BlackVelvet

BlackVelvet

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 27.9.2018  13:57

Sla jsem na to jako doprovod mamci, pac normalne na Ceske filmy casto nechodim a takoveto komedie mne celkove moc neberou. Cekala jsem, ze to mozna bude trapne, a plne klise. Tak klise zde jsou, ale rekla bych, ze vkusne zasazene, nadsazky take davaji v kontextu scenare smysl a celkove film neurazi. Docela jsem se i bavila - rekla jsem si, ze obcas film na pohodu neuskodi. Plus na Ceske pomery (asi, nemam zas tak s cim srovnavat z posledni doby) celkem pekna kamera, hudba a strih.

• 25.9.2018  11:54

Toto mohlo byt hodne zajimave, ale....tech ale je tam hodne. Neveryhodne dialogy, vse napsane na "miru" (tj. kdyz se s ni prolomi ledy, tak pobliz chatky), konec plny klise (jak se na zaver k sobe rozebehnou, to se snad prestalo delat ve filmech tak pred 50ti roky?)...skoda. Pes byl roztomily, a popravde mne snad na tom pribehu i snad zajimal nejvic. Pro jistotu jsem si predem o psovi nacetla na https://www.doesthedogdie.com/. Jinak trocha meho zklamani je z toho, ze jsem netusila, ze tohle je survival rom-com, ale i kdyz by teda byl, tak proste nebyl podareny. Nemastne, neslane, nezazivne. Tak se aspon zase podivam nekdy na Alive, https://www.csfd.cz/film/13214-prezit/prehled/, kteryzto film sice neni romanticky, ale aspon Vas opravdu poradne vtahne do deje.

• 18.9.2018  09:48

Tak tohle vypadalo jako vetsi rezba z traileru. Film pak je spise, alespon v prvni polovine, jako komiks, prokladany hlaskama. Nerikam, ze mne to nebavilo, jen to bylo prekvapeni, ze je to vlastne takove akcnejsi komedie. Sice komedie, ale alespon ta prvni polovina mela nejakou soudrznost, druha pulka byla takova nedodelana, a ke konci uz sem si i rikala, at to skonci. Obcas divny strih. Napriklad si myslim, ze je mozny ze ten pratelsky predatorsky pes byl ten buldocek, co tam predtim lital po hristi sem a tam. Vypada to, ze dva puvodni predatorsti psi byli zlikvidovani, a ten buldocek tak tak lita, pak je divnej strih, a za tak 10 minut na to se objevi pratelskej predatorskej pes. Jista si tim nejsem, diky strihum sem behem filmu parkrat takhle byla zmatena. U povodnich Predatoru jsem se i celkem bala, u tohodle ani ne. Nebylo to spatny, clovek se pobavil, humor obcas povedenej, celkem to uteklo rychle - akorat mne to prislo jak Marvelovka, do ktere byl dosazen Predator. Jestli to takhle pujde dal, tak myslim ze nejen u Predatora ale hodne lidi rado jeste sahne po filmech z 80. let. Proste se ted toci jinak (alespon teda mainstream Hollyweird), jakoby vsechno muselo byt hlavne zabavne, pro siroke publikum atd.

• 11.9.2018  11:57
    Sestra (2018)

SPOILERS. Predem hlasim, ze na horrory casto nechodim, protoze se u nich opravdu bojim, a tak jednou dvakrat do roka na nejaky zajdu spise tak pred Halloweenem. Takze nejsem znalec zanru, ani nemam s cim srovnavat (jasne, klasiky znam a chodim treba na Vetrelce atd., ale proste fakt neznam moc soucasnych hororu). Nicmene mohu vychazet z toho, ze jsem fakt straspytel, a ze u tohoto filmu jsem se skoro vubec nebala. Za prve je to tema chybama ve scenari, ve strihu (kdy jim ujela kontinuita, takze na jedno oko ustknuty knez ho ma v jednom zaberu bile a slepe, v dalsim zase normalni, a pak zase bile a slepe), ale kdyz toto pomineme, tak ja se proste nebojim, kdyz mne hudba minutu pred nejakou lekackou da najevo, ze bude lekacka. Hlavni novicka/jeptiska tomu take moc nepridala, kdyz ona sama se vubec neboji a je tam jasne poslana tak trochu jako super-jeptiska. Take radoby prekvapive dejove smicky, jako ze jeptisky vlastne tam zadne nejsou nejsou nijak logicke a vysvetlene a je to tam narvane proste proto. Kdyz budem vychazet z toho, ze super jeptiska ma super schopnosti, tak ta je jeste videt mohla, ale ostatni ? Frantik nevim co ma byt, jestli umyslne komicka vlozka a nebo co. V zaverecne scene by mne fakt zajimalo, jak si dala super jeptiska Kristovu krev do pusy pod vodou, a nebo jak ji vubec dostala z toho skla, jasne bylo videt ze v relikvii je vevnitr sklenena banka. Ale to byla dalsi vec co se neresila. To je pak jednoduche tocit filmy, kdyz se scenarem nikdo moc nezaobira a vnitrni logika filmu je tezce mimo. A celkove je to spis jak adventure movie nez horror movie, a trochu drsnejsi Harry Potter kdyz to fakt prezenu.

• 10.9.2018  14:21

Hodne dobry, kdyz ale clovek chape, o co tam bezi. Predpokladam, ze tohle jednou bude kultovni film. Big Lebowiski take propadl v casech prvni projekce, a dneska tady mame dokonce i Dudeism jako hnuti :) Konecne se na platne i vidi nejaky realny dialog realnych osob - jenze lidi jsou tak odtrzeni od realnych dialogu, pac Hollywood krasne vsem zmanipuloval hlavicky uplne nerealnyma romantickyma komediema, ze jim to pak prijde blbe a odchazeji z kina. Nerikam, ze Keanu a Winona jsou nejaci milackove, prijemni lide atd. O to ale prece vubec nejde. i taci lide jako oni mezi nami existuji. A jeste je tam krasne videt, ze vrana k vrane seda. A humor v tomto filmu take neni napsan jen pro uspech a huronsky smich publika - jenze jak tady nekdo jiz psal, clovek musi mit IQ trochu vetsi nez hospodsky povalec, aby takovy humor pochopil.

• 3.2.2017  10:43

Matty to napsal naprosto skvele. Dal neni co dodat.

• 15.5.2015  18:44
    Kinyarwanda (2011)

Tenhle film co-produkoval jeden z mych profesoru na New York Film Academy (Darren Dean), takze se mne postestilo informaci z prvni ruky ohledne tohoto filmu. Je uplne neuveritelne, jak je tema etnicke cistky mezi Hutu a Tutsi zpracovano, a jaky nam nabizi nahled do teto tematiky. Film je toceny skoro jako dokument misty, i kdyz se jedna o herce. Prolina se zde nekolik pribehu, nektere jsou zasazeny do obdobi cistky samotne, nektere po. Zajimave jsou momenty "po" a to z toho duvodu, ze nam priblizuji zpovedi tech, kteri se na cistce podileli (jsou to herci, nicmene neni vubec jasne, kdo z nich opravdu zabijel a kdo ne (a jak nam Darren vysvetlil, nebylo to v jejich zajmu zjistovat, vzhledem k tomu, ze Rwandane samotni odpustili) a take proto, ze finale filmu nam ukazuje velmi silne a emocionalni odpusteni. Jak sam Darren rekl, kdyz muzou Rwandane odpustit sami sobe takove zlo a snazit se posunout dal, proc neni zbytek sveta schopen takovych odpusteni ? Bylo by velmi jednoduche se divat na film optikou "zvirata zabijeji", nicmene nase zapadni historie neni o moc lepsi, ze. Velmi zajimavy uhel pohledu nabizi i to, ze Ti, kdo chteli zabijeni hlavne zastavit, byli Muslimove. Doporucuji, dozvite se neco o konfliktu, ktery medii byl prehlizen. Bez zbytecne romantiky (pro je film proboha momentalne veden jako Drama/Romanticky) ?, sympatickym dokumentarnim stylem zalozenym na skutecnych pribezich.

• 5.1.2015  11:41

No tak ja nevim. Na film jsem se hodne tesila, protoze jiz od mladi mam Hendrixe fakt hodne rada. Nerikam ze jsem expert na jeho zivotopis, protoze vetsinou se spise zajimam o hudbu nebo o herecke umeni atd. nez o soukromy zivot. Takze z filmu jsem se mohla rozhodne neco naucit. Jenze - prijde mne, ze se to porad toci ohledne milostnych pletek, a to az nesmyslne. Na idmb.com jsem cetla od nekterych, ze historicky to sedi, od jinych ze nesedi, ale film se snazil tyhle pletky zobrazit, protoze to pomohlo Hendrixove kariere. Tak jako fajn, ale proc to natahovat na trvani celeho filmu ??? Proc neukazat Hendrixova genia, jak zacinal s hudbou, co slozil, jaky to byl muzikant kdyz zacinal ? Krome toho, dej mne chvilema utikla, prijde mne to nejak divne oeditovane, proste chivelam divne poskladane a nelogicke. Pokud clovek neni znalcem jeho zivota, tak chvilema podle mne tezko vi co se deje. Film byl pro mne celkove velkym zklamanim, asi tak jako byla knizka Scar Tissue od Anthony Kiedise. V teto knizce se dozvime hodne o milostnem a drogovem zivote Anthonyho, ale skoro nic od RHCP. Tak stejne je to s timto filmem. Doufam, ze nekdo nekdy natoci opravdu dobry film o Hendrixovi. Krome toho co je s filmamam ktere portretuji hvezdy pred tim, ze byli slavne atd. ? Vetsinou je to proste nuda. Stejne to bylo s Coco atd.

• 5.11.2014  11:09

Tak z tohoto dokumentu jsem se doslova posrala. Bohuzel trpim na spatny zaludek/traveni, a tohle mne totalne pocuchalo nervy. Uz sem videla hodne, ale takhle hodne ne. Nechapu Ty, co tady pisou, ze dokument nenabizi reseni a jen moralizuje, a tak mu davaji odpad. Co je to ksakru s Vama ? Dokazete si vubec predstavit, kolik usili muselo dat tohle vse natocit skrytou kamerou ? Jak se dostat do odvetvi, ktera jsou profitabilni a nikdo nechce, aby to bylo videt ? Nebo co komentare typu, ze zvirata by se Vama take neparala ? To je jak sorvnavat jabka a pomerance, logika zadna. Pokud vim, tak zvire nebude leta cloveka tyrat jen pro zabavu, nebo ho zaziva stahovat z kuze (mimochodem, jeste jsem nepochopila, proc kozeisnovi kreteni to zvire aspon nezabiji, nez mu stahnout kuzi, kvuli udajne nejakemu poruseni kuze, kdyby se zabijelo mrtve, uchylaci). Myslim, ze kdyz nekdo neco takoveho pusti do eteru, tak to je samo o sobe heroicky cin, a dotycny ani nemusi nabizet reseni. Uz udelal dost. Rozhodne vic, nez kecalove, co napadaji nedostatek reseni v dokumentu. Odkdy dokumenty vubec maji nabizet reseni ? Sem si teda nevsimla, pokud vim, tak dokumenty DOKUMENTUJI. Jinak dokument jsem cely nezkoukla, nedala sem to. Videt zaziva stahnuta zvirata a jatecni zvirata parana protoze nez jdou na porazku, tak se jim jeste musi vyjmout mlade (ktere se pak necha zemrit na zemi) je proste moc. Kdyby nic jineho, tak tenhle dokument muze pomoci legislative a probudit lidi k akci, aby aspon se zviraty bylo zachazeno humanne v ramci moznosti, a nedochazelo k takovymhle zverstvum. Nechapu vubec emocni inteligenci lidi, kteri se na takovych vecech podeliji. Ja se necim takovym zivit, tak mam nocni mury non stop. Neni potreba chodit na horrory do kina, horror je zde na planete zemi.

• 30.9.2014  20:16
    Souboj s Antikristem (2013)

To by jeden zaplakal, ze se na neco takoveho najdou prachy. V tomto pripade nejde rict ani prislovecne "lepsi nez dratem do oka".

• 27.9.2014  22:31

Silny pribeh, ktery se pomalu rozpleta. Je to hodne podobne Adaptation v tom, ze nejdrive vam nic nedava smysl, a ke konci je to vsechno genialni. Fakt obdivuju, jak Kaufman dokaze skakat v case/deji aniz by se to vse rozsypalo jako hromadka z karet. Libi se mne take celkova snovost filmu, tak nejak se mne zdaji sny...myslim ze se film povedl i z hlediska kamery a castingu. Film ma vyssi poselstvi, ktery si asi prelouska kazdy po svem, ja si myslim, ze nektere lasky asi jsou osudove.

• 27.9.2014  17:37
    Cvokař (2009)

Skoda za zdejsi nizke hodnoceni. Film je lepsi nez to vypada z momentalnich 66 procent, jen se na nej clovek musi koukat asi tak dvakrat, aby v nem nasel i docela hodne skryteho. I pres prostredi (hollywoodske pozlatko) je to docela hluboky film, smutny a vesely zaroven. Film je o snech, o zoufalstvi, o lidskosti. Nejlepsi hlasky, ktere mozna clovek pochopi, az kdyz si neco prozije: It's grief. They want you to have some kind of normal response to grief, you know, so they don't have to watch. But it's *mine*. Jeremy: The first step toward happiness is always the hardest.

• 26.9.2014  18:44
    Ragtime (1981)

Krasne propleteny pribeh, poukazujici na nepravosti, dvoji moralku, chtic, chamtivost, skryte motivy - ale i na hrdinstvi, schopnost bojovat za velke zmeny, ochodut obetovat se....tempo je pomalejsi, ale krasne to do sebe zapada. Rozhodne to neni jednoduche tema, knihu jsem tedy necetla, ale film rozhodne neni chaoticky, i kdyz ma nekolik urovni a ne zrovna jednoducych pribehu. O ere tzv. ragtime jsem do ted moc nevedela, a mam moc rada historicke filmy, kde se clovek i neco dozvi. Konec je myslim krasnou ukazkou rasismu te doby, tj. hlavni hrdina nedostal ani sanci spravedliveho soudu - kdyby sel po tech schodech bilej, tak rozhodne asi neni zastrelenej. Usmevne jsou take policejni praktiky te doby, to je asi to jedine opravdu humorne na celem filmu, kdy clovek nevericne krouti hlavou.

• 25.9.2014  18:26
    Home (2009)

Docela hodne cestuju, a videla jsem i zeme tzv. tretiho sveta. Ackoliv s terminem prvni, druhy nebo treti svet mam problem, protoze si myslim, ze nas tzv. prvni svet je v nekterych ohledech zase jinak debilni nez ten treti, tak clovek v zemich tretiho sveta dostane obcas nejen tezky kulturni, ale hlavne eokologicky sok. Na dokumentu HOME se mne libi, ze nic neschovava, a krasne ukazuje realitu toho, co clovek po sobe zanechava, a jak demolice zivotniho prostredi a realita zivota v takovem prostredi vypadaji. Vsem vrele doporucuju, a nejlepsi je ze se da tento film shlednout zadarmo.

• 25.9.2014  10:51
    Vybíjená (2004)

Podle mne skvele a tak akorat ulitle. Takovyto druh komedii miluji, humor je lehce ulitlej, lehce inteligentni, ale skoro nikdy to neprechazi do trapnosti. Uplne si predstavuji Bena Stillera s tema vlasama a v spandexu, jak se asi pri nataceni bavil. Humor je korenim zivota a udelat dobrou komedii fakt neni lehke, takze za mne 4.

• 25.9.2014  10:49
    Drsňačky (2013)

Starsky a Hutch v zenskem provedeni. Par vtipnych scen ve filmu je, bajecne jsem se bavila hlavne v klubu, kde Melissa Sandre predelala kostym na sexy "outfit" a pak jak nasledne Melissa odhanela od Sandry otravne napadniky a dalsi lidi. No ale to je tak vse. Melissa je prehnana, je az moc otravna, myslim, ze to je hlavni bolave misto filmu.

• 11.9.2014  13:32

Hodne spatny. To je film ala jako malej kluk sem si pral natocit totalni kravinu, tak ji natocim. Kdyz sem videla ten budget, tak si rikam, ze lidstvo asi fakt nevi co s prachama. Hromada fekalniho humoru, trapnosti a hlavne, a to je nejhorsi, se tam zas tak moc vlastne nedeje. Milionkrat omlete tema a udelane milionkrat lepe.

• 8.9.2014  19:26

Velke zklamani. Mne nevadi, kdyz se z klasiky udela moderna, kdyz si reziser vytvori svuj vesmir a inspiruje se pribehem. Prezila bych i davani modernich songu do ery 20. let atd. Ale nepreziju, kdyz se z dost dobre knizky vyseka strasne moc podstateho a natoci se blyskava cukrova vata, ktera ale nema hlubsi substanci a je to jen na oko. Ne ze vseho by se mel delat muzikal/divadelko, a nebo ano, ale to chce fakt i mistra vypravece.

• 31.8.2014  23:00
    Enigma (2001)

V pribehu jsem se totalne ztracela. Nejsem jako muj bracha, ktery zije valecnyma filmama a je v tom tak zblehly, ze film by mu asi daval smysl (musim se ho zeptat). Nicmene pro nekoho jako ja se to nejak cele rozplazlo v moc dejovych linii, nejakou tu romanci atd., ale mam z toho hlavu jako puk. Skoda.

• 28.8.2014  21:45

Skvely casting, skvely score, skvele vizualni efekty, skvely pribeh...co dodat. Po prvnim shlednuti jsem byla hodne spokojena, ale ne nadsena. Zdalo se mne, ze nejak to od Star Treku prilis ubiha, hlavne vizuelne. Nicmene pak davalo tento Star Trek dokola HBO a ja jsem zjistila, ze proste se na to porad dokola rada divam. Ztrosktoni Khana je prvni liga, a na rozdil od mnoha filmu mne zde niceni mesta a patos neprijdou samoucelne a bez smyslu. Tohle je film, na ktery je radost se divat a jen doufam, ze stejny reziser bude pokracovat.

• 25.8.2014  14:07

Adaptace z knihy se dle mne vubec nepovedla. Eat Pray Love of Elizabeth Gilbert neni pro kazdeho, ale mne osobne se kniha moc libla, Gilbert je docela talentovana a co knihu udelalo celkem obohacujici je skoro cestopisna kvalita. Kniha sice zacina docela sebestrednym popisovanim toho, co Gilbert prozivala pred rozvodem a po nem a s Davidem, nicmene jak Elizabeth zacla cestovat, tak kniha zacla byt docela dost zajimava. Skvele popisuje lasku Italu k jidlu a nauci nas spoustu zajimavych Italskych slov, a celkove je kniha plna postrehu o zivote v Italii, v Rime atd. Ve filmu vidime jen skupinku lidi co porad "zere" a tim, jak Julia do sebe hazi spagety mame tedy pochopit jak je jidlo skvele. V Indii Elizabeth popisuje meditacni techniky a boje zapadaku kdyz prechazeji na klid mysli neuveritelne dobre, je to dle mne nejpodarenejsi kapitola, v Indii kniha je az do metafyzicna a konceptu mimo beznou realitu. Zaroven ale celkem srozumitelne, coz je podle mne skvele, protoze takove literatury jako by pohledal. Ve filmu Julia tak nejak proleti ashramem a o hluboke krizi viry a narocnosti celeho pobytu se nedovime zhola nic. Na Bali Elizabeth skvele popisuje realie zivota na teto celkem exoticke zemi, pise o tom, co se stalo, kdyz sehnala penize na barak a proc to bylo tak silene frustrujici. Elisabeth pise o Bali mystickem, zahalenem do havu nazoru, predstav, presvedceni a predsudku ktere zapadak nejen nezna, ale i velmi tezko chape. Proste cist knihu je radost, a pribeh se netoci jen kolem Elisabeth a jejich pribehu s chlapama a nebo bez nich :) Koneckoncu i jeji brazilska laska je popsana v daleko sirsim kontextu a chapeme tak, proc se do nej tak hodne zamilovala a jak namlouvani probihalo a proc na pozadi Bali a tamni kultury. Ve filmu opet vidime velmi velmi povrchni pribeh, kde scenariste zapomneli na hodne zajimaveho z knihy, ale nezapomneli na nahataho chlapa v jezirku, ktery se snazi Julii svest atd. Film je povrchni, postavy ploche, pribeh se vseho jen dotkne a cely film tedy neni jen povrchni, ale neni moc dobry ani jako cestopis. A kdo proboha delal casting, Julia tu roli hraje fakt hodne mizerne, a jeji "electricity" s filmovyma partnerama je na nule. James Franco jako jogin, my ass !

• 23.8.2014  21:09
    Svatý (1997)

Nikdy sem nevidela ten slavny serial, takze mohu hodnotit jen tento film. Nicmene zda se, ze je to jeden z tech podhodnocenych filmu. Vubec to neni tak spatne, jak by se mohlo zdat zde zdejsiho hodnoceni. Ma to skvely nadhled a ironii, rozhodne vetsi, nez James Bond. Val Kilmer tady hraje podle mne skvele, ty prevleky jsou docela realne a nenucene. Milostna zapletka rozhodne neni trapna, je to zase zajimave odlehcene a s nadhledem. Skvele score a soundtrack, dle mne jeden z nej filmu na hudbu (no ja celkove miluju hudbu k filmum). Zapletka s Ruskem je sice trochu klise, ale vzhledem k tomu, ze film se nebere vazne a ma to byt hlavne zabava a nadsazka, tak mne to nevadi. Podle mne to vzdy pobavi, da se na to rozhodne koukat tak jednou za 2 roky urcite a nezklame.

• 17.8.2014  20:16
    12 opic (1995)

Film jsem videla kdysi, v roce 1995, a dneska znova. Chtela jsem vedet, jaky budu mit na film nahled po takove dobre. Pamatuji si, ze v roce 95 nam to cele rodine prislo jako silene zamotane, slozite, prelomove a ze kazdy pel na tento film ody. Bohuzel, po dnesnim zhlednuti musim rict, ze tempo filmu mne prislo hrozne pomale a pribeh predpovidatelny. A to prisaham, ze jsem si ten film nepamatovala moc dobre, az na to, ze jsou tam nejake casove smycky. Diky tempu mne ale casove smicky neprijdou nijak extra zamotane, i kdyz nerikam, ze napad to neni dobry a ze film nekonci celkem zajimave. Nicmene fakt mne to pripada jak spis nejaka odpoledni dekektivka, ne daleka C.S.I. New York a nebo Criminal Minds. Nejde o to, ze u dnesnich filmu je rychlejsi tempo, lepsi efekty atd. I nektere stare filmy dost obstoji. Mne proste prijde ze scenar/pribeh je desne natahnuty, aby pasoval na film, ale ze by se byvale klidne veslo do nejake epizody serialu. Krome toho mne prijde, ze Brad Pitt silene prehrava a cela ta postyakopalypitcka vize neni dost dobre zvladnuta, proste exteriery mne neoslovuji. Jedina fakt desiva scena mne prisla, kdyz Willis spolkne pavouka, protoze mam tezkou anachrofobii.

• 8.8.2014  12:44

Dokument, ktery prezentuje zajiste zname veci (pokud tedy clovek neni absolutni ignorant), nicmene je stavi do souvislosti a kontextu. Aneb je nacase si priznat, ze civilizace doted byla jen experiment, ktery selhal a bylo vubec vyvojove moudre davat opicim inteligenci. Prirovnani moderniho cloveka k dobe ledove a lovci v nas sedi, je hodne lidi, ktere vubec nezajima priroda, to co ji delame a ani nedomysli, co nakonec vlastne delame samotni sobe. Kratkozrakost mysleni krasne ukazuje situace ohledne tezeni dreva v Amazonii a nazory mistnich, ze jinak pomrou hlady. Bohuzel si myslim, ze jednotlivci a spolecnost jako takove bez vedeni a mozku tezko neco zmeni, a z tohoto hlediska souhlasim s premisou dokumentu, ze vetsina lidi se vlastne stara jen sama o sebe a po nas potopa na zaklade sve zakladni povahy. (Neodvazuji se hadat jake procento lidi to je, ale muze to byt vetsina). Dava tedy smysl, jak v dokumentu zazni, ze lidi potrebuji rozvinout sebereflexi, vzhled atd. a ze tuto situaci musi resit skupine jako takove velky mozek lidstva. Myslim ze podobne dokumenty a nejen je by bylo treba naservirovat expertum, kteri tvrdi, ze planeta je modra a ne zelena. Bohuzel zda se, ze vetsina lidstva zije nekde v praveku myslenkovem, ci porad slepe veri mytu pokroku, vyvoje a vedy (viz perojativni nazvy napriklad u nas tzv. slunickovych lidi, ekologickych teroristu atd.). Take doporuciji knihu the Sixth Extinction, ktera jeste dale rozebira tema nastolene v tomto dokumentu (kniha je dokumentu naprosto nezavisla).

• 3.8.2014  10:11
    Kouzla filmových maskérů (TV pořad) (2011)

Tohle je totalni bomba pro kazdeho kdo zbonuzje filmy. Hodne dobre je tady videt, jak se delaji kostymy, masky, jak probiha tvurci prace. A nektere masky jsou fakt super, klidne si je dovedu predstavit ve filmu z fleku. Krasna kombinace formatu relaity show a neceho uzitecneho, tj. nahledu do jednoho z tvurcnich procesu filmoveho prumyslu.

• 3.8.2014  10:09
    Ženy na cestách (TV pořad) (2010)

Spatne, spatne, spatne. O mistech se dovime minimum, "pruvodkyne" pusobi jak nekdo, kdo poprve nekam vyjel, cele to pusobi jak domaci video nekoho na cestach. Zacinam si myslet, ze se jedna o korupci, a nekdo si jen na naklady televize dela vylety do zahranici. Kdyz vezmu hodnoceni tady, tak mne fakt ani nic jineho nenapada. Proc by televize pokracovala s necim tak spatne hodnocenym ?

• 2.8.2014  11:40
    Planeta opic (1968)

Pro mne doted stejne nejlepsi film z franchise Opic. Pribeh ma fakt silu, konec je hodne prakvapivy, a na rozdil od soucasnych filmu z tohoto franchise to neni plne jakcnich strilecek. Zajimave je, ze doted triky nepusobi zastarele, film je tak nejak nadcasovy. Konec je fakt strasidelny, jako decka jsme u telky sedeli prikovani.

• 30.7.2014  22:40

Jak rada bych dala vic, jenze to proste nejde. Pribeh neprinasi do celeho franchise vubec nic noveho ci objevneho. Specialni efekty jsou sice super a opice naanimovane dobre, jenze proste je z toho klasicka priblbla strilecka jakych je mraky v soucasne dobe v Hollywoodu. Bohuzel Tinsel Town ted trpi tim, ze ze vseho musi byt silenej akcnak, a vsechno musi bouchat a vsichni musi silene strilet jak za casu Ramba a nebo Terminatora apod. Ach jo. Zapletka je dost citelna, proste jsou tam hodne a zle opice, a hodni a zli lide. Jenze jak sem psala, pro mne nic co by celou sagu nejak obohatilo, soklo nejakou zapletkou atd. Z celeho franchise to rozhodne radim k tomu slabsimu. Nevim, treba az nekdy uvidim podruhe tak zmenim nazor, to se mne nekdy u fimu stava :)

• 30.7.2014  22:24
    Stejná srdce (TV film) (2014)

Film o pro mne zatim nezname strance pocatku AIDS. O krizovem stabu gayu v NYC sem nemela potuchy, takze z tohdle hlediska je to rozhodne zajimave. Docela se mne i libi i civilnost a normalnost snimku, myslim tim ve smyslu realisticnosti. Libi se mne, ze Ned bojoval az do umoru, koneckoncu vetsina nejvetsich prusvihu v dejinach lidstva vzesla z ignorance a strachu mluvit. Myslim, ze je jedno ze film je o gay komunite, dovedu si predstavit laxni a liknavou vladu i v jinych pripadech. Prakticky to, ze clovek je jiny a prehlizeny se muze stat komukoliv. Sceny kdy umirajici gaye nikdo nechce ani pohrbit nebo vzit do nemocnice jsou fakt silene, kde je lidstvi a nebo povinnost lekaru lecit a pomahat. Hodne mne tento pribeh primonina the Summer of Sam, kdy vina take byla hozena na nekoho jineho v te dobe (punkery). Osobne si myslim ze hony na carodejnice maji mnoho podob a ze je vzdy zajimave filmy s touto tematikou videt a dozvedet se neco o chovani davu a panice atd. Pro mne tenhle film neni ani tak o gay komunite, jako o tom, jak se dokazou lide chovat v dobe ohrozeni, paniky atd. Takova sonda do charakteru a kritika spolecnosti, ale nemyslim si na rodil od nekterych tady, ze film by nejak karal nebo se moralne povysoval. Spis je to proste fakticke a realne.

• 16.7.2014  13:37
    Stážisti (2013)

Jedno slovo - infomercial. Nic vic rikat nemusim. Kam at to Wilson dopracoval, ach jo.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8