hlob

2 body

<< předchozí 1 2
    • 27.12.2014  14:46
    Disturbia (2007)

Je to nametova lupez (a co dnes nie je?), no sikovne spracovane, tenegeri-kamosi tomu davaju nevinny smrnc, nuda doma robi svoje a TV technika to koreni. Prekvapila ma Carrie-Ann Moss ktora si zahrala maminku a je to v tom dobra. Necakajte nieco hlboke co Vam myslienkovo rozhodi vianocny pohlad na Mrazika, su to necele 2 hodiny pukancovania a drzania palcov.

• 27.12.2014  14:29

Ray je opat raz mlcanlivy kriminalnik, chodiaca reklama na Lucky Strike, inak sympatak, talentovany motorkar s velkym srdcom a hlavne smyslom pre rodinnu harmoniu. Len sa mu lepi smola na paty, (resp. na gumy) tym to bude a na tom je postaveny cely zbytok filmu a velka poema o svedomi a jej generacnej dedictve. Rayov hereckemu vykonu neverim nic, ani ze motorku si natankoval sam (diesel ci benzin?!). Kazdopadne musim uznat presvedcivy herecky vykon Bradleyho Coopera a zasadenie prostredia do rezisersky idilickeho lesika na krimi dramu. V porovnani s DRIVE davam jeden bod navyse, prave za ten lesik.

• 8.11.2014  09:02
    Road Trip (2000)

Ako oddychovka super, nic narocne, lahke teen vtipky, ale pekne to odsypa.

• 15.4.2014  22:59
    Teď a tady (2012)

Film som pozeral s uvahami nad tym ako tento pribeh denne rezonuje v skutocnom no anonymnom svete tesne blizko nas. Bez super podpory rodicov, bez modela-suseda od vedla cez zahradu, bez tehotnej kamosky ale so sporom s poistovnami a lekarmi, s bolestami, atd. 2 hviezdicky davam za spracovanie a temu, zvysok uberam za pribeh samotny. Nebol to film pre mna.

• 30.10.2012  21:02
    Insidious (2010)

HODNE slusna strachova zalezitost. Je tu ohromne mnoztvo co filmu vytknut, no vo finale som sa bal ako uz davno nie a ak to bol ucel (predpokladam), tak sa to podarilo.

• 28.10.2012  17:35

Vydrzal som to sledovat 34.15 min, ked prekrocili myslenu hranicu medzi dramatickym pribehom a citovym vydieranim. Mali sa rohodnut ci natocia priheh na motivy 11/9, muslimstva, nevrazivosti alebo autizmu, kazdopadne nekloubit, netlacit na pilu. To ze je pribeh vymysleny ani nemuseli zdoraznovat.

• 24.10.2012  20:36

Gandlaf ma tento nesvar hlasku "hrudka masla rozotrena na prilis velky kus chleba". Vydrzal som to sledovat cca 2 hodiny, vzdavam to. V nejakom komentari nizsie som si precital ze to konci stastne a to mi uplne staci. Zatial sa udialo asi tolko co by sa v serioznom filme zmestilo do jednej tretiny aj s reklamou. Uz nemam sil zistovat reziserov odkaz. Jednu hviezdicku udelujem za obcasne obcasne precitenie do reality, inac zbytok filmu odporucam len skalnym fajnskekrom tohto zanru. Strucne, nuda.

• 18.8.2012  19:30

Za detsko-romantickym pribehom je to hlavne pribeh o dospievani, rozhodnosti, odvahe mat a vyjadrenit svoj nazor. Viem si ho predstavot ako lietmotiv niekeho manazerskeho kurzu asertivity. Velmi nevinne podane a preto sa tak lahko dostane divakovi pod kozu. "Nemusis mat pravdu, ale hlavne mas na vec svoj nazor a vies ho povedat".

• 23.6.2012  12:58

Domovnik je pekna svina a "vyridim" si to s kazdym kto mu aspon usecne bude drzat palce. A to som mu ich drzal aj ja, prvych 9.5 minuty...

• 3.6.2012  20:11
    The Divide (2011)

V uzavretej podzemnej miestnosti sa zbesilom uteku ocitnu par navzajom jednotlivcov, prezili akysi utok na NY, ale co dalej?! Co sa bude jest/pit? Kam na zachod? Kto bude sef? Nejake socialne vyzitie? A co je vlastne vonku, oplati sa vobec prezivat a do kedy? A co ponorka, zeby neprisla? -> ale pride... Pre milovnikov postapokalypticka klaustrofobnej schizy nie je o com, ale par (ne)logickych suvislosti bude musiet prehliadnut, predovsetkym na pociatku filmu. V druhej polovici nie ze by neboli, ale je napinavejsia, drsnejsia a preto to ide lepsie.

• 6.5.2012  22:44

Davam 5 z 5, pretoze viac ako o lese a mrtvole je to o "casnikoch", ktory prechadzaju nasimy zivotmi. Ked mas po tridsiatke a v sucanosti mas iny okruh kamaratov akych si mal na zakladke/strednej/vyske, je to film pre teba.

• 19.4.2012  19:56

Podla distributora ma film ukazovat 11 rokov zeleznej predsedkyne vlady VELKEJ Britanie. Predpokladam ze by bolo co natacat, no reziser sa akoby rozhodol az pre druhu cast uspesnej zivotopisnej dramy, v ktorej rozpitvava zivot priemernej senilnej dochodkyne, lahka geriatria. Preco? Neviem. Kebyze to viem, pozrem si radsej dokument o MT. Palec hore za herecky vykon Meryl Streep a obcasne navraty do spomienok do neexistujuceho prveho dielu.

• 18.4.2012  19:50
    Mandragora (1997)

Drogy, prostitucia, Praha pociatku 90-tych,... neprijemne mrazivy zazitok znicenych mladych zivotov. Slabsie az (ne)herecke vykony pritom nie su sklamanim, skor sa hodia a dokresluju realnost. Palec hore za hudbu a hudobne vsuvky. Palec dole za miestami az zbytocne vyumelkovane "suche emocie" , ktore na realnosti prave uberaju (menej je niekedy viac).

• 4.3.2012  10:55

Pravazna cast hodnoteni su 4****. Je to logicke, pretoze nikto nenajde odvahu dat 5***** ako niecomu vynimocnemu (co film nie je) a ani ubrat jednu na tri, ako niecomu priemernemu (co film je). Narojilo sa tu pred jednom kamerou peknych par tvrdych chlapikov, ktory pravdpepodobne vacsi cas ako pre tou kamerou museli stravit niekde u hodne dobrej kozmeticky za kamerou. Ale filme je pekny, tvrdarna 80-tych rokov je sice odlahcena sarkarzmom rokov nasich, no vsetci tvrdaci to chapu a respektuju. V kocke, setci su zoldiery z povolania, sefuje im prirodzene prirozdeny Sly. Setci su zoldiery uz hodne dlho a len tak ich nic nenaserie. Ale potom sa objavi zena a vsetko je inak, lebo ju treba zachranit. Budu teda drsne sceny, este drsnejsie hlasky, az som sa sam ostal prekvapeny ako sa mi to vsetko pacilo a ako som tym dobrym drzal palce, ako kedysi za Husaka...

• 19.2.2012  22:03

Po filme som ma chut si dat salok lahodneho caju a zavolat par znamych na particku bridgu. Kedze uz bolo po piatej, nehodilo by sa to. Anglicko a imperium ake by malo byt, aby sme si ho mohli "zakonzervovat". Dojemny pribeh skutocneho krala reprezentujuceho tieto hodnoty (niekde vo vnutri) a jeho boj s handicapom ktory mu v tom brani (tiez niekde vo vnutri). Jednu hviezdicku uberam, pretoze aj napriek dojemnemu spracovaniu su mi osudy britskej kralovskej rodiny vzdialene.

• 19.2.2012  21:46

Jack Black v roli akej by ste ho cakali, teda HODNE infantilnej. Na tento HODNE odlahceny druh humoru sa musite bud narodit a/alebo mat na to naladu. Ak to nesplnate, nemozete za to. Na tomto filme (ako aj na dalsich Mr. Blacka) sa mi paci spolocna nosna myslienka: "Ked uz robis nejaku kravinu, nenechaj si do toho kecat!" ;-)

• 4.2.2012  14:24

Prijemne pozrenie na vikendove chladne rano, ked prepnete na neznamy film ktory prave zacala a zaujal Vas. Jadro filmu je zivot 13-rocneho chalana niekde v New yorku, jeho problemy s matkou, kamaratstve s Pappasem a zaroven prvou laskou, pekna cast. Koniec s Mr. Duchovnym je uz zbytocne a prehnane medramaticky. Do kina asi nie, ale na pekny vecer pri telke urcite ano.

• 20.10.2011  15:45
    Drive (2011)

Vsetky muzske postavy vo filme su mlcanlivi frajirci s drsnymi splechmi. Najtichsi a najvacsi drsnak je Ridic a este ma aj navrch pretoze je navyse tazky "mafpicista". Zoznami sa so susedkou a jej synom, ale vela si toho nepovedia, nemusia. Ridic si vypomaha jazdou autom pri vlupackach, ale inac je to rovny chlap, preto pomoze bliznemu susedovi svojmu pri vlupacke. Jeho vrazda ho natolko nasrdi, ze sa do seba uzavrie este viac a hybaj ho pomstit vlastnymi rukami... Pocet obeti stupa, ale mne je to rovnako jedno ako Ridicovi. Akcnych scen je ako safranu, vacsinu casu tu postavy po sebe cumia a sem tam niekto nasilu prehodi slovo. Hudbu z filmu si uz ani nevybavujem.

• 14.10.2011  10:20
    Nesvatbov (2010)

Jeden z najsmutnejsich dokumentov ktore som v poslednom case videl. Singles ziju vsade, je to trend dnesnej doby na vidieku aj vo velkomeste. Vacsina by si aj chcela niekoho najst no maju 1000 a jeden dovodov preco to neurobia a niektorym to vyhovuje. Starosta to myslel sice dobre, no dobre to mysleli aj Hitler so Stalinom, to nestaci. Rovno ich mohol zavriet do ohrady ako dobytok a pockat na parenie. Teda starosta sice poukazal na trend dnesnej doby (palec hore), rozhodol sa do toho aktivne vstupit (vlazny pocit) no necitlivym sposobom (palec dole).

• 13.10.2011  10:20
    Šílenství (1994)

"Spim ci bdiem?!" Na zaciatku slusny nabeh, ktory v druhej polovicu filmu postupne straca na intenzite. Cakal by som pravy opak, pretoze podivne veci v podivnom mestecku sa dali vyuzit viac.

• 11.10.2011  16:36

Stedre az 3* davam za nahlad do ranneho slovenskeho kapitalizmu a za hudbu. Zaroven 2* beriem sa spracovanie a plytky humor.

• 10.10.2011  09:29

"Kto nejde s nami, ide proti nam!" Kedze film je natoceny podla pravdivych udalosti, verim ze inspiracia je sice skutocna no do akej miery musime ponechata na svedomi tvorcov filmu. Tendecne, ale pekne natoceny pribeh o uniku z rodiny, hladani lasky, hodnotach a nabozenstve v nas. Pacila sa mi predovsetkym rola Sary, ktora bola zahrata velmi presvedcivo a doslova jej sekla.

• 6.10.2011  21:07

Dievcina chce pomstit smrt svojho otca, tak si najme hned dvoch ostrielanych harcovnikov a vyberie sa s nimy na dobrodruznu vypravu za vrahom. Cestou spolu zaziju rozne vzrusujuce az nebezpecne dobrodrustva az napokon... Viac ako temna drama to na mna posobilo ako sympaticky rodinny film zasadeny do prostredia rozlahlych americkych prerii. Howgh.

• 6.10.2011  13:23

Uspesne sklbeni absurdne-pythonovsky humor a nechutne/krvavo-beckovsky horor. Cely film je nesmierna hovadina, no zaroven slusna odreagovacka. Jedno hviezdu uberam kvoli par az prilis trapnym scenam, ktore uz fakt nesli, inac odporucam na vecer, pripadne k vecery.

• 4.10.2011  22:54
    Kanibalové (1980)

Jedna z podmienok ked tento film vznikal, ze hlavny protagonosti nesmu byt moc znami a minimalne rok po premiere sa nesmu ukazat v inom filme. To malo u divakov nadupat presvedcenie, ze sa jednalo o auticke (citaj lepsie spenazitelne) zabery. Prijemny zazitok to celkom predvidatelne nevyvola, je to pozvanie na miestnu "zabijacku". Hodne naturisticky film, kde ani nema cenu drzat hlavnym hordinom palce, aj tak o ne pridu.

• 4.10.2011  22:18
    Mlha (2007)

Spociatku beckovy horor ktory sa pozvolne preleje az do HODNE zodpovedneho tajomnej existencnej dramy. Dajte filmu cas, nech sa "nahreje" a hlavne "Otiku, v zadnem pripade neodchadzet pred koncem, protoze konec je nejlepsi!"

• 3.10.2011  22:34

MY, citliva generacia, " ktora ma zachmurene obocia" sme na tom vyrastali. Pribeh sice jednoduchy, ale pesnicky ostavaju a sprevadzaju nas uz od zakladnej. Kvoli nim stedro udelujem az 4*.

• 3.10.2011  22:30
    Všemocný (2011)

Za titulom sa kludne mohol skryvat seriozny film o ludskom nevyuzitom vedomi, drogovych dealeroch, alebo pripadne o zavislosti. Z mojho pohladu to bol celkom pohodovy pribeh na vecer ktory mohol byt o komkolvek z nas kto by chcel byt mudrejsi a uspesnejsi, proste aspon na chvilu "nebyt loozer"... :-)

• 3.10.2011  09:30

Filmov kde sa niekto vydava za niekoho ineho je ako maku. No tento vynika tym, ze Alan (John Malkowich) ako postava na mna cely film posobil az tak nesympaticky, az som do poslenej chvile dufal ze klapne klec, cim len pochvalit jeho herecky vykon. Na druhej strane mi vadila az naivita oklamanych jednotlivcov, ktora mu cele divadielko az prilis ulahcuje.

• 3.10.2011  09:20
    John Q. (2002)

Velka myslienka zasadena do maleho filmarskeho crepnika. Jedinym ucelom filmu bolo moralizovat, ale ani to sa mu nepodarilo, pretoze takto sa problemy proste neriesia.

<< předchozí 1 2