BStone

Pavel Radek

okres Opava

• 23.12.2019  09:02
    Joker (2019)

Úchvatně natočený začátek příběhu jednoho šílence, ve kterém exceluje Joaquin Phoenix a skvěle mu nahrává režisér Todd Phillips. Vítám každou komiksovku podanou trochu temněji, protože těch ostatních výplachů je více než dost. Film mě opravdu dokázal vtáhnout, ale podruhé už bych si ho nedal. Ta atmosféra zla je tam všudypřítomná... 80%

• 22.12.2019  11:31

Celkem se mi to líbilo, a jako samostatné sci-fi je snímek poměrně dobrý, když pominu zmršený závěr. Že se cyklus maminky změnil? Ale jinak Ripleyová výtečná, vetřelci občas skvělí, občas vizuálně strašní, o závěrečném mamrdovi už bylo asi napsáno všechno. Jako film z vetřelčího univerza pouze dobrý. 60%

• 21.12.2019  16:32
    Muž na radnici (TV seriál) (1976)

Kravina plná ušlechtilých soudruhů a odporné manipulace v režii komunistického režimu...

• 15.12.2019  19:28

Cameron Crowe napsal scénář a režíruje nádherný příběh ze sedmdesátých let, kterému nechybí nic a všude je cítit skvělá atmosféra z muzikantského prostředí. Scéna v rádiu je naprosto boží. Taky se jen tak mimochodem jedná o určitě nejlepší roli Kate Hudson, jakou kdy měla. Pokud právě toto téma je váš šálek kávy přeju vám, ať si ho užijete jako já. Hodně jsem se nasmál, hodně jsem se dojímal a na konci mi bylo krásně... 100%

• 12.12.2019  18:44
    Léto 84 (2018)

Celkem povedený i když průměrný film o partě kluků a o tom, že sérioví vrazi jsou také něčí sousedi. Nic originálního, ale kouká se na to příjemně. Konec film posílá lehce do kopru, když všichni pátrají po nebezpečném vrahounovi, a rodinu které se to týká, nikdo nehlídá. Což je docela fail... 50%

• 8.12.2019  16:13

Kromě skvělé zápletky nabízí Tarantino spoustu nádherně emocionálních scén laděných do šedesátek. Kdo má k této době vztah, bude si řádně libovat - jako já. Mraky parádní muziky. Bratt je ultimátní borec, DiCaprio těžce válí a Margot je prostě božská. Díky za film a za skvělý závěr. 90%

• 6.12.2019  15:04

Ivan Reitman, z jehož mistrovského kousku Lítám v tom jsem byl na větvi, nám servíruje nemastnou, neslanou rádobykomedii, které ale chybí v podstatě všechny atributy žánru. Slabý soundtrack, vyčpělé vtípky, ne zrovna uvěřitelné chování postav, nezajímavý vývoj který se točí akorát kolem zásunu a na závěr hra na romantickou notu... 35%

• 5.12.2019  16:31
    Osvícení (1980)

Skvělé zpracování fantastické klasiky od Stephena Kinga o rodině, která hodlá přežít zimu v odlehlém hotelu v horách. Kubrick dělal co mohl a výsledek rozhodně stojí za to, i když některé věci dost změnil. Co se nepodařilo do snímku dostat, především asi kvůli stopáži, je rozkreslení charakterů a příliš brzo začne tlačit na pilu. Také tzv. osvícení, o čem to celé je, je zmíněno víceméně okrajově. Z úžasné předlohy tak zůstává "pouze" přeměna tatínka Jacka, kterého proměnil hotel v "to" a který se snaží připojit k hotelovým hostům... Horor je to mistrovský. 90%

• 5.12.2019  15:38
    Zrcadla (2008)

Povedený horor, který má atmosféru, zajímavý příběh, úchvatnou Paulu Patton a bezva pointu. 70%

• 3.12.2019  15:52

Poměrně promarněná příležitost. Necelou první hodinku filmu vše klape jak má, a je slušně našlápnuto. Pak přichází scéna, kdy lékař chce, ať Julia určitě zůstane po operaci očí v nemocnici. Tak si však trvá na svém(přece nemocnice nesnáší), že půjde do domu své sestry (po tom, co se tam všechno stalo), ve kterém se prý umí dobře pohybovat (nezná, nedá pořádný krok). Díky tomuto obřímu oslímu můstku může děj dále pokračovat tak, jak pokračuje. Do konce se dočkáme nějakého toho adrenalinu a taky nějakých dalších volovin. Škoda. 40%

• 2.12.2019  14:39

Svatební noc v poněkud netradičním provedení... Černý humor snímku velice sluší. Líbilo 65%

• 2.12.2019  14:35

Colin Firth řádí spolu s kráskami Kelly Preston a Amandou Bynes v komedii o hledání otce, nalezení dcery a u které vlastně od začátku tak nějak víte, jak to skončí. Ale žánru romantické komedie ostudu určitě nedělá. 50%

• 20.11.2019  13:20

Dnes už jedna z klasických pohádek, se spoustou výtečných herců a pěknou výpravou. 70%

• 14.11.2019  15:30
    Král (2019)

Výborný historický zářez od Netflixu, který má zajímavý a nápaditý příběh a závěr je prostě parádní 75%

• 13.11.2019  14:57

Krásný příběh dvou násosků a jedné mladé divky z opojného New Orleans, který si s umem sobě vlastním vychutnali především John Travolta a Scarlett Johanssonn. Skvělá hudba, silné a vypointované scény, velká parádička. 90%

• 12.11.2019  18:47

Špičkové drama o únosech dětí které se bráchům Affleckovým mimořádně povedlo. Brilantní příběh s geniální pointou, která nemá žádné vítěze. 85%

• 11.11.2019  15:43
    Hush (2016)

Povedený film ve kterém se hluchoněmá spisovatelka utká s psychopatem. 87minut velice slušného napětí s výbornou Kate Siegel. 60%

• 4.11.2019  08:52

Něco jako láska je romantická komedie. U tohoto typu filmů je zásadní soundtrack. Tady se rozhodně povedl a spolu se slušným příběhem a neodolatelnou Amandou Peet z toho vychází v rámci žánru lehký nadpůměr. 65%

• 31.10.2019  14:38
    Cliffhanger (1993)

Akční jízda s nádhernými panoramaty a nekompromisním Stallonem. Jízda, která má většinu scén hodně přepálenou, ale kouká se na to fakt pěkně. 60%

• 29.10.2019  10:26
    Maska (1994)

Originální a velice vydařená komedie s totálně excelujícím Jimem Carreym, nádhernou Cameron Diaz a se spoustou naprosto jedinečných čísel a gagů. Napoprvé absolutní pecka a při dalších shlédnutích stále skvěle baví. 85%

• 28.10.2019  12:32
    Gwen (2018)

Parádně natočené, hutné, nekompromisní drama z 19. století. Krásná příroda, která se s nikým nemazlí, drsný život na osamělé farmě pro matku a dvě dcery. Režisér spolu s povedenou hudbou skvělým způsobem používá hororové prvky, kterými zahušťuje už tak velice tísnivou atmosféru. Eleanor Worthington-Cox pak předvádí výborný herecký výkon a celý film se tak pro mě stává opravdu velmi příjemným překvapením. 80%

• 27.10.2019  09:49

Rozhodně jeden z nejlepších dilů o Freddym, klasické osmdesátky, dobré obsazení včetně začínající Patricie Arquette nebo Laurence Fishburna. Hudbu tvořil můj favorit Angelo Badalamenti. Přesto se jedná z dnešního pohledu o průměrnější snímek, který v roce 1987 disponoval kvalitními efekty a scénářem, který postavu Freddyho zajímavě rozvíjí. Ačkoliv jednotlivé noční můry měly potenciál, chybí mi tam trošku skutečnější emoce strachu a napětí. Tak nějak jsem sledoval likvidaci jednoho chovance ústavu za druhým, bez výraznější angažovanosti. Je tam snaha o tlak na pilu, u které bohužel zůstalo. 55%

• 24.10.2019  09:57

Tohle se fakt celkem těžce hodnotí. Owen Wilson jako dobrosrdečný blb, Matt Dillon na hraně psychopatie a Kate Hudson naštěstí standardně krásná. Jinak celkem slušná hovadina 35%

• 24.10.2019  09:54

Výborná kriminálka, která má skvěle napsané a zahrané postavy, nikam nespěchá a každý záběr je promakaný do detailů. 80%

• 20.10.2019  18:21

No jo... Tak dopadají tržbami vynucená pokračování. Neboli výborně obsazený film s geniální hudbou (i když ty hudební aranže jsou většinou děsivé) a s nulovým obsahem. Tak prázdný, tak zbytečný, tak trapný. Chudák Donna je po smrti a film běží ve dvou rovinách. Jedna je současný příběh Sophie, druhá je z minulosti, kdy byla Donna ještě mladá a dravá dívčina. Zachránit to nemůže ani jinak úžasná Lily James 40%

• 15.10.2019  09:37

Brad Pitt v jednom z nejlepších filmů žánru, neboli v plnokrevné, napínavé a adrenalinové zombie-jízdě napříč státy. Dvě našlapané hodiny prakticky nemají hluché místo. Ke shlédnutí pak doporučuji jednoznačně rozšířenou verzi. 85%

• 14.10.2019  12:30

Povedená záležitost, aneb co může potkat lidi, kteří prožili nějaké těžké životní trauma. Slušné dialogy, slušná akce a povedený závěr. 70%

• 13.10.2019  10:21

Typická osmdesátková kriminálka, kterou sice točil Ridley a hraje v ní Michael, ale tím výčet pozitiv skoro končí. Jedná se o velice průměrný příběh, kterak drsný polda drsným Japoncům ukázal, zač je toho loket. Film je doslova nabitý různými klišé, včetně hudby. Na kouknutí dobrý, na sestavu, která se na tom podílela je to slabota. 45%

• 10.10.2019  10:29

Paul Rudd jako nekonečný optimista a stoupenec dobra, který sice páchá v očích ostatních šílenosti, ale skutečnost je přece jen trochu jiná. Výborně obsazený film, na který se velice příjemně kouká, s fantastickým soundtrackem a s příběhem, který je lehce pod povrchem. 80%

• 9.10.2019  11:36
    Cobra Kai - Season 2 (série) (2019)

Druhá série si drží nastavenou laťku té první. Zajímavý vývoj postav, i ten Johny už začíná dostávat kupodivu rozum. Díly jsou jen půlhodinové, takže celá série se dá slupnout jako malina. Mírně úsměvná mi přišla akorát školní bitka v závěrečné části, kdy do sebe děcka bušily jak psi, ale nikde žádná krev. Na jedné straně to chápu kvůli cílové skupině seriálu, na druhé straně to vypadá, jako by bylo možné do kohokoliv mlátit bez nějakých následků. Při takové řežbě by ve skutečnosti tekla krev proudem, po zemi by se válely vyražené zuby a zlomených nosů a čelistí by bylo asi nepočítaně. Ale líbilo. Těším se na třetí sérii. 80%