Velký sešit (2013)

Pseudoumelecké nič. Všetci uvedomelí a hĺbaví sa potešia. Ale dej ma mierne trhliny, momenty zle vybalancované. Pekné spracovanie, kamera a kvalitný scenár to nezachránia. Možno časť vady je aj na predlohe, ale to sem nepatrí. (+ Historicky veľmi neautenitické.)

Bohové (2014)

Film pre všetkých, respektíve cielený na masy. Veľmi priemerný scenár dopĺňa absolútne predvídateľný dej. Všetko je jasné snáď v prvej minúte filmu (neznalosť poľských reálií vôbec nevadí). Trochu to malo byť asi ako Dr.House, ale je to čistý Vilo Rozboril. Explicitné scény dej skôr narúšali, než posúvali ďalej. Miestami veľmi dobre rozohraná atmosféra, avšak režisérsky veľmi primitívne uchopená. Celé je to dosť videoklipvé. Kamera experimentálnejšia, ale nevadí. Podpriemer.

Joe (2013)

Solídne. Južná časť USA ako vyšitá, všetko pôsobí tak ako má byť. Knižná predloha, predpokladám, bude o triedu lepšia. Cage skôr prekvapí, než urazí.

Bílý Bůh (2014) odpad!

Hlboká dráma, ktorá sa zmení na dosť povrchný slasher. Pseudoumenie podľa šlabikára so všetkými neduhmi maďarského/stredoeurópskeho filmu.

Šmejdi (2013) odpad!

Tak zúfalo zle spracovaný dokument sa len tak ľahko nevidí.

Líbánky (2013)

Nový medzník zbytočnosti v českej kinematografii.

Život Adèle (2013)

Film s nejakými trendy témami nemá nič spoločné. Deje sa tam len kontakt dvoch odlišných svetov, kontakty a odlúčenia medzi nimi. To je všetko, vystačilo to na tri hodiny dychberúcich obrazov.

Velká nádhera (2013)

Prvá tretina filmu je iba hľadanie sa v spleti postáv a talianskych reálií, ktoré môžu niekoho odlákať a unudiť. Ale kto trochu túto časť prekoná ostatné časti filmu skonzumuje veľmi ľahko. Produkčne náročný, herecky a režijne brilantný film, plný reflexie doslova "pre každého". Nový emblém európskej kinematografie. Blahoželám. Perfektné vystúpenie Fanny Ardant, ktorá stárne do krásy.

Heli (2013)

Nový prístup réžie, s ktorým sme sa už mohli stretnúť napomáha nevšednému príbehu, ktorý sa však stráca v autentických kulisách zdivočeného Mexika. Akýkoľvek extrém vo filme vôbec nepôsobí kontraproduktívne, skôr prekvapivo interaktívne. Mexická nová filmová vlna začala.

Zlatá klec (2013)

Prílišná recyklácie starej známej látky z iných filmov. Škoda.

Ovládací panel
7 bodů