Driss

okres Brno
Middle of nowhere

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 6.11.2016  08:48

Je jedno proč a jak, páč důležitější je, co následuje. Inteligentní lidi, které by Hradní úřednici nazvali "tzv. elitami", se nemohou dostat z místnosti. Surrealista Bunuel tak šťouchá prstem do civilizovanosti a prezentuje, jak jsme v jádru všichni více či méně vzdělaní barbaři a zvířátka. Druhá rovina filmu zase poskytuje prostor zamyslet se, proč je určité chování v jedné situaci považováno za neomalenost a jindy zase za něco přirozeného a běžného. Jasně, není to film k žehlení nebo po vyčerpávajícím dni v práci, metafora navazuje na metaforu a necvičený mozek se tak může pěkně zavařit. Nelze však mluvit o náročném kladení překážek a artových kličkách. I přes značnou sofistikovanost má totiž spád a hloubku jak dvojitá Macocha, a proto je zatím mou nejpříjemnější zkušeností s Bunuelem.

• 6.11.2016  08:30

Na jihlavským festivalu byla spousta dokumentů, které převracely uprchlíky sem a tam a mačkali do mrtě co nejvíce ubrečených emocí. Fuocoammare je však speciální v jedné důležité věci, která se ostatním snímkům nepovedla. Film totiž dokázal velmi obratně propojit poklidný ostrovní život bohorovných evropanů s drsnou realitou okolního světa. Přidanou hodnotou je užvaněný Samuel, který do ospalého přístavu sužovaného lidskými tragédiemi vnáší slušnou dávku komiky, která dokáže jednohlasně rozesmát celý kinosál.

• 16.8.2016  12:42
    Nástupce (TV film) (2016)

Letošní politický bizár Trump-Clinton je rozhodně větší trhák. A pokud není v noci co nebo kdo na práci, dá se ta komedie sledovat i lajf. Oproti tomu byl natočen dvouhodinový Nástupce, který bere až přílišný zřetel na emoční torturu politického martyria a místo otevřené nahoty, která by se dala od životopisnýho snímku čekat, se spíše drží při zemi a neodkrývá téměř nic z politického zákulisí, intrik, lobbistických tlaků. Až mi nakonec celý děj přijde jako jedna dlouhá-plochá-nudná-nevýrazná zpověď chlapíka, který udělal pár fujfuj nemorálních rozhodnutí, aby zasedl do oválné pracovny. Nic míň, ale taky nic víc...

• 11.8.2016  10:12
    Mělčiny (2016)

Po čtvrt hodině otřesné hudby a softpornových záběrů, přijde trocha krve, trocha slz, trocha napětí. Proč si žralok v klidu nepošmák na velrybě asi nepochopím, za to si odnáším dvě poučení: Silikony nenadnáší a dovolená u moře je větší adrenalin než stanování v Donbasu. Na devadesátiminutovou stopáž toho ale bylo trochu málo.

• 12.2.2016  12:50
    Ant-Man (2015)

Jsem v rozpacích. Podle názvu jsem si udělal obrázek už předem: Ant-man? Paul Rudd? To bude zase πčovina...A ono ne! Vlastně jde o marvelovský nadstandard... To však neznamená, že by šlo o obzvlášť vydařený filmový počin. Spíš je mi milé nové pojetí superschopností, prostřihy akčních sekvencí a (jak to nazval kulyk) "kokotění seňora Peñi". Přesto chápu Ant-mana spíš jako předkrm k Deadpoolovi, na kterého se má nerdská část už nedočkavostí třese.

• 12.2.2016  12:35
    Máte slovo (TV pořad) (2008)

Jedním slovem: odpornost. Nic neříkajících pětačtyřicet minut nepříjemného krákání Jílkové, který i přes zajímavá jména v řadách svých hostů nedokáže vyždímat jakoukoliv užitečnou informaci, kterou bychom nevěděli už dávno. Skutečný trapas v rámci publicistických talk-show.

• 16.9.2015  12:04
    Show Leoše Mareše (TV pořad) (2015)

Ouuuu (-vyslovuj sterilně, uměle, bez emocí). Máme tu první Late Night Show. Ouuuu. Tak se to Leoškovi konečně povedlo. Ouuuu. Tak co bychom tam nepřihodili pořádnou porci afektovanosti, trapnosti a Patrika Hezuckýho? Ouuuu. A budeme hrát hry! Zbytečné a stupidní. Ouuuu. Kdyby to v tuzemsku nebyla absolutní prvotina, bez rozpaků bych odklikl "odpad!" a dál se o Leoššše Mareššše nezajímal. Ouuuu. Takhle tomu dávám týden...Snad si to samé řekli i pánové v produkci. Ouuuu.

• 20.8.2015  21:30
    Slídil (2014)

Dlouhá doba uplynula od doby, co Gyalenahaa-aal utíkal před Bugsem Bunnym v obleku a sbíral kusy letadla z ložnice. Dlouhá doba uplynula, co měl Jake oční bulvy na svém místě v lebce. Přesto je Slídil čímsi, co dokáže studenta žurnalistiky přesvědčit, že pokud si nevybral svůj obor kvůli penězům, je s ním něco v nepořádku. Především morálně. Přesně tenhle student dostane pocit, že je jeho obor jen hejno supů snášející se nad mrtvolami s červeným světýlkem kamery nad pravým uchem. A právě tenhle student pak začne přemýšlet, proč si nevybral právničinu. Když už být hyena, tak aspoň bohatá, ne?….Pokud ale na studenta na chvilku zapomenu a budu mluvit o kvalitách a neduhách filmu, můžu jen suše konstatovat, že mě nadchl. Donnie Darko s culíkem a mechanickou mluvou je psychopatickou a sociopatickou jedničkou pro rok 2K14. To bez debat. Námět a propracování jednotlivých postav nesmrdí lacinou amerikánštinou a prostředí žurnalismu je tak věrohodně vystihnuto, že jdu zmačkat životopis připravený pro ČTK. Co se týče hodnocení, dávám pětku pěticípých, jelikož otročím na pustém ostrově krachujícího Řecka a Slídil je po měsíci jediný film, na který jsem měl čas.

• 24.6.2015  18:34
    Zalknutí (2008)

Moje hodnocení se bohužel pro film odvíjí od knižní předlohy. Těžko říct, jestli bych přihodil nějaká ta procenta navrch, kdybych neznal Tátu od Fajt Klubu. Spousta scén, které na papíře prskaj humor, jsou ve filmu jaksi taksi nedotažené a bez toho správného šmrncu. Nevím co na to říká Čak, ale pro mě je to zklamání, kterých nedosahuje ani život Victora Manciniho.

• 22.6.2015  16:04
    Interstellar (2014)

Dobré zprávy ve spolek! Po roční odmlce jsem zpět. A nebylo by lepšího komentáře, než se trochu vyválet v rozbředlém Interstellaru. Bál jsem se hodnotit, dokud film neuvidím podruhé a střízliv. A tak jsem taky udělal. Obětoval jsem další tři hodiny zíráním na Nolanovo vesmírné drama, které má stejné tempo jak pověstná Lovec jelenů. Interstellar bych přirovnal k jízdě na tobogánu. Celý aquapark se tváří, že jde o dechberoucí jízdu, na kterou do konce života nezapomenu. Ale jakmile jsem se usadil, zjistil jsem, že teče málo vody a z úžasného zážitku se vyklubal jen táhnoucí se vopruz, z kterého mě bolí hýžděl. Navíc jsem čekal v posledním úseku prudší sešup do hlubokého bazénu a ponechat si aspoň malinký kousek počátečního očekávání. Místo toho mě čekalo malý camrátko plné moči od batolat v podobě uměle vykonstruované černé díry s hromadou knihoven? Co to sakra... Nemá cenu se zlobit. Přece jenom jde o dílo, které člověk mého intelektu musí nejspíš vidět třikrát, aby pochopil poselství, které TŘIHODINOVÁ stopáž skrývá. Možná. Ale to asi nikdy nezjistím.

• 1.7.2014  18:22

Těžko brát takové videa vážně (Lukisjama?), vždyť přece účelem je zalíbit se, zaujmout a prosdílet se internetem. To poslední zrovna tomuhle videu přeji.

• 28.5.2014  10:12
    jOBS (2013)

Udělat životopisný film zajímavým není vždy tak lehké, jak se zdá. Své o tom ví nyní už i Stern. Jenž se chopil černého roláku a všemožnými zvraty z něj chtěl vytřepat cosi poučného či přinejmenším poutavého. Asi. Faktem ale zůstává, že film Jobs zanechává zatuchlou chuť rychlokvašky, které se prostě nejde ani při opakovaném zhlédnutí zbavit. Ashton Kutcher, myslím, zvládl Stývího velmi dobře, a tak se celkem divím nominaci na Malinu. Co mě však zaráží, je absolutní neschopnost vymámit z příběhu tak kontroverzní osoby něco víc, než jen dlouhé dialogy v konferenčce a pár motivačních monologů k tlupě mastných brainiacků. Ten pocit "čekal jsem víc", tak buransky buší do podvědomí, že film musím hodnotit jako "Zklamání".

• 15.12.2013  09:40
    Stážisti (2013)

Jak to říct slušně?...Jde o hodně odpočinkový film, který mě ničím neurazil, ale taky ničím výrazně nepotěšil. Baví mě sledovat Wilsona, jestli konečně zahraje někoho jiného, než jen pořád toho stejného Kena Hutche a ono pořád nic. Dějově snímek taky nepobral nic, s čím by se podprůměrný konzument filmu nesetkal už stokrát a stáž v Jablku je přinejmenším pitomá. Do toho spousta emerických keců, z kterých mi jde hlava kolem...Normálně bych za takové hodnocení vyšvihl jednu hvězdu a finíto, ale duo si u mě šplhlo svým přesvědčením o modernosti hodinek, tak jednu hvězdu přidávám.

• 12.12.2013  08:28
    Red 2 (2013)

A já čekal, že dvojka bude jen zaprděný děda jedničky. Ó, jak jsem se mýlil. Dvojka je ve všech směrech mladší, svižnější, akčnější a snad i vtipnější. I když jde o prostoduší zápletku už tolikrát viděnou, filmu to nijak neubírá na kráse. Co mě však udělalo radost, je obsazení, na které jsem se předem nepodíval. To, že to Helen Mirren sekne i ve sto letech a že Malkovich pošuka zahraje vždy přesvědčivě a na výbornou, jsem čekal, ale, když se v ruské cele objevil profesor (anatomie) Hannibal, mě natolik mile překvapilo, že z váhání mezi 3* až 4*, jsem začal přemýšlet nad 5*...ale už dost dlouhých souvětí. Film paráda! Akce paráda! Humor paráda! Herci paráda! Zápletka dostačující...Red 2 je pro mě překvapení tohoto roku.

• 12.12.2013  08:13

Milá prostoduchá zombie-jízda s pár vtipnými okamžiky a Jeffem Bridgesem, kterému to v těle nohaté bloncky vážně sekne. To by však z výčtu kladů bylo asi všechno...Ryana Reynoldse už nemusím od doby, co jsem viděl Green Lanterna, a Kevin Bacon to poněkud přehnal s nesympatii svého záporáka, takže tentokrát ani mé zlé já nemělo komu fandit. Možná i proto nebudu házet tolik hvězdic, kolik jsem ze začátku čekal.

• 22.10.2013  18:56

Je to celkem stupidní, ubohé, fekální, místy trapné, bez pointy, bez myšlenky, bez vkusu. Ale! Nejsem žádný náročný divák, který všude hledá nějaké to moudro, ponaučení či jiné poselství. Sice nejsem filmu schopen dát více než dvě hvězdičky, ale za skeč s Hugh Jackmanovým podbradkem, Butlerovským trpaslíkem a za námluvy Halle Berry bych film neházel hned do odpadu.

• 13.10.2013  17:20

Klidně se mi smějte, ale Lone Ranger není zas takový brak, jak by se mohlo zdát. Myslel jsem si, že už nemůže vzejít nic dobrého ze spolupráce mainstreamového tria Depp/Verbinski/Zimmer, ale Osamělý jezdec mi připomněl, mě citově blízký, první díl Pirátů. Depp v podstatě hraje Sparrowa v pleťové masce, Verbinski vyměnil lodě a mlýnské kola za vlaky a Zimmer jen prohodil pár not pro trubálistu, ale to mi nijak nevadí. Snímek mě pobavil a pocit, že jde jen o vlastní plagiát již dříve ověřeného, hážu za hlavu. Normálně bych sice dal jen tři hvězdy, ale z nostalgie k Černé perle přidávám jednu navíc.

• 26.8.2013  20:21
    Kick-Ass 2 (2013)

Kick Ass je fakt nářez. Oproti jedničce Kick Ass dvojka tak nějak dospěla. Z mastnýho nerda se stal namakanej nerd a z Hit Girl se stala poluce latentních pedofilů. Zbytek osazenstva je...jak to říct jednoduše...brutálnější. Vtipné momenty střídá neobvyklá surovost hraničící z nechutností. Možná i proto je pokračování lepší jedničky obrovská slátanina, která však zaujme a náladu nepokazí. Snad bych jen vynechal vážné pasáže a Matku Rašu.

• 19.8.2013  10:43

Samotný příběh je určitě ojedinělý, zajímavý a možná i dechberoucí. Ale! Snímek je pouhá snůška keců lacině útočící na city a blábol nic neříkající o diagnóze či o osudu člověka. A tak mi přišlo, že dokument má asi informační hodnotu jako 150tá epizoda laciné mexické telenovely s hodně nevkusným obsazením.

• 13.8.2013  16:26
    Joey (TV seriál) (2004)

Seriálovou mánii ve vás Joey asi nevyvolá, ale jako nostalgická připomínka na Přátele funguje dobře. Škoda jen nedostatku nápadů a absence postavy jako byl Chandler, která nabíjela Joeymu na přímí útok na moji bránici.

• 12.8.2013  17:12

Jsem v rozpacích. Obvykle dávám filmům, které začínají fekální kanonádou, bez rozpaků odpádek a tím celé dumání o hodnocení končí. Jenže tady to není tak jednoduché! Komedie se pozvolně rozjíždí a s trochou neohrabané lehkosti přináší slušné frky. A vo to de! Pobavit mě, diváka! A tohle, ač se za to trochu stydím, bavilo překvapivě dobře...Ryana Reynoldske nijak neprožívám už jenom kvůli tomu, že má stejnou mimiku jako Nikča Cage nebo Gerlachovský štít. Ale Bateman, podle mě, táhne celý film a tak se stává snímek nadprůměrný s milou vzpomínkou na Oliviu Wilde.

• 23.7.2013  16:12
    Kopačky (2008)

Kdyby Bůh plánoval město, asi by fakt nepostavil hřiště vedle kanalizace, dávám přednost Kunis před Goebbelsem a rozhodně nešlo o metaforu na blbej film. Takže na první pohled by se mohlo zdát, že kopačky sbírají jen klady a souhlasné ohlasy. Je tu však něco, kvůli čemu své bodování nevyšvihnu nad laťku průměru. Snad za to můžou trapné vedlejší roličky (nevlastní bratr s manželkou, černoprdelník na líbánkách) a v podstatě stále opakovaná klišoidní pointa filmu. Zasmál jsem se však nejednou a na Kunis se dívá fakt dobře. Sečteno, podrženo: Kopačky asi nejsou na pažit Premier League, ale na víkendový čutec určitě sedí...

• 21.7.2013  17:59
    Obhájce (2011)

Přemýšlím, dumám, hloubám až mě z toho bolí hlava, ale nemůžu přijít na film se soudní tématikou, který by byl(zkrátka a jednoduše) lepší. Pokud se mě však za rok zeptáte, co se mi vybaví při vyřknutí Obhájce, mám pochyby, že bych zmínil charismatického Meťůa, šíleného Rajna Filipa nebo promyšlené záplety a zápletky. Pro mě je číslem jedna Vilík EJČ. Mejsi a jeho pohled smutného štěňátka. To je důvod proč dávám pět bez rozmyšlení. Jasně, celkově to do sebe zapadá jak žópa na hrnec a mám slabost pro filmy se psychopaty, ale to štěně prostě z hlavy nedostanu...

• 21.7.2013  17:43
    2012: Soudný den (2008)

Plejáda filozofickým či pobožných "mouder" a ohromná přehršle "úžasných" herců dělá z nepochopitelně stupidního scénáře cosi unikátně dementního, že "odpad!" je snad ještě pochvala.

• 12.7.2013  00:07

Jsem po krk v extázi s takovýchto gangsterek. Vše je podle mého gusta a tak nemám nic, co bych filmu vyčetl. Teď si jen musím dát bacha, abych se ji nepředávkoval :)

• 30.6.2013  16:41

Super comeback se zrovna nekonal. Říkejte si, co chcete, ale nebýt Brůse Wiliže, bylo by to béčkový halivůdský šméčko, který většina čsfďáků zasypává "odpadem!". Asi nejsem jinej a za toho plešatýho děďulu dávám slabé dvě.

• 30.6.2013  09:37

Bezpochyby jde o pěkný snímek. Zajímalo by mě však, jestli bych svou pozornost udržel i mimo ranní hodiny. Snímek se totiž v některých úsecích dost táhne a že by mě nějak pohltil, to taky tvrdit nemůžu. Pokud ale jako já potřebujete během prázdnin hoďku a půl na vykopání z postele, tak vám sledování Highland Parku náladu určitě nezkazí.

• 30.6.2013  09:32
    13 Eerie (2013)

Docela jsem se ke konci divil, jak může být horor se zombíky nudný. Už tak nechápu lidi, co nacházejí zálibu v béčkových hororech, ale jak může někdo ocenit 13 Eerii je pro mě největší neznámou. Nejde ani o béčko, ani o céčko. Musel bych snad přejít přes azbuku do řecké abecedy, abych našel správnou hodnotu. Mám-li shrnout celý film, tak bych nenašel jediný kladný bod či aspoň podprůměrnou pasáž, kvůli které bych snímek nezařadil do odpadních vod.

• 26.6.2013  19:09
    Podfukáři (2013)

Takovou cockotinu by nevymyslel ani Krys Enžl, mnohdy však i ta přílišná hromada efektů zapůsobí a Batmanovy poskoci (Freeman a Cain) na plátně mile potěší. Vlastně je celkově casting výborný! Bohužel je však ve filmu až moc mind-fucků a rádoby megalomanských triků.

• 26.6.2013  19:03
    Jack a obři (2013)

Bojím se srovnávat, ale asi to udělám....Jacksonův Hobit se od Jackových obrů zase tolik neliší, což je pro mě velmi milé překvapení, jelikož jsem čekal další zprzněnost jakou byla Červená Karkulka nebo Jencek s Mařkou lovící báby na pometlech. Avšak děkuji svému jmenovci na režisérském křesle, který dokázal z úctyhodného potenciálu vyždímat maximum. Jasně. Hobit je film precizní, ale nebýt přílišné kýčovitosti na začátku a kdyby se hudby ujal Shore, nebál bych se Jackovi s obří partou dát plný počet. Takhle jsem akorát ohromě překvapen, ale stále se nemohu zbavit pocitu, že k dokonalosti tomu něco chybělo...

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17