Kubick

nezařaditelné

<< předchozí 1 2 3
    • 26.12.2008  22:23
    Gran Torino (2008)

I přes svůj pokročilejší věk Clint všem ukazuje, jak řežírovat film na pět hvězdiček. Téměř one man show o životě, smrti, ztrátách a kamarádství. Provařené klíšé, které však v Eastwoodově podání vyzní zcela přirozeně.

• 28.10.2006  21:17
    Jericho (TV seriál) (2006)

Pokud znáte Lost a Prison Break, je těžké hodnotit jiný seriál, aniž byste ho srovnávali s právě výše jmenovanými. Pokusím se o objektivní hodnocení. Myšlenka seriálu není špatná, ale občas se mi zdá, že uvedené dialogy jsou pouhým klišé, postavy se také chovají trochu předvídatelně.. Mám za sebou zatím 6 dílů a proto je brzo na hodnocení celého seriálu. Uvidíme, co si Turteltaub schoval do zálohy.. Stručně řečeno: je to oddychovka, u které nemusíte moc přemýšlet, děj utíká a akci zde taky najdete. Já jen doufám, že Jericho bude mířit výše, než jen k průměru. Uvidíme, zatím průměrné 3*

• 15.9.2006  21:26
    Ohnivé vozy (1981)

Ve srovnání s ostatními "sportovními" filmy je tento uplně jiný... Těžko to budu popisovat, musí se to vidět. Ale rozhodně to je velký zážitek.

• 9.9.2006  14:19
    Neúplatní (1987)

Vše o filmu - dojmy a pocity - jsou pospány níže i výše. Proto se nebudu opakovat. Snad jen tolik: úžasný film, který je povinností pro milovníky krimi žánru a velkým doporučením těm, kteří se rádi dívají na kvalitní snímky.

• 9.9.2006  14:12

Odstrašující podívaná. Atmosféra filmu se díky skvělé kameře, hercům/nehercům i neméně skvělému Paulu Greengrassovi stává hmatatelnou i ve vašem pohodlném křesle. Slabším povahám film moc nedoporučuji..

• 9.9.2006  14:08
    Strážce (2006)

Ach jo. Proč to povzdechnutí? Protože zahodit dobře, kvalitně rozjetý film, se zajímavým námětem i zápletkou a dobrým hereckým obsazením je opravdu škoda. Nebýt toho tuctového konce, jenž je podobný laciným béčkovým sourozencům, bylo by to na 4*. Takhle musím jednu bohužel ubrat. Bohužel, protože cca 3/4 filmu byly na 4*. Tak snad příště...

• 9.9.2006  14:04
    Chaos (2005)

Chaos se svým žánrovým zasazením využil potenciál těchto kategorií, nic víc, nic míň. Průměrná podívaná, u které nemusíte příliš přemýšlet, ale stejně se vám dostane tak trochu neobvyklého rozuzlení.

• 3.8.2006  22:57

Překvapení se nekoná.. Na pokračování jsem se těšil jak malej kluk na každodenní příjezd popelářů a možná kdybych ten den sledoval opravdu ty popeláře, bylo by to zajímavější. Zdá se vám to trochu jako tvrdé hodnocení? Bezesporu ano, ale od filmu, který pro mě osobně byl největším lákadlem roku jsem čekal víc než jen průměrnou podívanou. Jistě, film má své světlé stránky a i vtipné a originální momenty. Jenže ty se tak trochu utápí v překombinovaném ději a z šedého průměru Piráty na širé moře vyváží Johny Depp.. Uvidíme v trojce. Jak jsem napsal, piráti jsou pro mě teď na širém moři (=čistý štít) a uvidíme, co se bude konat ve trojce. Tak doufám, že kapitánské kormidlo chytně někdo pevně do rukou my se budeme brzy houpat na vlnách dobré a originální zábavy.

• 3.8.2006  22:48
    Zmizení (2005)

Možná po druhém shlédnutí změním počet hvězdiček směrem nahoru... Kdo ví.. Ale jedno je jisté. Brick je pro mne překvapením letošního roku, které sice není určené pro konzumní typ diváka, ale tím víc potěší filmové labužníky. A říkat vám stručný obsah snímku? Ehmm, radši si ho pustím ještě jednou a budu si dělat detailní poznámky (což radím i vám)..

• 3.8.2006  22:44

Pro někoho to bude film, který už viděli, který neboří hranice žánru a nepřináší nic extran nového. Ale i přes to je film s velice silným příběhem, který se získá asi každého sportovního fanouška a v některých momentech mě samotný děj opravdu mile překvapil. Takže pokud hledáte sportovní drama, do kterého je přimíchána velká špetka černošského (kvalitního) humoru, Glory Road pro vás bude jasná volba.

• 3.7.2006  23:46
    Tma (2005)

Žádný krvák nečekejte, temnotě jde spíše o pořádný příděl napjaté atmosféry. Zajímavý děj z prostředí "welšských" záhad a legend, který dobře drží pohromadě, ale závěr vše trochu zamotává.

• 3.7.2006  23:43
    Silent Hill (2006)

Hru jsem nehrál, jinak by pro mě byl film asi mnohem zajímavější. Čekal jsem pořádnou dávků "lekacích" scén, ale.. Atmosféra je sice výborná, je zde i pár zajímavých myšlenek (sněžící popel..), bohužel scény by mohly být trochu více dotažené do konce (přímo se to nabízí), více nečekané. Určitě by se to k přepisu hororové hry hodilo. Ale třeba je to tím, že jsem hru nehrál, nevím..

• 3.7.2006  23:40
    Proposition (2005)

Kvalitně natočený „western“, který se tak trochu odlišuje od klasik tohoto žánru. Střílení v něm není to nejpodstatnější, a když už k němu dojde, tak s násilím si tvůrci moc starostí nedělali. Hlavním tématem je zde rodina, její čest a pravidla, která fungují ať už mezi šerifem a jeho ženou nebo mezi vrahy, lupiči. Místy je sice na můj vkus děj moc zdlouhavý a zpomalený, ale nic to nemění na faktu, že jsem byl tímto snímkem příjemně překvapen.

• 3.7.2006  23:36

Žádné novátorství zde nehledejte. Hlavní dějová linka není odlišná od ostatních snímků s podobnou tematikou, avšak "hory" zde vynikají svoují hutnou atmosférou a permanentním napětím. Pokud si Alexandre Aja udrží svoji vzestupnou tendenci, příštím snímkem může nám divákům naservírovat opravdu poctivý příděl strachu a napětí. Kéž by šlo hodnotit 3,5 body..

• 3.7.2006  23:33

Jako první se mi nabízí srovnání s "Any Given Sunday", ale ač si jsou tyto filmy podbné tématikou i atmosférou amerického fotbalu, každý je jiný. Tam, kde Al Pacino zažíval chvíle horké chvíle o jeho bytí nebo nebytí na trenerském postu, B. B. Thornton promlouval svým hráčům do duše a všechny ty "mladíky" spíše vedl ke skutečným hodnotám života. Díky těmto dvěma různým pohledům na věc vznikly dva odlišné filmy (aspoň z mého pohledu) a oba jsou pro mne vyjímečné...

• 28.6.2006  15:32

Překvápko.. Jak jinak to popsat. Od Walkera jsem nečekal extra výkon, o to víc jsem byl překvapený. Kvalitně provázaný děj, který ještě více "ztmeluje" výtečná kamera a hrátky s ní. Snad až na úvod filmu, kde se nám představují jednotliví hrdinové nemá film slabé místo, pořád jsem byl napnutý a ve střehu, každou chvíli se něco dělo. A dělo vždy to, co jsem nejméně čekal.. Poměr slova fuck a ostatních je ve filmu tak 50:50, ale koho to, kurva, zajímá? Podtrženo sečeteno: Celovečerní nářez s temnou atmosférou a dobrým hereckým obsazením. Kurva!

• 26.6.2006  15:59

Nebudu se pouštět do žádných rozsáhlých rozborů ani komentářů. Knížku jsem nečetl, jsem ateista a proto jsem na film sledoval bez předsudků. Podívaná zajímavá, ale místy překombinovaná, děj je zbytečně natahován a herecký výkon Audrey jsem také čekal lepší. Vychází mí 3,5, ale vzhleden k medializaci a vzhledem ke kvalitnímu obsazení i režii budu zaokrouhovat dolů.

• 26.6.2006  15:56

Syrový dokument o válečných praktikách USA, skupině muslimů, žijících v Británii a i sociálních a politických poměrech v Pákistánu a Afganistánu. Nemá cenu popisovat děj, kdo neuvidí, ten neuvěří. Pro bližší představu stačí přečíst komentář Faye..

• 26.6.2006  15:50

Jedním slovem úchvatné. Dlouho jsem se přemlouval k puštění tohoto snímku, ale při vzpomínce na Oldboye jsem nemohl jinak! Není to sice podívaná pro každého a na každou chvíli, ale pokud se rozhodnete ho pustit, nebudete litovat....

• 26.6.2006  15:47

Od historického filmu, kde na pozadí urputného válčení mezi irskými a anglickými vojsky vzniká legendární milostný vztah Tristana a Isoldy, každý čeká krvavé scény ve stylu Statečného srdce a zběsilé milostné hrátky. Zde tomu tak není, což nijak neubírá na kvalitě a celkovém vyznění snímku. Vše je zde v rovnováze a působí velmi realisticky. Příběh dávných lásek a bojů jistě potěší fandy historickým snímků, ale i ty, kteří dávají přednost spíše realitě..

• 26.6.2006  15:46

Průměrná podívaná, která zobrazuje, kterak si pár „postarších“ chlapů vynahrazuje zlatý věk puberty a samozřejmě vše, co k tomu patří. První polovina se může pochlubit vcelku vtipnými scénami, druhá část filmu však čím dál víc sklouzává k zaběhlému klišé. Výhodou ale je, že u tohoto typu filmu nemusíte myslet, takže na zakončení „poloviny“ pracovního týdne si zastuzený teenagery klidně pusťte.

• 26.6.2006  15:45

Sympatické zpracování komiksového příběhu. Nejsem sice fanoušek klasických komiksů, ale po zhlédnutí filmu jsem si pohrával s myšlenkou, že by „nakreslené postavičky“ také nemusely být špatné. Očekával jsem sice trochu více akčních scén pana „V“, ale zklamaný nejsem. Ten nedostatek vyvážily dialogy, jenž nepostrádaly dobrou myšlenku, ale na můj vkus jich bylo až moc, a proto jimi může být některý divák docela zahlcen. Hugo Weaving svým hlasem a elegancí pozvednul „V“ na vyšší úroveň, naopak trochu zklamal jeho ženský protějšek.

• 26.6.2006  15:43

Vtipná, svěží a úchvatná podívaná o vytrvalosti a odhodlání Novozélanďana Burta Muroea, který se se svým prastarým motocyklem značky Indian chystá pokořit rychlostní rekord. Film se vyvaroval patosům, které jsou právě tomuto žánru podobné a proto ho většina diváků nezařadí někde hluboko pod úroveň Alvina Straighta. Jen mi přišlo, že cesta Burta k vysněnému cíli byla až příliš jednoduchá. Veškeré nástrahy, které ho po cestě potkaly se vyřešily téměř samy a přitom by děj i délka filmu nabízela prostor k zajímavějším zápletkám. Ale i tak jsem Burtovi po celou dobu fandil a tajně doufal, že se mu podaří stanovit nový rekord.

• 29.4.2006  20:05

Je to blázen.. Nejprve v tom špatném slova smyslu, kdy si neustále zahrává se svým životem a poté v tom dobrém, když jeho láska k muzice je tak silná, že je schopen se naučit vnímat muziku všemi ostatními smysly, jen ne sluchem, o který (překvapivě) přišel. Skvělá oddychovka, nenáročné na přemýšlení. Paul Kaye je zkrátka pekelně ulítlý.

• 29.4.2006  19:58

Jednička je klasika, o tom žádná řeč. Od pokračování se očekávalo možná až příliš, přitom bylo hned jasné, že geneze filmu zůstane zachována, stejně tak i rukopis a poznávací znamení animátorů. Proto jsem očekával, že zde bude víc originálních a humorných scén (zachraňovala to veverka a lenochod) a nové postavy budou propracovanější. Dvojka neurazí, ale k prvotině má přeci jen trochu větší odstup

• 29.4.2006  19:54
    16 bloků (2006)

Myšlenka filmu je sice velice jednoduchá, ale zaručuje zajímavou podívanou. Chaotické prostředí velkoměsta, jeden odepsaný policista, ukecaný černoch. Od filmu jsem popravdě řečeno čekal daleko víc. Nemůžu říci, že mě zklamal, měl určitě něco do sebe, ale podle mého názoru polovina filmu měla za úkol moralizovat a druhá polovina se mi zdála tak trochu nedoladěná a veškerý děj tak jakž takž držela hlavní dvojice Willis, Def. Škoda, z tématu se dalo vytěžit daleko více.

• 6.4.2006  22:28

Černá komedie o tom, co se stane, když v jednom filmu spojíte několik vzájemně odlišných osob a jejich osobní příběhy. A když to všechno smícháte dohromady, vyjde vám z toho zajímavá směs, na kterou se dá dobře koukat. A recept? Spojíte krachujícího podnikatele s vidinou získané milionové pojistky po jeho pohřešovaném bratrovi, jeho lehce dementní manželku, jedno mrtvé tělo (po kterém někdo pátrá), pojišťovacího agenta (kterému se nikdy nic nezdá), indiánskou babičku. A nakonec? Na okořenění přidáte i toho bratra.

• 6.4.2006  22:26

Rowan sice ukázal, že umí zahrát i jiné role, než Beana, ale jinak mi film nepředvedl nic, co by stálo za moji pozornost. Na proklamovanou černou komedii to bylo příliš komorní a když už se jednotlivé postavy o něco pokusily, nikdy to – bohužel – nedotáhly do konce a já měl neustále pocit, že už jsem tohle někde viděl.

• 6.4.2006  22:25

S politickým kontextem jako hlavní zbraní se film vymaňuje z šedého průměru sobě podobných. Jinak by se v této kategorii ztratil tak rychle, jak rychle dokázal vyvolat protesty ze strany obou nesmířených stran. Jednoduchý děj sice nemusí být na škodu, ale divák by určitě uvítal bližší nastínění problému, jelikož už od začátku je jasné, jak bude děj postupovat. Na druhou stranu, kdyby existovalo rozumné vysvětlení a nastínění problému, které rozdělilo obě národnosti, nebyl by žádný konflikt a ani žádný podobný film.

• 6.4.2006  19:43

Čekal jsem od toho trochu více. Víc humoru, originálnější děj. Myšlenka není špatná, ale konkurence v podobě Farga tento film převálcovala. Místy mi připadalo, že režisér kupí jednotlivé akce na sebe, aby se divák nenudil. Ale co. Je to film na dlouhé zimní večery....

<< předchozí 1 2 3