BStone

BStone

Pavel Radek

okres Opava

• 9.4.2018  15:07

Luc Besson a jeho majstrštyk. Film, který o světelné roky překonává všechny ostatní filmy, které natočil. Mimořádný ve všech směrech. Skvělý příběh, parádní kamera, výborné herecké výkony, vynikající hudba. Poetika v obrazech 100%

• 8.4.2018  14:39
    Highlander (1986)

Zamlada se mi tahle fantasy opravdu moc líbila. To, co se mi na snímku líbí dneska je zajímavý příběh, krásné exteriéry, skvělá hudba. Souboje jsou natočeny opravdu toporně, přestylizovaně a místo aby - jak bylo zamýšleno - vypadaly cool, tak jsou jako ze správného béčka. O hereckých výkonech nechť si každý udělá obrázek sám. 40%

• 1.4.2018  15:54

Les je chrám přírody. Člověk se k ní nechová s úctou. Úžasný dokument. 80%

• 31.3.2018  15:23

Skvělá výpravná pohádka v duchu té nejlepší tradice. Vzpomněl jsem si u ní na zlatá léta našich pohádek, které se tomuto pohádkovému dobrodružství blíží příběhem, nikoliv výpravou. Tvůrci našich současných pohádek by se mohli kouknout a leccos se přiučit. 80%

• 22.3.2018  19:29

Tento film je opravdu děsivý. Ne, proto, že to má být horor, ale pro svou nekonečnou tvůrčí impotenci a nudu. Typická ukázka nenažranosti producentů a studií, jež neváhají dojit tuto původně velice povedenou sérii až do absolutního dna. Nulové napětí, strašní herci, stokrát viděné scény a triky, ovšem ve stokrát horším provedení, než od Wana. Zřejmě marně a naivně doufám, že se již nedočkáme dalšího "děsivého" pokračování. Mohlo by se jmenovat třeba The Last Shit... 20%

• 21.3.2018  14:57

Skvělý film o jedné krásné duši, uvězněné v těle. O člověku, pro kterého ani nefunkční tělo nebylo překážkou k žití naplněného života. Eddie Redmayne fantastický, stejně tak Felicity Jones. Nádherná hudba a asi nejkrásnější závěrečné titulky jaké jsem kdy viděl. 85%

• 19.3.2018  15:21
    Tvář vody (2017)

Klasický G. del Toro. Pohádkový příběh pro dospělé o osamělosti lidské i jiných tvorů. O setkání dvou osamělých duší, které musí žít ve světě, který je pro ně přinejmenším podivný a strašidelný. Musím opravdu smeknout před naprosto úchvatným vizuálem, který potěší oko snad v každém záběru. Překrásná kamera a vůbec celý film vypadá nádherně. Příběh je zajímavý, i když mě za srdce nevzal tak jako fenomenální Faunův labyrint. Každopádně je to kus opravdového a krásného filmového řemesla, které rozhodně stojí za to vidět. 65%

• 16.3.2018  15:47

Válečný film par excellence. Spielberg je prostě mistr. Neskutečná kamera, úvodní bitva naprosto mimořádná, pekelný zvuk, výborný příběh, silné emoce, skvělý Hanks. Hrůza války v přímém přenosu. Za mne o hodně dál, než Nolanův Dunkerk. Filmové řemeslo v nejvyšší lize 100%

• 9.3.2018  16:16

Nenáročná zábava která neurazí a nenadchne aneb jak překonávat levely, když žijete znenadání ve hře. Pár slušných fórků, postavy zábavné, triky 50/50. Pobavilo. Příjemně strávených 119 minut - to není vůbec málo 60%

• 8.3.2018  16:12

Povedený "psí" snímek, který nepadá do zbytečného patosu a přesto je příjemně emocionální. Však Hallström ví dobře jak na to. Prvních cca. 50 minut snímku je naprosto skvělých, pak se dočkáme pro mne celkem nepříjemného střihu, kdy se začne vyprávět několik dalších, nesourodých příběhů, ve kterých se není možné ztotožnit ani s postavami, ani s příběhy samotnými. Jinými slovy jsem se v této části filmu slušně nudil, a připadal jsem si, jakoby mi někdo po padesáti minutách vypnul rozkoukaný film. Naštěstí závěr to spraví. Každopádně velice příjemný film, který měl potencionál být opravdu skvělý. Takhle slušných 70%

• 7.3.2018  15:24

Díky za každý nový pohled na Woodstock. Tenhle je poměrně originální a v kontextu všech známých informací o festivalu i svěží a zajímavý. Parádní vzpomínka na zlaté šedesátky. Hned bych se vydal na "výlet"... 80%

• 26.2.2018  15:25

Po průšvihu jménem Tři bratři přichází Jan Svěrák s dalším průšvihem... Krásně natočený tuzemský film, který rozhodně neurazí, ale ani nezaujme, nepobaví a ani nedojme. Svěrák nám přináší vzpomínkové leporelo, které ale nedrží pohromadě. Chybí vtáhnutí do příběhu a nějaká identifikace s postavami, nebo alespoň s válečnou dobou. Nemastný, neslaný film nezachrání ani jinak výborný Olda Kaiser. Škoda... 40%

• 25.2.2018  15:15

Třetí díl Thora přináší další postavy z Avengers a další dobrodružství, ve kterém zásadní postavy odmítají zemřít, a tak se jen mlátí a mlátí za podpory opulentních trikových sekvencí... Ragnarok je o dost lepší než Temný svět, přesto se jedná o typickou komiksovou zhovadilost. Až na pár povedených fórků není film ani vtipný, ani dostatečně napínavý a nekonečné bitvy zástupů superhrdinů už značně nudí. Aspoň ta Cate Blanchett byla jako Hela sexy. Pro mne film na odpoledne, do kina ani zadarmo. 50%

• 24.2.2018  21:42
    Polda (TV seriál) (2016)

Na úroveň tuzemských kriminálek dobrý seriálový počin, Matásek naprosto výborný,ostatní mu zdatně sekundují. Jeden z mála našich seriálů co sleduji a fakt mě baví... 60%

• 17.2.2018  16:09
    Orphan (2009)

Vynikající hororová jízda od první minuty. Ke kvalitní režii a hereckým výkonům nám rejža odvážně dávkuje napětí a rozhodně se nebojí ani přitlačit na pilu. Neotřelý námět a skvělé zpracování jako parádní bonus. Natvrdlý blboun a manžel v jedné osobě snad ani nemohl dopadnout jinak. Moc povedené 75%

• 15.2.2018  20:10

Skvělý horor plný skutečného napětí a nemilosrdné atmosféry opuštěné vesnice. 75%

• 15.2.2018  20:07
    The Ritual (2017)

Výborný horor, skvělá práce se zvuky i s kamerou. První polovina v podstatě bez chyby. Ve druhé půli už trochu ubývá sil, konec už je lehce slabší. Přesto se jedná o velice intenzivní zážitek a pro milovníky lesních "dobrodružství" a nefalšovaného napětí je možno film jedině doporučit. 70%

• 13.2.2018  13:25
    Muž v ohni (2004)

Spojení Scott - Washington nejlépe fungovalo asi v Déjà Vu. Tady jim to spolu taky celkem jde, i když mě film do děje nějak extra nevtáhl. Denzel je jako klasický vykonavatel pomsty v rámci žánru dobrý, Dakota Fanning výborná. Co mě vyloženě otravovalo, byla Scottova kamera. Jeho rychlé, klipovité prostřihy už s přibývající stopáží vyloženě vadily. Tady určitě platí, že méně je více. Film tak splňuje jako dramatická revenge jízda všechny atributy průměrného snímku. 55%

• 7.2.2018  19:16
    Polednice (2016)

Slušné drama inspirováno klasikou. Na naše poměry se film celkem povedl, slušná kamera, Aňa s Kolářovou výborné, hudba i zpracování na velmi dobré úrovni. Ke konci už viditelně dochází dech, přesto jsem rád za každý tuzemský, alespoň průměrný film. Polednice patří k tomu lepšímu v naší produkci. 50%

• 6.2.2018  16:25
    The Visit (2015)

Shyamalanův skvělý návrat mezi elitu. Parádní scénář i režie, mrazivé, znepokojivé i děsivé momenty. Výborné využití techniky found footage. M.Night toho naštěstí nezneužívá, takže i pro mne jinak otravná found footage super. Horor jak má bejt. V mém případě překonává i chváleného Rozpolceného. 80%

• 28.1.2018  16:42

Parádní film o nelehké práci požárníků. Skvěle obsazený, skvěle zahraný, skvěle zrežírovaný. Brolin s Conelly úžasní. 80% Škoda jen, že naši distributoři jsou trotli.

• 28.1.2018  16:39

Excelentní Anthony Hopkins ve snímku o tom, že naplněný život žije ten, který si plní své sny 80%

• 26.1.2018  15:35
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Nejlepší seriál a mystérium vůbec. Hudba, obsazení, příběh, režie, prostě všechno. Navždy 100%

• 25.1.2018  13:33
    Desperado (1995)

Ze startu má Desperado opravdu skvěle našlápnuto. Rodriguezovi fachčí snad všechno, od hudby, charismatického Banderase, vychytaného Buscemiho, tradičně pekelného Treja, Tarantina, a vůbec celého castingu. Samozřejmě není možné nezmínit úchvatnou Salmu... Bohužel v druhé polovině už snímek mírně ztrácí tempo i atmosféru. Hvězda navíc za Salmu!!! 70%

• 24.1.2018  13:57
    Na dotek (2004)

Skvělá sonda do mezilidských vztahů. Tedy sonda... Dva úchyláci si píší po netu úchylárny, pak společně se svými partnerkami, které si prohazují, lžou, překrucují, žárlí, zraňují, šukají a pláčou. Strašidelný odraz psychopatického světa. Výborně zahráno 70%

• 23.1.2018  15:27

Džungle je sama o sobě fantastická a když k tomu přidáte ještě nějaký ten povedený survival... Líbilo, a Daniel Radcliffe je dobrej, ne že ne... 60%

• 20.1.2018  10:37
    Pozemšťan (2007)

Příběh 14 000 let starého jeskynního muže, který kdekým byl a kdekoho potkal ve formě ne-příliš zábavné talk-show s vizuálem divadelní hry. Body za zajímavý námět a Tonyho Todda, který byl pro mne nepřekonatelný jako Candyman. 35%

• 14.1.2018  10:38

Zajímavý námět, opět ne zcela využitý. Parta studentů medicíny se chce kouknout na Boha, nebo ďábla?... A tak si jen tak ve sklepě nemocnice zastavují srdce... První hodina celkem dobrá, slušný rozjezd i nějaké to napětí. Druhá polovina pak už jen blbá a ještě blbější... Protože každý má přece nějakého kostlivce ve skříni a když ho vytáhnu a vše napravím, budu o.k. Ne proto, že to chci udělat, ale proto že musím, protože mě holt něco straší a jde mi o život... Škoda toho kvalitativního sešupu, který film dal do úplně jiné kategorie, protože našlápnuto aspoň na průměr měl. 40%

• 6.1.2018  13:58

Famózní pokračování prvního dílu přidává navíc letní pohodu, nádhernou přírodu, úžasnou hudbu a ke skvělým výkonům Němce, Preissové a Holého navíc ještě geniálního Karlíka. Samozřejmě camea Soboty, Poloczka, Nárožného a Peterky legendární. Tento televizní film patří k tomu nejlepšímu, co se kdy u nás natočilo 95%

• 6.1.2018  07:59

Tradičně výborná režie, vizuál neskutečný, hudba atmosférická. Přesto tento mimořádně očekávaný snímek nenaplnil tak úplně mé očekávání. Což o to, sci-fi je to jako řemen, ale na můj vkus poměrně chladná, v mnoha ohledech méně výrazná, než bych čekal. Zápletka je zajímavá a nastoluje otázky, jestli náhodou námi stvořená umělá inteligence není podstatně lidštější, než samo lidstvo 75%