About Fate (2022)

Příjemná romantika s Emmou, které tyhle role sedí. V rámci žánru solidní nadprůměr, i když některé scény jsou lehce přepálené. Ale bavilo mě to. 60%

Ad Astra (2019)

Úžasná a víceméně komorní sci-fi o vztahu otce se synem a o osamělosti na pozadí nádherného vizuálu a hudby. Pro fanoušky žánru naprostá povinnost, stejně tak jako pro fandy Brada Pitta. Ten nesleze z plátna a je opravdu skvělý. Klobouk dolů taky za režii. Díky za každý takový film. Je třeba kouknout na to v kině. 90%

Aftersun (2022)

Je mi líto. Možná předčasně, ale po cca. půl hodině jsem to vzdal.

Akce Bororo (1972)

Lehce průměrná i mírně naivní sci-fi, která mě ale i přes výhrady slušně bavila. Na pět hvězdiček je jednoznačně úchvatná hudba Petra Hapky. 55%

Aladin (2019)

Povedená pohádka zářící barvami a džinem Willem Smithem. Tenhle výpravný příběh se Ritchiemu opravdu povedl a dobře také dopadly (narozdíl od odpadu Kráska a zvíře) i skladby, které pohádkové dobrodružství příjemně zpestřily. Nechybí i nějaké to poučení a jedna z nejkrásnějších princezen, co jsem viděl... 80%

Alfa (2018)

Evropa před 20 tisíci lety. Příběh o putování za obživou i za domovem, který se moc nepovedl. Děj je opravdu velice chabý, bez nějakého solidního vývoje a zejména zoufale nevypointovaný. Dramatické scény buď moc nefungují, nebo jsou svojí nereálností strašlivě přepálené. Škoda, protože vizuální stránka je velice podmanivá, ale nakonec je to téměř jediné pozitivum. Hezký film na víkendové odpoledne. 40%

Alita: Bojový Anděl (2019)

Parádní jízda která se Rodriguezovi s Cameronem skvěle povedla, ať už po stránce vizuální nebo příběhové. Christoph Waltz je jako vždy výborný a film je sci-fi nářez jako vyšitý. Těším se a doufám v pokračování 85%

Aloha (2015)

Tak je jasné, že tímto filmem si můj oblíbený "rejža" Cameron Crowe vybral tak trochu oddechový čas. Potenciál to mělo slušný, soundtrack taky neselhává, přesto konečný výsledek je dost průměrný. Ze začátku trochu nepřehledný děj, na mně ujeté armádní chování, na druhou stranu některé opravdu povedené scény tak, jak je umí jen Cameron. Obsazení typově přesné, přesto mi tak trochu vadilo, už proto, že Rachel je opravdu o několik světelných let hezčí a přirozenější než Emma. Alec Baldwin hraje téměř stejnou roli jako v Elizabethtown. Jak říkám, slušný průměr, ale na režii a obsazení dost málo... 55%

Američan (2010)

Američan je jeden z těch filmů, které mě dost baví, ale podruhé už si je nepustím. Jinak Clooney výborný a Violante Placido výborná a nádherná. 70%

Anděl Páně (2005)

Fajn překvápko v podobě opravdu pěkné tuzemské pohádky, která má dobrý příběh, bezvadné herce, vydařenou hudbu, solidní hlášky a je radost se na ní dívat. Výtku mám jen technickou, a to k obrazu. Noční scény Strach točil opravdu ve tmě, takže jsou dost nepřehledné. Ale jinak se tato pohádka určitě řadí k těm povedeným. 70%