Kadas97

Kadas97

Jakub Kadera

okres Malacky

• 24.9.2013  10:41
    Extreme Dinosaurs (TV seriál) (1997)

Jeden z mnoha animákov, na ktorých som vyrástol. Akciu v seriále striedali vtipne-drsné hlášky a ja ako decko som to žral. S bratom sme vedeli prespievať celú úvodnú znelku. 10 z 10 z nostalgie.

• 23.9.2013  09:18
    Insidious 2 (2013)

Nevidel som ešte The Conjuring, ale toto je spolu s jednotkou asi najlepšia ducharina čo poznám. Vynikajúci príbeh z jednotky je tu dovysvetlovaný a plnohodnotne natiahnutý. Mrs. Angels a nevesta v čiernom sa časom určite stanú kultovnými postavami. Lovci duchov a och vtipné momenty som s otvorenou náručou privítal, pretože aj taký super človek ako ja sa musí občas nadýchnuť. Herecké výkony na výbornú, atmosféra na výbornú, lakačky chválitebné, ale...neskutočný zážitok mi v tomto filme navodila práca s hudbou, nie so zvukom, ale s hudbou. Lepšiu hudbu dolaďujúcu atmosféru si v duchárskom horore nepamätám. Ak budú aj kapitoly 3 - 99 rád na ne pôjdem, pretože temný svet a astrálne cestovanie je neobmedzená studnica na nápady a ja verím, že James Wan z toho ešte veľa vyťaží. 10 z 10

• 21.9.2013  16:54

V galaxii ďaleko praďaleko som dopozeral dejovo prvý diel veľkolepej ságy menom Star Wars. Film bol zjavne robený pre mladšieho diváka, ale dospelý divák pri odmyslení si zábavných stupidností v prevedení gungana Jarjara dostáva plnohodnotný film. Svetelné meče, vesmírne stíhačky a roboti, čo viac si môžem od sci-fi želať. John Williams dostáva svojou hudbou ságu o hviezdnych vojnách do vitríny s filmovými klenotmi. Herecké obsadenie v zostave Neeson, McGregor, Portmanová a L. Jackson splnilo nadmieru moje očakávania. 10 z 10 hodnotenie moje jest!

• 18.9.2013  18:06

Pri tomto filme nemôže nikto ani len namietnuť, že by si tých oskarov nezaslúžil. U mňa je to jeden z najobľúbenejších filmov vôbec. Chladnokrvne natočený thriller, to je pre mňa to pravé orechové. Výkonny Brolina, Jonesa a Bardema sú neskutočné. Niekomu sa môže zdať, že film plynie pomaly, ale ja som sa mal stálena čo pozerať a kochať sa dokonalosťou s akou je tento film natočený. 10 z 10

• 17.9.2013  12:03
    Atlas mraků (2012)

Tvorcovia Matrixu sa nezapreli a opäť posunuli svetu film, ktorý aj keby som videl 5x tak nepostrehnem všetky detaily a myšlienky. Kedykoľvek si na tento film spomeniem tak po pamäti si rozoberám rôzne scény. To herecké obsadenie, ktoré je v tomto filme je na prvý pohľad takmer dokonalé a pri pohľade na film si človek povie, že dokonalé aj bolo. Hudba neskutočná. Mňa osobne najviac zaujal príbeh servírky. 10 z 10

• 17.9.2013  11:35
    Věc (1982)

Jeden z najlepších hororov, ktoré poznám. K filmu som sa dostal cez PC hru, ktorú som žral a bola docela masko. Film je klenotom medzi horormi vďaka svojej neskutočne tiaživej atmosfére. Russel tu podal vynikajúci herecký výkon. Hudba k filmu tiež výborná, ale nad tou sa pri Carpenterovkách už nepozastavujem. 10 z 10

• 15.9.2013  10:26
    Mučedníci (2008)

To je sila, čo dokážu tí francúzi vyprodukovať. Silný film, pri ktorom mi neraz behali zimomriavky po chrbte. Drtivá atmosféra tu na mne ležala počas celej doby filmu a nedovolovala mi nadýchnuť. Scéna s brokovnicou je královsky natočená, ale ešte som nenabral odvahu, aby som si ju zapol ešte raz. 10 z 10 za zážitok a za myšlienku, ktorá mi nedala spať.

• 15.9.2013  10:19

Výborné filmové stelesnenie poviedy Cliva Barkera. Znalému divákovi nemôže ujsť, že na filme (poviedke) je podpísaný Barker veľkými písmenami, či už v podobe atmosféry alebo brutality. Vinnie Jones je doslova učebnicový vzor pre maniaka. Kladivo a háky je v tomto filme kreatívne využité a dávajú slovú rezník úplne iný význam. 10 z 10 P.S. Aj u nás na Slovensku by som zriadil podobné vlaky.

• 15.9.2013  09:50
    Iron Man 3 (2013)

Po pozretí Iron-mana 1,2,3 musím usúdiť, že je to asi najlepší komiksový hrdiny, ktorý sa dostal na filmové plátna. Kam sa hrabe vytrasený Spider-man, večne nešťastný a nasraný Batman alebo nafúknutý Hulk. Opäť sa raz potvrdilo, že najlepšia superschopnosť sú peniaze. Iron-man 3 je film so všetkým, čo k tomu patrí. Je tam akcia, efekty, hudba, parádne obsadenie a ešte omnoho viac. 10 z 10

• 13.9.2013  15:55
    Avengers (2012)

Tak nastal ten deň, keď som si po hodinách predfilmov typu Hulk (2003,2008), Iron-man jedna a dva, Captain America a Thor pozrel film, kde sa všetci títo hrdinovia stretávajú a čelia spoločne švihnutému Lokimu (ktorému som celkom fandil). Prvá 40 minútovka bola pre mňa nudná, ale to asi preto, že by som bol najradšej keby hneď bol smrtelný útok na Zem a hneď sa zachraňovalo. Tých prvých 40 minút nejdem hodnotiť a poviem len že od vtedy to bol vynikajúci film, čo sa superhrdinských komiksových námetov týka. Hudba, herci aj efekty na najvyššej úrovni. 9 z 10

• 13.9.2013  09:50

"Ung la cho ťc ťc!" Inak povedané vynikajúca komédia, akých je málo. Nie som velký fanúšik Afriky, ale toto bola jednoducho filmová paráda, plná vtipných a zábavných scén, ktoré sú hodné zapamätania si. Veľkú úlohu tu hrá aj hudba, lebo keď už sa nič nedeje tak je hudba vtipná. 9 z 10

• 12.9.2013  21:33

Doteraz si z filmu pamätám len záver, pretože som ťažko rozdýchaval to, že táto dokonalá séria končí. 10 z 10

• 12.9.2013  21:32

Pokračovanie kultovného filmu pokračuje v nasadenom tempe jednotky. O kvalite je tu škoda slov, pretože to čo nie je dokonalé sa dokonalosti približuje. Navždy mi zostane v pamäti scéna, kde Neo masakruje agentov Smithov po stovkách a na koniec uletí ako frajer. 10 z 10

• 12.9.2013  20:52

Film z minulosti majstra Ipa, keď ešte nebol Ip...vlatne majster. O perfektných kung fu scénach tu ani nebudem hovoriť. Ip Man je pre mňa najlepšia kung-fu séria čo poznám a ak budú ďalšie pokračovania budem len rád. 9 z 10

• 12.9.2013  20:49
    Ip Man 2 (2010)

Napriek tomu, že jednotka ponúkla počas svojích skoro dvoch hodín veľa, tak dvojka jej neostala nič dlžná a vytiahla eso rukáva. Tým esom bol súboj arogantného boxera a pokorného a vyrovnaného majstra Ipa. Ďalšie dve hoďky vycibreného bojového umenia. 10 z 10

• 12.9.2013  20:44
    Ip Man (2008)

Najlepší film o bojovom umení aký poznám. Vo filme je vysvetlené, že kung-fu nie je len kop z otočky a štýlové komba, ale aj pokora a duchovná vyrovnanosť. Donnie Yen stelesňujúci majstra Ipa zo seba vydal maximum. Na boje s japoncami je radosť sa pozerať a pánom, ktorí sa starali o choreografiu všetka česť. 10 z 10

• 11.9.2013  13:45

Nadčasová komédia pre trošku otrlejšieho diváka, odolného voči sprostým rečiam a krvi. Výborne som sa bavil na tom ako film berie všetko s nadhľadom, či už Kóreu, blízky východ alebo samotnú Ameriku. 10 z 10 P.S. Baka laka daka!

• 9.9.2013  20:43
    Iron Man 2 (2010)

Uá! Tak toto bolo minimálne o polovicu lepšie ako jednotka. Prvú časť prekonal na plnej čiare záporák v podaní výborného Rourka. Scéna na VC F1 Monaco ma úplne dostala a žasol som nad tými elektro bičmi. Jednoducho takéto niečo v jednotke chýbalo a tu sa mi to dostalo. Všetko ostatné bolo podobne ako pri prvej časti výborné a preto už nemám inú výhovorku, prečo nedať plný počet 10 z 10. P.S. Tá laserová zbraň bola čerešnička na torte.

• 4.9.2013  21:55

Spolu s Trójou a Gladiátorom najlepší historický film čo poznám. Komiksové spracovanie, ktoré nie je vzdialené ospevovanému Sin City sa mi nadmieru páčilo a patrične som si ho vychutnával. Gerard Butler ako hrdinský král Leonidas stál proti nechuťasovi Xerxesovi. Bojové scény má 300 na veľmi vysokej úrovni s vymakanou choreografiou. O efektoch ani nehovorím. 10 z 10

• 4.9.2013  21:25
    Troja (2004)

Historický veľkofilm so všetkým čo k tomu patrí. S takým nabúchaným hereckým mančaftom sa snáď ani nedal natočiť zlý film. Bojová scéna Achilla a Hectora sa mi navždy nezmazateľne zapísala do srdca. Hudba, výprava a tie ostatné veci netreba ani spomínať, pretože tvorcovia mali dostatočné prostriedky a na ničom sa nešetrilo. 10 z 10

• 3.9.2013  13:12
    Zodiac (2007)

Výborná kriminálka inšpirovaná skutočným príbehom sériového vraha. Gylenhaal podal nadpriemerný výkon a ja som mu žral všetko čo vypustil z huby. Napriek tomu, že film má skoro 3 hodiny som sa nijako nenudil. 9 z 10

• 3.9.2013  13:05

Tento film je tak dobrý až ľutujem, že nemám možnosť si túto knihu prečítať. Jean Reno perfektný ako vždy keď hrá v nejakom mrazivom thrilleri. Vraždy originálne a aj originálne umiestnené. Výborná francúzska kriminálka so skvelým rozuzlením a záverom. 9 z 10

• 3.9.2013  12:50

Hannibal Lecter je jednou z mojich srdcoviek, čo sa hororových postáv týka. Výkony Hopkinsa a Jodie Foster sú doslova oskarové. Film je ponurý a drsný, čo sa mi móc páči. Porady agentky FBI s psychopatom v cele sú také originálne a perfektne zahrané, že sa divákovi ani nechce veriť, že to nie je záznam vezenskej kamery. Celý dej je dokreslovaný výbornou hudbou. 10 z 10

• 3.9.2013  12:45
    Sedm (1995)

Kto by kedy poveda, že 7 smrteľných hriechov môže byť takto originálne podaných. Psychológia postáv v tomto filme je tak dokonalá, že film je bezkonkurenčne na vrchole všetkých krimi a thrillerov. Dokonalé výkony Pitta a Freemana podčiarkujú zážitok z tohto filmu. Záver tak silný, že som ho rozdýchaval ešte na druhý deň. 10 z 10

• 3.9.2013  12:22
    Čelisti (1975)

Už nikdy nebude natočený lepší film a každý nový žraločí horor si vždy aj keď len podvedome porovnám s týmto majstrovským dielom. Spielberg do filmu vložil maximum a to sa mu niekoľkonásobne vrátilo. Je tu dokonalé takmer všetko na čo si človek spomenie. 10 z 10

• 3.9.2013  12:19

Krásná výprava skombinovaná s dobrým príbehom, fajn obsadením a pekne urobeným dravcom. Nie je tak veľa dobrých filmov o krokodíloch a preto tento spolu s Krvavou lagúnou a Primeval radím medzi klenoty. Film mal super atmosféru, ktorú umocňovala stúpajúca voda na ostrovčeku, kde všetci uviazli. Chvílami človek ani nedýchal od napätia. Záver podľa mňa parádny. 10 z 10

• 3.9.2013  11:30
    Útes smrti (2010)

Po Čelustiach a Deep blue sea najlepší žraločí horor aký som kedy videl. Výborný príbeh, výborná atmosféra, výborné zábery a výbor...slušné herecké obsadenie. Nie je namieste porovnávať tento film s filmom Otvorené more, pretože toto je o dva levely vyššie a o dva ďalej. Niekedy netreba ukazovať utrhnuté končatiny, stačí keď postava, ktorá je sympatická v agónii zakričí, že nemá nohy. Záver je úplne zdrcujúci. 10 z 10

• 29.8.2013  22:51
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Nemôžem si pomôcť, ale kvôli tejto relácii si organizujem deň tak aby som ju vždy na večer stíhal. 5 z 5 alebo 10 z 10.

• 24.8.2013  20:16
    Očista (2013)

Dokonalé vyobrazenie ľudskej zloby a túžbe po krvi. Príbeh je síce mierne absurdný, ale za to perfektne funguje. Výborná atmosféra budovaná od začiatku až skoro do konca nenecháva divákovi veľa miesta na nadýchnutie. Výborné herecké výkony a neskutočný záver proste človeka zarazí do sedačky s otvorenou tlamou. 10 z 10

• 20.8.2013  11:11
    Uvnitř (2007)

Tak toto bolo silné kafe aj na mňa a po dlhom čase som zase raz zavrel oči. Dychberúca atmosféra tmavého a veľkého domu tvorila 60% celkového zážitku z filmu. Príležitostné pohľady na nenarodeného potomka boli originálnym obohatením už aj tak výborného filmu. A ten záver no "krása". 10 z 10