Marek1991

Marek1991

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 39 77 114 152
    • 14.9.2017  22:15
    Drogy a.s. (TV seriál) (2010)

Je dobré, že takéto dokumenty ukazujú ako to v živote ozaj chodí, ale mohlo by to byť menej s balastom a ísť viac do hĺbky a bolo by to ukážkové.

• 14.9.2017  22:08
    Take me out (TV pořad) (2017)

Zoznamky sú možno aj potrebné, ale nie týmto bulvárnym štýlom plným hrôz z mnohých oblastí života. Až si pripadám zle a zamýšľam sa či sme na tom ozaj tak zle v našej krajine s intelektom ľudí.

• 18.8.2017  20:36
    Generace Y (TV pořad) (2013)

Zaujímavé ohľadom hostí, témy, ale inak na dosť amatérskej úrovni.

• 24.6.2017  18:44
    Klitoris (2016)

Podané vtipnou formou, ale len veľmi málo informácií.

• 24.6.2017  17:35
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Toľko času venované tomu, aby sa Putin vyrozprával tak ako on chce a aj to vôbec nie otvorene a často mám dojem ani úprimne považujem za dosť zbytočne strávený čas. zaujali ma tam však ukážky z filmu Snowden, nad ktorým uvažujem, že si ho pozriem. Ak mi bol Putin niekedy hocičím v niečom sympatický, tak tu moje sympatie padli na bod mrazu. Toľko floskúl, toľko bezobsažných slov, za ktorými si vždy ustrážil význam aký potreboval som už dávno nepočul, vlastne áno, od Andreja Danka, či politikov opakujúcich slová sloboda a demokracia. Rusko potrebuje zmenu od tohto typu kapitalizmu, pôsobí to už zamrznuto podobne ako on kritizoval staré kádre, ktoré tiež boli v mnohom zamrznuté. Na Stoneovi bolo vidieť, že Putina až tak neobdivuje, no z človeka správajúceho sa ako kameň bolo ťažké niečo dostať a takého človeka možno použiť akurát ako stavebný materiál v prenesenom význame. Môže si odšktrnúť ďalšie rozhovory, no Putin tu premeškal možnosť dať nejaké posolstvo pre svet, niečo zmeniť na tomto stave sveta, čo je smutné, no Stone ukázal, že neprišiel s ničím, čo by oživilo túto jeho sériu.

• 2.4.2017  22:14

Pokračovanie opäť vo veľkom štýle. Popis problému skvelý, no návrh riešení tu má len veľmi malý priestor a aj to len také, ktoré by som nazval základné, no o nich ani dokument podľa mňa nemal byť. Väčšina sa chce dozvedieť určitú chronológiu udalostí, ktoré viedli k dnešnému stavu a na to druhý diel skvelo nadviazal. Malagurski je neobyčajný človek, ktorý v posledných rokoch získal veľký rešpekt vo svojej domovine, ale aj v zahraničí. Na tento dokument, kým ho sprístupní verejnosti som čakal dlho a dočkal som sa včera.

• 3.2.2017  23:52
    Kristína: Na bieleho koňa (hudební videoklip) (2015)

Klip je taká zmiešanina zostrihov z filmu a nejakých scénok s Kristínou, je to také všelijaké, ale Kristína to uchopila za správny koniec. Jej pieseň je to, čo sa mi na tejto rozprávke najviac páčilo. Ona tiež. A vlastne aj ten klip je taký svieži, takže budem naň dobrý.

• 3.2.2017  23:45
    Kristína: Navždy (hudební videoklip) (2014)

Je otázne či chceme niečo navždy, každopádne mať sa s druhými rád by mohlo byť navždy hoc aj keby to nebolo v manželstve. Každopádne ten nostalgický podtón, či tanec, to je nádherné a Kristínin spev, úžasné.

• 3.2.2017  23:40
    VPRO Tegenlicht (TV seriál) (2002)

Veľmi podnetný seriál, akurát mohli tie témy viac dopodrobna rozobrať.

• 25.1.2017  11:56
    Toni Erdmann (2016)

Príbeh z neoliberálneho sveta. Možno trocha rozťahaný, ale určite poučný a k zamysleniu sa nad snobizmom a hraním sa na akúsi vyššiu rozumnejšiu triedu v niečom a zároveň totálne nerozumné drogovanie a iné záležitosti. Pokrytectvo hranej dokonalosti bez sebakritiky. Toto je veľmi významné európske dielo, ktoré keby nemalo istú ťažkopádnosť v deji, mohlo byť určite tým najlepším čo v Európe ako kritika systému za minulý rok bolo v kinematografii. Tá prázdnota na záver, tá úzkosť z toho je cítiť. Podľa mňa veľmi depresívne dielo, ale zasmial som sa občas. Táto doba je občas priam na prášky najmä kvôli ľudskému uvažovaniu.

• 16.1.2017  20:39

Názory z viacerých strán antifašistickej scény, no možno chýbalo viac názorov zvonka,a j keď sa to volá ako sa volá. Takto musím hodnotiť aj to, čo som počul a to neprekvapilo, kto čo hovoril. človek, čo trocha zabrdne do týchto vecí tu veľa nových informácií nenájde.

• 11.1.2017  20:40
    Syriennes (2016)

Vo vojne by to chcelo aj názory druhej strany, aj keď do veľkej miery sú tieto názory z dokumentu pravdivé aspoň podľa mňa, keďže tú vojnu už dlhšie sledujem.

• 11.1.2017  19:53
    Vice News (TV seriál) (2013)

Veľa dôležitých dokumentov s fakt zaujímavými informáciami, no aj veľa jednostranných pohľadov, priam až ideologicky zafarbených s mnohým odfláknutým. Za mňa obyčajný priemer.

• 1.1.2017  22:15

Ukážka toho, že aj keď vás chcú zatknúť alebo zatknú za protištátnu činnosť, môžete neskôr natáčať dokumenty a môžete byť pre iných priam hrdinom. Podkopávanie štátu a peňažného systému a dokument o tom. Dosť bizarný dokument o anarchistovi, ktorý ako mnohé iné na túto tému v našich médiách veľmi nehľadajte, lebo by ste pritom strávili dlhý čas a možno nič nenašli. Viac menej je to zložené z rozhovorov a prestrihov do minulosti, aby človek získal o tom čo najviac informácií, aj keď ktovie čo všetko na tom bolo pravdy, ale aspoň mnohé informácie konfrontovali.

• 1.1.2017  21:44
    Komuna (2005)

Hippies mi v niečom sú sympatickí. Taká tá voľnosť v prírode, spolunažívanie, zdieľanie, pomoc, možno aj to pohybovanie sa nahí a voľný sex, proste také to užívanie si života mimo nejakých povinností od spoločnosti, ktorá tlačí na niektoré kultúrne vzorce správania. Avšak nie všetko sa mi tam páčilo. Mnohé veci majú zaostalé, zdravotná starostlivosť, pôrody, výskum, práca na vymoženostiach spoločnosti, veď keby tak všetci žili, tak by sme sa asi do vesmíru tak skoro zas nedostali, no skrátka to má svoje pozitíva aj negatíva si myslím. Tento dokument však bola riadna nuda. Rozhovory, hudba také akoby zabrnknutia na gitaru, proste akoby som sa ocitol niekde v stepi a žužlal steblo trávy v ústach. Veľa som sa nedozvedel a to čo aj áno som trocha tušil. Hippies sa ukázali ako výstrelok, protest, pokus, kde sa zjavne prerečnili do stratena.

• 30.12.2016  10:39
    Libertarias (1996)

Anarchizmus mi je rozhodne sympatickejší než kapitalizmus a rozhodne viac než fašizmus, no jeho ideológia v mnohom akoby zaspala nové vedecké objavy, či technické vynálezy a do dnešnej komplexnejšej spoločnosti si ho neviem predstaviť. Hlasovania nie sú najlepší spôsob na všetko a svojim spôsobom aj tú slobodu v niečom obmedzujú. Zo španielskej občianskej vojny sa najčastejšie spomínajú boje a aj v tomto filme hrali dôležitú úlohu, no našťastie pre film a pre jeho hodnotenie odo mňa tu boli aj iné veci. Akurát nemám pocit, že by to bolo z pohľadu anarchistov, lebo hudba pri ničení kresťanských vecí bola akoby sa dialo niečo strašné a tiež aj menšia eskapáda s hlasom zo záhrobia vo filme bola niečím, čo ťažko popísať a neverím veľmi, že toto prispelo tomu, aby s anarchistickými účastníkmi niekto sympatizoval. Film mi príde bez výrazného konca, mohli aspoň urobiť rekapituláciu toho, čo vtedajšie udalosti boli zač a ako v celku dopadli, takto to vyznieva len ako film so silnými rečami, bordelom na uliciach, no v skutočnosti to bolo ďaleko obsiahlejšie a zložitejšie, no dá sa tým začať, keď sa chcete zaujímať o túto problematiku.

• 25.12.2016  10:40

Veľmi zaujímavé, no málo detailné. Dnes sú dané informácie cenné, no je to taký klasický americký štýl dokumentaristiky, dosť povrchný.

• 24.12.2016  11:40

Veľmi smutné, že v našom susednom štáte sa dejú takéto hrôzostrašné veci a skoro s nikým to veľmi nehne, aby sa to zmenilo. Dokument nie je odfláknutý, snažili sa vec rozobrať, no dalo sa aj detailnejšie a dal sa z toho urobiť väčší škandál.

• 24.12.2016  11:38
    Real Stories (TV seriál) (2003)

Sú to lepšie aj horšie chvíľky, je to zaujímavé, no do detailov sa veľmi neišlo.

• 11.12.2016  18:30
    Úžeh (2014)

Viem pochopiť hlbšie ten ľúbostný príbeh, viem pochopiť Michalkovu jednostrannosť voči takzvaným bielym, mňa osobne za srdce opäť chytili ruské ženy, biele uniformy, klavír so spevom, spoločné fotografie, som rád, že sa opäť niekto povenoval občianskej vojne, ktorá stála miestne krajiny zhruba trikrát viac životov ľudí než pred ňou prvá svetová vojna, spôsobila hladomor o zhruba 5 miliónoch mŕtvych, ale na zhruba trojhodinový film to bolo príliš nevyužitého priestoru na pripomenutie ľuďom, o čo v danej dobe išlo. Pritom danú dobu na daných územiach skoro vôbec nepripomínali roky až dodnes a aj teraz je to celkom slabota na ten nevyužitý priestor.

• 11.12.2016  18:20
    Cooltúra (2016)

Režisérovo umenie je v čom? V tom, že akoby bez ladu a skladu pospájal rôzne momenty z našich životov a filmu dodal punc zakázanosti? To, čo som videl ma síce nepotešilo, no mnohé z toho som už dávno vedel, možno som mal len umocnené niektoré situácie, napríklad mi bolo ľúto tých mladých ľudí na konci filmu, no v celku to vo mne zanechalo akoby akurát pocit prázdna. O podstatu problémov to ani nezakoplo. Tiež je to už nejakú dobu vonku a zmenilo to niečo? Na všetky moje otázky mám zrejme sám odpoveď, že je to slabota a že na niektoré otázky by som si mohol odpovedať aj nič. Po tomto mám pocit, že upadla trocha aj dokumentaristika, pokiaľ toto má byť popredné dielo.

• 11.12.2016  18:13

Toto víťazstvo patrí hlavne sovietskemu ľudu a ľudu sveta. Čo sa týka Stalina možno mu patrí zopár zásluh, no stále to bol diktátor, jeho krajinu čakali ešte ťažké časy, napríklad v Moldavsku, na Ukrajine, ale aj inde a že aj tu o ňom hovorili ako o géniovi je proste len propaganda doby. Na tejto prehliadke mu trocha vyfúkol prvenstvo zaujímavosti maršál Žukov s jeho bielym koňom. Prehliadka je sama o sebe zaujímavá iba tým, po čom bola zrealizovaná, no inak nad tým nejasám.

• 23.11.2016  16:38
    Bosochodec (amatérský film) (2016)

Je to pekné chodiť na boso, keď sa dá, no v zime by ste dlho nevydržali, najmä by ste asi nechceli chytiť reumu po dlhodobom chodení, čiže trocha viac tu absentujú nevýhody, no ako propagačný film to majú dobre natočené, človek by sa na to aj dal častejšie, len vždy tu sú aj tie mínusy.

• 8.11.2016  18:23
    Food Savers (TV film) (2013)

Pozeral som to na dumpstrovaní v Bratislave v Kalabe a musím povedať, že v rámci systému sa snažia, no ak si naštudujú Zdrojovú ekonomiku od Projektu Venus, tak vychytajú aj ten zvyšok chýb, kde zostáva biznis a neférovosť.

• 8.11.2016  17:51

Nedávno sme tento dokument premietali v Bratislave, patrím totiž po novom k novým dobrovoľníkom Sea Shepherd. Tento dokument je vtipný, provokatívny a podáva podľa mňa neskreslený obraz o nich, žiadna zbytočná pretvárka, podľa mňa je dobré si to pozrieť, v mnohom ma to inšpirovalo a minimálne po tomto neľutujem svoje dobrovoľníctvo u nich.

• 31.10.2016  18:38
    Park (TV pořad) (2016)

Yeah, yeah, yeah, oldies frajerina pre deti za verejné peniaze s tými, čo sú "fresh" a idú s dobou, och. Aj na tomto môžete vidieť, prečo je súčasná kultúra tam, kde je.

• 31.10.2016  18:30
    Wilsonov (2015)

Ha, ha a ha ha ha, ale vlastne skoro žiadne ha ha z mojej strany u tejto komédie. Čakal som od toho viac, kedysi dávno som sa na to tešil a keďže som to videl až teraz, tak zisťujem, že som vtedy skoro o nič neprišiel. Jedna vec je, že zas niekde napchali USA, druhá že nevedia natočiť niečo, čo by ľudí bavilo a keďže vidím, že nielen moja reakcia na to je, že slabota, tak sa mi to potvrdzuje.

• 31.10.2016  18:24

To, čo rôzni ekológovia, klimatológovia a aktivisti tvrdili roky, to im veľmi málo ľudí verilo a veľmi ťažké boje a dlhé roky trvalo, kým sa aspoň k niečomu dopracovali. Situácia však dospela do takého bodu, že je potrebné masovo začať vravieť niečo iné, lebo bude problém aj pre tých najbohatších a najmocnejších a tak sa vytiahla jedna hviezdička toho tzv. Západu, ktorá je možno pokrytecká vzhľadom na svoju minulosť, ale beriem, že ani on nemal nejaké informácie, bol tiež obeťou systému a že je dobré aspoň toto. Iné dokumenty sú kvalitnejšie, no nie sú tak pretláčané, že behom dňa ich dajú zadarmo, preložia do viacerých jazykov, urobia reklamu kde sa len dá, ale zas musím uznať, že zhrnutie dôležitých bodov tu je celkom dobré. Toto je dielo určené podľa mňa hlavne tým najväčším ignorantom a najviac neznalým a na túto cieľovú skupinu to dobre vyšlo.

• 30.10.2016  21:10

Nie je to možno najdetailnejší pohľad do života Rusov v Británii, či Londýne, no veľa určite poodhalí. Chýbali tí najväčší boháči, kontroverznejšie zákulisie, politické prepojenia atď., no aj z tohoto sa dá vyčítať určitá kultúra, povahy a podobne.

• 30.10.2016  21:06

Môžete proti RT bojovať, zmrazovať účty atď., kvôli tomu, že jej spravodajstvo voči jej vlastnej krajine a svetu sa vám nepozdáva, ale to, že urobila aj dobré dokumenty a priniesla mnoho odhalení, mnohé veci uviedla na pravú mieru, to jej nezoberiete. O gréckej kríze som sa v čase veľmi silného tlaku na Grécko dozvedel z RT veľmi veľa zaujímavostí a tento dokument k tomu len pridal. Aj keď možno nie najpodrobnejší, no je ďalším čriepkom zo zrkadla, ktoré keď sa zlepí, ukáže nám skutočnú pravdu.

<< předchozí 1 2 3 4 39 77 114 152