Terminál (2004)

Sám som bol prekvapený, ako veľmi ma bavilo sledovať "atkinsonovské" potácanie sa letiskom v podaní Toma Hanksa alias Viktora Navorského. Zo začiatku mnoho skvelých momentov, v závere sa mi zdalo, akoby filmu trochu dochádzal dych, stále to sú však pekné 4 hviezdičky. P.S. Ste objednaní? :-)

Šestý smysl (1999)

Priemerné jadro (asi 70 minút) + naozaj parádne vyvrcholenie a záver (30 minút) = 4 hviezdy.

Vyvolávač deště (1997)

Rainmaker sa mi javí ako typický súboj chudobného dobra proti bohatému zlu, tento raz zasadený do právnického prostredia. Prvá hodina filmu pre mňa až príliš nezaujímavá, nedokázala ma takmer ničím zaujať, priznám sa, často som sa stratil. Som však známy tým, že každý film, aj keď úplný odpad, dopozerám do konca, pretože sa neodvážim hodnotiť nedopozeraný film. V druhej polovici sa to celkom rozbehlo, štruktúra filmu sa mi zdala jasnejšia, zrozumiteľnejšia, až by som povedal nadpriemerná. Ja vám neviem, ale ten Matt Damon ma príliš nebavil a osobne si myslím, že sa to dalo spracovať lepšie.

127 hodin (2010)

Po prvom zhliadnutí filmu som si povedal: "je to kvalita, ale už nikdy viac", no včera som sa rozhodol znova pozrieť si 127 hodín - film o prekonávaní samého seba, o uvedomení si hodnôt života. Námet je podobný ako v Stroskotancovi, je to teda One man show, s ktorou sa hlavný hrdina musí popasovať. Uznávam, sledovať Jamesa Franca ma bavilo, navyše som rád, že má film primeranú dĺžku, zbytočne sa nepreťahuje. Páčili sa mi kamerové zábery z fľaše, zo slamky, páčilo sa mi použitie ručnej kamery, film tak dostával osobitný ráz, ľahšie som sa tak vedel vžiť do pocitov hlavného hrdinu, často som v priebehu filmu rozmýšľal, ako by som asi ja konal v podobnej situácii. Hoci som už vo filmoch videl sekanie rúk, hláv, striekanie krvi, záverečné rezanie ruky som pozeral cez prsty s prižmúrenými očami.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Akčná cesta od neúprimného útvaru, ktorý sa hral na manželstvo, k vzájomnej dôvere a láske. Hádať sa a pri tom strieľať do áut, ktoré vás naháňajú, to je také Pitt-Joliovské. :-)

Zrození šampióna (2009)

Hoci The Blind side má v popise filmu "športový", priznám sa, viac ako športové scény ma občas bavili tie ostatné z prostredia školy, domácnosti, ulice(hoci trénovanie Michaela SJom považujem za jednu z top scén filmu). Obával som sa výkonu Sandry Bullock, no uznávam, rola ženy, ktorá má pod palcom svojho manžela a dokáže azda všetko zariadiť, jej padla ako uliata. The Bind Side nie je len príbehom o tom, ako sa človek dostane z biedy na vrchol, je to príbeh o pomoci druhým, o nadväzovaní vzťahov, o tom, že nie každý človek, ktorý má o korunu vo vačku viac ako ostatní, je namyslený a do seba zahľadený.

Pařba ve Vegas (2009)

Takto nejak si predstavujem komédiu! Skvelé fóry, skvelé postavy(asi všetky), skvelá hudba, záverečné fotky sú už len čerešničkou na chutnej torte zvanej Hangover, ktorú si viem vychutnať zas a zas. Milujem Zacha Galifianakisa!!! :-)

Cable Guy (1996)

Možno to reálne nie je na 4 hviezdy, ale trochu preháňať nie je niekedy na škodu. Kto iný mohol lepšie vyniknúť v roli šialeného Cable guya bez rodičovskej výchovy a s neschopnosťou nájsť si akýchkoľvek priateľov než Jim Carrey? Hoci to Jim absolútne nepotreboval, vedľa Matthewa Brodericka, hrajúceho nevýrazného chlapíka, neschopného užiť si život naplno ešte viac vyniklo Chipovo (či Larryho?:) šoumenstvo. P.S. Poznáte ten skvelý pocit, keď vo filme nájdete pesničku, ktorú si následne púšťate dokola a dokola? Neviem sa rozhodnúť, či Somebody to love milujem viac v podaní Carreyho alebo Jefferson Airplane.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Začalo to dosť priemerne, až sa to postupne zlepšovalo a historky ma čím ďalej - tým viac bavili, až sa mi záver veľmi, ale veľmi páčil. Dvojica gangstrov Travolta(nerozvážny a drzý) - Jackson(múdry a pokojný) na mňa pôsobila výborným dojmom!

Pařba v Bangkoku (2011)

Dvojka sa rozbiehala pomalšie ako jednotka, aj som sa menej bavil, čo však môže byť spôsobené tým, že jednotku som pozeral celú v kŕči od smiechu. Keď film nabral tempo, tak celkom slušne "šlapal", no napriek mojim 4 hviezdam prevažuje mierne sklamanie, podčiarknuté zmenou dabingu Alana, s ktorou som sa akosi ťažko vyrovnával, keďže som si jeho hlas v jednotke zamiloval. Soundtrack a záverečné fotky opäť parádne. P.S. Všetci už ženy majú, dočká sa v trojke aj Alan? :-)