Karlos80

Karlos80

Karel Musil

okres Praha
Cinema de Bizzare, Eurohoror, Eurocult, Trash, Sleazy, Grindhouse, Exploitation.

341 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 11.10.2016  18:09

  Krásnej paskvil.

  • 6.7.2016  12:04

  Pravý nefalšovaný a nekompromisní pozdní WIP Trash od jednoho z největších klasiků tohoto žánru, který se zde vrátil v nejlepší možné formě v jednom ze svých 3 posledních filmů, aby rok na to, navždy odešel, ale v srdcích Trash fandů (nehledě na kritiku která ho provázela celou jeho režisérskou kariérou), zůstane už navždy. Ve filmu který je rozdělen na dvě části (první se odehrává ve vězení a druhá na útěku v džungli) nechybí ponižování, znásilňování, mučení, sex (dívky prodávány jako sexuální otrokyně), sprchové scény, drogy, orgie, to vše je tady na denním pořádku stejně tak jako non-stop nahota, po dějové stránce slabší, tam ze začátku není ani moc napětí a nějaké výraznější dramatické prvky, hraje zde převážně samá asiatka (nic proti), herečka v hlavní roli nicméně atraktivní a svůdná, dozorkyně nechutná (typická odporná matrona), je tam i nějaká politika a bizarní konec v džungli čistě ve stylu "Most Dangerous Game a starých kanibalských filmů, to je už čiré šílenství, zde nechybí ani trocha odvážnějšího gore a jsou zde i ty prvky které v první části chyběly, tedy více napětí a dramatu. Suma-sumárum, nechutné, úchylné, špinavé, obskurní, mysoginí a kýčovité, nicméně přesto celkem ambiciozní Wipko s prvky staré školy a pro lidi s vkusem žádné sračky, které se na první pohled jeví jako film natočený v 70-80's, kde si myslím že by celou řadu filmů s přehledem trumflo a v porovnání s konkurencí po roce 2000 rovněž! Další zajímavostí je jeden málo vídaný fakt, že film na IMDb má jen 80 hodn. a 3 komentáře a zde 10x tolik, což se zase tak často nestává, ale je to zapříčiněno tím, že film vyšel v ČR u Vapetů (2010-2012) a Japonsku (2011) a šel i ve Francii v roce 2006 na Cannes Festivalu, ve své rodné Itálii vydán oficiálně nikdy nebyl, vyšel doposud jen na nějakém Home videu.

  • 6.7.2016  10:26
  Učitelka (2016)
  *

  To se to kritizuje a pomlouvá a přehání, když už nic nehrozí. Což takhle hrdinové natočit něco o problémech současného školství? Témata se nabízejí skoro denně. :-) Pupendo nebo Učitelka - obojí klasicky hřebejkovská době poplatná filmařská prostituce ve stylu primitivně černobíle (rudomodře) pojímaného antikomunismu pro mateřské a základní školy. Pamětníci vědí své a mladší ročníky mají při použití jiných, nezávislých zdrojů informací, dostatek prostoru k přemýšlení. Nějak si nemůžu pomoc ale po 25 letých zkušenostech s pravdoláskovým mafiánským režimem, se Hřebejkovy agitační filmy nějak míjejí účinkem. Ale je fakt, že finančně jsou vyjimečně dodovány (granty, které platí danový poplatník!) a "umělci" mají žně, ostatně na některých je to i vidět, jak mají krásně naducané tváře. Jinak Hřebejku nazvat voliče Zemana, rudohnědá prasata to není zrovna dvakrát košer ty jeden demograde, to ti poměrně značná část obyvatelstva nikdy nezapomene a neodpustí. Teď ale jistě budeš loudit u těch "prasat" aby šli na ten tvůj film a pokladna se plnila, jak jinak! 51st Kviff - viděno asi omylem, čistě ze zvědavosti a víceméně z donucení..

  • 3.7.2016  20:38

  Vtipný námět, ale konina na entou co se samotné filmařiny týče spíše nezvládnuté, ale jako oddychovka celkem dobré, zajímavá je tady pouze přirozeně krásná a smyslná Jesica Szohr s banánem v ústech, kterou ještě někdy chci vidět pokud možno svlečenou. :-)

  • 28.11.2015  23:02
  Český slavík Mattoni 2015 (TV pořad) (2015)
  *

  Z té snobské sebranky na tom Slavíkovi se norálnímu člověkovu musí udělat zle, jejich starosti a ročildovy peníze bych chtěl fakt mít! Stále stejné ksichty na tomhle každoročním tyjátru jen pro otrlé, písničky o ničem, naprosto nemelodické, všechno je hrozně vyumělkované, chybí přirozenost, všude tam sedí a zpívají jen prázdné nádoby, které nemají už dávno co říct, nic než pózy prostě. Nejhorší ale je, když slavíka dostanete ze soucitu a zároveň největším uměním umělce je včas odejít ze scény. Což bohužel KG nedokázal. Proto naprostá zbytečná nicneříkající anketa. Viděno zcela náhodně na TV@Hovnu, kdy jako příznivec světového rocku jsem sledoval tu naši hudební bídu ve srovnání se světem je to taková vesnická liga (snad to nechtějí srovávat například s Grammy proboha?), chtěl jsem vidět českou legendu Gotta, jak natom po zdravotní stránce je, kdy mu touto cestou přeji bezké uzdravení. Jinak ale fakt trapárna a už dávno zcela zbytečná anketa, která měla zaniknout a nebo se přejmenovat hned po roce '89, tím se oddělit (distancovat) od té socialistickél která ještě za něco stála. Nova si z toho navíc udělala takovou menší Gottoshow, což je jí vlastní:-) Borhyová - Bouček friendzone level 10000:-) PS: Yoshitsune, dávej pozor aby ti nepraskla cévka, ty nácku :-) Pražská havloidní kavárna povalečů a členů páté kolony v čele s Karlem Čírem, musí být z toho Ortelu doslova šokována. Ortel porazil mainstream, to bude zejtra zas celej den jen a jen ZVRACET! :-)

  • 15.11.2015  15:37
  Jestřábí věž (TV film) (1984)
  ***

  Celkem milé překvapení které jsem doposud vůbec neznal, nádherně nasnímané prostředí Vysokých Tater (Brnčalova chata), zajímavý scénář, možství kvalitních dialogů, trocha psychologie, jistá míra dobrodružsrví a velké množství známých herců a jejich velice dobré herecké výkony (hodně netradiční Čenský v roli téměř dokonalého psychouše apošuka, Munzar nebo Brzobohatý jako sympatáci). Doporučuji.

  • 29.10.2015  18:44
  O televizním strašidýlku (TV seriál) (1965)
  ***

  Příjemná animace, na svou dobu perfektní triky, ano, snímeček skutečně viditelně inspiroval celou řadu pozdějších večerníčkových tvůrců. Podobné filmy; "O zvířátkách pana Krbce".

  • 6.10.2015  17:24

  Zednářský škvár založený na lživých faktech a dezinformací, s cílem oklamat člověka, v naději že většina diváků nic ověřovat nebude. Až po druhém shlédnutí jsem přišel na to že jsem byl i Já oklamán, a že film velice obratně mísí pravdu se lží, aby lež vypadala více pravdivě! Jde o oblíbený Satanův trik, který počítá s tím že člověk nepoužije intuici samostaně uvažovat a věřovat. Ti z vás kteří jste shlédli "Zeitgeist" a chcete se přesvědčit o jeho lži, můžete navštívit stránku www.atnti-zeitgeist.info.

  • 9.7.2015  19:50
  Je t’aime… Moi non plus (hudební videoklip) (1969)
  ****

  Nejerotičtější píseń všech dob, nezapomenutelný song!!!

  • 9.7.2015  18:55

  Až do letošního roku nedostupný film (nechápu), to máme celé 4 desetiletí! A teď když je to konečně venku, tak se divím a ptám proč? Proč si tak dlouho na tento skvělý-kultovní film, nikdo tak dlouho nevzpomněl? Údajně šel jen jednou v pozdních 90 letech na americké kabelové televizi. A to je sakra málo! Co do žánru, tak jde o typický "drive in-exploitation" s parádním 70's feelingem, už od začátku nás navnadí celkem příjemná veselá a hravá atmosféra, všudypřítomná pohoda a idylka, sluníčko, voda, fanoušci 70's budou milovat divoké dobové oblečení a účesy, hudbu, auta, a samozřejmě i krásné mladé holky vysokoškolačky (které tehdy co do krásy a přirozenosti měli daleko víc než ty dnešní umělé barbíny, nejvíc po ženské stránce se mi tady líbila bruneta Heatherm, nejlepší jako herečka byla asi černá Carla a nebo Brea která mi tady přišla dobrá a navíc tu měla asi nejvíc nahých scén jako čistě soft-core sexploitation herečka), které se po ukončení školního roku, chystají na nějakou zábavně-pracovní dovču na slunci, během letní přestávky, a za cíl si zvolí parádní letovisko Lake Arrowhead s nádherným jezerem, u kterého se toho dá dělat tolik:-) Každá s dívek prožívá své individuální dobrodružství a to je na tom to pěkné:-) Filmu z mého pohledu nelze skutečně téměř nic vytknout, nechybí mu dobrá dramatická vložka (ve druhé třetině hlavně), je tu nahota, sex, vraždy sekundárních ženských postav tak trochu ve stylu giallo filmů- zabiják chodí dost často z nožem, film má v sobě i dost prvků komedie. Po všech stránkách a ve všech směrech je to skutečně povedený, vzrušující a zábavný film, který šlape jako hodinky a který by neměl minout žádný skutečný fanda tohoto žánru. Režisér Marks je podle mého názoru vysoce nedoceněný exploitation mistr, který jak se můžete podívat, nestál jen za tímto filmem, kdy natočil min. 5 podobných. Vřele doporučuji:-)

  • 2.7.2015  22:07
  Sígři ve výslužbě (TV pořad) (2013)
  ***

  Jak nemám rád vše NOVácké a Evu Holubovou obzvláště, tak toto se celkem povedlo, tady jsem se skutečně párkrát i zasmál, což se o jiných konkurenčnich pořadech na různých tel. kanálech říct nedá, hudební vložka (pecky 60s) taky výborná:-) Na pořad sem narazil zcela náhodně, takhle při zapnutí vize jednoho dne pozdě večer (kdy jsem ani neměl tušení že něco takového se tu vysílá) a ted už vím, že určitě ne naposled:-)

  • 29.6.2015  12:41

  Super-raritní nízkorozpočtový sleazy/gore/horor, který byl dlouhou dobu považován za ztracený nebo jen zapomenutý, kdy prostě nebyl cca 28 let dostupný, když tedy opomeneme jedno prakticky nedostupné a značně obskurní japonské VHS vydání (Exciting Video - realitivně omezený počet kopií), kdy ještě před tímto vydáním film kompletně zmizel z povrchu zemského, dokonce i bez výpisu na IMDb, mezi filmovými sběrateli starých video kazet a recenzenty se o tomto obskurním a zřídka viděném flicku mluvilo nejen jako o naprosté raritě, ale vyloženě jako o "svatém grálu" splatter/slasher filmu, cca před rokem vyšel film na home-video (Bleeding Skull), konečně v Americe, tedy v zemi svého vzniku (distribuce) a teď nedávno se snímek překvapivě objevil i na webu, takže nejeden nadržený hororový fanda (jako Já) má dnes druhý Vánoce! Ke své lacinosti, jsem byl docela překvapen tím, jak efektivně si film budoval děsivou a strašidelnou atmosféru, zvrácenosti, sadismu a špinavosti, pěkně scénu od scény už od úvodní sekvence ve které se starší policista vplíží do skladu, tam byly některé docela povedené gore sekvence (třeba ta slisovaná holka), celému filmu nechybělo ani patřičné napětí a byl tu i černý humor. V podstatě celé se to odehrávalo za šera nebo vyloženě za tmy, a ve špinavém prostředí podzemního skladu (sklepa), kde se hraje sadistická špinavá karetní hra, ve které vítěz musí zabít poraženého, jinak bude zabit sám. Darebáci výteční, alespoň jeden z nich je vykreslen skutečně dost účinně a přesvědčivě, jde o jejich kápa, který má zálibu v pavoucích, kdy chodí v pavoučím obleku a maluje si je na čelo, zároveň se svými partnerkami (přítulkyněmi) pije čerstvou krev ze svých obětí ze sklenice na víno, tam je i nějaká ta nacistická domina která má sklony k sadismu, všichni se nějak malují a nebo nosí gumové masky, každý je nějak narušen a má zálibu v něčem jiném, takže tady super, hezky je tu zachycen i obyčejný pouliční život 80s let v Los Angeles, na ulici samá prostitutka, byly tam sice nějaké menší nedostatky v ději a logice (třeba ten chlápek s tou motorovkou), které jsou ale naprosté běžné i všude jinde a to i udaleko lepších filmů, takže je člověk musí přejít. Mě osobně se film líbil, bavil mě a nenudil, je dobré mít na paměti že tam venku, jsou daleko horší filmy a to nejen z této doby, body navíc za schopné úsilí (škoda že toho herec W.G. MacMillan neudělal víc) ,atmosféru a napětí, to vše tady skutečně fungovalo. Příjemné překvapení tenhle trash.

  • 24.6.2015  15:18

  Spíš sentimentální melodrama, až někdy do 2/3 filmu, na 90. minut čistého času mi připadalo že tam bylo dost zbytečných scén, nicméně scény z ringu celkem dobře natočené, ale bylo jich tu až moc a po čase už trochu unavovali, cca 20-30 minut před koncem film konečně nabral nějaký ten spád, vše se trochu zdramatizovalo, přišlo (možná až nečekaně potom co jsme viděli předtím) více tvrdosti a syrovosti, kdy tu došlo konečně i na nějakou tu výraznější akci - (viz 2x docela brutální zmlácení do krve, na celkem atraktivním a filmaři tohoto žánru hojně vyhledávaném špinavém místě vrakoviště), k vidění tu byla i jedna docela povedená automobilová honička. Atraktivní Femmi Benussi jen ve vedlejší roli, nijak víc tu neoslnila, nahota žádná, žádné palné zbraně, jen pěsti, většina z herců tohoto filmu, za sebou už nějakou tu zkušenost v tomto žánru měla takže to taky beru jako takové malé plus. Finále opět z arény a definitivní tečka, docela překvapivá. Čekal sem ale víc, vzhledem k tomu, že jde (nebo ještě donedávna šlo) o prakticky neznámý film, který se dostal na svět (snad poprvé od kinopremiéry!) v podobě anglicky otitulkovaného kino-ripu celkem nedávno, film nezklamal ani nepotěšil, lepší 3*, hudba vynikající.

  • 20.6.2015  10:33

  Další z řady filmů který se věnuje citlivému tématu; "incestní vztah", bratr se sestrou (Mark a Angela) děti šlechtických rodičů, pěstují morbidní sexuální vztah v rámci rodinného sídla, tuto idylku narušuje až příjezd nádherné, provokativní a zlomyslné učitelky Claudie (Beba Loncar), která tuto idylu naruší (kdy stále šikovně odvádí pozornost) a do které se Marco později zamiluje, film pak nabírá neuvěřitelně dramatický spád, kdy vše končí v tak neuvěřitelném finále, než si člověk mohl jen představit či domyslet. Tahle skutečně dobře natočená ale jinak takřka neznámá Imperoliovka, skutečně stojí za to. Film má nádherné umístění (zajímalo by mě v jakých lokacích se film odehrával?), pěkný, místy velice děsivý goticko-psychologický příběh, ale jednoznačně nejzajímavějším aspektem filmu je jeho samotná atmosféra, která je pěkně pomalá, bezútěšná, dekadentní a lehce erotická, film je velice dobře obsazen, včetně dobře vykreslené psychologie postav. Hraje tu jedna z nejkrásnějších často obsazovaných a osvědčených hereček 60/70 let, dále patrně nejlepší italský záporák všech dob George Eastman, v roli neslyšícího sluhy, on tady tedy prakticky nepromluví, ale kdykoliv se objevil na obrazovce, tak z něho šel strach a budil respect (vypadal skutečně děsivě) a připomínal mi trochu všecky takové ty hrbáče z hororových filmů, byl hodný, dost citově založený, milý, ale i krutý, když ho někdo skutečně nasral:-) Jeden z posledních chybějících článků z filmografie režiséra Imperoliho a herce George Eastmana, který dopadl lépe než jsem si myslel. Plný počet!

  • 2.6.2015  12:15
  Hınç (1977)
  *****

  Mistrovské dílo tureckého trashe! Turecký "Top 5 film" všech dob! Nejlepší natočená pomsta! Arkin byl frajer, takový turecký Rambo! Tohle byl skutečně nekonečný akční, násilný a krvavý nářez! Ale okrem toho, tam byla i pěkná, koukatelná dějová linie, parádní postavy - jejich vývoj, nějaké city, cool dialogy a hlášky. Skutečně pozoruhodná (nápaditá a vynalézavá) filmařina, kde se při vzácné shodě, všecky věci sešly tak jak měly, a vznikl tak senzační film, který bavil a ani na minutku nenudil. Turkové když chtěli, tak uměli i v rámci žánru (což je o jiných trash filmech moc říct nedá), ale jinak to byli vážně magoři:-) Film se vyrovná (ba dokonce předčí) i některá průlomová (zásadní) dílka z poliziotteschi subžánru ze stejné doby! Posuďte sami : https://www.youtube.com/watch?v=I0UUWaRc1EI . The best of a bad movie!

  • 2.6.2015  10:55
  Jan Hus (TV film) (2015)
  *

  Chudák Hus ještě že se tohohle vele-(díla) nedožil, to by se snad sám dobrovolně upáli,:-( K mému přesvědčení, že půjde o pokračování romantizujících mýtů, které s realitou mají pramálo společného, mi stačilo vidět jen jeden díl a hlavního představitele Jana Husa. Neumím si vůbec představit, že by za takovým Husem šly davy lidí:-) Navíc neodpovídal ani věkem, postavou, v tomhle věku by tedy ani logicky nemohl být takový vzdělaný učenec, ani by nestihl napsat tolik spisů:-) Prostě největší slabinou tohoto filmu se mi krom různých historických nepřesností, místy naprosto nevhodných toporných dialogů, rušivé hudby a stále stených scén a kostýmu, jevilo samotné nevhodně vybrané obsazení, herci kteří se prostě do podobných rolí absolutně nehodí, nemají v sobě ten potenciál na tento druh vážných rolí, ikdyž Javorský (ND) nebyl zase tak úplně špatný a film v podstatě táhl sám, ale my v současnosti asi fakt nikoho lepšího nemáme, doba výrazných osobností s patřičným charisma takových Štěpánků, Pivců, Hogerů, atd, je nenávratně pryč a maskéři a kostyméři stojej taky za hovno. Jedna velká tragédie, ostuda české kinematografie, zbytečně utracené desítky milionů, ale to je v tomto státě úplně normální jev, tam kam by peníze skutečně potřebovaly jít tak nikdy nejdou a pak se musejí pořádat různé veřejné sbírky, nadace, apod, hlavně aby dávali nejlépe všichni obyčení lidé, platící řádně daně. Štěpánkův Hus je proti této slaboduché slátanině (které připomínalo spíše nemodení-nerealistickou televizní pohádku) skutečně mistrovské dílo (i se svým bolševickým ideologickým nánosem, který ze středověkého reformního kazatele udělal hlasatele komunistických myšlenek údajné sociální spravedlnosti a beztřídní společnosti ve smyslu nauky marxismu - leninismu), které se mu nemůže ani zdaleka přiblížit, natož jej srovnávat. Tak takhle teda ne, soudruhu Svobodo a pravdolásko Kocábe! Tak snad někdy příště, možná za 5, 10, 50, 100, 500 let, kdoví, nezbývá než věřit, že to příště dopadne o něco lépe. Jinak všem lidem zajímajícím se o historii, doporučuji přečíst si knihu "Jan Hus známý i neznámý "od historika Jan Kejře. Podle našich historiků byl Jan Hus odsouzen legitimně, byl kacíř (tzv heretik), šířící bludy, nenávst, zkázu, tedy naprostý protiklad učení Kristova, Církve Kristovy. Na chybné pojetí Husa a husitství upozorňoval již takový Josef Pekař, ale marně. Ono je to silné téma a národní hrdina opancéřovaný legendou je těžkým soustem pro kritický přístup a to platí i u jiných velkých osobností našich dějin. Vždyt komu nebo čemu dnes věřit, dějiny píší vítězové, ale kdo je ten vítěz (který není vidět), toť silně filosofická otázka:-)

  • 13.5.2015  23:28

  Bizarní, monstrozní a doslova a do písmene šílené (ujeté) ve všech směrech a ohledech. Tahle epicka, nadupaná akční a audovizuální parádička (skutečně velkolepá pocta všem těm klasickým 70/80's béčkovýmpost-apokalypťákům) v čele s klasickým Mad Maxem, kterému ted určitě stoupne sledovanost, šlape jak hodinky a ani na vteřinul díky téměř nonstop-akci (neuvěřitelně kreaitvní, nádherné kaskaderské kusy) nenudí. Tomuto filmu (správnému trashy) nechybělo prakticky vůbec nic (samozřejmě někdo může namítnout, že film mohl mít propracovanější dějovou zápletku, lepší vývoj postav, že tam byly i některé věci které nedávaly moc smysl, pokud ale máte z tohoto soudku už něco málo nakoukáno, tak nadtím jen mávnete rukou a sami uznáte, že tohle vše nikdy není tou hlavní podstatou-prioritou u těchto a podobných filmů). "Zběsilá cesta" je neuvěřitelně špinavý a hlavně pak zábavný film, film který předčil veškerá moje očekávání, a troufám si říct že je to jeden z nejlepších (nebo spíš nejpovedenějších) filmů ve své kategorii, všem trash-maniakům mohu tento kousek vřele doporučit. Dlouho jsem neviděl nic podobného a asi zas dlouho neuvidím jak se zdá, na odreagování a výplach mozku ideální kousek:-) Jo, i já tu musím zmínit toho šíleného magora s elektrickou kytarou šlehající plameny (doprdele co to bylo? mimochodem fakt skvělej nápad - kdy tímto aktem se film už teď zařadil mezi nesmrtelné a pamětihodnotné!) to se jentak nevidí, parádní vsuvka a hurá do akce, která nikdy nekončí!

  • 2.5.2015  18:53

  Strojem času jakobych se náhle ocitl v 70's, natešen na tento dlouhou dobu nekompletní a nedostupný kultovní film, abych byl nakonec docela zklamán. Dobrý pocity nepřišly, omlouvám se všem milovníkům nezávislého filmu, v tomto případě raritního grindu, 2-3 syrové scény dobrý film podle mě ještě nedělají, celkově mě to spíš nudilo, film filmem byl tak max 15 minut, zbytek prostě byla ukecaná nuda, protkaná nějakým bizarním humorem a scénami a rasistickými vtípky, nakonec bych zvolil asi i přitažlivější mafiánský námět, než náboženské téma. Patetický konec mě také zklamal. 2* nakonec, a sice za úžasnou 70's atmosféru, pěkné dobové káry, písničky, a za docela vtipnou a bizarní scénu se strašně tlustou a odpornou ženskou. Jinak doporučuji spíš Mitchellův starší klasický 70' kousek Massacre Mafia Style. Na DVD Grindhouse Releasing od 24.3.2015.

  • 2.5.2015  18:45
  Banderovci (TV film) (2010)
  **

  Slušně nevyvážený (jednostranně zaměřený dokument), nic víc, nic mín..Aneb jak kapitalisté překrucují historii, z hrdinů (Stalin) dělají vrahy a z vrahů (Bandera) hrdiny. A tenhle šmejd dnes jentak mimochodem vraždí na Ukrajině po boku Židů z USA a EU.

  • 3.3.2015  18:15
  Rychlý prachy (TV seriál) (2007)
  ***

  Public-agent (pornoherec s tetováním na ruce, viz poznávací zmanení) je lepší (přesto že se tam dost objevují cizinky nejvíc z východu, jakoby u nás hezkých holek bylo málo), ale jinak na jedno brdo a taky fake:-) ps: Ale ne, že bych si zde nevybral:-)

  • 1.1.2015  19:05

  Zajímavé přestřelky, žádná Iwo Jima jako NO.1 (to byla přeci regulerní válka, což je něco trochu jiného!!!), sám za sebe byhc na první místo umístil tuto legendu http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Valentine%27s_Day_Massacre, jinak je zajíamavé že většina z "nej" přestřelek se dočkala i filmového zracování.

  • 1.1.2015  18:54

  Neuvěřitelný a pozoruhodný film (barvy, scény, kostýmy, atmosféra i hudba), prostě další "vzácná" a kontroverzní podivnost z Apeninského poloostrova (která nikdy nikde ofic. nevyšla, vysílala se pouze na nějakém italském kanálu před časem), upřímně, čekal jsem úplně něco jiného a sice, akční béčko které koketuje ze sci-fi případně fantasy žánrem, a hle, tady z toho se vyklubala jakási nízkorozpočtová napodobenina Felliniho a pod, se spoustou metafor a paralel s životem Ježíše Krista v jakém-si pseudo-moderním světě (především v druhé polovině filmu - scéna evokující "Poslední večeři Páně" před umučením), nechybí i některé surrealistické a futuristické prvky jako z Metropolisu. Pro mě osobně těžko, hodně těžko stravitelné a téměř nesnesitelné jednak přes své pomalé tempo a pak přes tu celou spoustu neúnosných úvah hlavního protagonisty, nepochopitelné, nevídané a neslýchané, dokoukáno jakž takž s vypětím všech sil. Ale svým způsobem tento film neodsuzuji, je to umělecké dílo, možná dokonce mistrovského rázu, a takovýchto filmů skutečně moc není ani v samotné Itálii!:-)

  • 1.1.2015  17:29
  Společný výslech (TV pořad) (2011)
  odpad!

  Díky, ale sváteční den si nehodlám kazit nějakým bezduchým žvaněním o demagogracii a svobodě od dvou samolibých hajzlů, kteří mají lví podíl na současném bídném stavu naší země a společnosti ve které se nacházíme na jejím morálním a mravním upadku. Výsměch českému národu od dvou zaprodaných chazarů (Klause & Duky). Co uvedené jméno to skutečně výkvět elity národa ale jakého národa..?

  • 1.1.2015  17:05

  Mladý agent CIA se zaplétá do únosu významného evropského vědce v Londýně, který disponuje jedinečným vzorec pro energii. Vědec byl unesen, když se pokoušel utéct se vzorcem. Film se vysílal v televizi pod názvem "Omega Connection" (mělo to tv-feeling), u nás před x roky na TV-Prima pod názvem "Operace Omega", a musím říct že mě tohle akční a velmi "cool" béčko, skutečně bavilo, je to přesně ten tip filmu, který chytne vaší pozornost už od samého začátku, viděl jej před dlouhými roky, tak si ho pamatuji díky některým scénám zřejmě dodnes. Levné, ale jinak pěkné vzrušující zábavné dobrodružství, kterému nechyběla v mnoha směrech i podobách pěkná "nápaditá" akce (motorové čluny, balón, etc) - špionáž s celou řadou různých vodítek, vtip, hezké technické vychytávky a parádičky. "Omega Connection" je taková prima jednohubka na sobotní či nedělní dopoledne, film který bych v klidu a s jistotou doporučil téměř všem věkovým generacím, od starších dětí až po dospěláky, je to snímek který si na nic nehraje, netváří se povýšeně atd ..Jeffrey Byron podal velice sympatický výkon a ta jeho šíleně ukecaná tetička neměla taky chybu, stejně tak jako to poněkud komické duo britských agentů,) Velká škoda že tento film z Disneyho dílny, dodnes nevyšel na žádném dvd ani vhs.

  • 11.12.2014  16:09

  Ultra-raritní, jemně nadpřirozené romantické melodrama s malými gotickými a žlutými prvky (nejde o horror v žádném případě!), i přes obsazení málo známých herců, tady máme docela příjemný strašidelný příběh a některé dobré momenty (nostalgické flashbacky). Smutná - ponurá koncovka až do hrobu, je taky docela zajímavá. Osobně mě to ale moc nezaujalo, chyběl tomu pevnější směr a větší nápaditost, atmosféra byla vlažná, film byl celkově docela prázdný, pomalé tempo, některé absurdnosti, atd, atd, 90. minut mě to spíše nudilo, uvolnil jsem se čas od času pouze při krásném Gasliniho hudebním doprovodu a to je málo. Vzhledem k tomu že to bylo natočeno v roce '66, tedy někdy na samotném vrcholu (sub)-žánru "gotický horror", tak vážně nic moc. Film je k sehnání jen v originál znění (zatím), což mě v konečném výsledku, ochuzuje o nějaké objektivnější hodnocení, takže zatím pouze za 2*. Jste-li ale příznivci tohoto žánru a všeobecně temných a neznámých filmů, může se vám tato raritka klidně i líbit a pokud budete mít možnost (i přes jazykovou bariéru) tento film vidět, tak to udělejte, páč film na sebe nikoho dlouho čekat nenechá:-)

  • 11.12.2014  15:32

  Pozdní italský "spaghetti" thriller zřetelně inspirovaný filmem "Sotto il vestito niente", film nabízí stejné nastavení (svět módy a luxusu), původní myšlenku (+ hlavní role) jsou v něm i nějaké parapsychologické prvky, avšak bez reprodukce napětí a morbidní fascinace, tak jako u prvého a jinak celkem úspěšného Vanzianiho žlutého thrilleru. Navíc tady to označení "svět módy" je tak trochu i rozvádějící označení, nebo jen jakási výmluva, protože toho ve filmu z této branže k vidění skutečně moc není, když do-toho nepočítáme občas nějaké to vyloženě kratičké focení modelek. Atmosféra nic moc, jen v posledních cca 10. minutách překvapivě trochu více houstne, tady se mi film opět začal docela líbit, stejně tak jako krátce v úvodu (scéna s řidičem kamionu), 80s typický hudba nebo ozvučení bylo dobré, vraždy byly snadno rozpoznatelné, vraha také patrně už ke konci filmu budete znát, protagonisté jsou přijatelní, ale jinak naprosto průměrní, vybočuje pouze Anthony Franciosa a pohledný Miles O'Keefe, jinak najde se tu i pár bezejmenných hezkých dívek jak bylo a je u italských filmů z tohoto soudku zvykem. Film se odehrává povětšinou v ateliérech. Gaburro (spíše komediální režisér) natočil určitě lepší filmy.

  • 16.11.2014  22:04
  Bez motivu (1971)
  ***

  Souhlasím se Snorlax a jen dodám že nejen ve Francii, ale především na Apeninském poloostrově. Obsazení v čele s poněkud tajemným Trintignantem (v dabingu Eduarda Cupáka), mladou Antonelli bylo dobře zvolené, hudba slušná (ale zase nic mimořádného), film z hlediska napětí a dynamiky nepříliš řvoucí, režie byla trochu statická, film celkově občas docela těžkopádný, nastavení v malebném přímořském letovisku Nice, podle mě a na svůj druh filmu, nebylo řádné využito - bohužel..Řekl bych že to byla dobrá podívaná, co měla tendenci se zlepšovat, ale ne dost. Suma-sumárum: slušné, ale nic víc. Nezapomenutelné chvíle; vražda v bazénu ve zpomaleném záběru.

  • 1.11.2014  20:27
  U Haliny v kuchyni (TV pořad) (2014)
  odpad!

  Halina Obrowská opět na sračkometu, ale tentokrát u žrádla (jak jinak to je teprve ten pravý job). Nevidím jediný, byť sebemenší důvod, proč zrovna tahle bývalá banánová velryba..? Která by se podle mě, měla v prvé řadě spíš dobrovolně přihlásit někam na odtučnovací kůru (bo se mi do jedný bedny prostě nevejde) a nebo uvádět pořad kde se nevaří a nežere, ale kde se drží hladovka! Viděno jednou zcela náhodou u známých a doufám že i naposled..

  • 25.10.2014  20:41

  Totožná dvojčata, rodinné štěstí, vraždy a mnoho podezřelých ... to vše a nejen to, je základem tohoto "žlutého" příběhu, ve kterém dva bratři bojují proti sobě (jeden z nich je od dětství po nehodě slepý), po smrti svého otce, který právě zemřel. Který z nich nakonec bude dědit rodinný majetek? A Kdo je vrah? "My Broer se Bril" je známý jako první africký thriller, základem úspěchu filmu je docela originální spiknutí, dobrá atmosféra se spoustou napětí a zvratů, je tu poměrně dobrá psychologie postav. Film začíná pohřbem a končí šokujícím rozuzlením při čtení závěti, typicky giallovským. Posledních 20 minut sem ani nedýchal. Z mé strany tedy velká spokojenost, kdy téhle-té prakticky neznámé, ale dobré stařince, musím dát za 4*. Příjemné překvapení.

  • 25.10.2014  20:39

  Jedno z nejstarších gotických úsilí započatých v Itálii už v roce 1961, ale do distribuce přišel film až v roce 1964, scénář k filmu napsal v té době už poměrně známý Ernesto Gastaldi a film produkoval Oscar Brazzi, rovněž docela zajímavé jméno v taliánské okrajové kinematografii. Co do děje či inspirace, tak je to takový kříženec Drákuly (31) a Fantóma Opery (25), film je nekrvavý a jako čistá gotika to taky ještě moc dobře nefunguje, na svůj žánr je to film hodně neobvyklý. Už v tomto filmu ale nalezneme některé z prvních příznaků (známek) Polselliho psychotronických "šílených" prvků, které později ve svých filmech dost často používal (ať už se jednalo o různé psychedelické scény, halucinace, orgie apod), film je čas od času decentně morbidní a tajemný, černobílá kamera je velice příjemná, najde se tu pár poměrně slušných záběrů, jinak ale žádný velký zázrak to nebyl, zajímavé atmosférické gotické momenty (když už nějaké jsou) tak se tu vytrácí či doslova ztrácí ve změti nezajímavých baletů a různého poskakování spoře oděných holek, jak z nějaké televizní estrády, a že tady těchto scén je, film tedy ještě zdaleka nedosahuje kvalit režisérových pozdějších majstrštyků jakými jsou například "Delirio caldo", celé je to navíc šíleně statické a až přehnaně teatrální (hodně se tu tančí jak už sem napsal), člověk má pocit že sleduji nějakou inscenaci. Herci špatní, je tu asi až zbytečně moc dialogu, a romantiky a bohužel málo hrůzy. Ve filmu krom toho všeho je, jakýsi náznak lesbické lásky (dvě polonahé ženy u sebe přitulené), později filmaři velmi oblíbeného jevu, nejen v italském filmu. Film se řadí ke kvartetu časných italských úpírských gotických filmů spolu s "L'ultima preda del vampiro" (60), "L'amante del vampiro" (60) a "La strage dei vampiri" (62). PS. Také jste si toho všimli, že upír v hlavní roli vypadal tak trochu jako Christopher Lee?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace