Kadas97

Jakub Kadera

okres Malacky

• 3.9.2013  13:22
    Python (TV film) (2000)

Hlúpy film o obrovskom hadovi, ktorý nenudí a ak sa človek nad ním nezamýšla tak aj pobaví. 1 z 10 za hada.

• 3.9.2013  13:12
    Zodiac (2007)

Výborná kriminálka inšpirovaná skutočným príbehom sériového vraha. Gylenhaal podal nadpriemerný výkon a ja som mu žral všetko čo vypustil z huby. Napriek tomu, že film má skoro 3 hodiny som sa nijako nenudil. 9 z 10

• 3.9.2013  13:08

O úroveň akčnejšie, ale aj o úroveň slabšia atmosféra. 8 z 10

• 3.9.2013  13:05

Tento film je tak dobrý až ľutujem, že nemám možnosť si túto knihu prečítať. Jean Reno perfektný ako vždy keď hrá v nejakom mrazivom thrilleri. Vraždy originálne a aj originálne umiestnené. Výborná francúzska kriminálka so skvelým rozuzlením a záverom. 9 z 10

• 3.9.2013  13:00

Dej filmu sa vracia k detským rokom života sériového vraha Hannibala kanibala. Nechápem to nízke hodnotenie, pretože film je vynikajúco natočený a nič mu nechýba po hereckej stránke. Gaspard Ulliel sa chopil šance stvárniť Hannibala a urobil dobre, pretože počas čítania knihy som si mladého Hannibala predstavoval dosť podobne. Výborný nápad bola zmena prostredí od Litvy cez Francúzsko až do Kanady, kam sa mladý Hannibal hnal za pomstou. 8 z 10

• 3.9.2013  12:56

Namiesto Clarice sa nám tu objavil Will Graham, ktorý nie je o nič horší. V tomto filme však Hannibal zohráva vedľajšiu rolu a film je viac zameraný na život vraha a jeho psychológiu. Nič to však nemení na výborných výkonoch Hopkinsa a Nortona. Film by som neradil do série o Hannibalovi, pretože je v mnohých veciach dosť odlišný. 7 z 10

• 3.9.2013  12:52
    Hannibal (2001)

Pokračovanie príbehov nezbedníka Hannibala je o malý kúsok slabšie ako prvá časť, ale aj tak vysoko nadpriemerné,čo sa týka psychologických thrillerov. Talianske prostredie doktorovi Lecterovi výborne sedelo. Scénka s večerou u Clarice je pre mňa nezabudnuteľná. 8 z 10

• 3.9.2013  12:50

Hannibal Lecter je jednou z mojich srdcoviek, čo sa hororových postáv týka. Výkony Hopkinsa a Jodie Foster sú doslova oskarové. Film je ponurý a drsný, čo sa mi móc páči. Porady agentky FBI s psychopatom v cele sú také originálne a perfektne zahrané, že sa divákovi ani nechce veriť, že to nie je záznam vezenskej kamery. Celý dej je dokreslovaný výbornou hudbou. 10 z 10

• 3.9.2013  12:45
    Sedm (1995)

Kto by kedy poveda, že 7 smrteľných hriechov môže byť takto originálne podaných. Psychológia postáv v tomto filme je tak dokonalá, že film je bezkonkurenčne na vrchole všetkých krimi a thrillerov. Dokonalé výkony Pitta a Freemana podčiarkujú zážitok z tohto filmu. Záver tak silný, že som ho rozdýchaval ešte na druhý deň. 10 z 10

• 3.9.2013  12:41
    Invaze žraloků (TV film) (2008)

Somarina, ktorú budú naše komerčné televízie púšťať do zblbnutia každého pol roka. Žraloky neprirodzené, krv kečupová a herci jaloví. 0 z 10

• 3.9.2013  12:39

Výborný thriller s originálným dejom. Výkony Lamberta a Joya sa nedajú nazvať inak ako perfektné. Atmosféra filmu je temná a dusivá. Vraždy drsné a detailné. Záver výborný. Film som videl, keď som mal 12 a vtedy som ho bral ako jeden z najlepších hororov. 7 z 10

• 3.9.2013  12:34
    Čelisti: Pomsta (1987)

Ježiš néééé! Toto je bezkonkurenčne najhoršia filmová sračka, v ktorej bol spomenutý žralok. Chudák ryba vyzerá ako keby mala konečné štádium paradentózy. Herecké výkony nulové atmosféra nulová. 0 z 10

• 3.9.2013  12:32
    Čelisti 3 (1983)

Vodný zábavnýpark musel byť na rok 1983 veľmi originálným miestom pre horor. Žralok je dobre urobený ale inak nič. Brody je tu už úplne zbytočný a je tu skôr na škodu. 1 z 10 za značku.

• 3.9.2013  12:29
    Čelisti II (1978)

Jaws II sú viditeľne slabšie ako jednotka, pretože Spielberg sa pustil do iných projektov a ku kormidlu sa postavil nový kapitán s nepríjemnou úlohou natočiť pokračovanie hodné vynikajúcej jednotky. Nepodarilo sa. Film nezachránil ani kapitán Brody, nech sa snažil ako chcel. 6 z 10

• 3.9.2013  12:22
    Čelisti (1975)

Už nikdy nebude natočený lepší film a každý nový žraločí horor si vždy aj keď len podvedome porovnám s týmto majstrovským dielom. Spielberg do filmu vložil maximum a to sa mu niekoľkonásobne vrátilo. Je tu dokonalé takmer všetko na čo si človek spomenie. 10 z 10

• 3.9.2013  12:19

Krásná výprava skombinovaná s dobrým príbehom, fajn obsadením a pekne urobeným dravcom. Nie je tak veľa dobrých filmov o krokodíloch a preto tento spolu s Krvavou lagúnou a Primeval radím medzi klenoty. Film mal super atmosféru, ktorú umocňovala stúpajúca voda na ostrovčeku, kde všetci uviazli. Chvílami človek ani nedýchal od napätia. Záver podľa mňa parádny. 10 z 10

• 3.9.2013  12:10

Neodsudzujem filmy, kde sa nachádzajú trošku väčšie plazy, či už hady alebo krokodíly. Pri zapnutí tohoto filmu som sa bál jediného, že to bude found footage, kedže to malo byť o reportéroch v afrike, ale chvalabohu nebolo. Film v sebe pekne kríži dobrodružno hororovú časť a politickú časť. Krvou sa tu moc nešetrí a nie je problém, aby krokodíl zožral decko. Dosť mi vadil kameraman a jeho akože vtipné hlášky. Inak je film po technickej stránke perfektne urobený a preto 8 z 10

• 3.9.2013  12:03
    23 (2007)

Jim Carrey konečne dokázal, že dokáže zahrať aj vážnu a temnú postavu. Film je tak perfektne zamotaný až je z toho divák trošku mimo, ale keď sa všetko na záver vysvetlí, tak nezstáva iné ako pokývať uznanlivo hlavou. Scény, kde hľadá kombinácie a variácie čísel tak aby mu vychádzalo stále 23 ma úplne dostali a po filme som mal aj ja chvíľku také obdobie (narodil som sa 9.7.1990 takže 1+9+90=100 100/7=14,28 14,28+9=23,28 23,28 sa zaokrúhluje dole takže !!!23!!!). 8 z 10

• 3.9.2013  11:55
    8 MM (1999)

Nepríjemne realisticky podaný thriller z tabuizovaného porno prostredia. Toto sú presne poostavy, ktoré Cageovi pasujú ako riť na šerbel. Ak by Joaquin Phoenix dostal viac priestoru tak by Nicolasa ľahko zatienil. Potešilo ma tiež obsadenie Stormareho, ktorý do takýchto filmov proste patrí. Hudbu som si síce musel pripomenúť počas písania tohto komentára, ale bola to nálož ako sa patrí. Film je vysoko nadpriemerný, ale od dokonalosti ho čosi málo delí. 8 z 10

• 3.9.2013  11:30
    Útes smrti (2010)

Po Čelustiach a Deep blue sea najlepší žraločí horor aký som kedy videl. Výborný príbeh, výborná atmosféra, výborné zábery a výbor...slušné herecké obsadenie. Nie je namieste porovnávať tento film s filmom Otvorené more, pretože toto je o dva levely vyššie a o dva ďalej. Niekedy netreba ukazovať utrhnuté končatiny, stačí keď postava, ktorá je sympatická v agónii zakričí, že nemá nohy. Záver je úplne zdrcujúci. 10 z 10

• 3.9.2013  11:22

Navnadil ma parádny plagát a zaklincoval ma stupídny film určený do predškolských zariadení. Horor bez krvi je ako omeleta bez vajca a mne to nesedelo. 3 z 10 za plagát a toho trtka, ktorého zožral žralok počas jazdy.

• 31.8.2013  18:14
    Christine (1983)

Plynulá oddychová kingovka, ktorá je skôr o psychológii Arnieho než o brutálnych záberoch (nijaké nie sú). Na filme je veľkými písmenami podpísaný John Carpenter, ktorého uznávam. Jedným z najväčších pozitív filmu je vynikajúci výber hudby. 6 z 10

• 29.8.2013  22:51
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Nemôžem si pomôcť, ale kvôli tejto relácii si organizujem deň tak aby som ju vždy na večer stíhal. 5 z 5 alebo 10 z 10.

• 29.8.2013  19:03
    V/H/S (2012)

Film je zložený z niekoľkých krátkych príbehov nájdených na VHSkách. Príbehy sú do jedného všetky svojim spôsobom desivé. Najlepší bol podľa mňa posledný. V prípade tohto filmu mi vôbec nevadila roztrasená kamera. Celkom obstojné efekty nemôžeme tomuto filmu odoprieť. Výborne som sa zabavil a chvíľami som ani nedýchal. 8 z 10

• 24.8.2013  20:16
    Očista (2013)

Dokonalé vyobrazenie ľudskej zloby a túžbe po krvi. Príbeh je síce mierne absurdný, ale za to perfektne funguje. Výborná atmosféra budovaná od začiatku až skoro do konca nenecháva divákovi veľa miesta na nadýchnutie. Výborné herecké výkony a neskutočný záver proste človeka zarazí do sedačky s otvorenou tlamou. 10 z 10

• 24.8.2013  20:13
    Iron Man (2008)

Ironman bol jedným s mojich veľkých restov, čo sa týka sfilmovaných komiksov. Teraz, keď už ho mám za sebou, nemôžem inak ako sa tešiť na to, že si pozriem pokračovanie. Som tiež celkom rád, že som pred týmto filmom (omylom) videl tú animovanú verziu, pretože síce mali spolu veľa spoločného, ale veľmi ma potešilo, že tu neboli tie nadprirodzené postavy. Herecké obsadenie prefektné a ja som sa celú dobu výborne bavil. Čo sa efektov týka je tento film jedno veľké labúžo. Tony Stark patrí k tomu druhu superhrdinov, kde najväčšia superschopnosť sú peniaze. 8 z 10

• 20.8.2013  13:11

Toto bolo pre mňa veľmi milé filmové prekvapenie. Banda mladíkov si hľadá nikdy nepublikovaný horor a popritom si niekto točí pokračovanie s nimi samotnými. Samotný Babyface je fajn originálny killer-vidlák-postiha. 7 z 10

• 20.8.2013  11:35

Tam, kde sa niekto chcel podobať a čo i len priblížiť k Ajovmu dielu sa niekto pekne zhovadil. Film je len vata vyplnená obstojnými vraždami. 4 z 10

• 20.8.2013  11:32

Výborná vyvražďovačka v podaní pána Aju, ktorý si týmto filmom začal šliapať cestičku k môjmu horormi týranému srdcu. Výborný úvod, ktorý v momente zaujal svojou brutalitou, ktorá sa stupňovala a tým zaujímala viac a viac. Obstojné herecké obsadenie len umocňovalo zážitok z filmu. V prípade, že by sme porovnávali tie zmutované hubinky s mutantmi od Wrong Turn tak jednoznačne vyhrávajú Ajovi zverenci. 8 z 10

• 20.8.2013  11:16
    Oko (2008)

V detstve som videl japonský originál a toto mu nesiaha ani po kotník. Napriek tomu Jessica Alba robila čo mohla a preto 3 z 10.