Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krimi

plakát

Ledové království II (2019)

Tým, že jednotka pre mňa nebola ničím špeciálnym a videl som ju pred nejakým časom, som musel loviť v pamäti, aby som vedel, koľká bije (v postavách a podobne). Pri dvojke sa mi však presne vynorili spomienky, ktoré som mal po jednotke. Animák ako-tak nič moc, najlepší bol Olaf, ktorý ma bavil vždy, keď sa objavil a niečo povedal. Mimochodom, super dabing Maja Labudu. Na to, aby som dal viac ako priemerné 3 hviezdičky, je jedna super postava málo.

plakát

Heslo (2017) (TV pořad) odpad!

Do 10 minút som mal chuť rozkopať hrtany všetkým účinkujúcim, a keď sa objavil Puskailer, tak som nevedel, či sa smiať alebo plakať.

plakát

Narcos (2015) (TV seriál)

Keď som začal pozerať seriál, bol som nadšený, lebo Pablova cesta na vrchol bola spracovaná fantasticky a obsahovala kuriozity, zaujímavosti či bizarnosti ako zašívanie kokaínu do topánok a jeho následné pašovanie, či zakopávanie peňazí do zeme a podobné veci, ktoré pre mňa robia seriál zaujímavým (okrem iného). Keď už bol Escobar na vrchole, seriál trocha otočil a už to bolo viac-menej o ráznej a tvrdej snahe zostať na vrchole a naháňačke dua Murphy-Peňa, ktoré ho chcelo dostať. Seriál ma bavil aj naďalej, ale škoda, že tých vecí, ktoré spomínam v úvode, bolo následne menej (a že by sa dalo vyberať, vie povedať každý, kto nejaký ten článok o Escobarovi čítal). Otázkou, ktorá mi po každej časti v prvých dvoch sériách vírila hlavou, bolo: ako, preboha, z tohto urobia toľko častí a ako to dokázali natiahnuť? Seriál sa začal trochu naťahovať, ale keďže som sa na ďalšie časti tešil, až tak negatívne som to nebral. Prekvapila ma tretia séria, o ktorej som si myslel, že bude po Pablovej smrti nezaujímavá, ale úplne si ma po pár oťukávacích častiach získala. Bola zamotaná, akčná a neskutočne dramatická a v druhej polovici série som ani nedýchal a potil sa.

Dva papežové (2019)

Kedy inokedy uvidíte pápeža jesť pizzu, sledovať futbal či budúceho pápeža v krčme? Priznám sa, že som sa niekoľkokrát prichytil, ako sa sám seba pýtam, do akej miery je tento film (a mnohé scény z neho) pravdivý (lebo v takom prípade ide hodnotenie výrazne hore, keďže spracovanie bolo výborné), ale v celkovom hodnotení ma to až tak neovplyvňovalo. Film ťaží nielen z výborného spracovania, ale aj z kontrastu pováh medzi dvomi pápežmi, takže aj keď ide "len" o návštevu a konverzáciu medzi pápežmi, sledoval som ho so záujmom. A to naj je vyzliekanie pováh pápežov, ktorých počujete možno tak prihovárať sa kresťanom, ale ich povahu a pozadie za oponou už nemáte šancu vidieť. Odhalenie nového pápeža v druhej polovici filmu to všetko vyšperkovalo a preklenulo ťažisko a sústredenie z bývalého pápeža na budúceho.

1917 (2019)

Nápad v spracovaní na jeden šup s kamerou zaujímavý, aj myšlienka s putovaním a jasnou úlohou. Prvú polhodinu som bol s filmom v pohode s dodatkom, že uvidíme, aké zvraty prinesie, keďže ich bude musieť priniesť, aby to neboli len dve hodiny nudného putovania. Viaceré nápady, myšlienky a hlavne ich spracovanie boli pre mňa tak chaotické, čudné, nepochopiteľné a mnou nepochopené, že som vlastne stratil veľa času tým, že som nechápal, na čo sa to vlastne dívam. Grafická stránka parádna, o tom potom, ale na kvalitu a lepšie hodnotenie potrebujem viac.

Králíček Jojo (2019)

Ja vám neviem: celková myšlienka fajn, aj postupný prerod postavy. Ale tá rádoby vtipná pasáž či už z úvodného hitlerovského kempu, ale aj celková snaha o humor (aj v postavách), ktorá sa nesie celým filmom, je hrozne trápna a nasilu. A to zosmiešňovanie Nemcov, ktoré presakuje a občas som nad ním krútil hlavou, bolo tiež dosť od veci. Škoda, lebo tieto nepodarky zrazili film a jeho dobrú myšlienku na priemer.

Parazit (2019)

Aziati majú veľmi svojský štýl, na ktorý sa treba vo filme preorientovať (jazyk, správanie, atď.) Parazit ponúka jednoduchý príbeh, na chudobnej strane podaný drsne a surovo a v spojení s bohatým prostredím vytvára zaujímavú hru. Komediálna časť voľne prejde do thrillerovej a prepletanie sociálnych vrstiev spolu s nečakaným odhalením v pivnici vytvára od polovice filmu jazdu, pri ktorej sa tají dych z toho, čo prinesú ďalšie minúty. Násilný a tragický záver priniesol zaujímavý zvrat a šplech do celého mixu a posledné minúty so životom otca síce boli smutné, ale tak nejak som sa prichytil s mierne priblblým úsmevom, čo bolo zvláštne a netradičné. Ako celý film.

plakát

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Miestami mi to prišlo príliš silené a hlavne príbehovo slabšie ako jednotky, ale Angry Birds nemôžem dať 2 a menej hviezdičiek, lebo som sa proste opäť pobavil a celkový dojem jednoducho nie je dvoj a menejhviezdičkový. Myslel som si, že príbeh troch maličkých súrodencov, ktorí stratili svoje nevyliahnuté sestry, je úplne zbytočný, v závere však hrali najdôležitejšiu úlohu a čo si budem klamať: na ich pátraní po stratených vajciach som sa bavil, hoci s mierne priblblým úsmevom.

plakát

Angry Birds ve filmu (2016)

Veľa som od toho nečakal, možno aj to prispelo k tomu, že som bol celkom milo prekvapený. Šikovne vytvorený (no hlavne priamočiary a jednoduchý) príbeh aj dobre doladené postavy, obe tieto veci sa odvíjali od vlastností hry a postáv v nej. K tomu jednoduchá, ale stále zaujímavá zápletka šmrncnutá viacerými vtipnými narážkami na iné filmy, spevákov a podobné veci, ktorými si animáky pomáhajú. Z toho všetkého vzišiel film, ktorý určite neurazil.

Sviňa (2020)

Keby som nepoznal pomery, kauzy a škandály politikov na Slovensku, možno by som film hodnotil lepšie. Takto to je pre mňa skôr sklamanie. Začnem pozitívami, medzi ktorými sú jednoznačne herecké výkony - vydarená Mórová a ďalší, ale najmä Vajda bol skvelý. Potom tu je však samotný príbeh, o ktorom vlastne neviem, čo si myslieť. Áno, film má argument, že sa riadi podľa knižnej predlohy, spojenie so skutočnými osobami je náhodné, atď., bla bla bla. Nadväznosť, prepojenie a prekrývanie osôb/postáv s aférami (resp. ich výber) boli veľmi chaotické v porovnaní s realitou. Film sa tomuto porovnaniu nevyhne a ja sa teda pýtam, čo týmto chceli tvorcovia povedať? Odhaliť špinu, ktorá na Slovensku bola a je (a určite aj dlho bude)? V takom prípade to chcelo jasnejší výber škandálov a hlavne prepojenie s postavami, ktoré korešpondovalo s realitou a nie takéto chaotické skákanie. Škoda, lebo herecké výkony mali nábeh na skvelý zážitok.