Karlos80

Karlos80

Karel Musil

okres Praha
Cinema de Bizzare, Eurohoror, Eurocult, Trash, Sleazy, Grindhouse, Exploitation.

<< předchozí 1 2 3 4 27 54 80 106
    • 1.10.2017  11:56
    Mania (1974)

Neuvěřitelné se stalo skutečným! Čekal jsem minimálně 6 let než spatřím tento nejvíce neuvěřitelný mezi neuvěřitelnými filmy RP (stejné jako nejméně viděný), ale po filmu jakoby se slehla na dlouhé léta zem, dlouhou dobu byl považován za ztracený. Vlastnil jsem jen nekvalitní u-matic trailer k touto filmu a už jsem ani nedoufal, že se někdy dočkám dne, kdy tento extrémně vzácný Polselliho film spatřím, jde opravdu o svatý grál zapomenutých a po dlouhou dobu nedostupných béčkových taliánských filmů ze 70 let, kterých už moc není. Film nikdy nevyšel na VHS ani DVD a nedočkal se ani žádné významné filmové premiéry, pochopitelně kvůli cenzuře. Od režiséra RP se vlastně čekalo už jen na tento film! Takže si dovedete asi představit, jak mé srdce jako fanouškovi a sběrateli italských obskurních - odpadových snímku z 60 a 70 let zaplesalo radostí. Je to cca už 1 rok co se film objevil na webu (momentálně třeba na YT s anglickými titulky) a já až ted jsem se dokopal ke komentáři, ostuda! Pokud jste alespoň trochu málo obeznámení s tvorbou jedinečného režiséra Polselliho, tak nebudete překvapeni, film je velice podobný dvěma jiným režisérovým kouskům "Delirio Caldo" (72) a "La verita secondo Santana" (72) , ve filmu je znát typický Polselliho velmi osobitý styl vyprávění, díky němu je každý jeho film snadno rozpoznatelný. Jsme zde svědky kaleidoskopu typicky polselských scén, stylu vyprávění a dialogů v rušivé a špinavé atmosféře odehrávající se především za zdmi jedné honosné vily (údajně režisérovi vlastní) s spletitým labyrintem chodeb, mučicími komorami v podzemí a tajnými laboratoří, film se může pochlubit úžasným zlověstným a znepokojivým acid-rockovým hudebním doprovodem, klasickými 70s stylovými shock záběry, bizarní a halucinogenní atmosférou, dost tu působí i vedlejší zvuky jako (křik štěkot, šílený smích), hysterií, šílenstvím, deliriózní směsí, psychedelickými obrazy a okamžiky (díky použití světla a stínu), morbidním násilím, misogynií, je tu i špetka scine-fiction a esoteriky, film není tak nabitý nahotou jako jiná režisérova dílka ze stejného období a bohužel nehraje tu jeho dvorní diva herečka Rita Calderoni, ale pro mě naprosto neznámá Eva Spadaro (která jak koumám natočila jen tento film) ale která si jinak vedla celkem obstojně. Film má své kouzlo, je bláznivý, zábavný a zmatený (klikatý), možná místy víc jak děsivý, poutavý a dokonce i poetický, nicméně, když bych měl rekapitulovat s tím co jsme už viděl, tak není tak dobrý jako 3 jiné režisérovy filmy natočené právě s Ritou Calderoni v letech '73 a '74, což je trochu nešťastné, protože to byl a stále je, jeden ze svatých grálů Eurotrashe po celá dlouhá léta, nicméně tam někde venku mezi všemi těmi ztracenými filmy, které se objevily v posledních cca 5 letech, se některé ukázaly v mnoha lepším světle, jiné byly doslova úžasně, takže nemohu lhát v tom, že jsem byl trochu zklamaný, přesto ale Mania patří stále mezi klíčové tituly v Polselliho kontroverzní filmografii. Fanoušci Eurotrashe nebudou zklamaní, ostatním spíše nedoporučuji a nebo čistě ze zvědavosti. Polselliho lze jen milovat nebo nenávidět a tento film je toho živým důkazem. Další kandidát na rozporuplné hodnocení!

• 16.9.2017  11:03
    DW - European Journal (TV pořad) (2012)

Propagandistický, manipulativní a demagogický škvár co se divákovi snaží tlačit do hlav rozkladnou neomarxistickou ideologii multikulti, destruktivní vymoženosti jako politkorektnost, genderismus, buzerantismusm, etc. Merkelovský (EU) lezdoprdelismus nejhlubšího zrna.

• 22.8.2017  11:49
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

To nemůže bejt normální tohleto. Dva nejlepší přátelé a jedna společná žena, klasický milostný trojuhelník, ale ani jeden z nich neví že to táhne s oběma (s jendím dokonce oficiálně 6 let) a dokonce snad i se svým šéfem, ona si ale jen vybírá toho vhodnějšího rozsévače, mno klasická zlatokopka, taková za to nestojí a kluci na to nepřišli ani jeden, nakonec si tam dají všichni bořečci skoro po tlamě, jaképak to bylo překvapení pro všecky zůčastněné. :-) Sebral bych se a odešel a ji nechtěl už ani vidět, oba ale na to neměli koule jak byli nevyzrálí.. Buzerant Musil jde z lejna do ještě většího lejna, ale jako vodbnorník na mezilidské vtahy tady ještě nebyl ale což když to dobře sype že?! :-) Hnus nad hnus, ale v týhle pokurvený - dekadentní době, kdy jde všecko pomalu do kelu, běžný standart. S tím mohu vyrukovat jen na žumpě zvané Tývý-Barrandov. :-)

• 5.7.2017  23:03
    Proces H (TV seriál) (2009)

Stejně je to paradoxní, kdyby kdysi vzali Horákovou do KSČ, tak bychom se dnes o ní učili jako o rudé zrůdě na úrovni Rity Klímové, Šabatové, Spurné, Kabrhelové, Šiklové......... Ještě zpátky k osobě MH aneb co se s masmediálního sračkomentu nedozvíte. V roce 1946 získala za ČSNS poslanecký mandát a ve všem hlasovala s komunisty. Nikdy proti nim! Dále založila "Svaz přátel SSSR" (později Svaz československo-sovětského přátelství) a stala se jeho místopředsedkyní. Její manžel byl členem KSČ a i ona se pokoušela do KSČ vstoupit, ale bezúspěšně (nicméně pokud by tam byla, chovala by se ještě hůře, bo to byla echt fanatička toužící po moci) ale Anežka Hodinová-Spurná jí tam nechtěla. Osobně si myslím poté co vlezla k národním socialistům že to byl její konec. Chtěla se mstít a proto začala donášet a připravovali převrat. Je to smutné ale pravda. Horáková před soudem prohlásila, že očekávala 3. světovou válku (jako Mašínové) a při své činnosti s ní počítala. Doufala, že USA zaútočí na Sovětský svaz. Nakonec by se musela spokojit pouze s válkou studenou. V době, kdy měli všichni lidé v ČSR války plné zuby jí úvahy o pokračování války příliš mezi lidmi nepomohli. Její lidé, kteří byli ochotni použít na Prahu a i na zbytek ČSSR jaderné zbraně, ve jménu boje s komunismem, a takoví patří na šibenici! Horáková prohlásila před soudem, že "usilovala o změnu režimu", tak se musíme ptát, který režim by nad tím mávl rukou? Resumé: Co jsem o Horákové četl, tak to vše byla její vlastní iniciativa, udávala cizím zpravodajským službám jak KGB a CIA, ale z vlastní iniciativy, nikdo jí nechtěl pro amatérismus zaměstnat. Začala takto spolupracovat až po té co nebyla jmenována ministryní zahraničních věcí, stala se obětí vlastních nenaplněných ambicí.....a tvrdě za to zaplatila. Její vina byla plně prokázána a Horáková se i přiznala. Dokonce se chlubila svojí činností před soudem. A fakt nechápu pořád nějaké pitomé žvásty o justiční vraždě. Její vina (vlastizrada a špionáž) byla prokázána, Horáková se přiznala, podle platných zákonů dostala oprátku (v USA se s odpůrci režimu (i těmi domnělými) taky nemazlili ..!!!). Dnešní justice by ji sice nepověsila, ale pálku pořádnou by dostala také.........pokud by byla v té správné straně, tak by ji možná po průtazích i osvobodili. Jinak jde jen o modlu tzv. antikomunistů (havlošmejdů), kteří byli také u komunistů, ale zavčas chytli povětří pomateného hadráku. Horáková byla dvojím agentem a je pouze umělým symbolem, kterému se dneska povinně klaní i ti, kteří o ní vědí pravdu. Dále se ptám kde jsou její ostatky a hrob? Co ty podivné výměny a uplácení kata a ohledávače mrtvol? Cesta USA její dcery atd. Proč dodnes nebyla provedena rekonstrukce spisu pěkně od první strany, a pěkně jmenovitě, kdo začal, kdo vyslýchal, kdo svědčil, kdo dodal listiny, kdo je vyhotovil, kdo vypracoval obžalobu.. určitě ne ta stará babička co ji nedávno soudili, byla v tý době akorát bezejmenná káča...., kdo soudil a vydal rozsudek.....Proč??? Z těch jmen bychom byli překvapeni. Já si zkusím odpovědět sám, padl by celej jeden mýtus, stejně jako Fučík! Kdysi jsem někde v nějaké rubrice četl že její poprava (vražda) byla vlastně tichou dohodou mezi komunistickou mocí v tehdejším Československu a exilem v Londýně. A důvod? Milada Horáková, statečná žena, znala konfidenty nacistů z obou výše uvedených táborů, tudíž byla nebezpečná pro obě strany. Zdali je na tom něco pravdy, nevím. Každopádně je to zajímavá situace, která není zase až tak nepředstavitelná. Smutné je, že tak rádi oslavujeme falešné hrdiny, jako byla Horáková, Havel nebo bratři Mašínové! Pro nedostatek skutečných hrdinů, mají malé národy někdy sklony k tomu si své „hrdiny“ vyrábět mystifikacemi osobností, které při bližším zkoumání ve skutečnosti mravně ani morálně neobstojí. O Miladě Horákové bylo napsáno mnoho polopravdivých legend. Je velmi těžké dopátrat se toho, co je pravda a co ona sama o sobě úmyslně rozšiřovala, aby zahladila stopy. Za ta léta se dá vše překroutit a pravda pokřivit, dnes se prostě nesmí říct pravda, která by odhalila ty lži, které se dnes vydávají za pravdu. A pak je taky známé že historii píší vítězové. Pravda o Horákové, že se přiznala se zamlčuje záměrně, aby veřejnost byla klamána a zvláště zblblá mladá generace, která skočí na všechno.

• 4.7.2017  11:17
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Co na to Češi a v hlavní roli chazar Mátoha, aneb jak chazaři zkoumají inteligenční koeficient mladých gojímů a ještě se přitom dobře baví :-) Odpudivý pořad..

• 25.5.2017  09:57
    Co dokáže lež (TV film) (2017)

I povstali chazar vedle chazara! Jeden z největších hnusů co jsem za 37 let života viděl. Všici kolaboranti se sešli na jednom místě už chyběli jen antony a aparáčtnici, aby je sebrali / naložili a odvezli neznámo kam. ;-) Hnusní lidé, hnusni lháři, ubohá sešlost placená za naše peníze. Skoro nikdo z nich ovšem není pravý Čech. V dokumentu vlastně neučinkuje jediný Čech nebo Moravák, jsou zde ukrajinští, britští či ostatní ... Jewrejci. Nebo spíše Chazaři. Ukradli náš majetek (95 ze 100 českých miliardářů jsou Jewreji, zbohatnuvší na tunelování a nezákoných spekulacích) a teď kradou naše myšlení a duši. Naprostá neobjektivita a nevyváženost donutila hledat informace jinde. Při pohledu na výše uvedenou provařenou bandu se tomu nemůže nikdo soudný divit! A přitom nevážená dezinformátorská bando stačí zdravý rozum a kritické myšlení. Trocha znalostí o tom, jak se dělá politika na globální úrovni a nemůže Vás nikdo oblbnout. Jo a hlavně vytěsnit z hlavy emoce, protože ty zabraňují myšlení. A jentak mimochodem jaky je rozdíl mezi lidmi, kteří tady vítali ruské tanky a sionistickou bandou co vítá americké konvoje? Tak hlavně že oni jsou o své pravdě přesvědčeni, ale kým nebo čim? Pejzatým žoldem, za který se budou bít, do posledního šekelu! PS; Ti 5* nebo 4* hodnoceni, lidi (mládeži) je mi vás fakt lito.

• 2.5.2017  17:56
    Ano, Masaryk 1.-3. (1997)

„Nestal se veliký tím, že hájil nějakého Žida, nýbrž proto, že sloužil židovskému národu v rozhodující hodině.“ newyorský rabín Stephen S. Wise o T. G. Masarykovi, 1930. Objektivný, nezaujatý, ale hlavně pravdivý dokument opravdu nečekejte. Skuteční pamětníci, všichni ti obyčejní lidí, sedláci, selky, dělníci atd, už bohužel nežijí a elita plebsu dnes může nakecat co chce a plebs to sežere i s navyjákem, stejně jako s Havlem! Tehdy fungovala taky propaganda vážená, plno zásadnách věcí se tutlalo, nesmělo se o nich psát, natáčet, stejně jako dnes. Masaryk=Havel, stejný zakořeněný kult, stejná anaglogie, stejný filosofický kecy, stejný vsrab a stejný podvod tehdy i dnes a v pozadí stále stejná moc! http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Studie_vyvolencovy_kryci_legendy_Masaryk.pdf. ps: woody tady doporučil Historii.cs, ten at raději nic nedoporučuje, to je totiž stejná sračka jako tohle, ne-li ještě horší.

• 18.1.2017  11:46
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Nevěrohodně, tendenční, manipulativní, vše strojené a přehrávané, navíc strašná nuda, zaujal mně snad jen pan Javorský coby Vlasta Burian, ale sám to tu neutáhne. Česká Televize no... Nic překvapivýho. Na další díly této slátaniny se už určitě nepodívám.

• 11.10.2016  18:09

Krásnej paskvil.

• 6.7.2016  12:04

Pravý nefalšovaný a nekompromisní pozdní WIP Trash od jednoho z největších klasiků tohoto žánru, který se zde vrátil v nejlepší možné formě v jednom ze svých 3 posledních filmů, aby rok na to, navždy odešel, ale v srdcích Trash fandů (nehledě na kritiku která ho provázela celou jeho režisérskou kariérou), zůstane už navždy. Ve filmu který je rozdělen na dvě části (první se odehrává ve vězení a druhá na útěku v džungli) nechybí ponižování, znásilňování, mučení, sex (dívky prodávány jako sexuální otrokyně), sprchové scény, drogy, orgie, to vše je tady na denním pořádku stejně tak jako non-stop nahota, po dějové stránce slabší, tam ze začátku není ani moc napětí a nějaké výraznější dramatické prvky, hraje zde převážně samá asiatka (nic proti), herečka v hlavní roli nicméně atraktivní a svůdná, dozorkyně nechutná (typická odporná matrona), je tam i nějaká politika a bizarní konec v džungli čistě ve stylu "Most Dangerous Game a starých kanibalských filmů, to je už čiré šílenství, zde nechybí ani trocha odvážnějšího gore a jsou zde i ty prvky které v první části chyběly, tedy více napětí a dramatu. Suma-sumárum, nechutné, úchylné, špinavé, obskurní, mysoginí a kýčovité, nicméně přesto celkem ambiciozní Wipko s prvky staré školy a pro lidi s vkusem žádné sračky, které se na první pohled jeví jako film natočený v 70-80's, kde si myslím že by celou řadu filmů s přehledem trumflo a v porovnání s konkurencí po roce 2000 rovněž! Další zajímavostí je jeden málo vídaný fakt, že film na IMDb má jen 80 hodn. a 3 komentáře a zde 10x tolik, což se zase tak často nestává, ale je to zapříčiněno tím, že film vyšel v ČR u Vapetů (2010-2012) a Japonsku (2011) a šel i ve Francii v roce 2006 na Cannes Festivalu, ve své rodné Itálii vydán oficiálně nikdy nebyl, vyšel doposud jen na nějakém Home videu.

• 6.7.2016  10:26
    Učitelka (2016)

To se to kritizuje a pomlouvá a přehání, když už nic nehrozí. Což takhle hrdinové natočit něco o problémech současného školství? Témata se nabízejí skoro denně. :-) Pupendo nebo Učitelka - obojí klasicky hřebejkovská době poplatná filmařská prostituce ve stylu primitivně černobíle (rudomodře) pojímaného antikomunismu pro mateřské a základní školy. Pamětníci vědí své a mladší ročníky mají při použití jiných, nezávislých zdrojů informací, dostatek prostoru k přemýšlení. Nějak si nemůžu pomoc ale po 25 letých zkušenostech s pravdoláskovým mafiánským režimem, se Hřebejkovy agitační filmy nějak míjejí účinkem. Ale je fakt, že finančně jsou vyjimečně dodovány (granty, které platí danový poplatník!) a "umělci" mají žně, ostatně na některých je to i vidět, jak mají krásně naducané tváře. Jinak Hřebejku nazvat voliče Zemana, rudohnědá prasata to není zrovna dvakrát košer ty jeden demograde, to ti poměrně značná část obyvatelstva nikdy nezapomene a neodpustí. Teď ale jistě budeš loudit u těch "prasat" aby šli na ten tvůj film a pokladna se plnila, jak jinak! 51st Kviff - viděno asi omylem, čistě ze zvědavosti a víceméně z donucení..

• 3.7.2016  20:38

Vtipný námět, ale konina na entou co se samotné filmařiny týče spíše nezvládnuté, ale jako oddychovka celkem dobré, zajímavá je tady pouze přirozeně krásná a smyslná Jesica Szohr s banánem v ústech, kterou ještě někdy chci vidět pokud možno svlečenou. :-)

• 28.11.2015  23:02
    Český slavík Mattoni 2015 (TV pořad) (2015)

Z té snobské sebranky na tom Slavíkovi se norálnímu člověkovu musí udělat zle, jejich starosti a ročildovy peníze bych chtěl fakt mít! Stále stejné ksichty na tomhle každoročním tyjátru jen pro otrlé, písničky o ničem, naprosto nemelodické, všechno je hrozně vyumělkované, chybí přirozenost, všude tam sedí a zpívají jen prázdné nádoby, které nemají už dávno co říct, nic než pózy prostě. Nejhorší ale je, když slavíka dostanete ze soucitu a zároveň největším uměním umělce je včas odejít ze scény. Což bohužel KG nedokázal. Proto naprostá zbytečná nicneříkající anketa. Viděno zcela náhodně na TV@Hovnu, kdy jako příznivec světového rocku jsem sledoval tu naši hudební bídu ve srovnání se světem je to taková vesnická liga (snad to nechtějí srovávat například s Grammy proboha?), chtěl jsem vidět českou legendu Gotta, jak natom po zdravotní stránce je, kdy mu touto cestou přeji bezké uzdravení. Jinak ale fakt trapárna a už dávno zcela zbytečná anketa, která měla zaniknout a nebo se přejmenovat hned po roce '89, tím se oddělit (distancovat) od té socialistickél která ještě za něco stála. Nova si z toho navíc udělala takovou menší Gottoshow, což je jí vlastní:-) Borhyová - Bouček friendzone level 10000:-) PS: Yoshitsune, dávej pozor aby ti nepraskla cévka, ty nácku :-) Pražská havloidní kavárna povalečů a členů páté kolony v čele s Karlem Čírem, musí být z toho Ortelu doslova šokována. Ortel porazil mainstream, to bude zejtra zas celej den jen a jen ZVRACET! :-)

• 15.11.2015  15:37
    Jestřábí věž (TV film) (1984)

Celkem milé překvapení které jsem doposud vůbec neznal, nádherně nasnímané prostředí Vysokých Tater (Brnčalova chata), zajímavý scénář, možství kvalitních dialogů, trocha psychologie, jistá míra dobrodružsrví a velké množství známých herců a jejich velice dobré herecké výkony (hodně netradiční Čenský v roli téměř dokonalého psychouše apošuka, Munzar nebo Brzobohatý jako sympatáci). Doporučuji.

• 29.10.2015  18:44
    O televizním strašidýlku (TV seriál) (1965)

Příjemná animace, na svou dobu perfektní triky, ano, snímeček skutečně viditelně inspiroval celou řadu pozdějších večerníčkových tvůrců. Podobné filmy; "O zvířátkách pana Krbce".

• 6.10.2015  17:24

Zednářský škvár založený na lživých faktech a dezinformací, s cílem oklamat člověka, v naději že většina diváků nic ověřovat nebude. Až po druhém shlédnutí jsem přišel na to že jsem byl i Já oklamán, a že film velice obratně mísí pravdu se lží, aby lež vypadala více pravdivě! Jde o oblíbený Satanův trik, který počítá s tím že člověk nepoužije intuici samostaně uvažovat a věřovat. Ti z vás kteří jste shlédli "Zeitgeist" a chcete se přesvědčit o jeho lži, můžete navštívit stránku www.atnti-zeitgeist.info.

• 9.7.2015  19:50
    Je t’aime… Moi non plus (hudební videoklip) (1969)

Nejerotičtější píseń všech dob, nezapomenutelný song!!!

• 9.7.2015  18:55

Až do letošního roku nedostupný film (nechápu), to máme celé 4 desetiletí! A teď když je to konečně venku, tak se divím a ptám proč? Proč si tak dlouho na tento skvělý-kultovní film, nikdo tak dlouho nevzpomněl? Údajně šel jen jednou v pozdních 90 letech na americké kabelové televizi. A to je sakra málo! Co do žánru, tak jde o typický "drive in-exploitation" s parádním 70's feelingem, už od začátku nás navnadí celkem příjemná veselá a hravá atmosféra, všudypřítomná pohoda a idylka, sluníčko, voda, fanoušci 70's budou milovat divoké dobové oblečení a účesy, hudbu, auta, a samozřejmě i krásné mladé holky vysokoškolačky (které tehdy co do krásy a přirozenosti měli daleko víc než ty dnešní umělé barbíny, nejvíc po ženské stránce se mi tady líbila bruneta Heatherm, nejlepší jako herečka byla asi černá Carla a nebo Brea která mi tady přišla dobrá a navíc tu měla asi nejvíc nahých scén jako čistě soft-core sexploitation herečka), které se po ukončení školního roku, chystají na nějakou zábavně-pracovní dovču na slunci, během letní přestávky, a za cíl si zvolí parádní letovisko Lake Arrowhead s nádherným jezerem, u kterého se toho dá dělat tolik:-) Každá s dívek prožívá své individuální dobrodružství a to je na tom to pěkné:-) Filmu z mého pohledu nelze skutečně téměř nic vytknout, nechybí mu dobrá dramatická vložka (ve druhé třetině hlavně), je tu nahota, sex, vraždy sekundárních ženských postav tak trochu ve stylu giallo filmů- zabiják chodí dost často z nožem, film má v sobě i dost prvků komedie. Po všech stránkách a ve všech směrech je to skutečně povedený, vzrušující a zábavný film, který šlape jako hodinky a který by neměl minout žádný skutečný fanda tohoto žánru. Režisér Marks je podle mého názoru vysoce nedoceněný exploitation mistr, který jak se můžete podívat, nestál jen za tímto filmem, kdy natočil min. 5 podobných. Vřele doporučuji:-)

• 2.7.2015  22:07
    Sígři ve výslužbě (TV pořad) (2013)

Jak nemám rád vše NOVácké a Evu Holubovou obzvláště, tak toto se celkem povedlo, tady jsem se skutečně párkrát i zasmál, což se o jiných konkurenčnich pořadech na různých tel. kanálech říct nedá, hudební vložka (pecky 60s) taky výborná:-) Na pořad sem narazil zcela náhodně, takhle při zapnutí vize jednoho dne pozdě večer (kdy jsem ani neměl tušení že něco takového se tu vysílá) a ted už vím, že určitě ne naposled:-)

• 29.6.2015  12:41

Super-raritní nízkorozpočtový sleazy/gore/horor, který byl dlouhou dobu považován za ztracený nebo jen zapomenutý, kdy prostě nebyl cca 28 let dostupný, když tedy opomeneme jedno prakticky nedostupné a značně obskurní japonské VHS vydání (Exciting Video - realitivně omezený počet kopií), kdy ještě před tímto vydáním film kompletně zmizel z povrchu zemského, dokonce i bez výpisu na IMDb, mezi filmovými sběrateli starých video kazet a recenzenty se o tomto obskurním a zřídka viděném flicku mluvilo nejen jako o naprosté raritě, ale vyloženě jako o "svatém grálu" splatter/slasher filmu, cca před rokem vyšel film na home-video (Bleeding Skull), konečně v Americe, tedy v zemi svého vzniku (distribuce) a teď nedávno se snímek překvapivě objevil i na webu, takže nejeden nadržený hororový fanda (jako Já) má dnes druhý Vánoce! Ke své lacinosti, jsem byl docela překvapen tím, jak efektivně si film budoval děsivou a strašidelnou atmosféru, zvrácenosti, sadismu a špinavosti, pěkně scénu od scény už od úvodní sekvence ve které se starší policista vplíží do skladu, tam byly některé docela povedené gore sekvence (třeba ta slisovaná holka), celému filmu nechybělo ani patřičné napětí a byl tu i černý humor. V podstatě celé se to odehrávalo za šera nebo vyloženě za tmy, a ve špinavém prostředí podzemního skladu (sklepa), kde se hraje sadistická špinavá karetní hra, ve které vítěz musí zabít poraženého, jinak bude zabit sám. Darebáci výteční, alespoň jeden z nich je vykreslen skutečně dost účinně a přesvědčivě, jde o jejich kápa, který má zálibu v pavoucích, kdy chodí v pavoučím obleku a maluje si je na čelo, zároveň se svými partnerkami (přítulkyněmi) pije čerstvou krev ze svých obětí ze sklenice na víno, tam je i nějaká ta nacistická domina která má sklony k sadismu, všichni se nějak malují a nebo nosí gumové masky, každý je nějak narušen a má zálibu v něčem jiném, takže tady super, hezky je tu zachycen i obyčejný pouliční život 80s let v Los Angeles, na ulici samá prostitutka, byly tam sice nějaké menší nedostatky v ději a logice (třeba ten chlápek s tou motorovkou), které jsou ale naprosté běžné i všude jinde a to i udaleko lepších filmů, takže je člověk musí přejít. Mě osobně se film líbil, bavil mě a nenudil, je dobré mít na paměti že tam venku, jsou daleko horší filmy a to nejen z této doby, body navíc za schopné úsilí (škoda že toho herec W.G. MacMillan neudělal víc) ,atmosféru a napětí, to vše tady skutečně fungovalo. Příjemné překvapení tenhle trash.

• 24.6.2015  15:18

Spíš sentimentální melodrama, až někdy do 2/3 filmu, na 90. minut čistého času mi připadalo že tam bylo dost zbytečných scén, nicméně scény z ringu celkem dobře natočené, ale bylo jich tu až moc a po čase už trochu unavovali, cca 20-30 minut před koncem film konečně nabral nějaký ten spád, vše se trochu zdramatizovalo, přišlo (možná až nečekaně potom co jsme viděli předtím) více tvrdosti a syrovosti, kdy tu došlo konečně i na nějakou tu výraznější akci - (viz 2x docela brutální zmlácení do krve, na celkem atraktivním a filmaři tohoto žánru hojně vyhledávaném špinavém místě vrakoviště), k vidění tu byla i jedna docela povedená automobilová honička. Atraktivní Femmi Benussi jen ve vedlejší roli, nijak víc tu neoslnila, nahota žádná, žádné palné zbraně, jen pěsti, většina z herců tohoto filmu, za sebou už nějakou tu zkušenost v tomto žánru měla takže to taky beru jako takové malé plus. Finále opět z arény a definitivní tečka, docela překvapivá. Čekal sem ale víc, vzhledem k tomu, že jde (nebo ještě donedávna šlo) o prakticky neznámý film, který se dostal na svět (snad poprvé od kinopremiéry!) v podobě anglicky otitulkovaného kino-ripu celkem nedávno, film nezklamal ani nepotěšil, lepší 3*, hudba vynikající.

• 20.6.2015  10:33

Další z řady filmů který se věnuje citlivému tématu; "incestní vztah", bratr se sestrou (Mark a Angela) děti šlechtických rodičů, pěstují morbidní sexuální vztah v rámci rodinného sídla, tuto idylku narušuje až příjezd nádherné, provokativní a zlomyslné učitelky Claudie (Beba Loncar), která tuto idylu naruší (kdy stále šikovně odvádí pozornost) a do které se Marco později zamiluje, film pak nabírá neuvěřitelně dramatický spád, kdy vše končí v tak neuvěřitelném finále, než si člověk mohl jen představit či domyslet. Tahle skutečně dobře natočená ale jinak takřka neznámá Imperoliovka, skutečně stojí za to. Film má nádherné umístění (zajímalo by mě v jakých lokacích se film odehrával?), pěkný, místy velice děsivý goticko-psychologický příběh, ale jednoznačně nejzajímavějším aspektem filmu je jeho samotná atmosféra, která je pěkně pomalá, bezútěšná, dekadentní a lehce erotická, film je velice dobře obsazen, včetně dobře vykreslené psychologie postav. Hraje tu jedna z nejkrásnějších často obsazovaných a osvědčených hereček 60/70 let, dále patrně nejlepší italský záporák všech dob George Eastman, v roli neslyšícího sluhy, on tady tedy prakticky nepromluví, ale kdykoliv se objevil na obrazovce, tak z něho šel strach a budil respect (vypadal skutečně děsivě) a připomínal mi trochu všecky takové ty hrbáče z hororových filmů, byl hodný, dost citově založený, milý, ale i krutý, když ho někdo skutečně nasral:-) Jeden z posledních chybějících článků z filmografie režiséra Imperoliho a herce George Eastmana, který dopadl lépe než jsem si myslel. Plný počet!

• 2.6.2015  12:15
    Hinç (1977)

Mistrovské dílo tureckého trashe! Turecký "Top 5 film" všech dob! Nejlepší natočená pomsta! Arkin byl frajer, takový turecký Rambo! Tohle byl skutečně nekonečný akční, násilný a krvavý nářez! Ale okrem toho, tam byla i pěkná, koukatelná dějová linie, parádní postavy - jejich vývoj, nějaké city, cool dialogy a hlášky. Skutečně pozoruhodná (nápaditá a vynalézavá) filmařina, kde se při vzácné shodě, všecky věci sešly tak jak měly, a vznikl tak senzační film, který bavil a ani na minutku nenudil. Turkové když chtěli, tak uměli i v rámci žánru (což je o jiných trash filmech moc říct nedá), ale jinak to byli vážně magoři:-) Film se vyrovná (ba dokonce předčí) i některá průlomová (zásadní) dílka z poliziotteschi subžánru ze stejné doby! Posuďte sami : https://www.youtube.com/watch?v=I0UUWaRc1EI . The best of a bad movie!

• 2.6.2015  10:55
    Jan Hus (TV film) (2015)

Chudák Hus ještě že se tohohle vele-(díla) nedožil, to by se snad sám dobrovolně upáli,:-( K mému přesvědčení, že půjde o pokračování romantizujících mýtů, které s realitou mají pramálo společného, mi stačilo vidět jen jeden díl a hlavního představitele Jana Husa. Neumím si vůbec představit, že by za takovým Husem šly davy lidí:-) Navíc neodpovídal ani věkem, postavou, v tomhle věku by tedy ani logicky nemohl být takový vzdělaný učenec, ani by nestihl napsat tolik spisů:-) Prostě největší slabinou tohoto filmu se mi krom různých historických nepřesností, místy naprosto nevhodných toporných dialogů, rušivé hudby a stále stených scén a kostýmu, jevilo samotné nevhodně vybrané obsazení, herci kteří se prostě do podobných rolí absolutně nehodí, nemají v sobě ten potenciál na tento druh vážných rolí, ikdyž Javorský (ND) nebyl zase tak úplně špatný a film v podstatě táhl sám, ale my v současnosti asi fakt nikoho lepšího nemáme, doba výrazných osobností s patřičným charisma takových Štěpánků, Pivců, Hogerů, atd, je nenávratně pryč a maskéři a kostyméři stojej taky za hovno. Jedna velká tragédie, ostuda české kinematografie, zbytečně utracené desítky milionů, ale to je v tomto státě úplně normální jev, tam kam by peníze skutečně potřebovaly jít tak nikdy nejdou a pak se musejí pořádat různé veřejné sbírky, nadace, apod, hlavně aby dávali nejlépe všichni obyčení lidé, platící řádně daně. Štěpánkův Hus je proti této slaboduché slátanině (které připomínalo spíše nemodení-nerealistickou televizní pohádku) skutečně mistrovské dílo (i se svým bolševickým ideologickým nánosem, který ze středověkého reformního kazatele udělal hlasatele komunistických myšlenek údajné sociální spravedlnosti a beztřídní společnosti ve smyslu nauky marxismu - leninismu), které se mu nemůže ani zdaleka přiblížit, natož jej srovnávat. Tak takhle teda ne, soudruhu Svobodo a pravdolásko Kocábe! Tak snad někdy příště, možná za 5, 10, 50, 100, 500 let, kdoví, nezbývá než věřit, že to příště dopadne o něco lépe. Jinak všem lidem zajímajícím se o historii, doporučuji přečíst si knihu "Jan Hus známý i neznámý "od historika Jan Kejře. Podle našich historiků byl Jan Hus odsouzen legitimně, byl kacíř (tzv heretik), šířící bludy, nenávst, zkázu, tedy naprostý protiklad učení Kristova, Církve Kristovy. Na chybné pojetí Husa a husitství upozorňoval již takový Josef Pekař, ale marně. Ono je to silné téma a národní hrdina opancéřovaný legendou je těžkým soustem pro kritický přístup a to platí i u jiných velkých osobností našich dějin. Vždyt komu nebo čemu dnes věřit, dějiny píší vítězové, ale kdo je ten vítěz (který není vidět), toť silně filosofická otázka:-)

• 13.5.2015  23:28

Bizarní, monstrozní a doslova a do písmene šílené (ujeté) ve všech směrech a ohledech. Tahle epicka, nadupaná akční a audovizuální parádička (skutečně velkolepá pocta všem těm klasickým 70/80's béčkovýmpost-apokalypťákům) v čele s klasickým Mad Maxem, kterému ted určitě stoupne sledovanost, šlape jak hodinky a ani na vteřinul díky téměř nonstop-akci (neuvěřitelně kreaitvní, nádherné kaskaderské kusy) nenudí. Tomuto filmu (správnému trashy) nechybělo prakticky vůbec nic (samozřejmě někdo může namítnout, že film mohl mít propracovanější dějovou zápletku, lepší vývoj postav, že tam byly i některé věci které nedávaly moc smysl, pokud ale máte z tohoto soudku už něco málo nakoukáno, tak nadtím jen mávnete rukou a sami uznáte, že tohle vše nikdy není tou hlavní podstatou-prioritou u těchto a podobných filmů). "Zběsilá cesta" je neuvěřitelně špinavý a hlavně pak zábavný film, film který předčil veškerá moje očekávání, a troufám si říct že je to jeden z nejlepších (nebo spíš nejpovedenějších) filmů ve své kategorii, všem trash-maniakům mohu tento kousek vřele doporučit. Dlouho jsem neviděl nic podobného a asi zas dlouho neuvidím jak se zdá, na odreagování a výplach mozku ideální kousek:-) Jo, i já tu musím zmínit toho šíleného magora s elektrickou kytarou šlehající plameny (doprdele co to bylo? mimochodem fakt skvělej nápad - kdy tímto aktem se film už teď zařadil mezi nesmrtelné a pamětihodnotné!) to se jentak nevidí, parádní vsuvka a hurá do akce, která nikdy nekončí!

• 2.5.2015  18:53

Strojem času jakobych se náhle ocitl v 70's, natešen na tento dlouhou dobu nekompletní a nedostupný kultovní film, abych byl nakonec docela zklamán. Dobrý pocity nepřišly, omlouvám se všem milovníkům nezávislého filmu, v tomto případě raritního grindu, 2-3 syrové scény dobrý film podle mě ještě nedělají, celkově mě to spíš nudilo, film filmem byl tak max 15 minut, zbytek prostě byla ukecaná nuda, protkaná nějakým bizarním humorem a scénami a rasistickými vtípky, nakonec bych zvolil asi i přitažlivější mafiánský námět, než náboženské téma. Patetický konec mě také zklamal. 2* nakonec, a sice za úžasnou 70's atmosféru, pěkné dobové káry, písničky, a za docela vtipnou a bizarní scénu se strašně tlustou a odpornou ženskou. Jinak doporučuji spíš Mitchellův starší klasický 70' kousek Massacre Mafia Style. Na DVD Grindhouse Releasing od 24.3.2015.

• 2.5.2015  18:45
    Banderovci (TV film) (2010)

Slušně nevyvážený (jednostranně zaměřený dokument), nic víc, nic mín..Aneb jak kapitalisté překrucují historii, z hrdinů (Stalin) dělají vrahy a z vrahů (Bandera) hrdiny. A tenhle šmejd dnes jentak mimochodem vraždí na Ukrajině po boku Židů z USA a EU.

• 3.3.2015  18:15
    Rychlý prachy (TV seriál) (2007)

Public-agent (pornoherec s tetováním na ruce, viz poznávací zmanení) je lepší (přesto že se tam dost objevují cizinky nejvíc z východu, jakoby u nás hezkých holek bylo málo), ale jinak na jedno brdo a taky fake:-) ps: Ale ne, že bych si zde nevybral:-)

• 1.1.2015  19:05

Zajímavé přestřelky, žádná Iwo Jima jako NO.1 (to byla přeci regulerní válka, což je něco trochu jiného!!!), sám za sebe byhc na první místo umístil tuto legendu http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Valentine%27s_Day_Massacre, jinak je zajíamavé že většina z "nej" přestřelek se dočkala i filmového zracování.

• 1.1.2015  18:54

Neuvěřitelný a pozoruhodný film (barvy, scény, kostýmy, atmosféra i hudba), prostě další "vzácná" a kontroverzní podivnost z Apeninského poloostrova (která nikdy nikde ofic. nevyšla, vysílala se pouze na nějakém italském kanálu před časem), upřímně, čekal jsem úplně něco jiného a sice, akční béčko které koketuje ze sci-fi případně fantasy žánrem, a hle, tady z toho se vyklubala jakási nízkorozpočtová napodobenina Felliniho a pod, se spoustou metafor a paralel s životem Ježíše Krista v jakém-si pseudo-moderním světě (především v druhé polovině filmu - scéna evokující "Poslední večeři Páně" před umučením), nechybí i některé surrealistické a futuristické prvky jako z Metropolisu. Pro mě osobně těžko, hodně těžko stravitelné a téměř nesnesitelné jednak přes své pomalé tempo a pak přes tu celou spoustu neúnosných úvah hlavního protagonisty, nepochopitelné, nevídané a neslýchané, dokoukáno jakž takž s vypětím všech sil. Ale svým způsobem tento film neodsuzuji, je to umělecké dílo, možná dokonce mistrovského rázu, a takovýchto filmů skutečně moc není ani v samotné Itálii!:-)

<< předchozí 1 2 3 4 27 54 80 106