• Romantický

Cena svobody (2014)

Na posilnenie rodinných pút rozhodne lepšia voľba ako niektoré vianočné gýče. Film pekne chytí za srdce a na záver zanechá aj posolstvo.

Zůstaň se mnou (2014)

Nikdy by ma nenapadlo zapnúť si na nedeľné popoludnie klasiku, ale po tomto filme áno. Na jednej strane možno tuctová teenegerska romantika, no záver filmu mal pekné vyvrcholenie. Hudba podtrhla každý jeden okamžik a myslím, že Graze Moretz to celé zvládla na výbornú.

Vlk z Wall Street (2013)

Aj keď by som už Leonardovi DiCapriovi Oscara po všetkých jeho úspešných snímkach priala, tento film ma až tak nenadchol. Možno som mala až prehnané očakávania. A aj keď život Jordana Belforta , si určite nezaslúži obdiv ani uznanie, a bol za to všetko aj patrične potrestaný, DiCaprio vo filme vyzerá ako najlepší šéf. Možno je tento film viac zameraný pre chlapov, pretože mňa 3 hodiny sexu, drog a oplzlých vtipov nenadchli.

Zlodějka knih (2013)

Jednoznačne jeden z tých lepších filmov zachytávajúci obraz doby pred začiatkom 2. Svetovej vojny. Film v divákovi nevyvoláva pocit odporu voči všetkým Nemcom, naopak vykresľuje beznádejný stav ktorý vojna a akékoľvek nepokoje prinášajú. Nie každý nemecký občan totiž sympatizoval s politickou ideológiou, ktorá vtedy panovala. Myslím že film by znel ešte dokonalejšie, keby bol v nemčine, i keď miestami som pochybovala, pretože to aj napriek tomu znelo dosť autenticky. A to že je hlavnou hrdinkou 13 ročná malá slečna už len dokonalo umocňuje dojímavý zážitok z filmu.

Jak fungují drogy (2011) (seriál)

Zaujímavý dokument o drogách, ktorý sa prekvapivo nesnaží podať to z tej stránky jak to ničí život vo všetkých smeroch, ale miestami až nabáda na vyskúšanie niečoho. Drogy sú na anonymných užívateľoch ukazované raz ako niečo , čo nie je sem – tam na škodu, inokedy že vedie k vážnym zdravotným poškodeniam .

Kámoši až na dno lahve (2013)

Kto nemal osobu opačného pohlavia za najlepšieho kamaráta možno aj uverí tomu , že to môže takto dokonalo fungovať. Ostatným je jasné, že vždy je niekto , kto ťahá za kratší koniec , pretože už prekročil medze kamarátstva. Celý film sa v podstate nič nedeje, je to taký opis stereotypu v pivovare. Čakala som, že to bude mať aspoň nejaký zvrat a že hlavní protagonisti skončia v posteli , ale zrejme sa nám tvorcovia filmu snažili nasadiť ružové okuliare.

Klub poslední naděje (2013)

Matthew McConaughey v tomto filme na začiatku nepôsobí ako osoba , z ktorej by ste si chceli brať príklad. Ale životné okolnosti ho prinútili zmeniť svoj postoj a myslím, že týmto dodáva odvahu aj samotnému divákovi, že v každom ťažkom okamihu sa dá nejako vyťažiť zo situácie. Jeho herecké prevedenie je celkom impozantné, zarážajúci je už na prvý pohľad aj jeho výzor, ktorým sa diametrálne líši od skutočnosti a tie 8O. roky som tomu filmu úplne uverila. Celkom trefný opis fungovania farmaceutických spoločností ktoré ťažia na ľudskom nešťastí ale nestavia Rona Woodroofa do role , v ktorej by sme ho kôli tomu ľutovali. Naopak za svoj zdravotný stav si môže sám.

Ona (2013)

Neskutočne upokojujúci hlas Scarlett Johansson a zaujímavý pohľad na to ako to v budúcnosti môže vyzerať. Ostáva len dúfať, že raz sa všetci nestretneme na ulici so sluchátkom v uchu a priateľom vo vrecku. A za soundtracky palec hore !