Kadas97

Kadas97

Jakub Kadera

okres Malacky

• 8.10.2013  16:34

Réžie sa chopí nejaký Mancini a séria, ktorá sa zmietala v predsmrtnej agónii vďaka stupídnej poslednej časti o Chuckyho potomkovi ide kvalitatívne teraz o 100% navrch. Chucky je úžasne krutý. Vraždy jednoduché a chladné a surové. Soundtrack chytľavý a výborne dokresľujúci dej. 8 z 10

• 13.4.2014  17:59
    Chůva v akci (2010)

Keď som videl scénku ako okolo Jackieho Chana skáče to zrýchlené decko tak som z pohľadu na jeho tvár vyčítal: "Prečo nebola pri KarateKid scéna, pri ktorej by som dôstojne zomrel?!?" 0 z 10

• 13.5.2013  20:03
    Citadel (2012)

Nehorázne dobre vybudovaná atmosféra rozvráteného predmestia. Absolútne dokonale stvárnená hlavná postava Tommyho, to sa snad ani nedalo zahrať lepšie. Jeden z najlepších hororov s touto tématikou čo som za poslednú dobu videl takže 8 z 10.

• 10.11.2014  14:23
    Collateral (2004)

Sympatický zabijak Vincent nastúpi do taxíku nesympatickeho Maxa aby ho odviezol na pár jednaní. Tom Cruise rokuje jednoznačne no Jamie Foxx nesúhlasí s jeho metódami a snaží sa ho zastaviť. Viac ukecaný ako akčný film no dobre zrežírovaný takže ani chvíľu nenudil. Záver bol trochu pritiahnutý za vlasy, ale čo sa dá robiť. 7 z 10

• 3.8.2015  16:35
    Constantine (TV seriál) (2014)

Rozhodne pestrejší Hellblazer ako filmový s Keanu Reevesom. Osobne u mňa boduje hlavne Invunche. Efekty, herci, zápletka a hlášky robia z Constantina komiksovejšiu adaptáciu, ktorá sa neberie príliš vážne. Serióznosť totiž potápa komiksovky. 10 z 10

• 2.4.2013  23:42
    Constantine (2005)

Keanu Reeves asi dlho nevydrží bez zbrane, tak si po Matrixe vzal brokovnicu v tvare krucifixu a išiel vyháňať zlých duchov. Film Constantine je nabitý super efektami, aké nesmie postrádať nijaký akčný film. Téma exorcizmu je studnica inšpirácie či už pre spisovateľov alebo filmárov a preto natočenie filmu, kde počas exorcistických rituálov neprebieha len modlenie, ale aj mučenie démona slnkom a uväzňovanie zlých duchov v zrkadlách je super nápad a myslím, že tento film musel baviť aj kňazov (poznáte ten pocit, keď je superhrdina niekto kto sa vám podobá?). Príbeh bol vlastne jednoduchý a bez zbytočných zvratov, pri ktorých by som si ničil mozgové závity chápaním a myslením. Constantine je proste oddychovka, pri ktorej sa presúvam do sveta neba a pekla, anjelov a pekelníkov a nejakého duchovného podsvetia, ktoré riadi Papa Midnight. Peter Stromare ma ako Lucifer náramne potešil, a ďalší krát sa mi vo filme potvrdilo, že satan je sympaťák. Film v podstate nemá nejaké hluché miesta, a stále sa niečo deje. U mňa je to film so všetkým čo k tomu patrí a preto 10 z 10. P.S. Všimli ste si, že archanjel Gabriel padol v L.A.? V meste "stratených anjelov"?

• 11.6.2013  20:11

Silná pointa o absurdnom riešení, ktoré by pohlo právnym systémom kdekoľvek na svete. Fenomenálny Butler a Foxx nenechávali veľa priestoru na to aby si človek vydýchol. Film sa tiež môže pochváliť parádnym vizuálom a hudbou. Drsných scén tu je tiež zopár, čo mi urobilo radosť. 9 z 10

• 4.5.2013  19:39

Toto prevedenie Kingovej knihy neurazí, ale sú tam zmenené veci, ktoré som v porovnaní s knihou považoval za zásadné a podstatné. Popravde keby na mňa vybehne besný bernardín tak sa poserem v lufte. Herci tu sú sympatický a v podstate vierohodný. Keby som predtým nečítal knihu tak je hodnotenie vyššie takto je to len 6 z 10.

• 6.10.2013  19:12
    Da Vinciho démoni (TV seriál) (2013)

Krása, Starz zase raz pustili do éteru dokonalý seriál. Leonardo da Vinci, kto iný by si viac zaslúžil vlastný seriál, kde bude ospevovaná jeho doknalosť. Tom Riley je tak štýlový Leonardo da Vinci, že lepšie to nemohlo byť. Taktiež čo môže byť lepší konflikt ako medzi Florenciou a nechutným zvrhlým Rímom. Kašlem na historickú postupnosť a presnosť udalostí. Bavil som sa celých 8 hodín čo som sledoval túto renesančnú parádu. Už nech je pokračovanie. 10 z 10 P.S. Úplne ma dostal gróf z Valašska.

• 17.7.2013  12:17
    Dahmer (2002)

Veľký potenciál skrývajúci sa v pravdivom príbehu o kanibalovi je vyjadrený tuctovým nevýrazným filmom. Film sa tiahne veľmi pomaly a človek pri ňom od nudy zaspáva. Obrovským mínus je dĺžka filmu 100 minút. Jediné také spestrenie bola scéna s vŕtačkou, ale byť na mieste jeho obete, tak za tenisky sa fotiť nedám. 3 z 10

• 10.8.2015  22:13
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Neverím vlastným očiam, povedal by Daredevil keby nebol slepý. Po trošku trapnom Daredevilovi s Benom Affleckom tu máme temný seriál z prostredia Hell's kitchen. Takýto seriál by si zaslúžil aj Frank Castle a Spider Jerusalem. 8 z 10

• 7.3.2015  14:19

Smekám pred tvorcami. Toľko nápadov v jednom filme sa len tak nevidí. Zasmial som sa viac ako pri iných komédiach. Scénky a situácie perfektne vyšperkované. Už mi chýba len plagát kpt. Herzoga. 10 z 10

• 23.2.2016  16:56
    Deadpool (2016)

Trailer Deadpoola som si púšťal vždy, keď klesla nálada na bod mrazu a dokopy som ho videl asi 48x. Lepší film Marvel studios ešte do sveta nepustili a ja už týždeň otravujem ľudí rôznymi hláškami z filmu. Vyhovoval mi najmä humor, ktorý si ma získal už pri traileroch, jedným slovom čierny jak duša Walta Disneyho. Niektoré scény by sa svojím spracovaním nestratili ani v sérii SAW a soundtrack je pohladenie na duši. Ti ktorí váhate, padajte na Deadpoola do kina, lebo takýto film sa vidí maximálne 10x za život. 10 z 10

• 6.10.2013  18:26
    Dentista (1996)

Bože neskutočne som rád za môjho dobrého zubára. Stačí to nepríjemné prostredie zubnej ambulancie a hnusný zvuk zubárskej vŕtačky a máme horor ako vyšitý. 5 z 10

• 6.10.2013  18:31
    Dentista 2 (1998)

Toto pokračovanie už ani nemuselo byť, nie je to doslova strata času, ale je to ako piť prevarenú vodu. 3 z 10

• 17.9.2013  11:57
    Devil (2001)

Toto nie je úplne taký film, na aké som od Guillerma del Tora zvyknutý, ale malo to atmosféru a malo to rozumnú dejovú líniu bez zbytočných naťahovaní. Pri filme som sa nenudil, ale nejako mi nesadol. Film je natočený na veľmi vysokej technickej úrovni ale nemôžem si pomôcť 7 z 10.

• 21.5.2013  17:18

Toto je presne ten typ nehororového filmu s hororovým príbehom aké mám rád. Je pravda, že film má aj svoje nedostatky, ale Johnny Depp to zachraňuje na plnej čiare. U mňa plnohodnotná zábava počas celých dvoch hodín čo film trval. Hudba vo filme mi pripomínala v mnohom Sherlocka Holmesa, ale možno len mne. 7 z 10 kruhov pekla. P.S. Neviete, v ktorom antikvariáte majú takú buchlu?

• 12.4.2013  11:53
    Dexter (TV seriál) (2006)

Dexter je kriminálka nad všetky kriminálky. Dokonalá psychológia postáv, perfektné vnútorné monológy, perfektné prípady a dokonalé úvahy o veciach, nad ktorými sa človek vybavený citmi nepozastavuje, ale psychopat ich nechápe. Načo je človeku láska, viera alebo priateľstvo? Dexter podáva svoje vlastné vysvetlenie na tieto a mnoho podobných otázok zo života. Jedinou chybou seriálu je, že sa nedrží úplne knižnej predlohy. V knihe sa veľa vecí končilo ináč a celkovo ináč vyvíjalo, napr. Maria LaGuertová umrela hneď v prvej knihe, seržant Doakes prežil, Rita takisto a v knihe nemal Dexter syna Harrisona, ale dcéru Lily-Anne. Kto nečítal knihy od Jeffa Lindsayho tak má pred sebou dokonalý seriál, ja mám pred sebou tiež dokonalý seriál, ale musím sa odosobniť od knižnej predlohy. Hodnotenie jednoznačné 10 z 10. P.S. "Dnešní noc je onou nocí!"

• 17.4.2013  22:19
    Deň a noc (TV seriál) (2013)

Zbytoční ludia, keby mám stroj času, tak sa vrátim o 25 rokov a ufiknem gule ich otcom. 0 z 10

• 9.11.2013  22:08
    Dilema (2011)

Komédia podľa šablónky, kde najlepší kamoši majú nevypovedané tajomstvo, ktoré ich rozmotrí a skončí to ako to pri komédiách býva, čiže dobre. Nijaké prekvapenie nič nové. 4 z 10

• 1.4.2013  17:46

Agent s povolením zabíjať, mi zabil vyše dvoch hodín čakania na vlak. Obyčajný akčný film, plný drsných a "vtipných" hlášok s hviezdou svetového formátu. Pre mňa osobne je Pierce Brosnan najbližšie mojej predstavy Agenta 007, lebo terajší Daniel Craig mi do tejto role vôbec nepasuje. Halle Berry sa zviezla na dobrej značke ale ja stále nie som presvedšený o jej hereckých kvalitách. To supervozítko Aston Martin DB je moja srdcovka. Film ma neposadil na zadok takže u mňa 6 z 10. P.S. Smrť hlavného zloducha mi pripomenula LOST

• 29.10.2013  08:06

Vynikajúci film, u ktorého je ťažko uveriť, že vyšiel z hláv 25 a 27 ročných chalanov. Film má hĺbku atmosféru a všetko, čo k tomu patrí. Vynikajúce scény sedení s psychiatrami. Herecké výkony sú tu tiež absolútne bezchybné. Filmu nemám vôbec čo vytknúť. 10 z 10

• 20.9.2013  14:31

Parádna kratkometrážna, čierna komédia. Wan sa nezaprel a Whannell zahral zase raz obstojne. Na záverečnej scéne som sa schuti zasmial. 8 z 10

• 15.7.2013  21:50

Ďalší super film podla poviedky pána Kinga, ktorú som nečítal. Jednoduchá príbehová línia tomuto filmu len prospieva, pretože není treba sa sústrediť na veľa postáv a osudov. Schéma vražda - plán - pomsta tu funguje na jednotku a spôsob pomsty je fakt dokonale premyslený a zrealizovaný. Už len za ten nápad nemôžem dať menej. Herecké výkony boli obstojné a Slater s Bentleym sú tými typmi ksichtov, že keď budem poviedku neskôr čítať tak práve ich fejs si budem pri postave Robinsona a Dolana predstavovať. 9 z 10

• 11.9.2015  14:00

Jeden z tých filmov, ktoré by si zaslúžili žáner ''rodinný horor''. Opäť bol trochu dlhší úvod no záver tomu nasadil korunu. Film je mixom duchariny a schyzofrénie hlavnej hrdinky. 8 z 10

• 17.5.2013  13:16

Príbeh z reálneho života, bez príkras a prehnaných zvratov. Celé to začalo jednoducho a jednoducho aj skončilo, presne tak ako veci v života chodia. 8 z 10.

• 15.6.2013  19:20
    Dr. Dolittle (1998)

Vtipné to bolo keď som to videl prvý krát ako 8 ročný štupel, teraz je to nadpozemská kravina. 5 z 10

• 23.9.2013  10:53
    Dragonball: Evoluce (2009)

Nechápem, ako môže takéto niečo niekto točiť. Celé to je zle od nesympatických postav, cez stupídny dej až po z prsta vycucané dialógy. 0 z 10

• 3.8.2013  00:18
    Drive Angry (2011)

Sympatická kombinácia Cageových 60 sekúnd a Honu na čarodejnice. Film frčí nehoráznym tempom a človek sa baví a baví. Hustý pekelník v podobe Williama Fichtner ma fakt dostal, ten tvorcom naozaj vyšiel. Muzika vyberaná so zmyslom pre humor. Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie. 6 z 10

• 5.5.2013  13:31
    Drtivá porážka (TV pořad) (2008)

1 000 000x lepšia relácie než všetko čo púšťajú do placu slovenské televízie. 8 z 10