Kadas97

Kadas97

Jakub Kadera

okres Malacky

• 21.11.2015  17:54

Vizuálne dokonalý film, ktorému môže kulisy závidieť aj Titanic. Del Toro sa utrhol z reťaze a svojím rozprávkovým štýlom vykresľuje príbeh, ktorý možno nie je stelesnením originality, ale ani každá historka čo Vám niekto povie nie je úplne originálna. Všetko sprevádzala výborná hudba a človek sa cítil akoby sám sedel na neviditeľnej pohovke v dome na Purpurovom vrchu. Ďalšou chuťovkou bolo vyobrazenie duchov, boli desivý ale neboli odpudivý, ako sa ich snažia v iných hororoch vykresliť. Pán režisér na diváka požmurkáva jemnými citáciami svojich predchádzajúcich diel a pozornému oku tak pohladí dušu odkaz na Ďáblovu páteř a Faunov labyrint. Z kina som odchádzal nadšený a vďačný mladšiemu bratovi, že na mňa minul svoj lístok zadarmo a nenechal ma sedieť doma ako slameného vdovca. 10 z 10

• 18.11.2015  10:18
    Spectre (2015)

Konečne bondovka, kde sa vlákna spájajú a dávajú finálnu podobu príbehu predostretému v predchádzajúcich epizódach s Danielom Craigom. Vôbec by som nebol prekvapený ak by po Spectre Craiga vymenili. Koniec koncov dobehol svoj bondovský run a môže dať priestor niekomu inému. Film je plný zbesilých scén a suchého anglického humoru. Do každej scény je vynikajúco napísaná hudba. Jediné čo ma sklamalo bola úvodná pieseň, ktorá stála za čabajku s tým kvíliacim trtkom. Vtedy som si uvedomil, že Adelle dala bondovkám najlepší úvod v Skyfalle. 8 z 10

• 14.11.2015  19:01
    Ronaldo (2015)

Svinsky skreslené hodnotenie zaslepenými hejtermi a "skalnými" fanúšikmi barcelonskej desiatky, z ktorých polovica film nevideli a klikli na odpad lebo film je o človeku, ktorý je dnešnou obdobou najlepšieho z gladiatorov Rímskej ríše. Film ukazuje Ronalda z jeho ľudskej stránky, ukazuje ako jeho kariéru vníma jeho rodina, zaoberá sa tým čo obetoval svojej kariére a hlavne ukazuje najdôležitejšie okamihy z futbalových trávnikov. Som fanúšikom Juventusu, ale Ronalda uznávam a skláňam sa pred jeho schopnosťami. 10 z 10

• 17.10.2015  16:46

Bože, ako veľa som od tohoto filmu očakával. Celý vyklonovaný Indominus Rex mi vadil svojou dokonalosťou a schopnosťami X-Mena. Raptory dostali strašne málo priestoru. Film mohol byť trochu drsnejší, ale to by tvorcom ušiel zisk za 12 ročné deti. 5 z 10 P.S. Mosasaurus na konci za pár sekúnd pridal filmu 20%

• 15.9.2015  16:40
    Božský Evan (2007)

Chcel som dať jednu, ale keď zaznela veta "Zatancuj si" a Morgan Freeman tam s tým trtkom Evanom začali homošiť, tak mením na odpad. 0 z 10

• 14.9.2015  16:33

Film o zlom Hodorovi, ktorý by si lepšie hodnotenie zaslúžil len v prípade väčšieho množstva obetí na porážku. Je suis Charlie. 4 z 10

• 11.9.2015  14:00

Jeden z tých filmov, ktoré by si zaslúžili žáner ''rodinný horor''. Opäť bol trochu dlhší úvod no záver tomu nasadil korunu. Film je mixom duchariny a schyzofrénie hlavnej hrdinky. 8 z 10

• 10.9.2015  17:32

Tak rozkošnú postavičku som v horore ešte nevidel. Celú dobu som sa usmieval ako decko pri disneyovke. 8 z 10

• 9.9.2015  21:14
    Temné lesy (2003)

Typická severská atmosféra no dej ma nudil, lebo neustále som mal pocit, že som ten film už videl. Tvorcovia sa asi príliš mnoho inšpirovali u iných hororov. 6 z 10

• 9.9.2015  21:12
    Dům ďábla (2009)

Hrozne nudných 80 minút z 90. Hodnotenie však nechám priemerné lebo celý film sa nesie v duchu oldschool a takým filmom proste neviem povedať nie. Posledná štvrťhodinka doháňa v akcii zanedbaný zvyšok stopáže, ktorý však napínal divácke nervy na prasknutie. To napätie s otázkou, kedy sa začne niečo diať však nehodnotím pozitívne lebo ho prerušovali hluché miesta, čiže sa minulo účinku. 5 z 10

• 9.9.2015  21:04

Takto kvalitný horor som nevidel už veľmi dlho. Nič tu nie je ako sa zdá. Strašenie je nepríjemné a je ho docela dosť. Záverečné rozuzlenie stojí fakt za to a zaslúži si hviezdu samostatne. Navyše hlavná hrdinka je sympatická a divák jej proste musí fandiť. 10 z 10

• 2.9.2015  18:54

Agent 47 je síce len o kúsok lepší ako jeho predchodca no aj to sa počíta. Film pôsobí dospelejšie a zrozumitelnejšie. Nechápem nízke hodnotenia od ľudí, ktorí naložili Kuriérovi 80%. Hitman je lepší ako Kuriér. Stathamovku prekonáva či už v množstve akcie, choreografie prestreliek, alebo po stránke efektov. Že tu bolo mnoho vecí postavených na hlavu? Film určuje pravidlá, takže buď si človek uvedomí, že niekto má pod kožou kevlar alebo nech to vypne. Jediná chyba je obsadenie hlavnej hrdinky, ako modifikovanú agentku si viem lepšie predstaviť Olgu Kurylenko z prvého Hitmana. 8 z 10 P.S. Plusové body za reklamu na Audi.

• 16.8.2015  22:02

Filmy bez štipky logiky s bezradnými hercami majú vo svojich pokračovaniach tendenciu sa aspoň o zlomok zlepšiť či už na kvalite alebo na deji alebo na hereckých výkonoch. Pri trojhlavom žralokovi to však išlo všetko o stupeň nižšie a mal som pocit, že to tvorcovia urobili naschvál. Žralok je škaredý, reve ako tur a scény sa dookola opakujú ako refrén. Dany Trejo to mohol zachrániť no ani ten nepomohol. Trojhlavý žralok je odpad ako vyšitý. Nasmial som sa síce dostatočne no len na hláškach na úkor filmu. 1 z 10

• 10.8.2015  22:14
    Sedmý syn (2014)

Ďalšia nepodarená verzia nenatočiteľného Zaklínača. 3 z 10

• 10.8.2015  22:13
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Neverím vlastným očiam, povedal by Daredevil keby nebol slepý. Po trošku trapnom Daredevilovi s Benom Affleckom tu máme temný seriál z prostredia Hell's kitchen. Takýto seriál by si zaslúžil aj Frank Castle a Spider Jerusalem. 8 z 10

• 10.8.2015  22:09
    Gotham (TV seriál) (2014)

Pohľad na mesto skorumpovanejšie (podľa tvorcov) ako Basin City. Pohľad na život starých známych z dôb, keď ešte Batman kadil do plienky (asi 14 rokov). Pohľad na policajné oddelenie lenivejšie ako neviemčo (nechcel som napísať cigáni). Gothamu chýba snáď len R-prístupnosť a bol by to perfektný akčno-detektívno-mafiánsky seriál. Bol som príjemne prekvapený (8 z 10).

• 9.8.2015  19:48
    Kruh 2 (2005)

V porovnaní s prvou časťou rapídny pokles na kvalite. 5 z 10

• 9.8.2015  19:47
    Kruh (2002)

Kruh bol jedným z prvých hororov aké som kedy videl. Čvachtavá Samara ma ešte pár dní po zhliadnutí desila a spomínal som na ňu so stiahnutým zveračom. Teraz po zhliadnutí po 10 rokoch uznávam, že Kruh je remeselne dokonale zvládnutý film. 9 z 10

• 9.8.2015  14:48

Ani z ďaleka nie tak originálne ako predchádzajúce diely. The Rock otravnejší než inokedy. Neznášam jeho akože drsné hlášky typu zlomím ti prst na 6 spôsobov a strčím ti ho tam kde ani slnko nesvieti. V tejto epizóde sa stretli traja plešatý a ja som najviac fandil tomu, čo skončil v base. James Wan trochu pritvrdil muzičku, ale čo z toho keď vo filme neexistuje krv. 4 z 10

• 3.8.2015  16:35
    Constantine (TV seriál) (2014)

Rozhodne pestrejší Hellblazer ako filmový s Keanu Reevesom. Osobne u mňa boduje hlavne Invunche. Efekty, herci, zápletka a hlášky robia z Constantina komiksovejšiu adaptáciu, ktorá sa neberie príliš vážne. Serióznosť totiž potápa komiksovky. 10 z 10

• 3.8.2015  16:29
    Hostel III (2011)

Asi by som sa nedonútil tento film pozrieť, ale Tesco ho predávalo za pár centov tak som ho kúpil. Po zhliadnutí uznávam, že sa nejednalo o totálnu somarinu. Pobavili ma hlavne stávky na umierajúceho. 5 z 10

• 3.8.2015  16:25

Hru poznám no film stál naozaj za rozkladajúci sa exkrement. Tragické herecké výkony a gumené zombie face sú zárukou prepadáku. Zombie filmy bývajú aspoň vtipné, ale Dead rising postráda akýkoľvek druh humoru. 0 z 10

• 1.8.2015  22:14
    Šibenice (2015)

Začalo to ako super komédia a ja som sa schuti smial. Prvý krát som pozrel na hodinky aby som vedel koľko času ostáva približne tejto vtipnej časti deja. Potom sa pritvrdila muzika a ja som po nejakom čase opäť pozrel na hodinky aby som vedel ako dlho si ešte užijem túto dusivú atmosféru strednej školy. Dorazilo ma , že film má pointu, lebo také niečo som nečakal a bol som príjemne prekvapený. Rozuzlenie ma donútilo zdvihnúť hodnotenie o jednu hviezdu. Šibenice je moja tohtoročná najlepšia komédia akú som videl šancu dávam už len Méďovi 2. Možno to tak vyzerá, ale tento komentár nie je písaný ironicky. 6 z 10 P.S. Je suis Charlie!

• 12.7.2015  13:31

Odebrat z přátel mohol byť luxusný horor natočený na spôsob mne neznámy keby... keby bol Skype schopný ostrého obrazu... keby postavy nekričali jedna cez druhú... keby bolo viac scén ako bola tá s mixérom... keby sa neriešili len tie najpovrchnejšie sračky... a keby dostala Laura Barns viac priestoru. 2 z 10

• 19.6.2015  22:12
    LokalFilmis (2015)

Nestojí to za rep...reč. 2 z 10

• 14.6.2015  18:55

Insidious sa stáva istotou hororového zážitku. Prvá polovica je 100% horor a druhá po nástupe dvoch krotitelov duchov mení film na odľahčenú hororovú komédiu. 10 z 10

• 24.5.2015  10:06
    Poltergeist (2015)

Z kina som odchádzal filmom znudený a otrávený tým dementom čo sedel za mnou, ktorý sa musel s celou salou podeliť o skúsenosť s orálnym sexom od napitej trinástky na diskotéke v Kútoch. Vďaka tomu kreténovi sa minuli účinkom všetky digitalne efekty a lakačky, ktoré si zvyknem užívať. Pribeh je rovnako ako remake doslova a do písmena rovnaký. Možno dám filmu druhú šancu ak za mnou nebude sedieť sedlač, ale skôr nie lebo film ako celok pôsobí viac ako rozprávka než ako horor. 4 z 10

• 17.5.2015  19:14

Nadpozemsky dobrý film, kde nie je ani sekunda stopáže bez akcie. Búračky, výbuchy, fighty a ešte raz výbuchy. Kreativita tvorcov nepoznala medzí a ja som žasol nad úžasnými autami a záporákmi. O hudbu sa staral úžasný gitarista visiaci z auta. Bol som taký uneseny, že po filme som neodolal a urobil na záchode pri kine tu strašnú vec...ukradol som plagát. Týmto sa ospravedlňujem CineMaxu, ale ničoho neľutujem. 10 z 10

• 10.5.2015  19:50
    Neutečeš (2014)

Tak jednoduchý a pritom plne fungujúci horor som nevidel už veľmi dlho. Prenasledovanie prízrakom mi vzdialene pripomínalo hru Slenderman. Scénky boli desivejšie vďaka vynikajúcej hudbe. Tá hudba je kapitola sama o sebe a ťahá film na novú úroveň. 10 z 10 P.S. Hrozne som fandil tej uprdenej babe.

• 28.4.2015  17:31
    Památkáři (2014)

Nudná zlátanina bez práva označovať sa ako vojnový film. Indiana Jones je 100x vojnovejší. 2 z 10