Terrifier (2017)

Za mňa 3* max. Čo sa týka klauna - sadistického, brutálneho, vraždiaceho, krvilačného psychopata, čo sa vyžíva v zabíjaní obetí - výborný. Gore a atmosféra, taktiež výborné. Ale nemôžem a ani neviem prekusnúť tie dementné výkony charakterov postáv hercov, kde jednoducho stupidita v "ne-myslení" vládne.. Pre mňa toto veľmi zhadzuje filmy všeobecne. Inak by išlo hodnotenie hore..

Madam Web (2024)

Na čo tento paškvil vôbec vznikol ? SONY chce / potrebuje za každú cenu zarobiť $, len aby niečo bolo ? Chcú "przniť" roky budovanú značku (i keď aj tá má hodne nedostatkov) takýmto spôsobom ? Nedám tomu síce "ODPAD !", ale ono to pre mňa je.. Ďalšie slová k tomu asi nemajú význam.

Válka policajtů (2024)

S úplne prižmúrenými očami, dávam tie 4*. Na to, že je to SK produkcia a s takou stopážou, je film, podľa mňa, silno v rámci svojich možností, na relatívne slušnej úrovni. Nejdem ho porovnávať vôbec s ničím, je to, aké to je, oceňujem snahu..

Extraktoři (2023) (seriál)

Za mňa, na pomery CZ produkcie, prekvapivo slušné..

Marvels (2023)

Za mňa síce úplná zbytočnosť a absolútne nepodstatná vec z filmového hľadiska, ale bavil som sa celkom..

57 vteřin (2023)

Škoda, škoda, škoda, tak nevyužitého potenciálu. A "plácanie sa" len na povrchu so všetkým. Deravý scénár totálne, ale zrejme to tak nenáročne pojaté, bolo aj brané / plánované.. Síce som sa "nenáročne" bavil, no za mňa, podpriemer..

Perinbaba a dva světy (2023)

Myslím si, že toto pokračovanie - kult / legendu pôvodnej Perinbaby, nikdy nedosiahne a ani neprekoná. Pôvodný film milujem pre jeho absolútnu naturálnosť, realistické triky, úplnú jednoduchosť príbehu, nádherný soundtrack, hercov, proste celkový vyzuál a pod. Nové pokračovanie sa mi hodnotí ťažko. Podľa mňa, nie je úplne zlé, boli zachované určité a hlavné motívy z pôvodnej klasiky, rovnako soundtrack sa relatívne opakuje, prípadne je zmodernizovaný (čo vidím ako pozitívum), príbeh je, samozrejme, nový, ale dal sa, CGI na Slovenský film dnešnej doby s prižmúrením obidvoch očí - OK (síce asi ako z veľmi lacného videoklipu, ktorý upadne do zabudnutia hneď po zhliadnutí, ale ako vravím, na SK možnosti - OK), strih síce nesúrodý, uponáhľaný, veľa krát strácal logickosť v línii, rôzne balancuje, ale taktiež OK, je to Jakubisko, časť jeho rukopisu a "uletená" rozprávka.. Za mňa záverom, mohlo to dopadnúť aj omnoho horšie, i keď, keby to nevzniklo a ostala by iba pôvodná Perinbaba, tiež by sa asi vôbec nič nestalo (možno by to bolo aj lepšie, neviem..), ale myslím, že to všetko ukáže až čas.. 4* dávam ako veľkú poctu Jakubiskovi a za snahu o pokračovanie dnes už legendy, i keď tých kvalít pôvodnej, to ani zďaleka proste nedosahuje..

Aux yeux des vivants (2014)

Prečo sa v takýchto a im podobných snímkoch musia hlavné, no i vedľajšie postavy chovať poväčšine ako úplní idioti..? To tvorcom fakt nedochádza, že tým svoje snímky iba zbytočne degradujú ? Tu boli obaja záporáci "fajn", najmä "naháč", no bolo toľko príležitosti, ako by mohli ostať "kvalitnejšie" scény.. Niektoré boli fakt na výsmech, žiaľ.. Škoda, podľa mňa to mohlo byť o kus lepšie..

Livide (2011)

Za mňa celková spokojnosť. Malo to svoje chyby, to áno, ale bolo to atmosferické, temné, chladné, znepokojivé, ponuré, slušne krvavé, príbeh na pozadí ostal nevysvetlený a tajomný, masky veľmi dobré, celé netradične poňaté.. Akurát mi vadil vlečúci sa začiatok a občasne trochu až "temne rozprávkové" sekvencie. V 1 chvíli to malo správnu temnú gradujúcu atmosféru / intenzitu, no v ďalšej prišlo akoby "uvolnenie" deja a strácalo to drive. Ale inak, fajn..

Všechny staré nože (2022)

Pre mňa, hrozne uťahaná, zbytočne prepletená / pomotaná, priemerná záležitosť.. Veľmi dobré obsadenie, no slabé prevedenie..