Kouzelný park (2019)

Velmi milý, pestrobarevný animák plný emocí a velkých kukadel, v prostředí krásného světa, stvořeného jen pomocí dětské fantasie. Velké síly, jež bychom si měli v sobě uchovat všichni co možná nejdéle. Pro mě povedená rodinná zábava pro dítě i doprovod. [Kino Citadela - Litvínov]

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

Nezbývá nic jiného, než tvůrcům a hercům poděkovat, vynikající humor na úrovni ve veřejnoprávní televizi, ještě to není tak zlé, i když nějaký tlak zde asi byl, celkově luxus. [Kino Citadela - Litvínov]

Láska mezi regály (2018)

Lidské osudy mezi regály, převážně zaskladněné, ale i vyskladněné...částečně, s kapkou životní naděje, i když se kolem nás nedějí jen veselé věci a není možné se na každého zákazníka celý den usmívat, když srdce truchlí. Pomalé, melancholické, milé, nicméně v rámci kvality festivalových filmů pro mě spíše průměr. [Filmový klub Citadela - Litvínov]

Listopad (2017)

Zatím jsem jen ohromen...žádná slova...

Panny (2018)

Skvěle zrežírovaný příběh o životních nadějích, přáních, síle představivosti a fantasie. Vynikající atmosféra i vývoj děje, nepostrádající humor, drama, romantiku i krásnou poetiku. Skvěle sehráno a podpořeno nádhernou, vše vyjadřující hudbou. Skladba během závěrečných titulků je obzvláště krásná a celý film skvěle zakončuje.

Lekce (2014)

Silné lidské drama a vynikající výkon Margity Goshevy, dvorní herečky této velmi nadějné režisérské dvojice, jež svůj styl doladila do dokonalosti svým dalším počinem, společně vytváří výbornou atmosféru o které se nám, až na malé výjimky, může v naší kinematografii jen zdát. Inspirativní příběh o vnitřní síle křehké ženy, která odmítá padnout na dno se skloněnou hlavou, i když kvůli tomu musí sama sobě udělit nepříjemnou morální lekci.

Úhoři mají nabito (2019)

Nevtipná komedie, nezáživné drama, zoufalé krimi a parodie na thriller. Naprostý nesoulad žánrů, prapodivný vývoj, slepenec jakýchsi představ o zábavě uměle vymodelované pětice samozvaných ochránců kdo ví čeho, možná svých prázdných životů, jejichž motiv zůstává nevyřčen a spousta, ve finále zbytečných, postav, které sice mohly příběhu dodat něco z předurčených žánrů (Lábus - drama), ale nestalo se. Zbytečný film plný vulgarismů, jehož zápletka se vejde do 30. minut. [Kino Citadela - Litvínov]

Zloději (2018)

Velmi detailní návštěva jedné nepokrevní rodinky zlodějů, přežívající ve slumu v japonském stylu. Kradou v obchodech a berou prachy i se zavřenýma očima, bez jakýchkoli výčitek vůči sobě či snad okolnímu světu. Existují však věci, které jsou pro ně nezcizitelné a které dokáží dokonce sami obohatit, jedna z nich je nevinná, velmi křehká dětská dušička, ve které lze snadno zanechat hodně špatného, ale i mnoho dobrého, úsměvy i upřímnou radost...čistou lásku, jež vytváří celoživotní pouto, skutečné rodinné spojení. Silný lidský příběh o střetu materiálních a duševních hodnot, o (ne)důležitosti zaběhlého společenského soužití a standardu, který vychovává další generace a o minulosti i charakteru všech zúčastněných. Odvyprávěno i vygradováno opravdu nevídaným způsobem a prakticky dokonale a hlavně přirozeně sehráno. Převážně dětské role jsou až fascinující a společně s nádherným, ale i drsným příběhem, vytvářejí ve filmu nezapomenutelné a velice silné scény. Film, který je potřeba vstřebávat o něco déle. [Filmový klub Citadela - Litvínov]

Alita: Bojový Anděl (2019)

Alita je krásná, velmi dobře se na ni dívá a poloviční Rosa Salazar to sehrála opravdu skvěle, nicméně celkově se pro mě jedná o přeefektovanou a přežánrovanou pohádku o nezničitelné princezně a to vše dokonce na pokračování. [Kino Citadela - Litvínov]

Žena na válečné stezce (2018)

Příběh nastávající matky, bojující za Matku nás všech, je krásný, plný kontrastů, originální i záměrně absurdní, přičemž zde tento výraz dostává vícero podob. Vynikající folklórní mini soubor, fungující zde, společně s východoslovanskými pěvkyněmi, jako hudební dramaturgie života naší milé a inspirativně přemýšlející sbormistryně, nebo samotný povedený obraz absurdní reality našich všedních životů, řízených korporátním kruhem samozvaných zákonodárců, kteří dostali lidskou společnost do jakési neřešitelné tržní spirály, v níž lze naprosto vše jen koupit a naopak všechno přírodou člověku dané a jemu přirozené, je potlačováno a to i silou...bylo by velmi absurdní, kdyby Paní Hor následoval, pro začátek, celý Reykjavík? Dnes asi ano, budoucím generacím to možná přijde nepochopitelné. V každém případě si lze tentokrát z kina odnést víc než jen skvělý filmový zážitek. [Filmový klub Citadela - Litvínov]