica Chastain skutočne parádny výkon, táto one woman show jej sedela.

Spojenci (2016)

V úvodných desiatkach minút som bol trošku odmeraný k tomu, že by som mal dať filmu nejaké extra vysoké hodnotenie, postupne si ma však získal. Do romantického príbehu prišla parádna psychologická dráma a putovanie hlavného hrdinu za odpoveďou ma naozaj bavilo. Otvorene: je to medzi štyrmi a piatimi hviezdami, k najvyššiemu hodnoteniu filmu pomohla prirodzenosť a poctivá filmárčina, ktorú oceňujem. Žiadne neprirodzené a umelé tlačenie na city a na pílu, no aj tak sa mi dostalo parádneho filmového zážitku. A tak to má byť.

Dokonalá loupež (2018)

Film ponúka množstvo momentov, ktoré ste už niekde predtým videli. To však nemožno hodnotiť ako negatívum, pri tom množstve filmov sa to stane a niekedy je odlíšiť sa náročné. Navyše, tento prípad to spracúva naozaj dobre a nenudí. Akcia maká na plné obrátky a v samotnom závere dokonca príde prekvapenie v zápletke, ktoré divák už snáď ani nečakal. Tú jednu hviezdu možno zráža (okrem iných detailov) záverečný súboj policajtov s kriminálnikmi, ktorý mohol byť originálnejší a prepracovanejší. Hodilo by sa to viac ako len strieľanie, strieľanie a ešte raz strieľanie.

50/50 (2011)

Chýbalo mi vo filme niečo originálne, čím by sa odlíšil od ostatných podobných žánroviek. Oceniť treba riskantný námet, do ktorého sa pustil (ťažká choroba a jej odľahčené spracovanie do filmu), ale tá os postáv - chorý chlap, kamarát, ktorý sa zastavil v tínedžerskom veku, neverná frajerka a potenciálna láska v podobe terapeutky - film celkom dostávajú do priemeru. Teda, spolu so spomínanou absenciou väčšej originality, s ktorou sa tvorcovia mohli vyhrať.

Ocelová pěst (2011)

Je to komédia? Dráma? Rozprávka? Sci-fi? Akčný film? Alebo vlastne mix veľkého množstva žánrov? Vlastne, kašlať na to, čo to je a kašlať na chyby, ktoré má. Graduje to ako divé, postupne som sa od notebooku premiestnil vedľa Charlieho s Maxom k ringu a koučoval outsidera-robota, ktorý sa šplhal na vrchol a v záverečnom súboji som už boxoval s Charliem a mlátil tú nezdolateľnú kopu kovu.