Kadas97

Jakub Kadera

okres Malacky

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 18.7.2013  20:02
    19/3/18/5/1/13 (amatérský film) (2011)

Blbost! 2 z 10 za "špatný kotouč" a "na to si zvykneš".

• 12.10.2013  18:31

Po policajnej akadémii najlepšia policajtská komédia. Parádne šlehy a drsný humor. Tí dvaja bimbasi v hlavnej roli to dokonale zahrali. Neskutočne ma prekvapil Johnny Depp a tie veci okolo neho. 10 z 10

• 31.10.2013  14:29
    21 gramů (2003)

Dosť netradične natočený film s úplne prostučkým dejom. Film je jedinečný len spôsobom akým sa dejové línie jednotlivých postáv prelínajú a ako sú časovo rozhádzané. Jednoznačne to ťahal Sean Penn, na ktorého bola táto rola zrejme ušitá. Keď si to však zoberiem tak film vo mne nezanechal nijakú emocionálnu stopu ako v iných divákoch, ale stále sa jedná o nadpriemerný kúsok. 7 z 10

• 3.9.2013  12:03
    23 (2007)

Jim Carrey konečne dokázal, že dokáže zahrať aj vážnu a temnú postavu. Film je tak perfektne zamotaný až je z toho divák trošku mimo, ale keď sa všetko na záver vysvetlí, tak nezstáva iné ako pokývať uznanlivo hlavou. Scény, kde hľadá kombinácie a variácie čísel tak aby mu vychádzalo stále 23 ma úplne dostali a po filme som mal aj ja chvíľku také obdobie (narodil som sa 9.7.1990 takže 1+9+90=100 100/7=14,28 14,28+9=23,28 23,28 sa zaokrúhluje dole takže !!!23!!!). 8 z 10

• 17.7.2013  12:07

Ďalší "zombie" horor kde sa zachraňuje potencionálny liek v podobe ľudskej DNA. Ten malý (liečivý) Andy mi strašne vadil, výzorom, dabingom, ale hlavne správaním (ako môže po páde zo schodov v momente zmiznúť?). Nakazení sa prehupli za rieku Styx v priebehu pár sekúnd a premena bola v podstate jednoduchá, len im sčervenali oči a trochu im zahrkotalo v gebuli. Totálne masko tam zabezpečil pilot vrtulníku, keď tam zombíkov kosil jedna báseň. Koniec filmu už bol rozťahaný a posledných 15 minút som už tlačil čas očami aby ubehol. Koniec koncov remeselne dobre zvládnuté + dobrý hudobný podmaz + obstojné herecké výkony (hlavne Jeremy Renner) + prekvapivý "happy-end" v Paríži = 7 z 10

• 4.9.2013  21:55

Spolu s Trójou a Gladiátorom najlepší historický film čo poznám. Komiksové spracovanie, ktoré nie je vzdialené ospevovanému Sin City sa mi nadmieru páčilo a patrične som si ho vychutnával. Gerard Butler ako hrdinský král Leonidas stál proti nechuťasovi Xerxesovi. Bojové scény má 300 na veľmi vysokej úrovni s vymakanou choreografiou. O efektoch ani nehovorím. 10 z 10

• 9.3.2014  17:04

Komentár píšem až deň po zhliadnutí filmu (jedno z mála 3D) aby som bol schopný vypotiť aj niečo viac a neopakoval sa len aké to bolo dokonalé. Film síce stratil na svojej komiksovosti, ale scény bitiek na mori boli vrcholom vizuálnej dokonalosti historických filmov. Pri prvom otočení lode a potopení perzskej lode mi prešli zimomriavky po celej chrbtici. Krvou a končatinami sa nešetrilo čo mi pomastilo moje srdce hororového fanúšika. Hlavný hrdina Themistokles je kapitola sama o sebe a myslím, že môže plnohodnotne konkurovať Gerardovi Butlerovi. Hlavná záporáčka Eva Green si to dávala ako pani herečka a ja som jej to, že je psychopatická mrcha bažiaca po pomste žral aj s navijákom. Tiež som si istý, že bude aj tretie pokračovanie, kde spojené Grécko rozbije Xerxesovu armádu ako flašku. Soundtrack dokonalý a trefný do každej scény. Po zhrnutí tu máme vizuálne a zvukovo dokonlý príbeh plný násilia a akčných scén. Navyše som fanúšikom prvého filmu 300 a puklo by mi srdce keby nedám plný počet. 10 z 10

• 29.8.2013  22:51
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Nemôžem si pomôcť, ale kvôli tejto relácii si organizujem deň tak aby som ju vždy na večer stíhal. 5 z 5 alebo 10 z 10.

• 3.9.2013  11:55
    8 MM (1999)

Nepríjemne realisticky podaný thriller z tabuizovaného porno prostredia. Toto sú presne poostavy, ktoré Cageovi pasujú ako riť na šerbel. Ak by Joaquin Phoenix dostal viac priestoru tak by Nicolasa ľahko zatienil. Potešilo ma tiež obsadenie Stormareho, ktorý do takýchto filmov proste patrí. Hudbu som si síce musel pripomenúť počas písania tohto komentára, ale bola to nálož ako sa patrí. Film je vysoko nadpriemerný, ale od dokonalosti ho čosi málo delí. 8 z 10

• 10.6.2013  14:01

Detsky naivný príbeh aj zápletka. Nedoriešená vec s tým čo sedí v base, ale fajn prekvapko v podobe skutočného vraha. Efekty nestoja za zmienku a hudba v podstate nijaká. 3 z 10

• 23.9.2013  19:17
    A Princess for Christmas (TV film) (2011)

Takéto filmy sa točia každoročne, aby sa budúci rok mohli pustiť okolo vianoc, ale často sa stretávame s hlúpymi 100x otrepanými zápletkami a "originálnym" vybruslením z nich. Nemám tieto filmy rád, ale budú sa produkovať stále. 0 z 10

• 9.10.2013  15:16

Tradičný špionážny thriller. Nemám z neho vôbec nijaké pocity, ani dobré ani zlé, proste film okolo mňa prešiel a hotovo. 6 z 10

• 13.8.2013  08:46

V prípade, že by sme do jedného hrnca hodili Nekonečný príbeh s Narniou a celé to okorenili značným množstvom „burtonovskej“ atmošky a perfektnej muziky s efektami tak dostaneme Alenku v říši divú. Johnny Depp tradične premachlený na nepoznanie, ale ako vždy fantastický. 7 z 10

• 17.7.2013  12:35

Myslím, že toto tromflo všetkých troch Spidermanov s uplakaným Tobeym. Záporák je krokodílí muž v podobe Rhysa Ifansa, ktorého krivý úsmev si získal moje sympatie už pri Náhradníkoch a následne pri Hannibalovi: Zrození. Hlavný hrdina o 10 tried akčnejší než pôvodný plačko spiderman. Film je zábavnejší, akčnejší a dej svižnejší. Aby som nezabudol tiež vtipnejší. Muzika spajdrmenovská. Mohlo to byť síce torchu kratšie ale nevadí. 7 z 10

• 21.5.2013  21:22

Kruté prípady odvrátenej strany plastickej chirurgie. Nikdy by ma nenapadlo, že by toto niekoho napadlo. Mladá študentka medicíny si ide zvráteným spôsobom za pomstou a rýchlym zárobkom. Za originalitu operácií 6 z 10.

• 4.11.2013  14:28

Po výbornom úvode prišla hodina nudy, ale celé to potom "spasil" záver. Danzela Washingtona ako herca moc neuznávam a naopak Russel Crowe patrí podľa mňa medzi hereckú špičku. Nemám rád filmy o drogách a čakal som gangsterku typu "Krstný otec." Dočkal som sa nadpriemerného thrilleru. 7 z 10

• 23.9.2013  10:46
    Angry Birds Toons (TV seriál) (2013)

Krátkometrážne filmíky, podobné štýlu Tom&Jerry, lenže namiesto mačky a myši tu je ptactvo a svinky. Tak luxusná hra ako Angry Birds is niečo podobné zaslúžila, ale s celovečerným filmom neviem čo chcú vymyslieť. 7 z 10

• 5.5.2013  11:22

Tak hlúpu a nerozhodnú hlavnú postavu som ešte nevidel. Možno som to nepochopil lebo nemám dva chromozómy X, ale aby sa niekto nevedel dve hodiny rozhodnuť s kým ostane je na mňa moc. Vizuálne prefektne prevedené a hudba tiež fajn, ale príbeh a dej rozťahaný a nudný. Dorazilo ma, že na konci, ked sa švihla pod vlak sa usmievala, to dalo korunu všetkému. 3 z 10 s privretými očami.

• 11.10.2014  13:57
    Annabelle (2014)

Mnohým ľuďom tento film nesadol a mnohých nadchol, ja sa radím presne do stredu. V niektorých momentoch som mal husiu kožu a inokedy som sa smial na absurdnosti situácií. Chybali mi tam manželia Warrenovci a mnoho vecí zostalo nedopovedaných. Šedý priemer 5 z 10.

• 25.5.2013  10:51
    Antikrist (2009)

Film, ktorý obsahuje scénu, kde som zavrel oči a vždy ich zavrem, aj keď myslím že viac krát si ho nepustím. Celkovo som príbeh nejak nepochopil lebo to bolo na mňa až moc preumelkované. 5 z 10.

• 24.5.2013  12:55
    Antikörper (2005)

Priamo podaný príbeh o sériovom vrahovi pedofilovi, ktorý si nedáva servítku pred ústa a pomenúva veci tak ako sú. Nečakal som, že niečo takéto dobré može vyprodukovať nemecká filmová produkcia. Každopádne silný nadpriemer 8 z 10.

• 5.5.2013  14:05
    Apocalypto (2006)

Silný príbeh zaodetý v perfektnom vizuále, poháňaný skvelou hudbou a autentickou domorodou rečou. 130 minút plnohodnotného sledovania krásneho prostredia dažďového pralesa. Sledovať postupné prekonávanie prekážok, ktoré pred človeka kladie džungla a pri tom unikanie pred nasranými indiánmi, ktorých ženie túžba pomstiť padlého syna náčelníka je v tomto filme doslova dychvyrážajúce. U mňa jeden z najoblúbenejších historických filmov a preto 10 z 10.

• 25.4.2013  18:44
    Argo (2012)

Dobrý film, s parádnym príbehom, ale niečo tomu chýbalo, privela rečí a všetka akcia v poslednej hodinke. Nehovorím, že chýbalo vela aby to malo plný počet bodov u mňa, ale na to, že to zhrablo niekolko Oscarov som čakal od filmu viac. Pre mňa 7 z 10, ale možno sa mi to rozleží v hlave.

• 29.12.2016  23:50

Pekné choreografie útekov a súbojov. Inak prázdne a sterilné. Viac krvi som videl v reklame na zubnú pastu než v tomto filme, kde sa hrajú, že si podrezávaju hrdlá. 2 z 10

• 17.9.2013  12:03
    Atlas mraků (2012)

Tvorcovia Matrixu sa nezapreli a opäť posunuli svetu film, ktorý aj keby som videl 5x tak nepostrehnem všetky detaily a myšlienky. Kedykoľvek si na tento film spomeniem tak po pamäti si rozoberám rôzne scény. To herecké obsadenie, ktoré je v tomto filme je na prvý pohľad takmer dokonalé a pri pohľade na film si človek povie, že dokonalé aj bolo. Hudba neskutočná. Mňa osobne najviac zaujal príbeh servírky. 10 z 10

• 25.4.2013  11:36
    Avatar (2009)

Nadšenie! James Cameron opäť udrel klinec po hlavičke a natočil další velkofilm. Stále som tento film odkladal, lebo ma odrádzala 162 minutová stopáž, ale keď už sa to rozbehlo bola to pastva pre oči. Neverím, že tie potvory v tom filme vymysleli triezve mozgy, ale boli dokonalé, presne tak by mohli vyzerať bytosti na iných planétach. Celý film nesie jedno environmentálne posolstvo o nerovnomernom čerpaní neobnovitelných zdrojov a je zameraný na zlepšenie ekologického povedomia verejnosti. Mám taký pocit, že v tomto filme sa premielala aj "amerikánska" politika s vytváraním nepriateľov, aby mohli obsadzovať iné územia. "Pani Alienová" Weaverová dokázala, že nepatrí do starého železa a ja som rád, pretože patrí medzi moje oblúbené herečky. Ešte raz sa zopakujem, že po remeselnej, vizuálnej a zvukovej stránke je tento film stelesnením dokonalosti a preto 10 z 10.

• 13.9.2013  15:55
    Avengers (2012)

Tak nastal ten deň, keď som si po hodinách predfilmov typu Hulk (2003,2008), Iron-man jedna a dva, Captain America a Thor pozrel film, kde sa všetci títo hrdinovia stretávajú a čelia spoločne švihnutému Lokimu (ktorému som celkom fandil). Prvá 40 minútovka bola pre mňa nudná, ale to asi preto, že by som bol najradšej keby hneď bol smrtelný útok na Zem a hneď sa zachraňovalo. Tých prvých 40 minút nejdem hodnotiť a poviem len že od vtedy to bol vynikajúci film, čo sa superhrdinských komiksových námetov týka. Hudba, herci aj efekty na najvyššej úrovni. 9 z 10

• 18.2.2016  15:41
    Babadook (2014)

Nebál som sa tak ako som očakával, no film vo mne vyvolal negatívne emócie na podobnej úrovni ako sa to podarilo filmu Hon. Ťaživá psycho atmosféra sa tu dá krájať žabikláčom a "Ba Baa DUK duk DUK!!" mi ešte dlho zostane v pamäti. Ozajstný horor je keď osamotená matka vychováva problematické decko. 10 z 10

• 6.10.2013  17:46
    Barbar (2009)

Dokonale brutálne a absurdne umelecké. Mikkelsen počas celého filmu zo seba nevysúkal ani slovo. Nepochopil som tiež ani to rozdelenie na kapitoly. Po prvých 15 minútach som bol nadšený, ale nasledujúcich 75 minút som si pekne odtrpel. Preumelkovaná nuda okorenená niekoľkými fajn efektnými killmi. Hudbu som nejako nepostrehol. 3 z 10

• 27.5.2013  13:06
    Barbar Conan (1982)

Tento film je s najväčšou pravdepodobnosťou otcom všetkých fantasy príbehov s polonahým svalnáčom ako hlavnou postavou. Úžasná hudba musí byť spomenutá ako prvá, pretože tá ťahala film hore. Arnold to tam rezal jedna báseň a film v podstate nemal nejakú pasáž, kde by sa nebojovalo. U mňa jednoznačných 8 z 10.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20