Epistemolog

Grand Master

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 30.8.2019  06:59

Dokument vyšel původně na VHS, pak to někdo plácl na DVD. Tenhle počin vskutku nelze srovnávat ani řadit s Mayhem, nebo Marduk dokumenty. Nejde ani o koncertní počin, nýbrž o opileckou přehlídku vztahů s ostatními skupinami. V dokumentu však poznáte řadu známých tváří, třeba: basák Cyrus z Dimmu Borgir, Cronos z Venom, Nergal z Behemoth, Occulta z Immortal, všechny z Emperor, či Darkthrone, apod.

• 24.8.2019  15:13

Děj je, jak už bývá poněkud nejednotný. Jedna z nejhloupějších scén je asi v úvodu, kde jsou popsány zásluhy 72 zabijáků, přičemž jednotlivé skupiny z celku nosí jinou barevnou čelenku, aby tím označili počet vykillovaných thugů. Neznámý režisér Lin Bing se mezi hrstkou kung-fu fandů nechvalně proslavil jen v subžánru bruceploitation ultrabrakem The New Game of Death (1975). U akční režie zde stál rovněž v naprostém naprostu neznámý humanoid, jehož jméno krom čsfd zajímavostí nemá cenu doplňovat. Celkovou abstrakci, kde se sice občas blýskne i nějáká ta kreativita svou účastí zušlechťuje herec Siu Kam, který měří hodně přes dva metry. Jeho záporácká role zobrazuje zlatozubého drobečka, který protivníkům rozžvějkává meče a plive zpět do tváře. Natáčení probíhalo klasicky na jižních tajvanských pobřežích.

• 24.8.2019  12:41

V celkem vtipném kung-fu hraje jednu z hlavních rolí David Tang Wei a ne akční režisér Wei Tung, jak zas chybně na čsfd uvádí nějaký místní rádobyexpert. Wei Tung zde vůbec nehraje. Až si to opravíš dej echo, přepíšu koment. Hlavní postavu Kana ztvárnil neznámý herec Sze-Ma Lung, který si zahrál jen v pár filmech. Bělovlasý záporák Kung (Lo Lieh) v krásném kostýmu doslova zabíjí pohledem. Udělejte si obrázek sami. Když Kung ukousne prst protivníkovi, vyplivne ho tak prudce, že prst zabodne sokovi do krku. Co se týče kostýmů, snímek musel mít poněkud větší rozpočet, je na co koukat.

• 11.8.2019  05:56

Tuto VHS jsem kupoval v Tesku roku 1996 za 699.- Kč.

• 3.8.2019  06:53

Již neaktivní uživateli Tervo. Hlavní hrdinku ztvárnila slavná herečka Hsu Feng, zde jako tajemná Miss Pao. Ne neznámý Au Fong. To je herec hrajíc druhé housle a navíc se jmenuje Ang Fung. Jde o klasický nízkorozpočťák točený na první dobrou. To znamená, že se ztrácíte v postavách a ději díky střihu. Akční režii upekl neznámý Chim Lung, který se ovšem blýskl choreem v My Life's on a Line (1978). Co se týče chladnokrevné herečky Hsu Feng, tak fandové ví, že v 70.letech byla se svou kamennou tváří obsazována do nemilosrdných rolí žen s ocelovými nervy. Je to herečka, ne atletka, takže v jejích akčních filmech ji obvykle vyzbrojily mečem, přesto v sobě měla kus charismatu. Není tabu, že schopný režisér, či choreograf dokáže, aby téměř každá žena vypadala dobře, když drží meč, ale v bojích bez zbraní to bývalo v 70.letech mnohem obtížnější. Rovněž je si třeba uvědomit, že v roce vzniku filmu nebylo moc akčních hereček, které byli doopravdy pohyblivě nadané. Vyjímku snad tvořila průkopnice Pei Pei Cheng, která dělala judo a uměla to s bičem.

• 2.6.2019  09:41

Dokument vypráví o punku v Anglii, konkrétně o hnutí ženských anarchistek. Můžete zde vidět slavnou feministku, která pojmenovala punk - novinářku Caroline Coon. Dále pak basistku Gaye Advert z The Adverts, anarchistky Eve Libertine a Gee Vaucher z The Crass, liliputánku z konvoje Sex Pistols Helenu Trojskou, violistku Justine Armatage z Gretchen Hoffner, irsko-somálskou Polystyrene z X Ray Spex a její bodyguardku Mad Mary, zpěvačku Michelle z Brigandage, klávesistku Olgu Orbit z anarchopunkových Youth in Asia, nejstarší punkovou zpěvačku Subversu z anarchopunkových Poison Girls, jejíž děti rovněž hrály v punkových kapelách, čerokýzky z Hagar the Womb, nebo sestry Minx z gothic anarchopunkových Rubella Ballet, atd.

• 2.6.2019  06:20
    The Fialky - Stejná píseň (hudební videoklip) (2015)

Líbí se mi kvartýr od Peterky, jinak má už skoro 2000 vinylů. R.I.P. Mrtvé miminka.

• 2.6.2019  03:43

L7 byli nejprve známí jako ženská kapela, než rocková, což se jim nelíbilo. Kolik mužských kapel je takto označováno? Přesto tento druh označování pokračuje dodnes. Kapela hrála spíše metal-grunge a tento hudební dokument, který lemuje celou jejich dosavadní kariéru vyhrál, nebo získal i několik nominací.

• 31.1.2019  20:16

Ke konci dynastie Qing byl bojovník Ma Yong-Zhen v Šanghaji zavražděn zákeřným gangem Axe. Když se sestra zavražděného Ma Su-Zhen dozví tuto zprávu, přísahá pomstu. Sama se vydává do Šanghaje, aby zničila gang Axe a zlé síly, které ho ovládají. Jde si tvrdě za svým a s nikým se nemaže. Tento zapomenutý snímek natočil původně herec, posléze zajímavý režisér a úspěšný producent Fu Ching-Hua, kterému zdatně sekundoval i slavný režisér Yu Han-Hsiang. Souboje jsou poměrně rychlé a na svou dobu koukatelné, stejně jako šarm Doris Lung. Když vemu v potaz, že na bojové choreografii se nepodílely žádná zvučná jména - je to do klidexu.

• 5.1.2019  06:03

Green Lotus a Red Leaf se porafají ještě dříve, než dorazí k soudci. Navíc se otráví jedovatým vínem a skončí v hrobu, který si po rozchodu se svou ex vykopal zhrzený Silver Spear. V hrobě je sice ještě prostor i pro Silver Speara, ale ten nevypil takové množství vína, aby skonal. Fast Steed, jediný, kdo nepil alkohol je samozřejmě obviněn z trestného činu. Podaří se mu uniknout, ale Silver Spear se uzdraví a začne ho pronásledovat. Pro ty, co se v ději ztrácí. Jde o sestříhanou hrubou úpravu mnohem delšího a složitějšího filmu Peng Tiena. Spear nastraží na Steada řadu pastí, ale bezvýsledně. Nakonec zabije svou ex a zlehka se přiotráví, aby to vypadalo, že není viník. Později se ukáže, že Spear pracuje pro upíra č.13 (opět šíleně namaskovaný taekwondista Kang Chin), který chce rovněž z osobních důvodů vykonat pomstu a zničit Steeda. V komplikovaném ději, kde zničehonic mizí herci se objeví i několik nepřehledných spiknutí, které představí další nové postavy. Snímek je obdařen brutálním dabingem a nezvykle velkým počtem krásných hereček. Souboje v noci jsou nekoukatelné, ale jinak jsou šermířské fajty na hodně slušné úrovni, stejně tak i kamera.

• 29.12.2018  17:22

Druhá perverzní část opět sleduje ugrcanou dnes již tragicky zesnulou pornoherečku Amareu Lavey, která ¨hraje¨ prostitutku trpící bulimií. Nesouvisle blábolající běhna satanova, mezi skečovitým skriptem zabije sice i několik lidí, ale jde stále o videosestřih brutálních výplachů. Valentine nemá zájem diváka předním obličejovým otvorem bavit, ale šokovat. Jeho tvorbu bych však spíše využil do hudebních videoklipů kapel tvrdšího zrna. Hororovým narkomanům doporučuji zůstat u urozených klasik Begotten (1990), či Tetsuo (1989).

• 29.12.2018  16:47

Co se týče komentářů, tak se vyjímečně přikláním na stranu nesvéprávné postavičky českého internetu Mojmíra Širůčky, zde vystupujíc již pod zablokovaným nickem Flipnic. Život pornoherečky, alkoholičky a feťačky známé pod uměleckým jménem Ameara Lavey taky nedopadl nejlépe. Nepočítám-li pornotvorbu, tak natočila s Valentinským vysmahlem jen tři grcy a konec. Za pár let byla nakonec zastřelena jedním gaunerem přímo na ulici. Bylo jí 34 let.

• 2.12.2018  13:04
    Noc na Zemi (1991)

Los Angeles: 3/5 New York: 5/5 Paris: 4/5 Roma: 3/5 Helsinki: 4/5. U druhého tripu jsem šel fakt do kolen. Navíc Esposita (Yo-Yo) znám jen z vážných rolí, ale tady se vážně předvedl. Winoně jsem roli tvrďačky vůbec nežral - nemá na to xicht.

• 19.10.2018  10:28

Tuto raritní kung fu triádu zhlédlo na celém světě sotva pár desítek fandů. Film táhne hlava mafiánské rodiny Lung (Kien Shih), který trvá na tom, že jeho rodina je čistá jak panenská blána. Krev jeho krve však dělá potíže ostatním drogovým kartelům. Začne to fajtem Chena (Lik Cheung), který zneuctí muskula jménem Bolo. Stařičký Kien Shih zde hodně demonstruje svá bojové umění během první hodiny filmu, ale fandové by neměli být zklamáni, jelikož v poslední bitce skutečně bojoval.

• 20.9.2018  11:29

Silver Fox: ¨Ty jsi Lee So?¨. Lee So: ¨Ano, máš dobrou paměť!¨. Silver Fox: ¨Jsem Silver Fox! Ne vařené vejce!¨. Korejský snímek Eagle vs. Silver Fox je přímo pro hard core kung fu narkomany a koriguje si to převážně Hwang Jang Lee, který předvede svůj trademark triple aerial kick. O pokračování postavy Silvera Foxe nejde, jelikož Hwang má černou paruku a brakař Godfrey Ho jen opět využívá distribuční názvy zvučnějších bojových snímků. Mocichtivý Fox ukradne shaolinským mnichům ¨tajné zprávy¨, které mají vzkřísit pád Manchu. Během přepadení je zabit i otec mladého So Lee, který plánuje pomstu. Z neznámého komparzu vyčnívá bojový um Tonyho Kwoka (So Lee) se směšně falešným strništěm a šikovná Sarah Sit (Phoenix), ale i zbytek korejců cvičených v taekwondo. Mezi vtipnými dialogy je celkem slušná várka akce. Ve snímku zazní hudba od Queen.

• 13.8.2018  07:53
    팔대취권 (1982)

Režisér Godfrey Ho zlákal neznámého bojovníka jménem Wang Dae-wi do dvou kung-fu snímků. Přejmenoval ho na Johnnyho Chana a zkusil to s ním ve stylu Jackieho Chana. Výsledek? Nechť posoudí fandové sami. Mne přitáhla účast krásné bojovnice Judy Lee a korejských taekwondistů Eagle Hana a Sandy Kwona. Ikdyž je Johnny Chan koukatelný a jeho akrobacie i komika na úrovni, kvalit původního Drunken mastera nedosahuje.

• 12.8.2018  09:56

Příběh vypráví o korejském nosiči vody Hanovi (Benny Tsui), kterého život fackuje ze všech stran. Po pár lekcích kung-fu od vydrunkaného žebráka Iron Clawa (Eagle Han) slepě věří, že se může postavit svým nepřátelům. Nemilosrdní pohůnci obávaného Lorda Chuna srovnají Hanovu chvastounskou fasádu a rozdrtí jeho chloubu takovým způsobem, že se Han začne vydávat za ženu. Clawova akupunktůra časem pomůže Hanovi do poklopce navrátit zpět to, co tenkrát sudičky nadělily a Han se může doopravdy pomstít. Špičkovou formu všech kopajících lze docenit hlavně v závěru. Komparz se skláda z hrstky korejských bojovníků taekwondo, kteří si počátkem 80.let zakopali v pár filmech dua Godfreye Ho a Kim Seon-Gyeonga. Ve snímku zazní hudba i z Mechanického pomeranče (1971).

• 12.8.2018  06:54
    Angry Planet (2009)

Zločinec West (Daryl Boling) je odsouzený k životu na vězeňské planetě. West, kterému neznámí vrahové zabili celou rodinu však plánuje z vězení uprchnout, aby mohl pomstít smrt své rodiny.

• 13.5.2018  07:19

Snímek neznámého režiséra vypráví klasický příběh o dobru a zlu, který se odehrává v malé vesnici Fujian, kde lidé žijí v míru. I přes občasné problémy zůstává ve vesnici bezpečno, díky ochraně místní shaolinské bojové školy. Rostoucí prosperita vesnice však přináší i spoustu korupce. Každý rok má okres Fuquan soutěž bojových umění, aby zjistil, kdo pak bude předsedou celé bojové asociace. Během posledních let však místní boss Ho podplácí soudce, aby zvítězil a využil svého postavení k vydírání vesničanů. V tomto roce je mistr shaolinu Chuang odhodlán vyhrát soutěž se svými nejlepšími studenty a zničit tak tyranskou nadvládu gangstera Ho. V rolích studentů poznáte známé kung-fu tváře Jamese Tiena, komického Kwok Choi Hona a kaskadéra Marse. Chuanovu dceru si zahrála herečka Tien Mi, známá z filmu Enter the Dragon, kde ztvárnila roli v dívčí osobní stráží Hana. Menší role stráží měli legendární stunti Billy Chan a King Lee. Na to, že za kamerou byli fakt bažanti se tato rarita s epickým soundem celkem povedla.

• 8.5.2018  09:23

Bylo 7.června 1977 a královna se připravovala na oslavu svého stříbrného jubilea vlády. Nápad, udělat koncert na řece Temži, byl z hlavy manipulátora McLarena, který navrhl projíždět z Westminsteru k mostu Tower Bridge. Jeho nápad byl rovněž zastavit loď pod každým mostem, aby kontroverzní skladba ¨God save the Queen¨ způsobila během oslav, co největší rozruch. Po zastavení a napadení lodi policií, to obuškama schytali právě McLaren i jeho žena Vivienne Westwood. Kapacita lodi byla 175 lidí a zatknuto bylo asi tucet punkerů. Celkový rozpočet akce byl 1500 liber, z toho půlku zatáhla společnost Virgin (loď stála 500 liber). Ikdyž promotér akce Branson předtím vyběhal licenci a při napadení předložil smlouvu akce policii, ta jí odmítla s tím, že jde o Sex Pistols a Ti jsou nepřítelem státu. Sid Vicious se zde poprvé seznamuje s Nancy Spungen. Kapela však stihla odehrát více skladeb, než je v tomhle kraťasi zdokumentováno.

• 12.4.2018  06:59

Po předchozím výdělečném dílu Cleopatra Jones (1973), studio Shaw Bros spojilo síly a rozpočet v koprodukci s Warner Bros, aby upekli další úspěšný blaxploitation. Postava Kleopatry je nepřehlédnutelná, jelikož jí opět ztvárnila 190cm vysoká afroamerická modelka Tamara Dobson. Mimochodem v osobním životě dělala Tamara karate a navrhovala šaty pro vysoké ženy a jako modelka pracovala pro Vogue, Chanel, či Essence. Dokonce je uznána Guinnessovou knihou světových rekordů jako "Nejvyšší hlavní herečka ve filmu". Kostýmy a make up si znovu v tomto snímku dělala sama, ale i ostatní komparzisté vypadají dost extravagantně. Působivý je však dyzajn samotného kasína, vznešená produkce, živější zvukový doprovod a lesbické dcery Dragon Lady. Z obav jsem tenhle zapomenutý film odkládal dobrých 7 let, přitom je to nejlepší blaxploitation série, co kdy vznikla.

• 4.3.2018  17:10

V obou dílech o druhé tváři punku, uvidíte rozhovory důležitých Oi kapel a raritní živá vystoupení The Business, The Cockney Reject, The Last Resort, Argy Bargy, Sham 69, The Blood, Cock Sparrer, The Angelic Upstarts, Splodgenessabounds, Peter and The Test Tube Babies, The Toy Dolls, Red Alert, The 4 Skins, Blitz, Vicious Rumours, The Oppressed, Condemned 84, Section 5, Boisterous, Another Man´s Poison, Braindance a The Warriors. Je zde zmínka i o nazi Skrewdriveru, kteří v 70.letech začínali jako punk kapela. Jediný mínus jsou nekvalitní živé záběry. Oi!

• 2.3.2018  19:55

Klenot z choreo dílny Yuenů, kde krom skvělých soubojů vyčnívají i exotické zbraně a temný scénář. Chladnokrevná gazela Shih Shu je v naprostém naprostu zaměřena na likvidaci vraha svého otce. Její role je jako vždy koukatelná, stejně jako její vzhled a pohyby. Z nadprůměrných výkonu lze zmínit kung-fu stálice Fei Lunga, Wah Chunga a Wong Chinga. Nicméně, jediný herec, čistě z hlediska bojových schopností, který zastínil všechny dohromady je Wong Chung. Jeho styl a schopnosti posouvají raritní celulojd na upě jiný level. Další výhra pro bojový klan Yuenů, a to ve všech ohledech.

• 17.2.2018  19:20

Alternativní kapela Minutemen, která počátkem 80.let experimentovala s punkem a vydala pár alb je známá také tragickou smrtí tělnatého zpěváka Dennise Boona, který zemřel při autonehodě roku 1985 ve věku 27 let. Mnohem lepší podívaná je druhá půle, kdy na scénu naběhne legendární hardcore sebranka střízlíků Minor Threat. Kapela nepřestane hrát, ani když MacKayovi rozbijou mikrák. Staří punx, co hráli podobný styl a provozovali stage diving (jako já), tohle videjko jistě nostalgicky docení.

• 17.1.2018  03:16
    Jin pu sa (1966)

V hongkongské bondovce se představí šikovná Jeanette Lin Tsui, která je mimochodem sestrou herce Kennetha Tsanga a manželkou slavného Wanga Yu. Režisér Lo Wei použil hudbu Johna Barryho a zaslechl jsem i Elmera Bernsteina. Děj se točí kolem Paula, který je obchodník a umí trochu karate. Při letu do Singapuru přes Bangkok si poplete kufr, tak zůstává v Thajsku a snaží se ho najít. Místo kufru se přimotá k vraždě a najde sošku Buddhy. Poté se dozvídá, že existuje ještě více sošek, které vedou k pokladu. Jde o špatný film s krásnou Fanny Fan, která je členkou Skeleton gangu a za zmínku stojí také dlouhá sekvence mezi zelenými zříceninami ze starého siamského města Ayutthaya.

• 14.1.2018  05:58

Úvod obnaží zápletku, která se odehrává roku 1937 během japonské okupace. V té době pomůže dobrácký Ming jistému muži při utěku z vězení. Nepřátelé významného vězně slibují nezasvěcenému Mingovi pomstu. Pomstychtivá japonská bojovnice zvaná Lady s železnou pěstí ( Gam-Guk Tse) přes 20 let trénuje své tři syny v karate, aby pak našli a zlikvidovali Minga i jeho rodinu. Ming se mezitím usadil v jednom čínském městečku, kde žije se svými syny a slepou dcerou. Děj se odehrává v současnosti, tedy auta a civilní šaty. Snímek se také chlubí supermarkety (v té době v HK novinka), kde probíhala velká část natáčení.

• 16.11.2017  10:58
    Guai xia (1968)

Mistr pokřivených charakterů Huang Chung-Hsin, který ztvárnil hlavního hrdinu v tajemném slamáku Jianga, stojí za pár vět. Jde o tajvanského divadelního herce, který v 50.letech odešel k filmu, aby se v 60.letech oženil s divou Ping Chin a oba se pak roku 1963 upsali mocnému kolovratu Shaws. Fandům kung-fu je Huang znám ze dvou filmů s Brucem Lee - celkem jsem zde napočítal 8 herců, kteří si později Brucem zahráli. Ikdyž Huang nebyl mistrem bojových umění, jeho práce s mečem je uvěřitelná díky jeho sugesci a inovačním metodám známých kameramanů. Hrdina v ponču se samurajským kodexem a Morriconeho hudba vzdávají poctu westernům, což se mi taky líbilo. Za zmínku stojí i zajímavé změny v melodramatickém tempu. Když srovnávám s obvykle rychlým a zuřivým wuxia dobrodružstvím, zde se klade důraz na příběh a atmošku. Patnáctiletý Sammo Hung se mihne v tlupě thugů a menší cameo má i jeho matka.

• 6.11.2017  17:12

Ikdyž tvrdé jádro fandů špekuluje, že zakuklený harakiri šermíř v bílém je Jackie Chan, žádná databáze tak neuvádí. Maličký Jackie by předváděnou akrobacii s přehledem zvládl, ale je o půl hlavy vyšší, než všichni jeho soupeři. Takže za mne spíše ne. Do karet fandům hraje fakt, že guru inovační kamery Jung-Shu Chen v tomto roce začíná dlouhodobě spolupracovat právě s Jackiem na jeho největších trhácích. S jistotou však mohu napsat, že zde nehraje Sammo Hung, kterého si diváci pletou s hercem Ching Kuo-Chungem. Jde o úvodní scénu v nálevně, kde tento herec a producent hraje personu zjizveného Tsao Tunga, který to umí s ostrými kruhy. Myslím, že se tyto párové zbraně nazývají Rukávové vejce. Akční choreo se krom povedených přemetů soustřeďuje na souboje s meči. Ikdyž v kaskadérském komparzu nefigurují zvučná jména, musím uznat, že tajvanští stuntmani odvedli skvělou práci za kterou by se nestyděli ani borci z Yuen klanu. Wuxia příběh plný zvratů, komplotů a spiknutí přibarvuje svou fanfárovitostí známý skladatel Stanley Chow.

• 29.9.2017  10:55

Hluboce uzavřený skladatel, který veřejně zřídkakdy diskutoval o své starší práci, Jerry Goldsmith dal v roce 1994 souhlas k vytvoření dokumentu o jeho dlouhé a nesmírně plodné kariéře. Omezené vydání DVD (1500 kopií) vyšlo v červnu 2005. Bonusy však zahrnují rozšířené rozhovory a 60 minut záznamu skladatelské práce na Divoké řece (1994).

• 22.9.2017  10:59
    Exhibition (2013)

Koukám, že 60.letá kytaristka Viv Albertine z The Slits stále nemá problém se před kamerou svléct, no ale vypadá dobře. Snímek zkoumá umělce, jehož životní a pracovní aktivity jsou ohroženy bezprostředním prodejem domova. Na mezinárodním filmovém festivalu v Locarnu roku 2013, byla režisérka Hoggová nominována na Zlatého Leoparda.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14