forsythia

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 15.3.2017  15:14
    Příchozí (2016)

Asi nerozumím řeči jejich kmene. Možná to za nějaký tři tisícovky let moje minulá inkarnace pochopí.

• 30.11.2016  22:02

Chci hrabáka!!!

• 22.11.2016  00:46

Hranice mezi realitou a představou, mezi normálností a šílenstvím, mezi světem venku a světem uvnitř, je někdy zatraceně tenká a křehká. Člověk se na té "druhé straně" ocitá pomalu a plíživě, nejprve jen náznaky a postupně to začne nabírat grády, přesně jako v tomhle filmu. Jen pořád nějak nevím, jestli i ten závěr je ve skutečnosti stejný. Navíc se bojím, že se to nikdy nedozvím.

• 20.11.2016  02:17
    Klíč (2005)

Zase jedna dokonalá trefa do černého, aneb film přesně pro mě. Od počátečních záběrů mi bylo jasné, že to je ono a že se přede mnou začíná otevírat podívaná, která bude stát za to. Každý dům má svá tajemství, některá snad aby člověk ani nechtěl vědět. Jenže znáte to, jakmile otevřete jedny dveře, nemůžete se prostě otočit a jít. Kdo má, stejně jako já, rád tajemnou atmosféru, napětí a husí kůži z neznámých a záhadných věcí, kdo se bojí cvaknutí klíče v zámku a dokáže si vychutnat nevyřešenou hádanku až do konce, ten ať sáhne po tomhle Klíči a nakoukne. Nebude litovat.

• 7.11.2016  22:23
    Zrození (2004)

Hrozně zvláštní film s atmosférou, co se mi zažrala pod kůži. Nakonec mě těší, že aspoň v mém životě je všechno normální. Ovšem ten pocit, že lidé okolo mě můžou být ve skutečnosti někým jiným, a ta nejistota, jestli to tak vážně nemůže být, mě čas od času provází. Asi nejsem tak úplně ojedinělý magor, když mohl vzniknout tento příběh.

• 2.11.2016  10:55
    Pod kůží (2008)

"To bude dobrý, uřezávám ti ruku." Ten, co mu tu ruku uřezávali, radostí přímo řval.

• 1.8.2016  23:06
    Jason Bourne (2016)

Jason Bourne je zpátky v plné parádě, s motorkou ze schodů a modřinou po pádu z pátého patra. Ale je to Bourne, jak má být. No a co, že je to občas přitažené za vlasy. Po Odkazu je to zase strarý dobrý Bourne, stará známá fascinace a brutální nářez od začátku do konce. Jsem ráda, že do kina pustili i mou třináctiletou dceru, ačkoli je to od patnácti. Bavily jsme se obě výtečně.

• 11.6.2016  22:43

Krásný návrat do puberty. Takové filmy se měly točit, když mně bylo šestnáct. Asi bych byla o něco šťastnější.

• 29.5.2016  23:03
    Vodní svět (1995)

Nevěděla jsem, že Costner umí být až tak nesympatický, a plave v tom jak ryba ve vodě. Na mateřské city něžné polovičky diváctva zatím útočí malá otravná holka. Jinak samá voda, samá voda.

• 18.5.2016  12:39

Asi chápu záměr, ten příběh mohl být zajímavý a mít grády, leč místo abych trnula hrůzou a napětím, jsem se místy musela smát. Úplně předvídatelné to nebylo, aspoň ne hned od začátku, za což si filmeček vysloužil třetí hvězdu.

• 16.4.2016  12:03
    Titanic (1997)

O Titanicu jsem dlouho prohlašovala, že to je film, který ani nechci vidět. Odolávala jsem úspěšně skoro 20 let. Klidně jsem mohla bez úhony odolávat dál.

• 12.4.2016  00:28

Povinná záležitost pro každého, kdo si myslí, že smrtí se všechno vyřeší a bude líp. Nebude. Jestli ono na tom pánbíčkářském bububu o pekle přece jenom něco není. Každopádně kecy o světle na konci tunelu nebrat. Jenom škoda, že závěr filmu tak působil.

• 10.4.2016  17:35
    Ex Machina (2014)

Jsem od toho čekala víc. Třeba něco, co jsem nečekala. Nebo tak.

• 28.3.2016  20:48
    Království potoků (TV film) (2005)

To bude asi nějaká pohádka, říkám si, když jsem to zapnula. Hm, to nevypadá moc jako pohádka. Ale co to teda je? Hele, ti dva maníci se umí objevit a zase zmizet. Tak to asi přece jenom bude pohádka. No, možná by to chtělo nějakou zajímavější zápletku, když už je to ta pohádka. Na druhou stranu, kdyby ji to mělo, možná by to bylo ještě horší.

• 26.3.2016  17:40
    Most (TV seriál) (2011)

Přehlídka bytů z katalogu IKEA, hodně dobře nasvícených a vkusně doplněných sem tam nějakou tou mrtvolou a dokonalými dialogy, v nichž to Saga zabíjí víc než všichni vrahové ze všech tří sérií dohromady. A že to dělají fakt dobře a precizně. Každá série má svoje, i když ta třetí už jde na můj vkus moc pod kůži a bohužel té nepravé postavě. Atmosféra by se ovšem dala krájet od začátku do naprostého konce a napětí se stejně dobře utahuje napoprvé, napodruhé i napotřetí.

• 20.3.2016  01:21
    Jezero smrti (2008)

Jsou to ještě děti, jsou ještě malí. Už to, že dítěti zabijete psa, je zločin, za který se musí trpět, ale ublížit takovým drobečkům, to si dovolili hodně. Vůči některým věcem je člověk prostě bezbranný. Nejdřív nechápe, pak ještě chvíli nechápe, a když chápat začíná, tak už je pozdě.

• 17.3.2016  00:23
    The Visit (2015)

Kdo chce točit found footage, měl by se učit u dvanáctiletých děcek, která vědí, jak se používá stativ, a tak podobně. Takže mé milé děti, pěkně si sbalíte kufry, dostanete nějaké to filmovací vybavení a vyrazíte k babičce a dědovi. A nemyslete si, že to skončí nějakým happy endem. Proto vás tam neposílám. Já si své mateřské pudy ukojila u filmu, vás čeká realita. Báj báj.

• 11.3.2016  23:42
    Trans (2013)

Příjemně divná hra s obrázky, obrazy, odrazy, podrazy, výrazy... je jich tam tolik, že by se o ně jeden přerazil. Ale zase ne že by mě to úplně porazilo.

• 3.3.2016  17:43

Italové prostě nikam nespěchají. Oni mají na všechno dost času. A člověk si pak může závěrečnou gradaci opravdu náležitě vychutnat. Co mě na tomhle filmu znepokojuje, je několik detailů, které mě spojují s hlavní hrdinkou. Třeba prstýnek má stejný jako já. Raději nedomýšlet.

• 2.3.2016  23:50
    Temné lesy (2003)

Že se hororové postavy dost často chovají naprosto iracionálně, na to jsem už celkem zvyklá a ani by mi to tolik nevadilo. Vadilo mi to, že opravdu děsivé to začalo být až po dost dlouhé době, kdy se tam vůbec nic nedělo, a jen na chvilku. Aspoň kdybych se tedy v závěru dozvěděla trošku víc, ale ani to se nestalo. Jinak ten les byl opravdu parádní, mlha nad jezerem, opuštěná chata, měsíc... to všechno by mě ve skutečnosti asi děsilo mnohem víc.

• 2.3.2016  12:31

Obrázky jak krví malované. Ať už člověk provedl cokoli, jednou se mu to prostě vrátí. Je jedno, jestli je to pomsta, trest nebo jen potřeba nějak se s věcmi vyrovnat a interpretovat si události podle svého. Když se to takhle pěkně nakreslí a natočí, okoření trochou temného a tajemného záhrobního světa a šílenství, výsledkem je dokonalost.

• 27.2.2016  12:05

Jakákoli spojitost s řeckou mytologií čistě náhodná. Jména bohů a hrdinů by se dala půjčit kdekoli jinde a příběhu by to nijak neublížilo. Na druhou stranu zábava to byla celkem pěkná.

• 22.2.2016  15:37

Nejvíc mě dostala "modlitba" o myších v mléce. Kdo takhle přistupuje ke všemu, tomu musí nakonec vyjít všechno.

• 21.2.2016  22:28
    Tajemství (divadelní záznam) (2007)

Dlouho jsem ani nechtěla vědět, co má Landa za Tajemství, ale nakonec mi to nedalo. Ačkoli se zcela míjím s žánrem - muzikály nejsou můj šálek čaje - i s Landou, tohle se myšlenkově povedlo, takže pro mě poslech songů nebyl ani tak velkým utrpením. Jediná písnička, která za něco stála, byla ta úvodní. Pak už to šlo po hudební stránce do kytek. No a to, že člověk potřebuje mýtus, aby se dokázal aspoň trošku zorientovat ve věcech, které ho přesahují, říkám už dlouho.

• 19.2.2016  16:04

Kdy už do hororů přestanou cpát mimina a jejich matky? Když tam není nic moc navíc, nic, co by nějak odpodstatňovalo jejich roli ve filmu, tak prostě zůstanu otrávená už od začátku, kdy se tam to mimino zjeví, protože mi je jasné, že tam nepůjde o nic víc než o tu (ach jo) mateřskou hrůzu, že se tomu ubožátku malému nedejbože něco stane. A to mě fakt nebaví. Někdy se povede tohle počáteční zklamaní přebít zajímavým dějem, ale tady fakt ne. Zajímavá byla ta mrňavá zrůdička, která taky mohla dostat trochu víc prostoru, pak by i závěr mohl mít mnohem větší grády.

• 17.2.2016  22:55
    Pokání (2007)

"Hned na začátku ji mělo něco sežrat, nánu blbou pitomou." Komentář mé třináctileté dcery.

• 14.2.2016  12:27

Stárnu a přidávám hvězdy dalšímu počinu ze světa, kde se děti stávají tak trochu dospělými, ale přitom jsou ještě děti. To je vlastně fajn a řekla bych, že správný postup je zůstat dítětem a naučit se dovednosti, které vedou ke schopnosti se samostatně rozhodovat a přebírat zodpovědnost. Ono to je v našem světě často úplně naopak. Lidi fyzicky dospějí, ale přitom pořád zůstanou tak trochu dětmi - neschopnými a nekompetentními.

• 14.2.2016  12:20

Hurá, vtip bez trapnosti ještě nevymřel! Citlivě skloubit historické prvky s moderními zdaleka neumí každý, většinou z toho vyleze právě trapný, blbý paskvil. Tohle bylo velmi citlivě provedené, fóry v situacích, které si je opravdu žádaly - což taky každý neumí - a přitom to příběh samotný nijak nedegraduje. Tomu říkám kumšt!

• 7.2.2016  17:40

Po letech přidávám hvězdu. Odstup je někdy prostě fajn. Najednou ta Lucka není tak neohrabaná, tlustá a nevzhledná a celé zpracování zdaleka není tak nešťastné, jak se mi zdálo. Mrzí mě, že jsem jako dítě tenhle pohádkový svět neznala. A to i přes to, že je to vlastně podobně moralizující dílo jako Karafiátovi Broučci a klade si za cíl dětem pomoci, aby lépe pochopily nedělní kázání a byly pěkně poslušné. A až přijde čas, aby jako ti Broučci taky poslušně umřely.

• 7.2.2016  17:25
    Medvídek (2007)

Film s dějem, co je jako potok, který tu teče. Vlastně nevím, odkud a kam. Ale stoprocentně tam vždycky je, když jdu ráno na zastávku. A stoprocentně odněkud někam teče a některé jeho úseky znám, jiné jsem nikdy neviděla. Příjemný především díky hercům, které mám ráda.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21