Driss

Driss

okres Brno
Middle of nowhere

ICQ: Ne, díky. Viry nesbírám
MSN: WTF?
Yahoo: Wohoo!

32 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Strach a hnus v Las Vegas (1998)

 • poster

  Stud (2011)

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  "Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh!" Kult s velkým "K"¨, kde se rozhovor neobejde bez pořádné nálože hlášek.

 • poster

  Cemetery Junction (2010)

 • poster

  Rváčův deník (1995)

 • poster

  Kalvárie (2014)

 • poster

  Skrytá identita (2006)

  Válka krys -těch odporných hnusných hlodavců- natočena svižnou mladou myslí zestárlého génia je neodbytnou součástí mé TOPky. Možná ne tak kvůli kvalitě, která by byla něčím jedinečná, spíše je v tom jakési daní zadostiučinění všemu, co mě na filmu baví. Kdy naposledy se rozjel na plátně tak pestrý herecký ansábl za zvuku dokonalého soundtracku jako je "I´m Shipping Up To Boston"? Kdy naposledy byla natočená gangsterka s tak sofistikovanou dějovou linii, charaktery postav a černým humorem? Připomíná mi to starší filmy s De Nirem a Al Pacinem. Moderní pojetí s momenty "like Tarantino style" je však živou vodou do lehce vysychajícího řečiště gangsterek. Možná právě proto neváhám dát 5* a zařadit film do TOP.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Nejlepší fantasy a jeden z mála případů, kdy je film lepší než kniha.

 • poster

  Drž hubu! (2003)

  "Ahoj, jmenuji se Quentin a sem z Montargi." Dlouho jsem přemýšlel o umístění do TOPky, ale nikdy jsem nebyl přesvědčen storpocentně. Až doposud, kdy jsem snímek viděl už nejspíš po dvacáté a stále se stejnou grácii ze mě dokázal vymámit dávivý smích. Jsou filmy, která předávají poselství nebo svou filozofii nutí člověka k polemické spirále. Ale galské pojetí srážky dvou citových i inteligenčních protipólů je unikátní masáží bránice a hrtanového hlenu. Snad mě i znepokojuje, s jakou důvěryhodností dokázal Obelix s řití na nose zahrát opravdu geniálního pablba, který nejenže nezavře hubu, ale svou prostoduchostí dovádí zúčastněné k pláči/diváky k smíchu. Příjemnou položkou na výčtu kladů je i bezprostřední komičnost vedlejších postav (od psychiatra až k mini-žokejovi s monstrózní ženuškou). Celkově se jedná o bezchybný přísun endorfinů.

 • poster

  Humr (2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace