Epistemolog

Epistemolog

Grand Master

Česko
S žábou v kaluži marno o moři diskutovat.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 29.8.2020  06:50

Greaves vytváří silný příběh se zajímavým obloukem. Neočekávejte, že vás tento film bude nudit. Každý z členů štábu dělá poutavé rozhovory a vyjadřuje myšlenky, které má pozorovatel při sledování tohoto filmu. Greaves motivován integraci vícenásobných kamer synchronizuje více záběrů do jednoho a využívá i další neotřelé metody přesouvání pozornosti diváka. Dokument bude skutečně efektivní pouze tehdy, pokud je to to, co hledáte. Pokud hledáte nějaký abstraktní umělecký film, který živí vaše vlastní požitkářské ego, aniž by měl smysl, hledejte jinde. Pokud hledáte film, který vás přiměje dlouho mluvit a přemýšlet o touze poctivosti a upřímnosti v dokumentované „realitě“ a nevyhnutelné průhlednosti, která z toho vyplývá, pak je to perfektní film.

• 7.8.2020  10:04

V nízkorozpočtovém snímku s jednoduchým příběhem si roli Rhondy zahrála Exene Cervenka, někdejší manželka Vigga a také zpěvačka punkové kapely X. Hlavní roli zde má také Dominique Davalos, zpěvačka z The Dominatrix. Na soundtracku se také velkou měrou podílela kapela New Order. I přes všechny nedostatky může být film zábavný nejen pro ty, kteří jsou obeznámeni s zúčastněnými herci, hudbou a nezávislou filmařskou tvorbou.

• 1.8.2020  06:01

Účinkuje zde pár feministických kamarádek Vivienne Dick: fotografka Beate Nilsen, bubenice Ikue Mori z No Wave kapely DNA, královna scény No Wave Lydia Lunch, fotografka a muzikantka Pat Place z punkových kapel The Contortions a Bush Tetras, muzikantka Nina Canal z No Wave kapel Ut a také The Gynecologists, kytaristka Adele Bertei z The Contortions a manažerka The Contortions Anya Philips, která je mimochodem spoluzakladatel legendárního newyorského nočního klubu Mudd Club. Ve snímku zazní skladba Got to od kapely Question Mark and the Mysterians.

• 2.2.2020  07:10
    The Cure - Lullaby (hudební videoklip) (1990)

Význam ´Ukolébavky´ si fanouškové spekulativně vykládají jako závislost, či depresi. Smith nabízí rozmanitá vysvětlení na téma noční můry dětí, či zneužívání. Dlouholetý režisér videoklipů The Cure Tim Pope interpretuje song jako alegorii drogové minulosti hlavního zpěváka Roberta Smithe. B-strana singlu jsou skladby ´Babble´ a ´Out of Mind´. Hudební video vyhrálo hlavní cenu na udílení cen Brit Award 1990.

• 2.2.2020  06:54
    The Cure - Pictures of You (hudební videoklip) (1990)

Režisér Tim Pope natáčel video pomocí tří kamer Super-8 a dle rozhovorů byla skladba inspirována požárem ve Smithově domě. Když den poté Smith procházel pozůstatky z trosek narazil na peněženku s obrázky své manželky Mary. Obal singlu je jedním z obrázků a stejný obrázek byl použit jako obálka singlu ´Charlotte sometimes´ ovšem jeho obraz je silně deformován. V roce 2011 byla píseň odhlasována na 278. příčku v seznamu Rolling Stone 500 největších písní všech dob.

• 2.2.2020  06:41
    The Cure - Just Like Heaven (hudební videoklip) (1987)

B-strana singlu Just Like Heaven jsou skladby Snow in Summer/Breathe/Sugar Girl/A Chain of Flowers. Skladba Just Like Heaven od anglické gothic rockové kapely The Cure je třetím singlem z jejich alba Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me z roku 1987. Hudební videoklip režíroval Tim Pope, který režíroval všechna předchozí videa kapely od roku 1982. Video bylo natočeno v anglickém Pinewood Studios v říjnu 1987 a představuje kapelu hrající na útesu s výhledem na moře. Smith o videu říká, že byl inspirován něčím, co se mu stalo už dávno. Tančící dívka ve videu je skutečná žena Roberta Smithe.

• 2.2.2020  06:03
    The Cure - In Between Days (hudební videoklip) (1985)

B-strana singlu jsou skladby ´The Exploding Boy´ a ´A Few Hours After This´. Produkci se Smithem měl na starost slavný David Allen, který produkoval rovněž kapely Members, Damned, Sisters of Mercy, Chameleons, Psychedelic Furs, či Depeche Mode. Skladba ´In Between Days´ anglické gothic rockové kapely The Cure je zároveň první singl ze šestého studiového alba The Head on the Door z roku 1985. Píseň byla natočena 18.června 1985 v londýnském Fulham Studios a video jednoduše zobrazuje hraní kapely. V hudebním videoklipu se využívá mnoho záběrů o 360 stupních, kdy je kamera upevněna na samotných členech kapely a na nástrojích.

• 1.2.2020  06:38
    The Cure - A Forest (hudební videoklip) (1980)

Robert Smith o videoklipu řekl, že tam skupina vypadá velmi morálně a nezaujatě, protože se v té době tak cítili. Rovněž vzpomíná, že natáčení protrpěl v bolestech, jelikož si v té době zlomil palec, když vyměňoval pneumatiku. Smithův ovázaný levý palec lze spatřit i ve videu. Simon Gallup řekl, že jeho basa měla připomínat basáka z The Stranglers, jejíž basista Jean-Jacques Burnel měl na něj veliký vliv. Nahrávání a míchání písně trvalo sedm dnů. Píseň A Forest byla vydána jako singl z druhého alba skupiny Seventeen Seconds 8.dubna 1980. B-strana byl instrumentální song Another Journey by Train, což je remake The Cure - Jumping Someone Else's Train. Hudební videoklip, který vytvořil David Hiller zobrazuje kapelu během debutového vystoupení na BBC z 24.dubna 1980 v programu Top of the Pops a zároveň míchá záběry z lesa. Smithovi texty pro A Forest mají různá vysvětlení. Smith řekl, že texty byly založeny na snu, který měl jako dítě, když se ztratil v lese a nedokázal najít cestu zpět, ale později to popřel a prohlásil: Je to jen o lese.

• 14.1.2020  06:33

Film byl obnoven a konečně zpřístupněn veřejnosti v roce 2015 promítáním na TCM Classic Film Festival. Filmový konzervátor Rick Schmidlin dohlížel na restaurování poté, když získal jediný zbývající celulojd od žongléra Larryho Weekse, který získal snímek při odchodu do důchodu z Houdiniho panství v roce 1947. Ve finální scéně, která končí vzdušným soubojem a srážkou dvou letadel, padá jeden ze strojů k zemi. Houdini po zveřejnění snímku prohlásil, že daruje 1000 dolarů tomu, kdo dokáže, že srážka nebyla autentická. Vysvětlil, že došlo ke skutečné nehodě a že herci byli zachráněni jen proto, že se stroje zrovna nacházely ve výšce větší než jeden kilometr a dokázali se vyrovnat dříve, než dopadli na zem. Osoba, která skočí za letu z jednoho letadla do druhého není Harry Houdini, ale kaskadér Robert Kennedy.

• 1.1.2020  07:41

Ve VHS prodejnách tento klenot vyšel pod marketingovým názvem Bruce Lee Versus Frankenstein. Jde o povedený tajvanský martial flick s vysoko kopajícím Tang Lungem a zřejmě i o první asijské kung-fu s prvky komedie, které se zaměřuje na vampire tématiku. Na dobu vzniku je film po všech stránkách nadprůměrný. Tang Lung vlastně ve všech svých filmech dokázal, že je opravdový bojový umělec. Choreografie, dialogy i scénař za mne v pohodě, kamera občas ujíždí, ale to se dá k vzhledem podmínkám, kdy to na koleně sestříhali a prali bez přetáček do distribuce pochopit.

• 12.12.2019  08:53

Nepřehledný dokument, který přeskakuje v rozhovorech, klipech dokonce i v časové ose nesmyslně sem a tam je spíše pro mainstreamové publikum. Do produkce se snímek nedostává příliš hluboko, chybí některé klíčové momenty a povětšinou se drží afroamerické perspektivy. Spoléhá se zde na velké množství rychlých videoklipů s Brucem Lee, Jackie Chanem a Tonym Jaa. Film opomíná opravdu mnoho velmi důležitých lidí. Zmínka není dokonce ani o Jetu Li, či Johnu Woo a poměrně mnoho času zabírají protesty a povstání proti útlaku apod. Film naznačuje, že bílí lidé mohou být vděční afroameričanům za blaxploitation VHS filmy a vysvětluje i hluboké spojení s hiphopem. Žádné nové, nebo neznámé rozhovory nečekejte.

• 30.8.2019  06:59

Dokument vyšel původně na VHS, pak to někdo plácl na DVD. Tenhle počin vskutku nelze srovnávat ani řadit s Mayhem, nebo Marduk dokumenty. Nejde ani o koncertní počin, nýbrž o opileckou přehlídku vztahů s ostatními skupinami. V dokumentu však poznáte řadu známých tváří, třeba: basák Cyrus z Dimmu Borgir, Cronos z Venom, Nergal z Behemoth, Occulta z Immortal, všechny z Emperor, či Darkthrone, apod.

• 24.8.2019  15:13

Děj je, jak už bývá poněkud nejednotný. Jedna z nejhloupějších scén je asi v úvodu, kde jsou popsány zásluhy 72 zabijáků, přičemž jednotlivé skupiny z celku nosí jinou barevnou čelenku, aby tím označili počet vykillovaných thugů. Neznámý režisér Lin Bing se mezi hrstkou kung-fu fandů nechvalně proslavil jen v subžánru bruceploitation ultrabrakem The New Game of Death (1975). U akční režie zde stál rovněž v naprostém naprostu neznámý humanoid, jehož jméno krom čsfd zajímavostí nemá cenu doplňovat. Celkovou abstrakci, kde se sice občas blýskne i nějáká ta kreativita svou účastí zušlechťuje herec Siu Kam, který měří hodně přes dva metry. Jeho záporácká role zobrazuje zlatozubého drobečka, který protivníkům rozžvějkává meče a plive zpět do tváře. Natáčení probíhalo klasicky na jižních tajvanských pobřežích.

• 24.8.2019  12:41

V celkem vtipném kung-fu hraje jednu z hlavních rolí David Tang Wei a ne akční režisér Wei Tung, jak zas chybně na čsfd uvádí nějaký místní rádobyexpert. Wei Tung zde vůbec nehraje. Až si to opravíš, dej echo a přepíšu koment. Hlavní postavu Kana ztvárnil neznámý herec Sze-Ma Lung, který si zahrál pouze v pár filmech. Bělovlasý záporák Kung (Lo Lieh) v krásném kostýmu doslova zabíjí pohledem. Udělejte si obrázek sami, když Kung ukousne prst protivníkovi, dokáže ho vyplivnout tak prudce, že prst zabodne sokovi do krku. Co se týče kostýmů, snímek musel mít poněkud větší rozpočet, je na co koukat.

• 11.8.2019  05:56

Tuto VHS jsem kupoval v Tesku roku 1996 za 699.- Kč.

• 3.8.2019  06:53

Již neaktivní uživateli Tervo. Hlavní hrdinku ztvárnila slavná herečka Hsu Feng, zde jako tajemná Miss Pao. Ne neznámý Au Fong. To je herec hrajíc druhé housle a navíc se jmenuje Ang Fung. Jde o klasický nízkorozpočťák točený na první dobrou. To znamená, že se ztrácíte v postavách a ději díky střihu. Akční režii upekl neznámý Chim Lung, který se ovšem blýskl choreem v My Life's on a Line (1978). Co se týče chladnokrevné herečky Hsu Feng, tak fandové ví, že v 70.letech byla se svou kamennou tváří obsazována do nemilosrdných rolí žen s ocelovými nervy. Je to herečka, ne atletka, takže v jejích akčních filmech ji obvykle vyzbrojily mečem, přesto v sobě měla kus charismatu. Není tabu, že schopný režisér, či choreograf dokáže, aby téměř každá žena vypadala dobře, když drží meč, ale v bojích bez zbraní to bývalo v 70.letech mnohem obtížnější. Rovněž je si třeba uvědomit, že v roce vzniku filmu nebylo moc akčních hereček, které byli doopravdy pohyblivě nadané. Vyjímku snad tvořila průkopnice Pei Pei Cheng, která dělala judo a uměla to s bičem.

• 2.6.2019  09:41

Dokument vypráví o punku v Anglii, konkrétně o hnutí ženských anarchistek. Můžete zde vidět slavnou feministku, která pojmenovala punk - novinářku Caroline Coon. Dále pak basistku Gaye Advert z The Adverts, anarchistky Eve Libertine a Gee Vaucher z The Crass, liliputánku z konvoje Sex Pistols Helenu Trojskou, violistku Justine Armatage z Gretchen Hoffner, irsko-somálskou Polystyrene z X Ray Spex a její bodyguardku Mad Mary, zpěvačku Michelle z Brigandage, klávesistku Olgu Orbit z anarchopunkových Youth in Asia, nejstarší punkovou zpěvačku Subversu z anarchopunkových Poison Girls, jejíž děti rovněž hrály v punkových kapelách, čerokýzky z Hagar the Womb, nebo sestry Minx z gothic anarchopunkových Rubella Ballet, atd.

• 2.6.2019  06:20
    The Fialky - Stejná píseň (hudební videoklip) (2015)

Líbí se mi kvartýr od Peterky, jinak má už skoro 2000 vinylů. R.I.P. Mrtvé miminka.

• 2.6.2019  03:43

L7 byli nejprve známí jako ženská kapela, než rocková, což se jim nelíbilo. Kolik mužských kapel je takto označováno? Přesto tento druh označování pokračuje dodnes. Kapela hrála spíše metal-grunge a tento hudební dokument, který lemuje celou jejich dosavadní kariéru vyhrál, nebo získal i několik nominací.

• 31.1.2019  20:16

Ke konci dynastie Qing byl bojovník Ma Yong-Zhen v Šanghaji zavražděn zákeřným gangem Axe. Když se sestra zavražděného Ma Su-Zhen dozví tuto zprávu, přísahá pomstu. Sama se vydává do Šanghaje, aby zničila gang Axe a zlé síly, které ho ovládají. Jde si tvrdě za svým a s nikým se nemaže. Tento zapomenutý snímek natočil původně herec, posléze zajímavý režisér a úspěšný producent Fu Ching-Hua, kterému zdatně sekundoval i slavný režisér Yu Han-Hsiang. Souboje jsou poměrně rychlé a na svou dobu koukatelné, stejně jako šarm Doris Lung. Když vemu v potaz, že na bojové choreografii se nepodílely žádná zvučná jména - je to do klidexu.

• 5.1.2019  06:03

Green Lotus a Red Leaf se porafají ještě dříve, než dorazí k soudci. Navíc se otráví jedovatým vínem a skončí v hrobu, který si po rozchodu se svou ex vykopal zhrzený Silver Spear. V hrobě je sice ještě prostor i pro Silver Speara, ale ten nevypil takové množství vína, aby skonal. Fast Steed, jediný, kdo nepil alkohol je samozřejmě obviněn z trestného činu. Podaří se mu uniknout, ale Silver Spear se uzdraví a začne ho pronásledovat. Pro ty, co se v ději ztrácí. Jde o sestříhanou hrubou úpravu mnohem delšího a složitějšího filmu Peng Tiena. Spear nastraží na Steada řadu pastí, ale bezvýsledně. Nakonec zabije svou ex a zlehka se přiotráví, aby to vypadalo, že není viník. Později se ukáže, že Spear pracuje pro upíra č.13 (opět šíleně namaskovaný taekwondista Kang Chin), který chce rovněž z osobních důvodů vykonat pomstu a zničit Steeda. V komplikovaném ději, kde zničehonic mizí herci se objeví i několik nepřehledných spiknutí, které představí další nové postavy. Snímek je obdařen brutálním dabingem a nezvykle velkým počtem krásných hereček. Souboje v noci jsou nekoukatelné, ale jinak jsou šermířské fajty na hodně slušné úrovni, stejně tak i kamera.

• 29.12.2018  17:22

Druhá perverzní část opět sleduje ugrcanou dnes již tragicky zesnulou pornoherečku Amareu Lavey, která ¨hraje¨ prostitutku trpící bulimií. Nesouvisle blábolající běhna satanova, mezi skečovitým skriptem zabije sice i několik lidí, ale jde stále o videosestřih brutálních výplachů. Valentine nemá zájem diváka předním obličejovým otvorem bavit, ale šokovat. Jeho tvorbu bych však spíše využil do hudebních videoklipů kapel tvrdšího zrna. Hororovým narkomanům doporučuji zůstat u urozených klasik Begotten (1990), či Tetsuo (1989).

• 29.12.2018  16:47

Co se týče komentářů, tak se vyjímečně přikláním na stranu nesvéprávné postavičky českého internetu Mojmíra Širůčky, zde vystupujíc již pod zablokovaným nickem Flipnic. Život pornoherečky, alkoholičky a feťačky známé pod uměleckým jménem Ameara Lavey taky nedopadl nejlépe. Nepočítám-li pornotvorbu, tak natočila s Valentinským vysmahlem jen tři grcy a konec. Za pár let byla nakonec zastřelena jedním gaunerem přímo na ulici. Bylo jí 34 let.

• 2.12.2018  13:04
    Noc na Zemi (1991)

Los Angeles: 3/5 New York: 5/5 Paris: 4/5 Roma: 3/5 Helsinki: 4/5. U druhého tripu jsem šel fakt do kolen. Navíc Esposita (Yo-Yo) znám jen z vážných rolí, ale tady se vážně předvedl. Winoně jsem roli tvrďačky vůbec nežral - nemá na to xicht.

• 19.10.2018  10:28

Tuto raritní kung fu triádu zhlédlo na celém světě sotva pár desítek fandů. Film táhne hlava mafiánské rodiny Lung (Kien Shih), který trvá na tom, že jeho rodina je čistá jak panenská blána. Krev jeho krve však dělá potíže ostatním drogovým kartelům. Začne to fajtem Chena (Lik Cheung), který zneuctí muskula jménem Bolo. Stařičký Kien Shih zde hodně demonstruje svá bojové umění během první hodiny filmu, ale fandové by neměli být zklamáni, jelikož v poslední bitce skutečně bojoval.

• 20.9.2018  11:29

Silver Fox: ¨Ty jsi Lee So?¨. Lee So: ¨Ano, máš dobrou paměť!¨. Silver Fox: ¨Jsem Silver Fox! Ne vařené vejce!¨. Korejský snímek Eagle vs. Silver Fox je přímo pro hard core kung fu narkomany a koriguje si to převážně Hwang Jang Lee, který předvede svůj trademark triple aerial kick. O pokračování postavy Silvera Foxe nejde, jelikož Hwang má černou paruku a brakař Godfrey Ho jen opět využívá distribuční názvy zvučnějších bojových snímků. Mocichtivý Fox ukradne shaolinským mnichům ¨tajné zprávy¨, které mají vzkřísit pád Manchu. Během přepadení je zabit i otec mladého So Lee, který plánuje pomstu. Z neznámého komparzu vyčnívá bojový um Tonyho Kwoka (So Lee) se směšně falešným strništěm a šikovná Sarah Sit (Phoenix), ale i zbytek korejců cvičených v taekwondo. Mezi vtipnými dialogy je celkem slušná várka akce. Ve snímku zazní hudba od Queen.

• 13.8.2018  07:53
    팔대취권 (1982)

Režisér Godfrey Ho zlákal neznámého bojovníka jménem Wang Dae-wi do dvou kung-fu snímků. Přejmenoval ho na Johnnyho Chana a zkusil to s ním ve stylu Jackieho Chana. Výsledek? Nechť posoudí fandové sami. Mne přitáhla účast krásné bojovnice Judy Lee a korejských taekwondistů Eagle Hana a Sandy Kwona. Ikdyž je Johnny Chan koukatelný a jeho akrobacie i komika na úrovni, kvalit původního Drunken mastera nedosahuje.

• 12.8.2018  09:56

Příběh vypráví o korejském nosiči vody Hanovi (Benny Tsui), kterého život fackuje ze všech stran. Po pár lekcích kung-fu od vydrunkaného žebráka Iron Clawa (Eagle Han) slepě věří, že se může postavit svým nepřátelům. Nemilosrdní pohůnci obávaného Lorda Chuna srovnají Hanovu chvastounskou fasádu a rozdrtí jeho chloubu takovým způsobem, že se Han začne vydávat za ženu. Clawova akupunktůra časem pomůže Hanovi do poklopce navrátit zpět to, co tenkrát sudičky nadělily a Han se může doopravdy pomstít. Špičkovou formu všech kopajících lze docenit hlavně v závěru. Komparz se skláda z hrstky korejských bojovníků taekwondo, kteří si počátkem 80.let zakopali v pár filmech dua Godfreye Ho a Kim Seon-Gyeonga. Ve snímku zazní hudba i z Mechanického pomeranče (1971).

• 12.8.2018  06:54
    Angry Planet (2009)

Zločinec West (Daryl Boling) je odsouzený k životu na vězeňské planetě. West, kterému neznámí vrahové zabili celou rodinu však plánuje z vězení uprchnout, aby mohl pomstít smrt své rodiny.

• 13.5.2018  07:19

Snímek neznámého režiséra vypráví klasický příběh o dobru a zlu, který se odehrává v malé vesnici Fujian, kde lidé žijí v míru. I přes občasné problémy zůstává ve vesnici bezpečno, díky ochraně místní shaolinské bojové školy. Rostoucí prosperita vesnice však přináší i spoustu korupce. Každý rok má okres Fuquan soutěž bojových umění, aby zjistil, kdo pak bude předsedou celé bojové asociace. Během posledních let však místní boss Ho podplácí soudce, aby zvítězil a využil svého postavení k vydírání vesničanů. V tomto roce je mistr shaolinu Chuang odhodlán vyhrát soutěž se svými nejlepšími studenty a zničit tak tyranskou nadvládu gangstera Ho. V rolích studentů poznáte známé kung-fu tváře Jamese Tiena, komického Kwok Choi Hona a kaskadéra Marse. Chuanovu dceru si zahrála herečka Tien Mi, známá z filmu Enter the Dragon, kde ztvárnila roli v dívčí osobní stráží Hana. Menší role stráží měli legendární stunti Billy Chan a King Lee. Na to, že za kamerou byli fakt bažanti se tato rarita s epickým soundem celkem povedla.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15