BStone

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 13.10.2020  14:50
    Spisovatelé (2012)

Dokonalý romantický film o potížích s láskou který je skvěle natočený, obsazený i zahraný, má výborný příběh a skvělou hudbu. 100%

• 5.10.2020  11:18

Nádherný a neuvěřitelně silný film o životech lidí za války, o tom, že věci nejsou vždy tak, jak zvenčí vypadají. Koncert Polívky s Duškem a i další herecké obsazení skvělé, úžasná režie i hudba. Spolu s Pelíšky a s Pupendem to nejlepší co Hřebejk natočil. Jeden z nejlepších českých filmů a je opravdu ostuda, že se dosud nedočkal důstojné kvality na blu-ray. 100%

• 31.5.2020  17:00

Parádní jízda Stevena Spielberga z roku 1977. Steven vrší jednu mimořádnou scénu za druhou v neuvěřitelné trikové hostině. Pecka! 100%

• 29.5.2020  15:42

Skvělý zářez Camerona Crowea který jednoznačně obsazuje místo v mém žebříčku TOP romantických filmů. Orlando s Kirsten parádně táhnou krásný příběh za podpory nádherné hudby. Můžu vidět x-krát... 100%

• 27.2.2020  11:37

Pomalé, promyšlené vyprávění jednoho temného případu, které má navzdory tempu skvělou gradaci, parádní herce, atmosféru i promakaný scénář. 90%

• 20.2.2020  18:20

Raimiho spanilá jízda napříč žánrem, který ovládá nejlépe. Proti Lamii záchrana není, ale Alison Lohman pro to udělá absolutně všechno možné i nemožné. Skvělý nářez naprosto v Raimiho stylu! 90%

• 15.12.2019  19:28

Cameron Crowe napsal scénář a režíruje nádherný příběh ze sedmdesátých let, kterému nechybí nic a všude je cítit skvělá atmosféra z muzikantského prostředí. Scéna v rádiu je naprosto boží. Taky se jen tak mimochodem jedná o určitě nejlepší roli Kate Hudson, jakou kdy měla. Pokud právě toto téma je váš šálek kávy přeju vám, ať si ho užijete jako já. Hodně jsem se nasmál, hodně jsem se dojímal a na konci mi bylo krásně... 100%

• 8.12.2019  16:13

Kromě skvělé zápletky nabízí Tarantino spoustu nádherně emocionálních scén laděných do šedesátek. Kdo má k této době vztah, bude si řádně libovat - jako já. Mraky parádní muziky. Bratt je ultimátní borec, DiCaprio těžce válí a Margot je prostě božská. Díky za film a za skvělý závěr. 90%

• 5.12.2019  16:31
    Osvícení (1980)

Skvělé zpracování fantastické klasiky od Stephena Kinga o rodině, která hodlá přežít zimu v odlehlém hotelu v horách. Kubrick dělal co mohl a výsledek rozhodně stojí za to, i když některé věci dost změnil. Co se nepodařilo do snímku dostat, především asi kvůli stopáži, je rozkreslení charakterů a příliš brzo začne tlačit na pilu. Také tzv. osvícení, o čem to celé je, je zmíněno víceméně okrajově. Z úžasné předlohy tak zůstává "pouze" přeměna tatínka Jacka, kterého proměnil hotel v "to" a který se snaží připojit k hotelovým hostům... Horor je to mistrovský. 90%

• 13.11.2019  14:57

Krásný příběh dvou násosků a jedné mladé divky z opojného New Orleans, který si s umem sobě vlastním vychutnali především John Travolta a Scarlett Johanssonn. Skvělá hudba, silné a vypointované scény, velká parádička. 90%

• 21.9.2019  10:51
    Ad Astra (2019)

Úžasná a víceméně komorní sci-fi o vztahu otce se synem a o osamělosti na pozadí nádherného vizuálu a hudby. Pro fanoušky žánru naprostá povinnost, stejně tak jako pro fandy Brada Pitta. Ten nesleze z plátna a je opravdu skvělý. Klobouk dolů taky za režii. Díky za každý takový film. Je třeba kouknout na to v kině. 90%

• 3.9.2019  12:06
    Dokonalost (2018)

Nářez. Film o hudební škole a touze po dokonalosti, anebo co se může přihodit dvěma nejlepším studentkám. Rozhodně doporučuji si o filmu nic nezjišťovat. Pak snímek funguje opravdu skvěle a těch devadesát minut je neskutečně intenzivních s parádními dějovými zvraty. Naprostá hororová lahůdka! 90%

• 24.7.2019  16:07
    Yesterday (2019)

Výborná komedie kterou není třeba nějak řešit po scénaristické stránce, zato je třeba si ji patřičně užít. Film je to u mě jednoznačně za poctivé čtyři hvězdy. První půlka té páté patří skvělé Lily James, ta druhá samozřejmě The Beatles, bez kterých by na světě bylo opravdu smutno. 90%

• 16.6.2019  13:27

Romantický příběh z nádherné Provance z dob, kdy Ridleymu šlo na co sáhl aneb když se skloubí nádherné prostředí s ženskou krásou a lidskou moudrostí. Klobouk dolů Ridley! 100%

• 22.2.2019  16:01

Nádherný filmový opus o přátelství a naději. 100%

• 15.1.2019  19:18
    Vyvolený (2000)

Pecka! Pravděpodobně nejlepší a nejtemnější Shyamalanův film který má opravdu všechno. Skvělý příběh, parádní kameru, vynikající herce i vymakanou pointu. Polarita dobro a zlo par excellence. 90%

• 7.1.2019  17:32

Slaďárna, ovšem naprosto skvělá a navíc s Britt Robertson a s Alanem Aldou. Eastwood taky dobrý. Obě dějové linky povedené - výborná romantika. 90%

• 26.12.2018  18:16

Filmová a hudební symfonie. Poetika v obrazech. Mistrovství Juraje Herze a Petra Hapky. Výborný Václav Voska a okouzlující Zdena Studénková. Nádherný film, kterému všechny další zpracování stejného tématu nesahají ani po kotníky. 90%

• 10.11.2018  15:55

Fantastické ztvárnění Freddieho života. Nádherná kamera, geniální hudba, skvělé obsazení a mimořádný výkon Ramiho Maleka. Koukal jsem, že i Freddie měl svého záškodníka. Tak jako měl Lennon svoji Yoko, Freddie měl svého křiváckého rádobypřítele. Že některé události byly jinak a časově jindy je fuk. Je to jen film a počertech dobrý film. Mimojiné mi připomněl, proč jsem chodil na koncerty. Závěrečné "Live Aid" doslova bere dech. Naprostou většinu filmu jsem byl totálně naměkko. Pro fanoušky Queen povinnost a taky pro všechny, kteří chtějí skvělý příběh a ranec emocí. Krásný film. 90%

• 9.11.2018  14:34

Vorlovi v tomto snímku vyšlo zkrátka vše, na co sáhl. Skvělý příběh, dokonalé obsazení, úžasná hudba i hudební čísla, parádní humor a ve spoustě záběrů pomrkávající poselství. Vize pekla technologií taky vystižená dokonale. Oslava života takového jaký je - někdy sladký, někdy trpký. Závěrečný pohled Honzy říká jasně - opravdu chcete takhle žít?... Film který má velký přesah a je tak bezesporu jedním z nejlepších tuzemských filmů. 95%

• 23.9.2018  17:52

Skvělá lovestory, která nám posté ukazuje, že láska je mocná čarodějka. Nutno podotknout, že film nám tento jasný fakt vysvětluje navýsost milou formou. Člověk se zkrátka zamiluje a jde i do situací, o kterých ví, že mu nutně zlomí vaz nebo zanechají hluboké rány. A přece a přesto. Anton Yelchin byl velká herecká naděje a Bérénice Marlohe je naprosto neodolatelná. 90%

• 12.9.2018  17:28

Když si hýčkáte svoji vlastní samotu, můžete zjistit, že už vás nikdo nepotřebuje. Parádní příběh osamělého vlka, který přijde na to, že může být hodně věcí v životě dost jinak. Skvěle hrající i vypadající Clooney, krásná i výborně hrající Vera Farmiga a sebejistá režie Jasona Reitmana dělají z tohoto filmu opravdovou lahůdku. Na filmovém trhu přesyceném superhrdiny je toto opravdu balzám na duši. 90%

• 1.9.2018  17:07
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Neskutečně povedený seriál. Naprosto skvěle natočeno, naprosto skvěle zahráno - Amy Adams je mimořádná herečka. 90%

• 5.8.2018  21:29

Úžasná režie Sofie Coppoly, úžasný Bill Murray a úžasná Scarlett Johansson v příběhu dvou osamělých lidí v cizím, pološíleném světě, kteří hledají kousek porozumění a spříznění. Jen ten, kdo dá přednost srdci před pravidly a předsudky ho může získat. Úžasné... 90%

• 30.7.2018  20:40

Krucinál a kurvadrát to je jízda... Nevím, jestli jsem viděl kdy něco děsivějšího. Tenhle film je opravdu debut režiséra Ari Astera? Tož to je borec. Neskutečná kamera, brutální soundtrack, mimořádné herecké výkony. Toni Collette jsem měl vždycky rád, ale po tomhle je u mě v naprosté herecké špičce. Taktéž Alex Wolff je vynikající. Horor roku, extrémně znepokojující a děsivý, z kina jsem odcházel celkem mimo. Rozdýchávám a nemůžu jinak. 95%

• 29.7.2018  14:46

Třetí série je už lehce slabší než předešlé dvě, ale naprosto úžasná poslední epizoda ji posunuje na úplně jiný level... 100%

• 6.7.2018  16:36

Povedený snímek o životě Máří Magdalény a posledních dnech Ježíšových. Sice byly události dost zkráceny, ale až tak moc to nevadilo. Rooney Mara jako Máří je fantastická a rovněž Joaquin je skvělý. Můžu jedině zatleskat za povedený casting a hercům za ztvárnění biblických postav. Je taky dobře podáno, co vlastně Ježíš tím královstvím božím myslel. Na druhé kouknutí se mi to líbílo ještě víc. 90%

• 2.7.2018  16:31

Film by mohl mít podtitul "Peníze tě přivedou do hrobu". Typický Sam Raimi v nejlepší formě rozjíždí ďábelský kolotoč a vrší jednu absurdní a šílenou scénu za druhou a velice rychle přibývá také mrtvol. Aneb jak si tři natvrdlí blbouni chtějí poradit s balíkem prachů. Obsazení vynikající bez vyjímek, přičemž Paxton s Thorntonem předvádějí herecký koncert. Z celého filmu na mne dýchla doslova osudovost veškerého dění. Jako kdyby ti týpci rádi jednali jinak, ale prostě nemůžou. Raimi dokáže bavit svým typickým způsobem ale také neváhá přitlačit na pilu a jít až doslova na dřeň... Skvělá záležitost 90%

• 5.5.2018  18:13

Tak musím konstatovat, že hororům se opravdu blýská na lepší časy. Tohle je prostě nářez. Nepamatuji se, kdy jsem sebou v kině tolikrát škubnul... Vynikající horor, který vás udrží v napětí víceméně celý film. Psychoutrpení rodiny, která téměř nemůže používat řeč a jakýkoliv zvuk přináší smrt. Musel jsem si vzpomenout na Vetřelce, protože práce s napětím je i tady prostě excelentní. Zatím jednoznačně horor roku 90%

• 3.5.2018  16:13

Výborný dokument o rozlučkovém koncertu hudebních legend, ve kterém má největší prostor to nejdůležitější - hudba. Nezapomíná se i na důvod, proč tahle kapela vydržela dobré i zlé. A tím je přátelství, bez něj by to nefungovalo. Osobně mě velice příjemně překvapil Ozzy, respektive jeho zpěv. Dlouho jsem ho neslyšel zpívat tak dobře. Vivat Black Sabbath!!! 90%

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17