robbez

okres Brno

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 17.9.2019  22:24

Film má příjemně melancholickou atmosféru, ale příběh je poněkud uměle dramatický a hlavně nemá mnoho společného s realitou.

• 9.9.2019  22:31
    Homo Faber (1991)

Tradiční "poctivé" filmové vyprávění, které vyvolává velmi silné emoce a myšlenky. Faber je schopný, inteligentní, charismatický a chce být skutečným tvůrcem a pánem svého života. Řetěz osudových "náhod" ho však postupně přesvědčuje o opaku a minulost se vrací nečekaným způsobem.

• 25.8.2019  18:23

Parta židovských mstitelů pod vedením "správnýho Amíka" nemilosrdně a efektivně vraždí všechny "zkurvený nácky", na které narazí. Vše vrcholí likvidací nacistické elity v pařížském kině za použití ohně, kulometů a výbušnin. Je to sice občas hodně vtipné, ale v zásadě je to strašná fantasmagorie.

• 25.7.2019  13:44

Synovec i teta se pokusí spáchat sebevraždu, ale oba se vzájemně zachrání a všechno dobře dopadne. Rodina má držet při sobě a všichni to nakonec pochopí. Je to celé poněkud přitažené za vlasy, hlavně aby se pořád něco "dramatického" dělo. Film má ovšem určitý francouzský šarm a vtip, což trochu vylepšuje celkový dojem.

• 25.7.2019  13:37

Je tam až příliš chtěná snaha o absurdní humor, který tak zůstává spíše trapným.

• 20.7.2019  07:58
    Fúsi (2015)

Citlivě natočený film o divnosti a jinakosti a o tom, že to nejlepší často najdeme v lidech, u kterých to vůbec nečekáme.

• 20.7.2019  07:55

Velmi pěkný, citlivě a chytře natočený film. Vadí mi snad jen to neustále ve vzpomínkách se vracející trauma s tetou a závěrečné "šokující" odhalení mi připadá příliš emocionálně vykalkulované.

• 22.6.2019  22:35

Má to být film o touze po svobodě a dobrodružství, ale ve skutečnosti je to naprosto zbytečný film o ničem.

• 16.6.2019  22:08
    Psí ostrov (2018)

Zábavné, hravé, originální, kouzelné.

• 8.6.2019  22:58

Ústřední myšlenka filmu je docela zajímavá, ale fakticky se tam stále jen utíká a vraždí.

• 20.4.2019  09:29
    Hovory s TGM (2018)

Kosatík napsal opravdu vynikající scénář. Myslím, že skvěle vystihnul myšlení Čapka i Masaryka. Spíše než film je to ale takový dialog s obrazem. Huba s Budařem nemají příliš co hrát, protože celou dobu se vlastně jen prochází a mluví.

• 14.4.2019  21:20

Vtipné a bystré postřehy; ironicky kousavé k Brnu i vztahu mezi mužem a ženou; skvělý a charismatický Miloš Kopecký.

• 8.4.2019  20:17
    Favoritka (2018)

Není to zrovna klasický historický kostýmní film. Za vnější fasádou rafinovaných lesbických intrik se skrývá cynický a sarkastický pohled na mezilidské vztahy a touhu po moci a sebeprosazení za každou cenu.

• 6.4.2019  21:45

Kvalitně natočený mainstreamový film s dobrými hereckými výkony. Zdá se mi ovšem trochu přehnané, že by koncert Live Aid byl vrcholem Mercuryho života a kariéry Queen, jak je to prezentováno. Tato závěrečná část je taky zbytečně dlouhá a příliš patetická. Mercury zjevně v určité fázi své kariéry neunesl slávu a bohatství, obklopil se podivnými lidmi a díky svému životnímu stylu předčasně zemřel. Ukázat nějakým citlivým způsobem jeho odcházení by asi bylo zajímavější, ale zase ne tak divácky atraktivní jako velkolepý koncert.

• 31.3.2019  21:59
    Tlumočník (2018)

Zajímavá je především už výchozí situace, kdy se syn vraha a syn jeho obětí společně vydají po stopách minulosti. Tuto poněkud bizarní situaci celkem vtipně odráží replika z filmu: "Vy jste antisemitské prase. A Vy zase sionistický nadčlověk." Jinak je to opravdu zvláštní road movie dvou povahou i životním stylem zcela odlišných "staříků", která občas něčím pobaví, občas něčím zamrazí, ale celkově je spíše nudná a nezáživná.

• 18.3.2019  20:14

Vizuálně podmanivé a mrazivě chladné. K nevšední smrti je třeba mít odvahu.

• 17.3.2019  21:32

Je to jeden z dalších filmů T. Gilliama, u něhož si nejsem tak úplně jistý, zda natočil originální film plný nespoutané imaginace nebo šílenou fantasmagorii.

• 10.3.2019  23:03
    Roma (2018)

Filmařsky je to kvalitní, dlouhé a vizuálně podmanivé záběry kamery, ale jinak je to spíše pro zájemce o mexickou kulturu a reálie.

• 12.2.2019  17:45
    Big Lebowski (1998)

Jsou tam opravdu hodně povedené bizarní scény s prvky absurdního humoru, ale jako celek je to v podstatě nesmyslná fantasmagorie.

• 6.1.2019  22:43

Je to natočeno s citlivým porozuměním, ale zároveň to ukazuje všechny možné průvodní hrůzy alkoholové závislosti.

• 2.1.2019  21:44

Film ukazuje trefně a vtipně myšlenkové, vztahové, generační i národnostní stereotypy a vzorce chování dnešní společnosti.

• 31.12.2018  23:48

Poflakování podivných postaviček městem, jejichž osudy se setkají v laciném hotelu a zjevení Elvise. Celé mě to nějak minulo a přivedlo k pocitu, že je to poměrně zbytečný film o ničem.

• 31.12.2018  23:46

Halucinogenní fantasmagorie

• 31.12.2018  23:44
    La La Land (2016)

Na žánr romantického muzikálu mě to docela příjemně překvapilo.

• 22.12.2018  22:07

Dekadentní pohádka s mnoha karibskými rekvizitami: rum, horko, pláže, milostný vztah, kontrast bídy a luxusu.

• 6.12.2018  20:57
    Toman (2018)

Silný příběh, dobře vystižená atmosféra, kvalitní scénář i herecké výkony.

• 13.10.2018  22:56

Liberální, pohodové, chytré, vtipné.

• 9.9.2018  18:01
    Kvarteto (2017)

Krobotovsky minimalistické. Film o lidech, kteří příliš neví, co vlastně chtějí a různými způsoby se snaží zaplnit prázdno svých životů.

• 3.9.2018  21:52

Taková průměrná romance v netypickém prostředí. Pokusy ukázat praktiky komunismu jsou ovšem spíše na hranici karikatury.

• 28.8.2018  22:21

Z hlediska obsahu je tento film fakticky o ničem, ale má opravdu působivou romanticko-melancholicko-dekadentní atmosféru.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14