Driss

okres Brno
Middle of nowhere

• 13.2.2012  19:51
    Insomnie (2002)

Zdrcující atmosféra a ponurá mlha okolo malého mestěčka vytváří deprimující krimi, kterému vévodí unavený Al Pacino převalující se v posteli, který se může přesvědčit, že špatné svědomí a bílá noc je opravdu lék na spavost. Obratně mu sekundují jak Williams tak sympatická Swank a dělají z filmu menší herecký koncert plný přesvědčivých hereckých výkonů. Williems obvzlášť zvládl úlohu usměvavého psychopata bez jakýchkoliv zábran. Nolan po Mementu potvrdil, že v krimi thrillerech je opravdu mistr a ne náhodou se dostává mezi režisérkou elitu.

• 13.2.2012  19:38

Než jsem se podíval na rok výroby mé hodnocení se pohybovalo kolem 40%....Jenže když jsems e dozvěděl, že film je soudobníkem Příšerek s.r.o. mé hodnocení musí být samozřejmě nižší

• 13.2.2012  19:36
    Kapitán Flamingo (TV seriál) (2006)

Never more!

• 13.2.2012  19:35
    Closer (TV seriál) (2005)

Béčková kriminálka, která nemůže důstojně soupeřit se svou konkurencí.

• 13.2.2012  19:29
    Grinch (2000)

Grinch nevystihuje přesně moji vánoční náladu, ale jako pohádka mimo vánoční svátky není zas tak špatný. Jim Carry je skvělý

• 13.2.2012  11:59
    Hlas Česko Slovenska (TV pořad) (2012)

Co nám může přinést kůl Nova než další upgrade soutěže pro najití dalších zpěváckých rychlokvašek, které zhasnout tak rychle jako vzplály. Porota je složená s "populárních celebrit", které vidím všelijak, ale jako hudební kritiky rozhodně ne. Především jsou tu dvě změny. Rádoby rocker Vojtek a strašně sexy-cool padesátník David. Tady se musím pozastavit nad snahou režie přitáhnout do soutěže trochu humoru. Obě dvě celebrity však nejsou vtipné ale k smíchu a to nejen tím jaké urážkami se "pošťuchují", ale taky dělaní ze sebe strašně moderní zpěváky, kteří vědí, co je v dnešní době "in". Navíc opravdu není pastva pro zdravé oko, když David rozhýbě v pohodlném křesílku svou masitou nadváhu v rytmu "neznámého" zpěváka. Pak je tu milostná dvojice Rytmus a "Darinka", kteří jsou v hudbě možná pro mladé posluchače kvalitou přínosnější, ale intelektem přinášejí do soutěže takový přínos jako kdybyste vylili lžičku vody do moře. Navíc afektovaný rRytmus není zrovna můj šálek čaje a už jenom kvůli němu se odmítám na soutěž dívat. Nechci tady zpochybňovat jeho kvality získat popularitu, ale doopravdy se musím pozastavit, když někomu vytýká špatnou intonaci. Dále tu je okoukaný Mareš s Týnou, kteří jsou důkazem toho, že je vše při starém a žádný radikální změny v kvalitě show nečekejte. Nevím zda jde o přání konzumní české společnosti, která touží po nových hvězdičkách, které zaplní jejich bulváry, nebo zda jde pouze o vyřešení nedostatku originálních nápadů televize. Ať je to jak chce, tohle je jen další mediální svinstvo, které se stane krmivem bulvárů, a rozumný divák se zase nedočká kvalitního nedělního televizního programu. Rozhodně nečekejte orgie humoru a talentu. To by nesměla produkovat hudební šou divákuchtivá Nova.

• 12.2.2012  23:25

Nolanův Batman je ve všech ohledech originální. Přibližuje gothamského hrdinu v lidském světle a s jemným citem odhaluje mně neznámou Batmanovu minulost a silné citové pouto k městu. I přes dokonale propracovaný děj (Nolanova silná stránka), jde však "pouze" o nadprůměrný akčňák, kde u některých bojových scén je kamera znatelně neohrabaná a efekty tuctové. Přesto jde o dobrý vstup do série epizod, kde zlo nespí a dobro vítězí :-)

• 12.2.2012  17:03

Už jen první bitevní scéna ukázala na jaké kinematografické úrovni se bude film odehrávat. Bohužel velké zklamání od herce, kterého jsem si vážil. Poslední dobou však hraje buď role, které mu asi nesednou, nebo ztratil svůj herecký talent. Ať je to jak chce, tenhle film se nestal jeho spásou a spadá do kategorie fantasy béček. Snad příště...

• 12.2.2012  16:26
    Hawking (TV film) (2004)

Skvěle natočený film o soukromém životě jednoho z největších mozků dnešní doby, který se stal tváří moderní vědy nejen díky svému intelektu, ale také díky své síle překonávat svůj životní úděl o čemž právě vypráví tento poutavý snímek.

• 12.2.2012  16:02

Srozumitelný výklad veškerého objevování nepoznaného nejen, jak je často typické, populizátory vědy, ale také předními vědci a genii přítomnosti. Přesto je lepší o tématech něco vědět předem, jelikož jedna epizoda na vás vychrlí tolik novýc informací, že není možné všechny na poprvé vstřebat.

• 12.2.2012  15:00
    Memento (2000)

Originální příběh o nejistotě z okamžiku a lidské schopnosti využít jakékoliv slabiny člověka. Jinak skvělá kriminálka, která je bezprostředně unikátní s nolanovským ponurým scénářem udržující pozornost diváka.

• 12.2.2012  13:01

Typická Nolanovka, která popisuje bratrovražedný boj mezi dvěma mistry svého oboru, kteří zasvětili život svému umu. Postupem film graduje jako Mozartova symfonie a vztahy mezi bývalými přáteli se začínají vyhrocovat. Nakonec jsem skoro nedýchal a jen sledoval, jak se nakonec vyostřený konflikt vyvine. Co jsme schopni obětovat pro vítězství a slávu? Nolan ví svoje a Bale, Jackman a Caine dodávají Dokonalému scénáři na věrohodnosti. Obvzlášť Caine se v Nolanových filmech v rolích konstruktérů vyloženě našel. Celkově sníměk po sobě svým strhujícím dějem zanechává jen ten nejlepší dojem.

• 12.2.2012  12:07

Brilantní vystihnutí české pohodové nálady je skvěle zasazeno do humorné komedie, která žije z absurdity a spousty hlášek. Navíc se Sirovému povedlo skvělé obsazení, které podtrhává skutečnou nenávist k minulému režimu. Cílem celé kombinace je pobavit diváka a to se určitě povedlo.

• 12.2.2012  11:40
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

Dokument drží několik bodů: pár chuťovek, které udělají s diváka pasivního bulimika, zajimavosti, které dělají z Trosečníka amatéra, spousta vychytávek, důmyslností a pár opravdu pěkných přírodních scenérii, po kterých se tají dech.

• 12.2.2012  09:39

Moc milá komedie s kamenným Dufresnem a černošským kecalem, kteří společně tvoří dokonalou, protiklady oplívající dvojici. Ikdyž Robbins je tahoun filmu, Lawrence je kupodivu dobrý sekundant a společně dělají z průměrného scénaře nadprůměrnou komedii, která se v americké produkci moc časo nevidí.

• 12.2.2012  09:11
    Na plovárně (TV pořad) (1998)

Příjemný pokec s opravdu zajímavými hosty, kteří jsou mistři svého oboru. Nadstandrtní inteligentní talk-show, kterou doprovází vedle kultivovaného jemného humoru spousta zajímavých informací získaných nevšedními otázkami.

• 11.2.2012  15:53
    Next (2007)

Pseudointelektální koktejl namíchaný divadelními grimasami, dramatickými pohledy a rádoby ohromujícími moudry Nicka Cage, kde snad jedinou poživatelnou přísadou je krásná Jessica Biel. Jinak jde o velké zklamání, které jen zteží dokáže vykompenzovat pár dobrých akčních scén.

• 11.2.2012  15:36
    Gauneři (1992)

Famózní filmový vzestup Tarantina, který režíruje svým osobitým stylem a dokonalými dialogy a scénářem radikálně posouvá hranice gangsterek blíže k jeho srdci a mému vkusu.

• 11.2.2012  13:10
    Kmotr (1972)

Legenda gangsterek

• 11.2.2012  12:47
    Crash (2004)

Film stíhá několik životních osudů s nesnadnou sebekritkou a věčnými otázkami týkající se rasismu a zároveň díky Haggisovu umu jde o velice silný emocionální požitek, kdy jsem nejednou seděl před obrazovkou a přál si, ať se něco nepodělá. Ke konci jsem byl ale i trochu zklamán, poněvadž jsem čekal složitejší zauzlení příběhu. Místo toho přišlo pár dějových linii, které na sebe navazují jen opravdu malou částí. Pokud bych měl hodnotit jednotlivé příběhy, dostal by zámečník a Peršan: 100%, dva poflakující se černoští zloději aut: 90%, psychicky vyčerpaný policista a jeho nemocný otec: 100%, Fraser jako prokurátor a Bullock s antirasistickými sklony: 70%, manželská krizovka černoškého ředitele televize: 85%...

• 11.2.2012  11:28

"Špatně si to pochopil. Mu nevadí jak vypadáš, ale jakej seš uvnitř"...Po dlouhém zvažování mohu říct, že animák plný Vikingů, draků a ohně všehodruhu je můj nejoblíběnější. Je důkazem toho, kolik nápadů ještě Dreamworksáci mají. Neojedinělá podívaná, která nemá zápory....Doporučuji se podívat na bonusy, kde si animátoři hrají s druhy ohně, podobou draků a různými piplačkami, které pak v celkovém dojmu září brilantní precizností a zanechávají kouzelný zážitek.

• 10.2.2012  15:53
    Počátek (2010)

Nolan se dostává do popředí velkého zástupů režisérů a svými originálními precizně natočenými filmy dává kinematografii nový a poutavý rozměr. Skvělý výběr herců, dobrá kamera, efekty i soundtrack... Rozhodně must-see film se vším všudy a pro mě špička roku 2010.

• 10.2.2012  15:41

Můj nejoblíbenější díl, který má po vizuální stránce navrh oproti předchozím, ale pořád se pohybuje v potterovském nevinném světě, kde vedlejší hrdinové nepadají jak jabka ze stromu. Jde o schůdek mezi pohádkou o malém klukovi a hororovou serii filmů, kde zlo pomalu ovládá svět. Zlatá střední cesta.

• 10.2.2012  15:31

Čekal jsem strašnej průser, ale přišla dobrá komedie, která má pár hodně vtipných momentů a celkově se nejedná a nijak pokleslou a trapnou "zábavu", na kterou jsou u podobných crazy-komedií zvyklí

• 10.2.2012  15:20

Jak náročné muselo být ujít tolik kilometrů, si jen těžko dovedem představit a myslím si, že Peteru Weirovi se povedlo aspoň přiblížit skutečnosti. Daní za co největší věrohodnost je předlouhá stopáž, která ubírá filmu šťávu a dívákovu pozornost. Možná proto se film opírá o kvalitní herce jako jsou Harris a Farrel, kteří drží film nad průměrem a dodávají snímku autenticitu. Pro mě je Útěk ze Sibiře srovnatelný s Bílým peklem a proto dám i stejné hodnocení...8/10

• 10.2.2012  12:36

Překvapivě snesitelný scénář o netradiční době. Nedá se tu hovořit o formátu Gladiátora či Království nebeského, ale svou výpravnou formou v útrobách hustých lesů a širých luk jde o snímek, který si zaslouží pozornost. Je sice pravda, že důvěryhodnosti původu některých postav by se mohlo slušně polemizovat, ale to je snesitelná chyba, která ani tak neničí celkový dojem, ikdyž Indiáni místo Keltů a vyhublý ňouma jako synáček hrozivých Sasů bylo už trochu obtížnější zkousnout. Co mě však na filmu zklamalo, byla kamera, množství krve jak v "Sezame, otevři se" a konec "alá všichni jsme si rovni a uznáváme své nepřátele". Co je však na filmu nadprůměrné a hravě kompenzuje nedostatky, je dobrá práce s kamerou v otevřeném prostranství, první bitevní scéna a soundtrack. Takže, když se to tak vezme, jde o nadprůměrnou podívanou.

• 10.2.2012  09:35

Akční Donnie Darko po deseti letech. Můj šálek čaje, který si ale tolik pohrává se zákony kvantové mechaniky, že pojem sci-fi se mění na fantasy. Jinak jde o našlapaný akční děj, který nedá divákovi ani vteřinu vydechnout. Jake hraje skvěle, soundtrack je boží, zápletka je energická a pointa je kvalitní. 85%

• 10.2.2012  09:10

Velice silný zážitek, který asi ztratí kouzlo při sledování v obýváku. V kině je však Sherlock bezchybný. Co je na tom, že víte, že Sherlock ani Wattson nemůžou umřít, když jde především o akčňák. Scény, kde kolem lítají kulky, koule, kusy dřev, hlína a kamení, jsou vrcholkem vizuálního požitku a staví tak Hru stínů mezi nejzdařilejší akční pseudokriminálky.

• 9.2.2012  21:29
    Forrest Gump (1994)

Dokonalost sama, která je upřímná, chytrá, vtipná a nadčasová, plná silných emocí. Je zbytečné znovu vychvalovat vychvalované, snad jen doporučím nečíst knižní předlohu, která je oproti filmovému bratříčkovi poloviční.

• 9.2.2012  21:16

Typický film "kočka a myš", který je ve všech ohledech průměrný a ničím nepřekvapí, ale taky neurazí