Kadas97

Kadas97

Jakub Kadera

okres Malacky

• 16.7.2013  11:25

Sympatický nevšedne natočený zombie horor. Neviem či si pán Romero v pôvodnom scenári predstavoval zombíkov šprintovať ako jamajčanov a skákať ako ukrajinky, ale tu to fungovalo. Nie každý film, ktorý sa niečím líši je zlý a v Den-D sa to potvrdilo. To že tento film bol fajn neznamená, že by som zniesol v každom zombie filme hypernamakaných mrtvákov. Tu bola aj atmoška dobre vybudovaná a efekty priemerné, čo sa týka zombie filmov. 7 z 10 P.S. Kdo vymyslel zombie vegetariána?

• 16.7.2013  09:42
    Válka Bohů (2011)

Štýlovo a umelecky natočená mytologická legenda, ktorá ide len trochu v úzadí za dokonalým 300. Postavy to pri natáčaní určite nemali náročné, pretože na 3 vety pripadá 5 minút boja a aspoň 2 špeciálne efekty. Mickey Rourke ako záporák dokonalý a chvílami som mu fandil viac ako Theseovi. Tento film určite nemal za úlohu zanechať v divákovi pulzujúcu filmovú stopu, práve naopak ponúkol divákovi príbeh sprevádzaný masakrom ako z PC hry. Veľké plus bolo jedinečné stvárnenie bohov a titánov o minotaurovi ani nehovorím. Vzájomný boj bohov s titánmi nemusím snáď ani spomínať, pretože tá bitka bola neskutočná a videl som ju už nespočetne veľa krát a určite si ju ešte pár krát pozriem. 8 z 10.

• 16.7.2013  09:28

Sorry ale toto ma fakt nedojíma. Otázky a príbehy k odpovediam sú fajn a zaujímavé, ale hlavná lovestory stojí za pendrek. Nesympatický herci môj negatívny dojem z filmu len podtrhli. Jediné čo bolo fajn bola hudba a pestrofarebné výpravné zábery. Hold tento žáner nie je z môjho súdka 4 z 10.

• 15.7.2013  22:06
    Ohnivé oči (1984)

Škoda, že práve tento kultovný román od Kinga nedostal lepšiu filmovú podobu. Počas knihy som sedel / ležal napätý ako guma v gatiach, ale počas filmu som každých 10 minút jazdil myšou po obrazovke, aby som zistil koľko ostáva do konca. Atmosféra nijaká a bez atmosféry nie je dojem. Jednoznačne najlepší herecký výkon spomedzi všetkých hercov podala malá Drew Barrymore. Efekty celkom obstojné na to, že bol rok 1984. Hlavne vybuchujúce nábojnice sa mi páčili, na tie som bol veľmi zvedavý po dočítaní knihy. S bolavým srdcom len 6 z 10.

• 15.7.2013  21:59

Počas nudnej septembrovej noci niekedy medzi rokmi 2011 a 2013 sa mi nechcelo spať, keď som pozeral jednu z našich "super" komerčných TV sa to stalo. Začal horor a nebol to len taký hocijaký horor, bol to celkom dobrý horor (na TV pomery). Celkom slušne vybudovaná atmosféra a nadpriemerný záverečný zvrat umlčala moje ufrflané ja a so zatajeným dychom ho donútila dopozerať toto hororové prekvapko. 6 z 10 P.S. Ako môže nejaký zdravo uvažujúci človek preložiť "Babysitter Wanted" ako "Vidiecka farma"...hm?

• 15.7.2013  21:50

Ďalší super film podla poviedky pána Kinga, ktorú som nečítal. Jednoduchá príbehová línia tomuto filmu len prospieva, pretože není treba sa sústrediť na veľa postáv a osudov. Schéma vražda - plán - pomsta tu funguje na jednotku a spôsob pomsty je fakt dokonale premyslený a zrealizovaný. Už len za ten nápad nemôžem dať menej. Herecké výkony boli obstojné a Slater s Bentleym sú tými typmi ksichtov, že keď budem poviedku neskôr čítať tak práve ich fejs si budem pri postave Robinsona a Dolana predstavovať. 9 z 10

• 14.7.2013  22:08

Keď som zistil, že realízáciu mojej najoblúbenejšej hernej série dostal do rúk Disney horko som zaplakal. Už vopred som vedel, že z toho bude síce dobrý film, ale bude to pre decká, teda prinajlepšom niečo typu Piráti z Karibiku. Lepšieho princa ako Gyllenhaala by sme ťažko hladali, to už jedine bývalý hráč Juventusu Turín Amauri by bol podobovo lepší. Príbeh je úplne o inom než hra a to som zvedavý ako z tohoto záveru chcú urobiť Warrior Within a Two Thrones, lebo záver skončil tak ako skončil. S herným príbehom má tento film spoločného len princa a dýku, ani hlavný záporák nie je podľa hry. O akčné scény tu núdza nie je, ale mnoho ich je tak nadhľadovo vtipne pojatých. Po stránke hráča by som tomuto filmu nedal ani 50%, ale kedže tu nehodnotím hru ale film tak dám 7 z 10. P.S. Keby toto dostal do rúk Lionsgate bola by to akčná paráda typu Ninja Assassin.

• 13.7.2013  21:26
    Carrie (1976)

Zhrešil som! Povedal som si, že vydržím kým si prečítam knihu ale nedokázal som to. Odmenou za prehrešok mi bol dokonalý film vo všetkých smeroch. Sissy Spacek to zahrala tak, že by som jej každý rok odovzdával oskara za tento výkon. Asi nikdy som sa "po" filme tak netešil na knihu. Neskutočne prepracovaná psychológia hlavných postáv a masakrálny záver. Strašne sa mi páčili detaily, o ktorých fanúšik Stephena Kinga vie, že presne tak ako boli natočené, boli pôvodne opísané aj v knihe (napr. nápis v telocvični,hlasy v hlave na plese). Perfektne ušitá muzika na tento film, ale som to len ja komu soundtrack pripomínal hudbu z filmu Kill Bill? Dokonalé, dokonalé, dokonalé!!! Naposledy som bol po filme takto nadšený po Djangovi takže 10 z 10 pre Carrie.

• 13.7.2013  17:06

Prvá polhodinka skoro vtipná, ale 90% humoru je nárazový jednorázový vtip, na ktorom sa druhý krát už nezasmejem. Navyše to je celé černošský humor, ktorému veľmi neholdujem. Po pol hodine začal film upadať na úroveň odpadu takže 2 z 10 a už to nechcem nikdy vidieť.

• 13.7.2013  14:24

Asi najlepší vizuál a hudba čo som videl a počul v rámci krátkometrážnych filmov. Zombie-penguin je sympoš a jeho cesta po svete chytí diváka za srdce. 7 z 10

• 13.7.2013  12:52
    Frozen (2010)

Jeden z najlepších filmov s podtitulom survival. Film som pozeral na prednáške a skoro som umrel pretože som pri takmer ňom nedýchal, lebo som sa bál, že by to bolo príliš nahlas. Výborné herecké výkony a neskutočne dobre vybudovaná stiesňujúca amtosféra, ktorá robí film tým čím je. V rámci žánru 10 z 10.

• 13.7.2013  12:47
    Rubber (2010)

Absurdná super oddychovka s najneobvyklejším hlavným hrdinom vo filmovom svete. Film je absolútne jednoduchý a svojím spôsobom vtipný. Chybou je, že sa tam vkladala tá akože dejová línia na zamyslenie, ktorá bola podľa mňa zbytočná. 5 z 10

• 13.7.2013  11:18

Po kvalitatívnom zlepšení v podobe štvrtého pokračovania tu je pokračovanie piate, ktoré za svojím predchodcom ničím nezaostáva a v mnohých veciach vyťahuje nové tromfy. Exotická Brazília je prísľubom niečoho nového. Už pri minulom F&F sa žáner zmenil z dobrodružného filmu o závodení a autách na oldschoolový akčný thriller plný streľby a akcie. Proti sebe sa tu postaví Vin Diesel a "všemocný a nezničitelný" The Rock, ktorého obľubujem asi tak ako Seagala...vôbec. Záverečná 40-minútovka film nakopla do najvyšších otáčok a žiaden divák určite nezabudne na naháňačku dvoch Challengerov s obrovským sejfom. Hudba, efekty a kaskadérina ako vždy na najvyššej úrovni a záverečná hitovka len potvrdila, že po takmer dokonalej F&F4 je tu dokonalejšia F&F5, ktorej len málo chýbalo aby dohnala prvý diel. 9 z 10 P.S. Možno keby tam nebol "The Rock" ale napríklad Bruce Willis napálil by som plný počet.

• 13.7.2013  11:05

Stretávka starej bandy po 8 rokoch. Stále to nie je tak úplne ono, ale toto pokračovanie má ku kvalitám jednotky najbližšie. O zvýšenie kvality sa postarali hlavne pôvodní predstavitelia "Tímu". Film dostal trošku digitálny šmrnc, ale v tejto dobe sa mu to nemôže zazlievať. Akcie je tu požehnane a naháňačky, búračky a kaskadérske srandy sú tu čím ďalej krkolomnejšie. Tento film by sa dal zaradiť medzi plnohodnotné thrillery. Filmu nie je veľa čo vytýkať takže 8 z 10.

• 13.7.2013  10:30

Po zakopnutí v podobe 2F2F tu je Tokio drift, kde tvorcovia stavili na úplne iné postavy a svojím spôsobom urobili dobre. Mladý lump je "vyhostený" k otcovi do Japonska kde stretne týpka čo driftuje a už to frčí. Tvorcovia ukázali, že závody sú aj o inom type jazdy a predstavili svetu drift, o ktorom dovtedy veľa ľudí ani nechyrovalo. Fúra nahánačiek a búračiek. Absolútna paráda bol záverečný drift v kaňone, ktorý mi pripomenul NFS Carbon. Herecké obsadenie nadmieru sympatické a moc ma potešil boss Yakuzy a plešatý frajer na záver. O muzike sa nebudem zmieňovať, lebo zase pustili do sveta hitovky, ktoré z mobilov vyhrávali jedna báseň (Barracuda). Príbeh je síce kostrbatý, ale film neklesol pod úroveň predchádzajúceho dielu. Naopak niektoré nové prvky film obohatili a urobili ho zaujímavejším a preto 7 z 10.

• 13.7.2013  10:10

Lepšie autá, lepší vizuál, lepšie efekty, ale za jednotkou toto pokračovanie zjavne zaostáva. Veľké mínus pre toto pokračovanie F&F je, že sa tu nefrčalo na Dieselovi. Jeho absencia je do očí bijúca a hláškujúci černoušek to nezachraňuje. Paul Walker nie je až také herecké eso aby sám ťahal celý film. Muzika ako vždy parádna. Máme tu aj omnoho viac nahánačiek a akčných scén, ale ani toto mi tu nejako nestačilo. Je pravdou, že tento diel som videl skôr ako jednotku, ale keď si to spätne uvedomím tak je to veľký pokles po perfektnom prvom dieli. 6 z 10

• 13.7.2013  10:06

Film točený takmer výhradne pre chlapov (auta, baby, akcia). Príbeh ilegálnych pretekárov má niečo do seba a týmto filmom sa odštartovali všetky ostatné pretekárske filmy. Určite tu nejde o nejaké hlboké pointy a zvraty, ide len o čistokrvnú zábavu v podobe automobilových nahánačiek. Efekty a kaskadérske kúsky sú tu fakt na dobrej úrovni a hudba parádne vyberaná tak aby správne zapadla do scény. Paul Walker a Vin Diesel sa podla mňa vžili do hraných postáv na výbornú a vďaka nim sa film drží na veľmi vysokej úrovni. 10 z 10

• 12.7.2013  11:37
    Beznaděj (TV film) (2006)

Film sám o sebe má premakaný príbeh a zápletku, aj napriek tomu, že neobľubujem veľmi Kingovu tvorbu, kde je všetko z nevysvetlenej "božej" vôle. Musím uznať, že prvá polka filmu mala svižnejšie tempo pretože sa viac vecí dialo, kdežto v druhej polke sa oveľa viac kecalo. Po hereckej stránke ma príjemne prekvapil škaredý Ron Perlman, ktorého postavu šerifa si asi zapamätám veľmi dlho. Určite by filmu prospelo ak by bol o pol hodinku kratší, ale s tým sa nedá nič urobiť. Efekty nestáli za veľa, ale svoje splnili. Teším sa ako si zoženiem knižku a zlúskam Beznaděj ešte raz. Jedná sa o priemerný film a teda 5 z 10. P.S. "TEK!"

• 10.7.2013  15:46
    Pokoj 1408 (2007)

Ďalší znesitelný kúsok natočený podľa majstra hororov Stephena Kinga. Johna Cusacka nevyhľadávam a nijako extrémne ho nemám rád, ale tu zahral asi najlepšie zo všetkých filmov, v ktorých som ho kedy videl hrať. Samuel L. Jackson si odohral čo musel, a nakoľko vo filme nebol príliš dlho nestihol nič pokazit. Film sa môže pochváliť aj celkom dobre vybudovanou atmosférou, ktorá je obohatená o mnoho schyzofrenických scén a momentov (scéna šplhania sa po rímse). Keď by som však mal film porovnať s prečítanou poviedkou, tak víťazí kniha na plnej čiare. 8 z 10

• 10.7.2013  15:41
    Obřad (2011)

V kine bol tento film jeden neskutočný zážitok, atmosféra by sa dala krájať, parádna hudba a 100%-ný Anthony Hopkins. Po zhliadnutí filmu v kine som sa dopracoval aj ku knižnej verzii od Matta Baglia, ktorá bola v podstate takou učebnicou, ktorá vysvetlovala všetky možné aj nemožné veci o exorcizme. Po prečítaní nasledovalo druhé zhliadnutie, kde som sa už nesústredil tak úplne na dej, ale hľadal som veci o ktorých písala knižka. Film nie je úplne dokonalý ale nebudem zlý (hlavne aby som sa vyhol vyháňaniu) a dám tomu 9 z 10. P.S. Scéna kde otec Lucas reve "BAAAAAAA´AL!" je podľa mňa už teraz kultovná, pretože sa pri nej každý aspoň trošku báááál.

• 10.7.2013  15:30
    Tasmánští čerti (TV film) (2013)

No to bola ale chvostovina. Neviem čo som si sluboval ale nedostal som skoro nič. Týpek sa napichne na stalagnit, stalagnát alebo stalaktit alebo čo to je a ešte si dobrých pár minút žije. Tasmánske čerty sa mohli radšej točiť ako tornádo od Looney Toones a filmu by to pridalo asi dvojnásobne na kvalite. Na druhú stranu scéna s helikoptérou bola celkom fajn a aj to ako sejmuli šerifa bolo celkom dobré, takže 4 z 10.

• 10.7.2013  15:24

Horšia ako "dvojka" to už nemôže byť nič, tak som hrdinsky vyrazil do kina a hrdinsky sa zabavil. Maximálne ma dostala tá scéna s žirafou na diaľnici, to keby možem si prehrávam dokola. Super hlášky a super situácie, hlavne tá pohrebná scéna. Počas filmu si pozornejší divák všimne aj zopár odkazov na iné filmy, ako napríklad výťah alebo plazenie sa z basy. V polke filmu som prehlásil, že ak ten šikmooký Pingpong zgegne tak tomu filmu naparím plný počet a preto len 8 z 10.

• 10.7.2013  15:19

Stupidina na zaplakanie, odsrdca som sa zasmial len raz a to keď autom rozflákali to prasa na trhu. Čakal som komédiu a dostal som trapnosť, ktorá sa snaží priživiť na dobrej značke a mene predchádzajúceho dielu. Useknutý prst, thaiská šlapka s šulinom a potetovaný zubársky fejs mi fakt nedojdú moc vtipné. 3 z 10 a ani neviem začo.

• 10.7.2013  15:15

Originálna komédia založená na totálnom okne haluzáčkov lúčiacich sa so slobodou. Parádne hlášky, vtipné situácie a celkom rýchlo odsýpajúci dej. 7 z 10

• 10.7.2013  15:09

"Já si beru ten vrtulník!" to bola veta, ktorú som od Johna McClanea už od začiatku filmu očakával. Bruce proste musí v každom pokračovaní Smrtonosnej pasce poničiť nejaký matroš dodaný leteckými silami či už USA alebo ZSSR. Očakával som akčný film bez svetobornej a intelektuálnej pointy s pridanou zápletkou rozkmotreného otca a syna a dostal som akčný film so slúbenou zápletkou. Každý po každom strieľa, všetko čo môže vybuchnúť tak vybuchne a keď sa to odohráva v Rusku a na Ukraine tak prečo nezapojiť aj Černobyl. Rozhodoval som sa medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale štýlová smrť Komarova a jeho podarenej dcérenky ma priklonila na 4*, takže 7 z 10 (ale tesných).

• 10.7.2013  15:03

Pohľad na tématiku druhej svetovej vojny v podaní filmového fanatika Quentina Tarantino. Celý film je z pohľadu amerických "záškodníkov" a sabotérov, ktorí sa volajú Pancharti a z dlhej chvíle lovia nacistov a oslobodzujú krvilačných židov túžiacich po pomste. Režisér zase raz ukázal, že veci sa nemusia riadiť nalinkovanými predpokladmi a históriou a preto sa vo francúzskom kine začal tvoriť svet podľa Tarantina. Niekto mrtvý, niekto oslobodený, niekto zradený a niekto potrestaný. Nehorázne dobrý soundtrack, hlavne úvodná znelka "Rabbia E Tarantella", pri ktorej mi nabehla husia koža. Tradične dobré dialógy. Hlavné postavy Pitt a Waltz to zahrali fantasticky a človek im veril každé slovo. 10 z 10 P.S. Myslím, že Waltzov plagát visí v mnohých extrémistických klubovniach :D

• 10.7.2013  14:48
    Iron Sky (2012)

Nadčasový film, ktorý nie každý správne poberie, pretože nacizmus (resp. neo-nacizmus) je pre mnohých veľmi citlivá téma. Ja osobne nemám problém sa smiať na čiernejšom humore a preto som sa královsky bavil aj pri tomto filme. Počas celej stopáže padajú perfektné hlášky a film samotný je satirickým odzrkadlením politiky USA, OSN, NASA a iných srandovných skratiek. Vadil mi ten preživší kozmonaut, pretože asi nesympatickejšieho herca tam nemohli dosadiť. 8 z 10 P.S. Absolútny WIN bolo, keď celá rada OSN vysmiala Severnú Kóreu!!! (myslel som že skapem vtedy)

• 10.7.2013  14:42

Nechápem ako som mohol tak dlhú dobu prehliadať tak super film. Pamatám si, že som ho niekoľko krát rozpozeral a až nedávno som si Watchmena napálil naplno do žily a bola to neskutočná komiksová jazda. Neviem či je na mieste porovnávať tento film so Sin City, ale mne osobne sa veľmi podobali. Bohuvďaka mali superhrdinovia aj temné stránky a neboli to trubky typu Peter Parker. Spomedzi hlavných postáv vedie u mňa Rorschach na plnej čiare, možno práve vďaka tejto postave sa mi film podobá na už hore zmienené Sin City. Hudba, príbeh, vizuál na jednotku, niet čo dodať 10 z 10.

• 19.6.2013  21:56
    Eragon (2006)

Nečítal som, nemožem porovnávať, takže pre mňa parádna fantasy s dračou tématikou. Chvílami príjemne absurdné a naivné ale dobré. Postavy uveriteľné, hudba počúvateľná a vizuál parádny. 7 z 10

• 19.6.2013  21:52

Po prvých 47 minutách som sa rozhodol ísť spať (únava + nezaujímavý film). Ráno som si vypočul čo bolo ďalej a možem povedať, že nelutujem, že som išiel spať. Asi by som to nerozdýchal a naparil odpad (pre niektorých) dobrému filmu. Držím sa svojho pravidla a to čo nedopozerám nehodnotím. toto nedopozerám nikdy lebo nechcem.