sunlenka

sunlenka

Lenka Daňková

okres Praha
ARTAGENT

homepage
Instagram: artagent.cz

1 bod

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 4.2.2017
  Michal Balcar
  (herec)

  Herec Michal Balcar se narodil v Karlových Varech roku 1986. Roku 2014 absolvoval obor činoherní herectví pod vedením J. Šiktancové, L. Hlavici a M. Málkové. Michal působí na volné noze a hostuje v několika divadlech. Nejčastěji ho můžete vidět ve Strašnickém divadle X10 v představeních Enigma Emmy Goering nebo Haarmann. Dále… (více)

  • 4.2.2017
  Adam Ernest
  (herec)

  Herec Adam Ernest se narodil v Praze. Po maturitě na gymnáziu nastoupil na DAMU, obor činoherní herectví do ročníku pod vedením Jana Buriana.

  Během studia obdržel cenu Jiřího Adamíry za mimořádné tvůrčí úspěchy během studia od Nadace život umělce. Již v průběhu studia nastoupil do angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem,… (více)

  • 4.2.2017
  Tomáš Havlínek
  (herec)

  Rodák z Karlových Varů . Po maturitě na hudebním gymnáziu nastoupil na DAMU, obor činoherní herectví pod vedením Milana Schejbala. Po absoluci studia nastoupil do angažmá v Jihočeském divadle. Již při studiu hostoval například právě v Jihočeském divadle, Divadle Pod Palmovkou nebo Na Vinohradech.

  V současné době ho můžete vidět… (více)

  • 6.8.2016
  Jakub Koudela
  (herec)

  Herec Jakub Koudela se narodil v roce 1992 v Příbrami. V roce 2016 dokončil studium na DAMU. Jakub Koudela je členem pražských divadelních souborů BodyVoiceband a Spektákl. Ve Spektáklu ztvárnil titulní roli Dona Quijota v inscenaci Zmoudření dona Quijota. Můžeme ho najít také v Městském divadle v Mostě, kde je aktuálně k… (více)

  • 5.8.2016
  Réka Derzsiová
  (herečka)

  Narodila se 2. března 1984 v Bratislavě a celé dětství prožila na rodném Slovensku. V šesti letech se začala věnovat nejen
  baletu, ale i folklóru a modernímu tanci. Následovaly různé kroužky jako např. loutkoherectví, dramatický, či recitační kroužek, díky kterým se již v útlém věku seznámila s divadlem a účastnila se různých… (více)

  • 13.12.2015
  Kristýna Leichtová
  (herečka)

  Kristýna Leichtová se narodila roku 1985 v Plzni. V letech 2003 - 2007 studovala Pražskou konzervatoř, hudebně-dramatický obor pod vedením Petry Špalkové a Ivana Řezáče. Už v průběhu studií začala svou kariéru před kamerou. První filmovou zkušeností byly filmy Žralok v hlavě pod režií M. Procházkové a Účastníci zájezdu v režii… (více)

  • 13.12.2015
  Denisa Pfauserová
  (herečka)

  Herečka Denisa Pfauserová se narodila 2.ledna 1989 v Praze, její rodiče i starší bratr jsou ekonomové. Od dětství navštěvovala dramatické kroužky, účastnila se recitačních soutěží atp. Je velmi pohybově nadaná, tančila závodně latinskoamerické tance, mimo to se dlouhodobě věnovala i dalším druhům tance od baletu přes scénický… (více)

  • 15.7.2015
  Jordan Haj
  (herec)

  Jordan Haj, celým jménem Jordan Haj Hossein, se narodil 1.10. 1988 v Praze. Po maturitě na gymnáziu se zaměřením na divadlo v Izraelském Kibucu nastoupil roku 2010 na pražskou DAMU na obor Herectví činoherního divadla pod vedením E. Salzmannové a A. Švehlíka. Roku 2015 studium úspěšně ukončil.

  Do diváckého povědomí se zapsal… (více)

  • 24.5.2015
  Tomáš Dastlík
  (herec)

  Herec Tomáš Dastlík se narodil roku 1975 v Pardubicích. Po vystudování Gymnázia v Pardubicích nejprve vystudoval ekonomicko-správní fakultu univerzity v Pardubicích. Až poté se rozhodl zkusit své štěstí v herecké branži a v roce 2000 se přihlásil na brněnskou JAMU. Byl přijat do ročníku Josefa Karlíka a Aleše Bergmana a o… (více)

  • 28.4.2015
  Filip Kaňkovský
  (herec)

  Filip Kaňkovský se narodil 1. 5. 1985 v Praze. Poprvé začal hrát divadlo v gymnaziálních letech s amatérským spolkem. Šlo o hry divadla Járy Cimrmana. Na konzervatoři se přihlásil do divadelního kroužku a zanedlouho dostal první filmovou roli ve filmu ... a bude hůř v režii Petra Nikolaeva. S tím později spolupracoval i na… (více)

  • 29.11.2014
  Jana Podlipná
  (herečka)

  Herečka Jana Podlipná (*1984, Ostrov nad Ohří) vystudovala nejprve Gymnázium v Karlových Varech. V roce 2006 absolvovala na Vysoké škole herectví obor herectví. Ihned poté nastoupila studium dramaturgie a režie na JAMU, které úspěšně zakončila roku 2012. Jana Podlipná také absolvovala jako jedna z mála českých hereček na… (více)

  • 7.9.2014
  Kristýna Kociánová
  (herečka)

  Herečka Kristýna Kociánová (*1985, Nový Jičín) vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Po dvouletém působení v Divadle Petra Bezruče v Ostravě nastoupila roku 2005 do angažmá do Klicperova divadla v Hradci Králové. Zde působila až do roku 2014 a ztvárnila velké množství divadelních rolí jako např. Zuzanu ve Světácích (rež… (více)

  • 1.7.2014
  Petr Buchta
  (herec)

  Herec Petr Buchta ((*1985, Karviná) vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, poté působil čtyři roky v Těšínském divadle, kde ztvárnil například role Raskolnikova (Zločin a trest), Chlestakova (Revizor), Figara (Figarova svatba) či Demetria (Sen noci svatojánské) a další. V současné době je v angažmá v Kladenském divadle.… (více)

  • 12.4.2011
  Eva Josefíková
  (herečka)

  Rodačka z Uherského Hradiště se začala věnovat divadlu již od roku 1999, jako žákyně literárně-dramatického oboru ZUŠ pod vedením Hany a Stanislava Nemravových. Tamtéž působila jako členka divadelního souboru Dohráli jsme. Po absolvování studia na gymnáziu v Uherském Hradišti byla přijata na DAMU, obor činoherního herectví.… (více)