Blízká setkání třetího druhu (1977)

Parádní jízda Stevena Spielberga z roku 1977. Steven vrší jednu mimořádnou scénu za druhou v neuvěřitelné trikové hostině. Pecka! 100%

Elizabethtown (2005)

Skvělý zářez Camerona Crowea který jednoznačně obsazuje místo v mém žebříčku TOP romantických filmů. Orlando s Kirsten parádně táhnou krásný příběh za podpory nádherné hudby. Můžu vidět x-krát... 100%

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Pomalé, promyšlené vyprávění jednoho temného případu, které má navzdory tempu skvělou gradaci, parádní herce, atmosféru i promakaný scénář. 90%

Stáhni mě do pekla (2009)

Raimiho spanilá jízda napříč žánrem, který ovládá nejlépe. Proti Lamii záchrana není, ale Alison Lohman pro to udělá absolutně všechno možné i nemožné. Skvělý nářez naprosto v Raimiho stylu! 90%

Na pokraji slávy (2000)

Cameron Crowe napsal scénář a režíruje nádherný příběh ze sedmdesátých let, kterému nechybí nic a všude je cítit skvělá atmosféra z muzikantského prostředí. Scéna v rádiu je naprosto boží. Taky se jen tak mimochodem jedná o určitě nejlepší roli Kate Hudson, jakou kdy měla. Pokud právě toto téma je váš šálek kávy přeju vám, ať si ho užijete jako já. Hodně jsem se nasmál, hodně jsem se dojímal a na konci mi bylo krásně... 100%

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Kromě skvělé zápletky nabízí Tarantino spoustu nádherně emocionálních scén laděných do šedesátek. Kdo má k této době vztah, bude si řádně libovat - jako já. Mraky parádní muziky. Bratt je ultimátní borec, DiCaprio těžce válí a Margot je prostě božská. Díky za film a za skvělý závěr. 90%

Osvícení (1980)

Skvělé zpracování fantastické klasiky od Stephena Kinga o rodině, která hodlá přežít zimu v odlehlém hotelu v horách. Kubrick dělal co mohl a výsledek rozhodně stojí za to, i když některé věci dost změnil. Co se nepodařilo do snímku dostat, především asi kvůli stopáži, je rozkreslení charakterů a příliš brzo začne tlačit na pilu. Také tzv. osvícení, o čem to celé je, je zmíněno víceméně okrajově. Z úžasné předlohy tak zůstává "pouze" přeměna tatínka Jacka, kterého proměnil hotel v "to" a který se snaží připojit k hotelovým hostům... Osobně preferuji kinoverzi před tou speciální. Kinoverze má daleko větší tah na branku. Horor je to mistrovský. 90%

Píseň lásky samotářky (2004)

Krásný příběh dvou násosků a jedné mladé divky z opojného New Orleans, který si s umem sobě vlastním vychutnali především John Travolta a Scarlett Johanssonn. Skvělá hudba, silné a vypointované scény, velká parádička. 90%

Ad Astra (2019)

Úžasná a víceméně komorní sci-fi o vztahu otce se synem a o osamělosti na pozadí nádherného vizuálu a hudby. Pro fanoušky žánru naprostá povinnost, stejně tak jako pro fandy Brada Pitta. Ten nesleze z plátna a je opravdu skvělý. Klobouk dolů taky za režii. Díky za každý takový film. Je třeba kouknout na to v kině. 90%

Dokonalost (2018)

Nářez. Film o hudební škole a touze po dokonalosti, anebo co se může přihodit dvěma nejlepším studentkám. Rozhodně doporučuji si o filmu nic nezjišťovat. Pak snímek funguje opravdu skvěle a těch devadesát minut je neskutečně intenzivních s parádními dějovými zvraty. Naprostá hororová lahůdka! 90%