Temné nebe (2013)

Tradiční žánrovka zabývající se mimozemskými únosy, která sice zrovna neoplývá nějakou velkou invencí, ale natočeno je to solidně. Je tam pár vyloženě povedených scén a rozhodně se tak nejedná o nějaký průser. Sci-fi, které příliš nenadchne, ale určitě neurazí. 40%

Chyby (2021)

Jan Prušinovský je borec. Tohle je po x-letech opravdu výborný český film a obrovská vzpruha po nekončícím přívalu strašidelných trapáren, co ve velkém počtu okupují naše kina a ještě se drze nazývají romantickými komediemi. Silný příběh o osudu sympatické prodavačky Emy, která má nějakého toho kostlivce ve skříni, což jí zásadním způsobem ovlivňuje život. Prušinský bolestně a velice autenticky ukazuje kolik je v lidech ubohosti a malosti, jak když můžeme do někoho konečně kopnout, tak to s radostí uděláme. Pavla Gajdošíková v hlavní roli je skvělá a spolu s Janem Jankovským předkládají krásný příběh především o lásce. Tohle se povedlo. 85%

X (2022)

Solidní horor o partičce vydávající se natočit svůj přelomový pornofilm. Trošku problém jsou ale staří majitelé pronajaté chaty. Celkem tradiční námět o podivných majitelích polorozpadlé farmy, který se podařilo vytěžit v rámci žánru poměrně slušně. Celé to vypadá velice dobově a casting se taky povedl. Není nouze ani o nějaké ty nechutnosti. Za mne lehký nadprůměr. 65%

Duna (2021)

Úchvatné a vyloženě epické sci-fi s fantastickým vizuálem, skvělou hudbou a s parádním obsazením. Asi nejsem jediný, komu planeta Arrakis v podání filmového mága Denise Villeneuveho učarovala. Očekávání druhé části jsou velká. 80%

Euforie (2019) (seriál)

Viděl jsem první sérii a nelíbila se mi. Dnešní teenageři jako depresivní, zvrácené, nechutné feťácké trosky.  Díky ujeté společnosti a rodičům taky bez naděje na nějakou budoucnost. Soundtrack měl své světlé chvilky, ale po většinu času drtí jen odpornou, uřvanou ne-hudbu. Natočeno dobře, obsah shit. 30%

Neutečeš (2014)

Luxusní a velice povedený horor, který má skvělý nápad, parádní atmosféru a výbornou hudbu. Prostě temná lahůdka 80%

Věčně mladá (2015)

Solidní, dobře obsazená romantika s okouzlující Blake Lively, která je tak nějak věčně mladá. Snímek nikam moc nespěchá, vyprávění příjemně odsýpá a Harrison Ford potěší. 60%

Projekt Adam (2022)

Odpočinková sci-fi o cestování časem, která nenadchne ani neurazí, zato celkem slušně pobaví 60%

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Po skončení posledního dílu druhé série jsem si říkal, svět je v prdeli. Je vůbec možné, mít úchvatnou knižní předlohu, plnou tajemných, dobrodružných a napínavých příběhů a udělat z toho naprostou sračku? Přitom Henry Cavill je v pohodě, ale v rukou nesvéprávných tvůrců toho moc nezmůže. Nevadí mi nějaký ten odklon od knížek, tohle je ale moc. Nudné, přeplácané, hloupé. Ve spojení s otřesným a nechutně zakvótovaným castingem se jedná o megaprůser. Zkurvili závěr Hry o trůny, zkurvili Zaklínače a tipuju, že zkurví i Pána prstenů. 20%

Poslední noc v Soho (2021)

Thomasin McKenzie jako mladičká studentka, která zavítá do Londýna, který by pro ni mohl být až moc... Vlastně napíšu to, co tady zaznívá ve většině recenzí. První cca. hodinka filmu úplně suprová, skvělá atmosféra, bezvadný soundtrack, holky hrají parádně. Zbytek filmu se pak přesouvá do dramatičtější polohy. To by mi až tak nevadilo, jenže jako horor to moc nefunguje a hezky rozjetý film tak postupně shazuje. Takže nakonec  průměr. 50%