• Krátkometrážní

Pěst orla (1973)

Souboje jsou sice dlouhé, ale nic extra. Jde jen o přijímání a rozdávání ran, tudíž žádné choreo ani akrobacii nečekejte. Jackie se jen objeví a dostane pořádně na budku, což platí (do roku 1974) ve všech jeho filmech, když začínal. Kamera je občas úplně mimo zato umělé krve požehnaně. Od režiséra Mu Zhu bych doporučil povedenější flick: Kung-fu Kid (1979).

Sex Kittens Go to College (1960)

Sice oldskull exploitation, ale jinak průměrná gangsterka Alberta Zugsmithe, byť s hvězdným obsazením. Mamie Van Doren jako ex-striptérka s IQ 268 a s 13ti tituly, dělá profesorku na abstraktní vysoké škole. Zatímco obří robot jménem Thinko manipuluje s penězi při dostizích, kde mu sekunduje šimpanz v golfových kalhotech. Mihne se zde i Queen of scream Vampira, či sestra B. Bardot, cameem to kupodivu zachraňuje zpěvák Paul Anka.

The Beat Generation (1959)

Utkví femma fatale Mamie Van Doren, věčně chorá Fay Spain i sugestivní Vampira.

Holčičí komando (1973)

Komedie v bondovském kabátě. Mikelsovu originální tvorbu, jsem měl v hledáčku hlavně proto, že rád do svých bizarních snímků obsazoval tehdejší krásky s nadstandartními dvojčátky. Táhne to hlavně sexybloncka Judith McConnell a její úsměvné umění Judo a Karate. Film mne kupodivu nijak zvlášť nenudil a legendární playmate Tura Satana se dokonce svlékne. Kdo má v hledáčku tenhle typ filmů, doporučuji zhlédnout Mikelsovu tvorbu po roce 2000.

O Velkou cenu (1944)

Volný přepis populární knihy. Rodinné drama, ve kterém si pamětníci mohou připomenout okatou Elizabeth Taylor jako dětskou hvězdu. V době natáčení jí bylo 14 let. Příběh se točí kolem dívky Velvet a jejího koně jménem Pie. Velvet přesvědčí bývalého žokeje, k tomu, aby jejího koně trénoval pro slavný závod Velká národní. Po natáčení bylo Elizabeth dovoleno, aby si koníka nechala. Původně měl být snímek natočen už od tři roky dříve a hlavní role měli hrát Spencer Tracy a dětská hvězdička Shirley Temple - té ale účast nedovolila její matka.

Laura (1944)

Titulní hrdinka, mladá, hezká a úspěšná amazonka, byla zavražděna a mezi podezřelýmy je její ex-klátič , současný kolík, arogantní novinář a kamarádka. Vraždu vyšetřuje detektiv McPherson a dobrat se pravdy není snadým úkolem. Postavu Laury měla původně hrát fena Hedy Lamarr, herečka proslavená nahou scénou z Machatého Extáze, ale odmítla. Původně začal snímek točit režisér Rouben Mamoulian, vystřídal ho ale Otto Preminger, který zničil všechny do té doby natočené scény.

Člověk není pták (1965)

Satirická, naturalisticky pojatá milostná romance o starším respektovaném inženýrovi, který přijíždí do průmyslového města za pracovním úkolem a prožívá zde milostný románek s mladou kadeřnicí, u které se ubytuje. Do hry navíc vstupuje neodbytný nápadník v podobě mladého řidiče.

WR - mystéria organismu (1971)

Formálně velmi nekonveční spojení náhledu na lidskou sexualitu (W. R. z titulu Wilhelm Reich, marxistický psychoanalitik a propagátor orgasmu) přináší záběry až pornografické společně s dokumentárními sekvencemi a milostným příběhem jugoslávky a sovětského bruslaře.

Kung-fu nářez (1979)

Siu Tien Yuen hrál původně roli žebráka, během natáčení však umírá. Jeho role byla přepsána a nahradil ho pohybově nadaný Mei Sheng Fan. Partička Sammo, Biao a Lam se podílela na originální choreografii v jinak celkem přitroublé taškařici.

The Eagle's Killer (1981)

Snímek je z roku 1979 (nikoli 1981). Tlučhuba John Cheung v průměrném kung-fu snímku podává standartní výkon a za zmínku stojí jen poslední souboj v závěru s legendárním taekwondistou Jang Lee Hwangem.