Vždy připraven! (2010)

Na tenhle film sem se pomerne tesila.. ale jedine co poradne stoji za zkouknuti je striptyz v podani hlavnich hrdinu a rozprodavani berlinske zdi:) Jinak tezce predpokladatelna road movie. 40%

Muži v černém 3 (2012)

Na MiB III sem se těšila už nějaký rok.. na jedničce dvojce jsem vyrostla.. Zklamaná vyložene nejsem, ale nadšená také ne (nevidět MiB III v 3D provedení, odcházím z kina asi naštvanější) .. První polovina filmu se veze v odlehčenějším (nudnějším) duchu prvních dvou dílů až do doby než se objeví na scéně nová postavička - Griffin, která to lehce zachrání.. Hodnotím 60%

Kronika (2012)

Pro mě nový oblíbený film :) .. Ačkoliv nemám ráda co by "amatérské" filmy jako je Záhada Blair Witch či Paranormal Activity a jiné. Tak k tomuhle to sedí. Je to celkem nenáročný snímek, u kterého se i zasmějete. Kronika je rozdělena do dvou pomyslných částí - první, kdy tři mladící získají nadpřirozené schopnosti a učí se s ni mi pracovat ( pro mě ta vtipnější část ) .. scénky z obchodního domu, parkoviště, první létání - top :) a do druhé části, která se lehce zvrtává do post-apokalyptického konce za aktivní pomoci jednoho z hlavních hrdinů - alfa samce Andrewa. Hodnotím 100%

Teorie chaosu (2008)

Celkem vyvedené drama s prvky komedie, co mi chvilkama lehce připomíná jednu z mých oblíbených knih - Kostkař aneb náhoda je život. Ale nijak zvlášť z toho odvázaná nejsem. Hodnotím 60% a to spíše jen za perfektní herecký výkon Ryana Reynoldse, který mile překvapil.)

Byl to tichý muž (2007)

Každý z nás - alespoň se to domnívám, má, měl či bude mít dny, kdy ho v práci všichni štvou, a mít u sebe zbraň se šesti kůlkama, rychle by mezi kolegama našel své terče.. "jednu pro kancelářského maskota, druhá pro slečnu geniální, třetí pro to naše ranní ptáče..he, čtvrtá pro pana patolízala, pátá pro nevděčného podrazáka a v neposlední řadě šestrá pro.." .."šestá už není.." tak začíná dokonale psycholigicky-realistické drama s Bobem Meconelem (Christianem Slaterem). Rozhodně znám lepší filmy, ale tento musím ohodnotit na 100%, po dlouhé době svěže natočený snímek, pojednávající o všedních problémech, které nás obklopují dnes a denně. Tichý chlápek pracující v kanceláři, potýkající se stále s šikanou na pracovišti, co řve, ale nikdo ho neslyší.., kromě jeho imiginárních přátel - rybiček a jedné malé světlé vyjímky - krásné kolegyně, která jako jediná se na Boba umí usmát i přes všechny jeho strasti. Každý den Bob vyndá svojí zbraň z šuplíku, začne vypočítávat kůlky pro své oběti, a ví, že se jeho den odplaty blíží. Do doby kdy mu jednou vypadne šestá kůlka z ruky, a celé jeho plány jsou zhaceny. Někdo ho předběhne.. V této chvilce je Bob paradoxně postaven do role hrdiny, kdy vidí, co by následovalo kdyby tento čin spáchal on. Do této doby přehlížený úředníček o kterého by jste ani nezavadili okem se najednou dostane na perspektivní místo ve firmě kde doteď pracoval, lidi, kteří ho šikanovali si ho předchází, sousedka ho zve na rodiné párty,.. ale za jakou cenu. Dokonalý film, který se musí vidět. 100%

Vzhůru do oblak (2009)

Jedna z nejlepších Pixarovek co jsem kdy viděla. Ač jsem k tomuto filmu přistupovala víc než skepticky - u čehož mi ani prvních deset minut snímku moc nepomohlo.. tak od chvilky kdy se na scéně objeví špaček a pes Dug, jsem se neskutečně bavila. ( nej. scéna: "můj paníček vyrobil tenhle obojek, je chytrý paníček a vyrobil mi tenhle obojek abych mluvil.. VEVERKA!! .." ) Taktéž jeden z mála filmů, který bych nechtěla vidět bez dabingu, Liška je prostě bezkonkurenční ) .. víc se rozepisovat nemá cenu, tohle se musí vidět :)) 100%

Jak vycvičit draka (2010)

Dokonalá pohádka z dob vikingů o přátelství malého chlapce a zraněného draka Bezzubky, kterého si posléze vycvičí i přes zaběhlé zvyky své vesnice, kde byl každý drak považován za škůdce - a kdy byl posléze zlikvidován. Jedna z nejlepších pohádek, kterou jsem za poslední dobu viděla - kromě "vzhůru do oblak" to byla taky pecka). Příběh ač předpovídatelnej, tak s nápadem, nemluvě o skvělé animaci.) Hodnotím 100%

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

".. znova jsem přepnul program, na vobrazovce běží lotr, za ním v rozepnutý košili funí Nick Slaughter, vsadím se, že ho studenej pot polije, až se dozví, že ho v příštím díle zabije MAFIE. Ale né, samozřejmě dělám si srandu, von je nesmrtelnej, von by zvládnul celou bandu!" (Chaos, Televize) .. Příjemná odpolední detektivka mého mládí,.. hodit tašku do kouta a pustit Nicka oblečeného v rozhalené strakaté košilce:) S hodnocením se sice nepředám, ale bohužel, v té době se našlo víc pecek. A po pravdě, nemyslím si, že nastane doba kdy bych si to pustila znova .) 55%

Marley a já (2008)

Dávka emocí :) Krásnej, nehranej film o tom, jaké to je mít psa. Nevím jak ostatní, ale mě jako pejskařovi, se to hrozně líbilo. Poutavý příběh, ani né tak o lidech jako spíš o vztahu člověka k psovi a naopak. Čistá, tvrdá realita.. rozkousané boty, knihy, zdevastovaná sedačka, počůranej koberec, .. to je vše co každého kdo měl, má nebo bude mít psa potká. O to víc cením, že tento filmový snímek není jen částečný - nejedná se o určitou etapu života, ale opravdu je to natočené od doby kdy si Owen Wilson ( John ) a Jennifer Aniston ( Jenny ) přinesou domů malé štěňátko, až po smutné rozloučení. ( přiznávám se, posledních dvacet minut sem koukala skrz slzy ).. Jak bylo již použito ve sloganu k filmu Horem Pádem - "komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje", lepší charakteristika mě nenapadá. Doporučuju a 95% :)

Muž na Měsíci (1999)

Naprosto vynikající a strhující film .. Film, který vás mate až do uplného konce. Film kde Jim Carrey dokázal co v něm doopravdy je.. ač je pravda, že jsem jeho dlouholetej fanda, né JEN pro filmy jako Zvířecí detektiv a tak podobně, ale pro jeho Truman Show, I Love You Phillip Morris, Já, mé druhé já a Irena a tak dále, a tak dále. Zde opravdu ukázal jak brilantní výkon je schopen předvést, a né jen skotačit se zvířátkama a házet grimasu za grimasou. Provokativní snímek pojednávající o legendárním komikovi - Andy Kaufmanovi, který kromě toho, že nejen své obecenstvo a rodinu dokázal rozesmát, rozplakat, ale i třeba ročílit či šokovat. Nečekejte klasický happy end, ale spíš si připravte papírový kapesníčky :) Dokonalého příběhu, natočeného podle skutečných událostí, se zhostil náš režisér Miloš Forman, kde opět ukázal jaká geniální díla je schopen vypouštět do světa. Pro mě jeho nejlepší film, alespoň z americké tvorby. Tak i tak tento film patří mezi mé oblíbené a nemůžu hodnotit jinak než 100%