Terminátor: Temný osud (2019)

Nový Terminátor přináši zběsilou akci a film je v podstatě jedna velká honička. Scénář nepřináší nic nového, což ale nevadí, protože o to tu až tak nejde. Zmíněná akce je nářezová, a až na pár přepálených scén má skutečný tah na branku. To, co se stalo Terminátorovi/Arnoldovi po tom, co zůstal v našem čase raději nekomentuji. Scénaristé si vybrali hodně slabou chvilku. Taktéž aby Sarah s Dani přežily jen polovinu z toho, co se jim stalo, musely by být minimálně nějaký ten starší typ terminátorů. Linda Hamilton jinak výborná a Mackenzie Davis jako vylepšený člověk-stroj z budoucnosti taky fajn. Celkově povedený a osvěžující zářez do série, každopádně napíšu nějaký ten vzkaz do budoucnosti, ať už další díly netočí. 70%

The Mortuary Collection (2019)

Výtečná kolekce morbidních příběhů s vydařenou pointou, odpovídajícím vizuálem a se skvělým Clancym Brownem. 70%

To Kapitola 2 (2019)

Velkolepé, avšak v mnoha ohledech slabší pokračování prvního dílu. Což o to, film obsahuje několik výborných scén, režie naštěstí zůstává místy odvážnější a casting herců i jejich výkony jsou na výbornou. Pokud se ale jedná o skutečně temný příběh, což předloha jistě je, očekávám především atmosféru. A ta tady opravdu citelně chybí. Hlavně děsivým scénám, které jsou navíc často nevhodně namíchané humorem. S tím měl tedy rejža opravdu šetřit a dávkovat ho méně a přesněji. Jak už tady bylo vícekrát zmíněno, minisérie by byla mnohem vhodnějším řešením takto obsáhlé látky a řešila by také přepálenou stopáž. Takže slušných 70%

Yesterday (2019)

Výborná komedie kterou není třeba nějak řešit po scénaristické stránce, zato je třeba si ji patřičně užít. Film je to u mě jednoznačně za poctivé čtyři hvězdy. První půlka té páté patří skvělé Lily James, ta druhá samozřejmě The Beatles, bez kterých by na světě bylo opravdu smutno. 90%

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Druhý díl Zaklínače pokračuje stejně jako první. Rozjíždí tři časové linie, z nichž ta s Yennefer je asi nejpodařenější. Skvělý příběh s honem na Sylvána je mírně řečeno ojebaný až na kost, a ztrácí tak všechno, čím byla povídka zajímavá. Nemá ani humor, Torque vypadá jako maska a ne jako ojedinělý druh a na Lille si nikdo ani nevzpomene. Kdyby tam nechali původní stav, totiž že Geralt s Marigoldem byli dávno přátelé, působilo by to lépe. Černí elfové? FUCK! Slovo které mi zůstalo v hlavě po sledování epizody bylo - povrchní... 40%

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

První série Zaklínače zůstala někde na půl cesty. Cavill s mečem je vynikající, Cavill jakožto schopný vyjednávač mimo. Jednotlivé povídky zakomponované do seriálu jsou většinou osekané o jejich nejlepší, nebo nejhezčí atributy. Totiž o humor, mystérium i lásku. Zůstal pouze náznak skutečného příběhu a většina epizod se tak jeví jako hluboce povrchní. Paradoxně se seriál může více líbit lidem předlohou nepolíbeným, protože pak se jedná o celkem slušnou fantasy. Značně nechutný je také casting, plný zčernalých slovanů, elfů,čarodějů i divoženek. Netflix by si ty svoje rasistické kvóty měl strčit do prdele. Tak nezbývá než doufat, že druhá série bude lepší na všech frontách. 55%

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

První dojem k první epizodě Zaklinače... je to divné. Geralt se pohybuje těžkopádně, jako by mu jeho nadměrná (a ke skutečnému Geraltovi se nehodící) muskulatura bráníla v pružných, lehkých pohybech, které ho mimojiné taky charakterizují. Bitva v Cintře veskrze nezajímavá. Chápu, že dostat všechno do seriálového děje nejde, i tak ale epizoda v Blaviku působí jiným dojmem než v předloze. O Tridamském ultimátu, nebo o tom, že Geralt Stregobora znal ani zmínka. O povinném nasazení nějakých vedlejších, černých postav ani nemluvě. Divnou pachuť tak zahání jen špičková řezba v Blaviku. 60%

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Pokračování fantasy-pohádky, jejíž první film se mi líbil jak vizuálem, tak příběhem. Dvojka pokračuje v tomtéž, akorát přibyly nějaké to nové postavy. Kouzelný vizuál zůstal, došlo i na větší bitvu, která už mě značně otravovala. Dnes si zřejmě většina režisérů myslí, že v jejich filmu musí být nějaká ta epická bitva ve stylu GOT, jinak to nebude ono. Je to asi trochu jinak... Film je poměrně průměrný, za kouknutí ale určitě stojí. Taky je tady jednoznačně vidět, že Disney své kvóty ohledně obsazení bere opravdu poctivě :-) 60%

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Parádní filmová zombie-jednohubka, která sice nijak zvlášť nenadchne, ale dokáže pobavit, což skutečně mraky jiných rádobykomedií nedokáží. Zoey je děsivější než nemrtví, Woody jako Elvis taky nesmrtelný a Rosario s Emmou stojí za kouknutí. Je moc fajn, že si dvojka dokázala udržet stejně dobrou lajnu jako jednička. 65%

Alfa (2018)

Evropa před 20 tisíci lety. Příběh o putování za obživou i za domovem, který se moc nepovedl. Děj je opravdu velice chabý, bez nějakého solidního vývoje a zejména zoufale nevypointovaný. Dramatické scény buď moc nefungují, nebo jsou svojí nereálností strašlivě přepálené. Škoda, protože vizuální stránka je velice podmanivá, ale nakonec je to téměř jediné pozitivum. Hezký film na víkendové odpoledne. 40%