Marek1991

Marek1991

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 39 77 115 153
    • 10.5.2020  10:16

Čakal som viac čierneho humoru a nie iba zopár narážok, koho všetkého rušňovodič zrazil. Aby tomu dodali šťastný koniec, tak ešte aj tomu nešťastnému chlapcovi do deja doplnili priateľku, ako fakt, niektoré veci by sa takto nestali. Od balkánskej komédie som čakal bláznivú zábavu a nie nudu, no asi som len rozmaznaný staršími kusturicovými, a nielen jeho, filmami.

• 10.5.2020  09:26
    Mustang (2015)

Z môjho pohľadu nevyužitá príležitosť ukázať do hĺbky celý konzervatívny spôsob života na tureckom vidieku. Ponorenie sa do príbehu cez životy mladých dievčat tomu dodáva príťažlivosť, no dalo sa z toho vyťažiť ďaleko viac.

• 20.10.2019  15:56
    Elán - Voda čo ma drží nad vodou (hudební videoklip) (1999)

Pesničku milujem, ale klip nie je až taký dokonalý, aj keď sú tam pekné momenty z filmu.

• 20.10.2019  15:44

Že na Kosovo a jeho existenciu mám dlhodobo trocha rozdielny pohľad než hlavný prúd médií je jedna vec. Druhá je, že si myslím, že aj keď tu boli prehnané pseudohrdinské zábery, tak ako celok ten film má gradáciu, zápletky, nenudí, nenaštve okrem islamistov asi nikoho a rozhodne sa dá pozerať s kamošmi/kamoškami.

• 20.10.2019  15:39

Veľmi osviežujúci pohľad na udalosti z jari 1968, kedy v socializmus verili rôzni ľudia, o ktorých by ste to nepovedali.

• 7.7.2019  12:09

Základné informácie podané, archívne zábery potešili, ale chýbalo tomu niečo naviac.

• 18.2.2019  23:28

Veľmi kvalitne a detailne rozobraná chronológia udalostí, ktoré viedli k vojnám a k rozpadu krajiny, no nemôžem súhlasiť s tým, čo sa tu podsúvalo a to, že nie je možná jednota rôznych etník v spoločnom štáte akou bola Juhoslávia. Tiež to má všetko svoje dôvody a národné štáty nie sú nejakou skalou, ktorá sa aj tak vždy ukáže. Určite odporúčam pozrieť, no rozobranie príčin ma ozaj neuspokojilo. Skôr išlo o často opakované informácie, ktoré ale nie sú koreňom problémov.

• 18.2.2019  12:52
    Takže tak! (TV pořad) (2015)

Haha, ha, tak sme sa zasmiali trápnosti a teraz späť robiť niečo užitočné. Toto je skôr pre bláznov.

• 18.2.2019  12:49
    Konfucius (2015)

Človek by pri tom aj zaspal a pritom jeho život veľmi nerozobrali, skôr čo sa o ňom hovorilo neskôr. Tých princípov, ktorých sa Číňania držia je dosť, takže to chcelo detailnejšie rozviť.

• 18.2.2019  12:15

Musíte byť trocha fanúšik histórie a dejín Rímskej ríše, aby ste si to vôbec pustili. No ak to už ste, tak zo spracovania nebude veľmi šťastný. Nielenže nuda, ale spracovanie jednoduchšie.

• 18.2.2019  12:13
    1715: Smrt Krále Slunce (TV film) (2015)

Detailnejší popis posledných dní jeho života, aj keď dosť nudný. Niečo takéto sa aj dalo čakať.

• 18.2.2019  11:58

Čakal som, že nám tu predstavia ako by svet pod ním mal vyzerať, ale ten čas natiahli samými informáciami, ktoré si už o týždeň nebudem ani pamätať. Ako už bolo spomenuté, veľa balastu.

• 18.1.2019  17:25
    Dubček (2018)

Tomuto filmu verím veľmi málo. Premiešali reči a udalosti, ktoré sa zrejme nikdy nestali s reálnymi udalosťami. Omnoho viac mi dali dokumenty. Tu sa ani herci nepodobali skutočným osobám tej doby a tá emočná linka si ma vôbec nezískala. Veľké sklamanie tento film, najmä ak išlo o tak významnú osobu dejín. Už zhruba v polovici filmu som toho mal plné zuby.

• 11.1.2019  17:00

Tie výpovede sú veľmi cenné. Taktiež spracovanie do dnešných farieb filmu dalo možnosť ľuďom sa do toho vžiť. Oproti klasickým dokumentom, ktoré rozoberajú fakty z mnohých bojíšť, toto bolo skôr orientované na život bežného britského vojaka na konkrétnom fronte. Brutalita z bojísk v Srbsku alebo v Halíči tu nie je ani len spomenutá. Nedozviete sa ani nič o vojnových pilotoch, vojne na mori, genodíce Arménov a dáva si to dlhý čas, kým to vhupne do farby, ale za to je to veľmi cenné pre vžitie sa do situácie mnohých vtedajších mužov, ktorí boli len číslom a tak sa s nimi narábalo.

• 9.1.2019  19:56
    Poli Opposti (2015)

Nebolo to zas až tak zlé, aj keď, bolo to predvídateľné, to áno. Bolo tam aj veľa náhod, ale bavil som sa. Možno mi chýbali romantické filmy s dávkou humoru alebo ma bavilo ako to hrali, no hlavne to bola oddychovka zo súčasnosti bežných ľudí.

• 1.1.2019  20:44
    Herbář (TV pořad) (2013)

Tie informácie sú pre mňa veľmi cenné a som rád, že si ich môžem dohladať aj na webe. Moderátorky sú veľmi príjemné.

• 1.1.2019  20:38
    Polopatě (TV pořad) (2013)

Som rád, že na webe sa to dá pozrieť, lebo toľko užitočných informácií teda nemá hocijaký program.

• 1.1.2019  20:34
    Kolonie (2015)

Emma Watson s ľavičiarmi proti pravicovej diktatúre, tak to bolo celkom potešujúce vidieť, aj keď asi nie veľmi prekvapujúce. Film bol napínavý, aj keď som chcel vidieť iné veci rozoberať, no tento príbeh, najmä ak sa v závere ukázal ako pravidový je, ma priam šokoval. Natrafil som na to v TV v neskorej noci a skrátka som to musel dopozerať, čo je známka toho, že si ma to získalo.

• 1.8.2018  16:34

Šialené, čo sa dialo. Dobré, že ešte stihli natočiť hovorené spomienky ľudí, čo to zažili, aj keď je to len krátky popis dlhých hrôz.

• 3.7.2018  15:58

Ak to porovnám s dokumentmi o Chelsea alebo Manchesteri United, tak aj tento aj ten o Sparte sú odvar najmä čo sa týka informácií, ktoré som čakal, že mi o kluboch dajú. Má to možno stráviteľnú formu, ale z tohto necítim vášeň pre tie kluby iba suchú prácu.

• 3.7.2018  15:47
    Naše krev je Sparta (TV film) (2014)

Pomerne povrchne spracovaný dokument. Síce tu boli rôzne zábavné prvky, ale obsahovo málo informácií aspoň pre mňa.

• 25.2.2018  22:29

Nečakal som takéto spracovanie, ale tie hrané časti boli z môjho pohľadu kvalitné. Informačne som sa tiež obohatil, akurát keď si človek uvedomí ako desivé to bolo, vníma to inak.

• 31.12.2017  21:40

Podrobný popis vtedajšieho anarchizmu, až v oslavnom duchu. No tá prehra neprišla len kvôli zrade či vojenskej nevýhode, škoda že sa to nevenovalo aj zverstvám práve tak oslavovanej strany a príčinám.

• 31.12.2017  21:33

Naložili všetkým stranám. Ak chcete však počuť aj názory jednotlivých strán po čase, aj na to je to dobré dielo. Zaujímalo by však, či aj v roku 2018, ktorý bude za pár minút, to bude zhruba rovnako zlé alebo sa veci už pohli k lepšiemu.

• 31.12.2017  19:55

Dosť podrobne rozanalyzovaný smutný príbeh toho, ako jeden systém s rukou a mocou nad dobrými projektami ich vlastne pohltil a zničil. Ako sa pomoc ukázala len ako niečo, čo chcel niekto len využiť a potom tomu rozkazovať. Veľmi poučné pre akékoľvek akcie v budúcnosti.

• 13.12.2017  16:34

Tieto autentické ukážky a výpovede sú vždy najsilnejším elementom pri vzniku nových hnutí a pri práci aktivistov, ktorou sa snažia niečo zmeniť. Úplne do hĺbky nešla, ale bolo to poňaté z takého jej ľudského hľadiska. Chválim.

• 19.11.2017  17:57
    Rabaka (1989)

Toto malo svoju atmosféru a ten dej bol aj celkom pútavý, aj keď niečo silné tam chýbalo čiže dalo sa z toho spraviť aj niečo lepšie. Elánistické pesničky sú zas krásne a niektoré nápady originálne. Plus tá holka tam a ten chalan to bola skvelá dvojka.

• 9.11.2017  14:26

Dokument, ktorý vám ukáže, že nie vo všetkom bol bývalý režim takpovediac protiľudský. Sexuálna oblasť prekvapivo niekde bola na dosť vysokej progresívnej úrovni. Vo všeobecnosti však hlavne vplyv na precítenie sexu, jeho kvalitu mali podmienky bývalého režimu lepší než na západe, teda minimálne pokiaľ ide o porovnanie v rozdelenom Nemecku a iných krajinách pri železnej opone.

• 14.9.2017  22:15
    Drogy a.s. (TV seriál) (2010)

Je dobré, že takéto dokumenty ukazujú ako to v živote ozaj chodí, ale mohlo by to byť menej s balastom a ísť viac do hĺbky a bolo by to ukážkové.

• 14.9.2017  22:08
    Take me out (TV pořad) (2017)

Zoznamky sú možno aj potrebné, ale nie týmto bulvárnym štýlom plným hrôz z mnohých oblastí života. Až si pripadám zle a zamýšľam sa či sme na tom ozaj tak zle v našej krajine s intelektom ľudí.

<< předchozí 1 2 3 4 39 77 115 153