Kadas97

okres Malacky

1 6 11 15 17 18 19 20 následující >>
    • 5.4.2013  10:03
    Nitro Circus (2012)

Toto je film, pri ktoromm človek povie "wow!", ale aby to niekoho humorne zabavilo to asi nie je. Je to čistá kaskadérina a tej show tam je pomenej. Veľa ľudí to tu porovnáva s Jackass ale toto je úplne o inom. Ak sa niečo nepodarí v Jackass je to sranda, ale aksa niečo nepodarí tu tak končia títo chalani prinajlepšom v nemocnici (viď. skok s autom). Ako komédiu by som toto neradil vôbec, lebo úprimmne som sa zasmial len, keď im tam zostal vysieť ten skúter na rampe. Priemerný film s perfektnými predvedenými kúskami, ale toto nie je film, ktorý by som si pozrel 50x ako som už videl Knoxvilla a spol. Hodnotenie 5 z 10, ale 100 ludí 100 chutí. P.S. Chcel by som si skúsiť zahodiť melón z mrakodrapu!

• 4.4.2013  23:32

Počas celého filmu vládne dusivá atmosféra, chvíľami som ani nedýchal ako na mňa doliehala. Napríklad, keď sa desiatnik Bower pretláčal medzi hadicami a káblami ,asi by mi vtedy na jeho mieste nebolo všetko jedno. Film má celkom dobrý príbeh a samotné "Pandorum" ako symptóm, je dobrý dôvod vidieť na palube vesmírnej lode aj to čo na nej nie je. Toto je ten typ sci-fi filmu, keď po nabehnutí záverečných titulkov ostáva asi na sekundu sánka dole. Počas celého filmu nie je snáď ani jedno hluché miesto a 100 minút utečie skoro ako vzduch z rozbitej vesmírnej lode. Výborný film, ale na kúsky typu Votrelec alebo Prometheus sa to nehrabe. Veľké plus filmu je záverečný psycho zvrat a záver samotný. Nemôžem dať plný počet, lebo niečo tomu proste chýba, ale možno to nájdem pri niektorom ďalšom zhliadnutí. Zatiaľ 8 z 10.

• 4.4.2013  23:09

Úplne najhorší film na akom som kedy bol v kine. Pozeral som asi 15 minút a potom som odohral asi 50 levelov Angry Birds. Odporný, nechutný a primitívny humor. Nezachránili to ani Johnny Knoxville, Seann William Scott, Uma Thurman a ďalšia várka "špičkových" hercov. Tento film v mojich očiach potopil mnoho dobrých hercov a tých slabších hercov zahrabal do blata na dne. Málokedy sa za seba hanbím, ale pri tomto filme som sa hanbil sám pred sebou. Fuj! Odpad nad odpady. 0 z 10. P.S. Až budem mať 96 rokov a budem sa trápiť pripútaný na lôžko, tak prídte niekto so mnou spraviť krátky proces a pustite mi toto.

• 3.4.2013  22:59
    Kameňák (2003)

Nechápem na čo sa tu všetci hráte. Nikdo z vás sa nezasmial na tom filme? Všetkých vás to len poburovalo a rozčulovalo? Kameňák sa to volá preto, že sú tam vtipy kameňáky, a tie nemusia byť moc vtipné a hlavne nemusia mať ani pointu. Vtipy sa nevymýšlajú ako na bežiacom páse a snáď ste si nemysleli, že trapný Troška vymyslí toľko nových vtipov aby mu vyplnili dve hoďky filmu. Tento film není v žiadnom prípade klenot česko-slovenskej kinnematografie, ale odpad to určite není. Mám ten pocit, že veľa ľudí dalo odpad len preto, že režisér je "troska" čo sa snaží oprášiť svoju zašlú "slávu" komédiami, ale tento prvý diel je pre nezaujatého diváka priemerná komédia. U mňa osobne je toto tá najpriemernejšia komédia a preto 5 z 10. P.S. "Já nevím, já sem stopař."

• 3.4.2013  16:17

"Ciao, bella!" Psychologický thriller, ktorý drží diváka v napätí hlavne dlhými zábermi na nič (napr. záber na skleník). Michael Pitt, ktorého som si obľúbil už v mafiánskom seriále ako Jimyho v tomto filme exceluje ako chladnokrvný zabijak. Spolu s "cvaldou" tvoria nezabudnuteľnú dvojicu psycháčov. A sú to vôbec psychopati keď sa chovajú tak ako sa chovajú? Asi po hodine filmu som si pripadal ako by som dostával prednášku o tom čo od filmu vlastne čakám. Ak sa niekto pred týmto filmom tešil na nejaký krvavý festival, tak sa ho nedočká, lebo keď sa prelieva krv tak kamera to nezaberá.. Ja som sa tiež nedočkal, ale sklamaný som určite nebol, ale práve naopak som bol doslova uchvátený vycibrenosťou psychológie jednotlivých postáv. Chvíľami mi pripadalo, že tento film je viac o zvukoch ako o vizuále. Naomi Watts zahrala všetko čo bolo treba, od poníženej manželkky, cez matku čo prišla o dieťa až po zruinovanú vdovu, ktorej už je v podstate všetko fuk. Neobvyklý film, a svojou neobvyklosťou dokonalý, 10 z 10. "Nezapomeňte, že je třeba se i pobavit!"

• 2.4.2013  23:42
    Constantine (2005)

Keanu Reeves asi dlho nevydrží bez zbrane, tak si po Matrixe vzal brokovnicu v tvare krucifixu a išiel vyháňať zlých duchov. Film Constantine je nabitý super efektami, aké nesmie postrádať nijaký akčný film. Téma exorcizmu je studnica inšpirácie či už pre spisovateľov alebo filmárov a preto natočenie filmu, kde počas exorcistických rituálov neprebieha len modlenie, ale aj mučenie démona slnkom a uväzňovanie zlých duchov v zrkadlách je super nápad a myslím, že tento film musel baviť aj kňazov (poznáte ten pocit, keď je superhrdina niekto kto sa vám podobá?). Príbeh bol vlastne jednoduchý a bez zbytočných zvratov, pri ktorých by som si ničil mozgové závity chápaním a myslením. Constantine je proste oddychovka, pri ktorej sa presúvam do sveta neba a pekla, anjelov a pekelníkov a nejakého duchovného podsvetia, ktoré riadi Papa Midnight. Peter Stromare ma ako Lucifer náramne potešil, a ďalší krát sa mi vo filme potvrdilo, že satan je sympaťák. Film v podstate nemá nejaké hluché miesta, a stále sa niečo deje. U mňa je to film so všetkým čo k tomu patrí a preto 10 z 10. P.S. Všimli ste si, že archanjel Gabriel padol v L.A.? V meste "stratených anjelov"?

• 2.4.2013  14:12

Dlho som tento film odkladal lebo som sa bál, že to bude sračka typu Narnia, ale po pár minutách šiel "narniovský syndróm" do úzadia až napokon úplne zmizol. Toto je jeden z tých filmov kde pojem fantasy naberá iný rozmer ako len zázračné jednorožce, ktoré žerú kvetinky a kakajú dúhu alebo princ s 3 metrovým mečom bojuje proti (zl)obrovi. Fantasy je tu zobrazená z tej temnejšej stránky,nadprirodzené postavy nevyzerajú rozprávkovo, ale sú niekedy až nepríjemné. Postava Fauna bola detailne prepracovaná a celkom dosť "desivá" ,možno že by ho na Kréte zvolili za zástupcu labyrintu v Minotaurovej neprítomnosti. Modlivky a kobylky boli vlastne víly, po ktorých neostával vo vzduchu visieť hviezdičkový prach. Scény boli niekedy až príliš drsné, preto by som tento film nedoporučoval deckám pod 12 rokov, ale staršie by to už mohli nejako zvládnuť. Guillermo del Toro zrežíroval doslova krásny, atmosférický príbeh s rozprávkovým dejom, ale hororovým prevedením. Herecké výkony boli tiež na vysokej úrovni, hlavne malá Ofélia a nepríjemný kapitán. Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie znásobené tým, že som čakal niečo čomu naparím maximálne dve hviezdy. Faunov labyrint má plnohodnotných 10 z 10.

• 2.4.2013  00:18
    Lovci hlav (2011)

Mrazivý severský thriller s prvkami čierneho humoru. Film sa na nič nehrá a ukazuje veci tak ako v živote zlodejov umeleckých diel chodia. Aksel Hennie ako zakrpatený "lovec mozgov" Roger Brown (dosť neseverské meno) je na prvý pohľad asi taký zlodej obrazov ako ja prezident. Nikolaj Coster-Waldau perfektný "lovec hláv" Clas Greve vybavený všemožnými technickými srandami a netechnickou štvornohou ozdobou na traktor. Scéna keď sa na traktore hompálal ten skapatý pes mi pri prvom zhliadnutí skoro privodila smrť (také vtipy môžem). Naopak scénu s holením hlavy som videl len prvý raz, teraz keď som vedel čo ma čaká som doslova pohopkával pri PC len aby som to nemusel pozerať. Záverečné rozuzlenie bolo dokonale premyslené a ukázalo ako sa vyhnúť base aj keď má človek na triku krádež a 2-3-4 vraždy. V tomto filme sa spájalo všetko čo požadujem od filmu takže 10 z 10. P.S. Tie dvojčatá asi dlho hľadali.

• 1.4.2013  21:59
    Svědectví (TV seriál) (1994)

Než som si pozrel tento film som si predsavzal, že prečítam celú 1 053 stranovú knihu a musím priznať, že som urobil dobre. Spoznal som rozšírenú verziu príbehu a popri okresanom príbehu vo filme som len pokrútil hlavou, nepozastavoval sa nad tým a plynule si vychutnával príbeh. Keby to je opačne tak nervačím nad tým ako mohli niečo podobné vôbec vynechať. Čakal som trošku drastickejšie scény, ale TV mini-série sa drastické netočia. Záporák Randall bol vykreslený trochu ináč ako som si predstavoval, ale ako hovorí Ned Flanders: "Varovali mne, že ďábel bude sympaťák!" Mnohí sa tu pohoršujú nad Božou rukou, ale nebolo to také hrozné a všetci musia uznať, že zo scény bolo jasné komu ruka patrí. Podľa môjho názoru je umenie natočiť film podľa 1 000 stranovej predlohy a nevynechať nejaké kľúčové okamžiky a zvraty. Svědectví má u mňa 10 z 10, ale keby boli trošku krutejšie scény bolo by 11 z 10.

• 1.4.2013  17:46

Agent s povolením zabíjať, mi zabil vyše dvoch hodín čakania na vlak. Obyčajný akčný film, plný drsných a "vtipných" hlášok s hviezdou svetového formátu. Pre mňa osobne je Pierce Brosnan najbližšie mojej predstavy Agenta 007, lebo terajší Daniel Craig mi do tejto role vôbec nepasuje. Halle Berry sa zviezla na dobrej značke ale ja stále nie som presvedšený o jej hereckých kvalitách. To supervozítko Aston Martin DB je moja srdcovka. Film ma neposadil na zadok takže u mňa 6 z 10. P.S. Smrť hlavného zloducha mi pripomenula LOST

• 31.3.2013  11:55
    Maniak (2012)

Film z pohľadu prvej osoby je paráda! Čakal som niečo takéto pri filme Doom ale pri Maniakovi to fungovalo lepšie. 90% celého filmu bolo ako sledovať kamoša hrať parádnu FPS s parádnym príbehom. Vraždy boli príjemne mrazivé a krvou sa tiež nešetrilo, čo ma veľmi potešilo. Maniakova psychológia vykreslená do detailu a zahraná perfektne. Elijah Wood s knírkom a mastnými vlasmi je dokonalý úchyláček, nenápadný, zakríknutý a vnútri zranený a plný "bezdôvodnej" túžby po krvi. Jedinečný filmový zážitok. 10 z 10

• 30.3.2013  22:35
    Mama (2013)

Remeselne dokonale zvládnutý film. Dusivá atmosféra vybudovaná tak, až človek čaká, že pri každom pohybe niečo vyskočí alebo sa niečo udeje. MAMA je presne taká aby teenagerov U16 strašila po ceste domov. Polámané ruky a krivý chrbát to k riadnemu strašidlu patrí. Film zábermi na ducha nešetrí a v kine určite pri pohľade na plátno mnohým behali zimomriavky po chrbte (vrátane mňa). Predpokladateľné lakačky sa striedajú s takými menej čakanými a niekedy obyčajné buchnutie dverí nadhodí aj mnohými horormi skúseného diváka. Zápletka a dôvod prečo MAMA zostala na svete je celkom fajn, taká neopozeraná. Najviac ma film potešil tým, že záver neskončil tradičným akože happy-endom, kedy sa v poslednej scéne MAMA vracia a otvára dvierka nasledujúcim pokračovaniam. U mňa 10 z 10. Myslím, že keď sa niekto po tomto filme v noci zobudí na nejaký podivný hluk alebo zlý sen, tak určite od strachu nezakričí: "Mamííííííííí!!!"

• 30.3.2013  22:12

Bez mučenia priznávam ešte na začiatku, že Quentin Tarantino je moja srdcovka čo sa režisérov týka. Westerny nemám v obľube, maximálne 7 statočných a Hodný, zlý a ošklivý...preto je Django v mojom prípade ten najlepší western aký poznám. Vo filme človek nájde typický tarantinovský humor (napr. KKK, zubárske vozítko, modrý kostým atď...). Dokonalé dialógy a výber hudby je samozrejmý, ale pri vymenúvaní pozitív filmu netreba na ne zabúdať. Príbeh je tradične vybrúsený do najmenších detailov. Waltz, Foxx, DiCaprio a L.Jackson perfektne stvárnili hlavné postavy. S.L.Jacksona moc nemusím, ale v tomto filme som ho doslova nenávidel. Celú stopáž som čakal kedy sa na plátne zjaví Mr. Director, ale dlho sa nezdržal. Každopádne pán Tarantino má odo mňa plných 10 z 10.

1 6 11 15 17 18 19 20 následující >>