Teď a tady (2012)

Film som pozeral s uvahami nad tym ako tento pribeh denne rezonuje v skutocnom no anonymnom svete tesne blizko nas. Bez super podpory rodicov, bez modela-suseda od vedla cez zahradu, bez tehotnej kamosky ale so sporom s poistovnami a lekarmi, s bolestami, atd. 2 hviezdicky davam za spracovanie a temu, zvysok uberam za pribeh samotny. Nebol to film pre mna.

Za borovicovým hájem (2012)

Ray je opat raz mlcanlivy kriminalnik, chodiaca reklama na Lucky Strike, inak sympatak, talentovany motorkar s velkym srdcom a hlavne smyslom pre rodinnu harmoniu. Len sa mu lepi smola na paty, (resp. na gumy) tym to bude a na tom je postaveny cely zbytok filmu a velka poema o svedomi a jej generacnej dedictve. Rayov hereckemu vykonu neverim nic, ani ze motorku si natankoval sam (diesel ci benzin?!). Kazdopadne musim uznat presvedcivy herecky vykon Bradleyho Coopera a zasadenie prostredia do rezisersky idilickeho lesika na krimi dramu. V porovnani s DRIVE davam jeden bod navyse, prave za ten lesik.

Drive (2011)

Vsetky muzske postavy vo filme su mlcanlivi frajirci s drsnymi splechmi. Najtichsi a najvacsi drsnak je Ridic a este ma aj navrch pretoze je navyse tazky "mafpicista". Zoznami sa so susedkou a jej synom, ale vela si toho nepovedia, nemusia. Ridic si vypomaha jazdou autom pri vlupackach, ale inac je to rovny chlap, preto pomoze bliznemu susedovi svojmu pri vlupacke. Jeho vrazda ho natolko nasrdi, ze sa do seba uzavrie este viac a hybaj ho pomstit vlastnymi rukami... Pocet obeti stupa, ale mne je to rovnako jedno ako Ridicovi. Akcnych scen je ako safranu, vacsinu casu tu postavy po sebe cumia a sem tam niekto nasilu prehodi slovo. Hudbu z filmu si uz ani nevybavujem.

Neznámý (2011)

Prve dve tretiny slabsi odvar 48 hodin v Parizi od Polanskeho, samozrejme s modernejsou zapletkou. Posledna tretina je sklznutie do sveta rozpravky a melodramy, co prudko ubera na kvalite filmu. Skvele herecke obsadenie prevovsetkym v roli Bruna Ganza.

The Divide (2011)

V uzavretej podzemnej miestnosti sa zbesilom uteku ocitnu par navzajom jednotlivcov, prezili akysi utok na NY, ale co dalej?! Co sa bude jest/pit? Kam na zachod? Kto bude sef? Nejake socialne vyzitie? A co je vlastne vonku, oplati sa vobec prezivat a do kedy? A co ponorka, zeby neprisla? -> ale pride... Pre milovnikov postapokalypticka klaustrofobnej schizy nie je o com, ale par (ne)logickych suvislosti bude musiet prehliadnut, predovsetkym na pociatku filmu. V druhej polovici nie ze by neboli, ale je napinavejsia, drsnejsia a preto to ide lepsie.

Všemocný (2011)

Za titulom sa kludne mohol skryvat seriozny film o ludskom nevyuzitom vedomi, drogovych dealeroch, alebo pripadne o zavislosti. Z mojho pohladu to bol celkom pohodovy pribeh na vecer ktory mohol byt o komkolvek z nas kto by chcel byt mudrejsi a uspesnejsi, proste aspon na chvilu "nebyt loozer"... :-)

Zatímco spíš (2011)

Domovnik je pekna svina a "vyridim" si to s kazdym kto mu aspon usecne bude drzat palce. A to som mu ich drzal aj ja, prvych 9.5 minuty...

Zdrojový kód (2011)

Ani zaner sci-fi by si nemal dovolit takto varit z vody, film ma skamal predovsetkym svojim zaverom a nelogickym suvztanostiam. Jednu hviezdicku venujem kvoli efektom a druhu kvoli napadu.

Železná lady (2011)

Podla distributora ma film ukazovat 11 rokov zeleznej predsedkyne vlady VELKEJ Britanie. Predpokladam ze by bolo co natacat, no reziser sa akoby rozhodol az pre druhu cast uspesnej zivotopisnej dramy, v ktorej rozpitvava zivot priemernej senilnej dochodkyne, lahka geriatria. Preco? Neviem. Kebyze to viem, pozrem si radsej dokument o MT. Palec hore za herecky vykon Meryl Streep a obcasne navraty do spomienok do neexistujuceho prveho dielu.

Expendables: Postradatelní (2010)

Pravazna cast hodnoteni su 4****. Je to logicke, pretoze nikto nenajde odvahu dat 5***** ako niecomu vynimocnemu (co film nie je) a ani ubrat jednu na tri, ako niecomu priemernemu (co film je). Narojilo sa tu pred jednom kamerou peknych par tvrdych chlapikov, ktory pravdpepodobne vacsi cas ako pre tou kamerou museli stravit niekde u hodne dobrej kozmeticky za kamerou. Ale filme je pekny, tvrdarna 80-tych rokov je sice odlahcena sarkarzmom rokov nasich, no vsetci tvrdaci to chapu a respektuju. V kocke, setci su zoldiery z povolania, sefuje im prirodzene prirozdeny Sly. Setci su zoldiery uz hodne dlho a len tak ich nic nenaserie. Ale potom sa objavi zena a vsetko je inak, lebo ju treba zachranit. Budu teda drsne sceny, este drsnejsie hlasky, az som sa sam ostal prekvapeny ako sa mi to vsetko pacilo a ako som tym dobrym drzal palce, ako kedysi za Husaka...