Mission: Impossible (1996)

Solidní akční jízda s nepřehledným scénářem, ve které Palma s Cruisem mnohdy přepalují, ale i tak rozhodně dobrá filmová zábava. 70%

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Má favoritka Rachel McAdams se skvělým Colinem a Vincem rozjíždějí temnou krimi mozaiku, která stojí za podívání a má slušné tempo i napětí. Na mě moc postav, ve kterých jsem se občas jen těžko orientoval, ale dobré to je, to zas jo. Úvodní klip suprovní. 75%

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Parádní komedie ve které Edwardu Nortonovi vyšlo téměř vše. Spolu s Benem a Jennou tvoří skvělou trojku, která celou stopáž spolehlivě baví i dojímá. Romantika jak má bejt. Titulní skladba rovněž výborná a mě osobně moc potěšilo obsazení Miloše a Eliho. 80%

Pearl (2022)

Nekompromisní děsivá jízda Mii Goth alias Pearl o počátcích naprostého pominutí smyslů na staré farmě roku 1918. Tohle Ti Westovi celkem vyšlo. 70%

The Last of Us (2023) (seriál)

Solidní seriál o zombie-apokalypse aneb zákeřná houba útočí. Mě to dost bavilo, dramatické scény měly opravdu napětí, vztah mezi dvěma hlavními postavami funguje. Vizuál bomba, kamera super, scénář dobrý i když místy to drhlo. Líbilo. 70%

Čas zabíjet (1996)

Vydařené a hvězdně obsazené drama, které má vývoj, napětí a parádní právnickou bitvu. 75%

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Upírská sága čítající sedm sérií, která umí slušně zabavit a přitáhnout diváka k bedně hezkých pár večerů. Především do cca. čtvrté série to fakt odsejpá a má to celkem grády. Sestupná tendence kvality je jasná. Především pak poslední série představuje nekonečné utrpení a blbost. Kdybych se nekoukal od začátku, asi bych ty poslední díly fakt nedal. 70%

Den nezávislosti (1996)

Emmerichova nejlepší jízda. Nabušená sci-fi, ve které se Rolandovi povedlo téměř vše, od výborného obsazení po parádní efekty. První cca. hodina je naprosto úchvatná, zbytek filmu taky dobrý, jen bych ubral toho otravného vlasteneckého patosu. Ale to už by asi nebyl Emmerich. Každopádně i po letech a několika reprízách mě to pořád baví. 80%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Keanu Reeves jako mimozemšťan Klaatu přinášející lidstvu konečné řešení. Výborná sci-fi Scotta Derricksona a silně vizionářský příběh, který vykresluje lidstvo jako nákazu ničící planetu. A příběh stále tak aktuální. Romantická složka filmu s krásnou a tradičně skvělou Jennifer funguje spolehlivě, i když je lehce naivní. Ruku v ruce s povedenými efekty se tak jedná o parádní sci-fi, která má poselství i tah na bránu. 80%

Ovládací panel