Killdozer (1974) (TV film)

He, věru opravdu zajímavý nápad (myšlenka) s tím meteoritem a s přenosem mimozemských bakterií na stroj (buldozer), nikdo dodnes pořádně neví, co by případně takový přenos bakterií z cizí planety na naší, bez patřičné karantény udělal..Zpět ale k filmu, jak už jsem nastínil, legační látka (kdy zdrojem byla, původně klasická novela od Theodora Sturgeona), scény napětí mohly býti přeci jen o trochu více děsivější, líbilo se mi však do závěrečné hašteření v souboji dvou těžkých strojů, něco ve stylu Transformers, nebo ještě předtím, úplná bezmocnost-dezorientace, třech zbývajících dělníků, kdy nevěděli z jaké strany stroj přijede a zaútočí:-) Film ve stylu kdo z koho, zvítězí burácející zabijácký zdroj, popoháněný inteligentními mimozemskými vlivy, či zdravý intelekt dělníků. Nižší výrobní náklady, zábavná jednoduchost, strohé speciální efekty a podivné zvuky v rámci televizní produkce to ještě ušlo. Komentář zde jako 4-tý v pořadí. Podobné filmy: Duel, Car, Válka světů nebo Christine..

Lovely Touch, The (1970)

Další podivný skvost od vydavatelství "Something Weird Video", specializujicího se se na exploitation a sexploitation americké filmy převážně z 60 a 70 let, ale nebojí se zajít i hlouběji do historie...Zajímavá látka, no považte : Psychiatr osnuje vraždu své manželky novým způsobem: Chce vymýt mozek pacientovi tak, aby tento zločin spáchal on (ten pacient) ale místy dost utahané, překvapivě napínavé finále, zároveň ale i dost křečovité. Do stavu extáze mě však dostala věru naprosto fantastická pestrobarevná scéna, jakási vnější sekvence-výlet do Marcovy (Frank Cuva-Psycho Lover) psychotické mysli, která byla vyplněna živými topless tanečnicemi (které on sám předtím všechny zabil!) v jakémsi psychedellické obrazové i zvukové koláži. Křiklavá a kombinovaná směs sexu a násilí, pop-psych sekvencí, byla tu i jedna scéna necrofilie. Žádná velká senzace (jako celek), přesto ale místy velmi vzrušující, pomatené ale i zábavné.

Rodinné křižovatky (2003) (pořad)

Za včerejší díl (27.10.) "Všichni pod Říp"! Eva a Vašek ovlivňující, který by se jistě líbil duu Markéta+Martin:-)

Il giustiziere dei mari (1961)

U nás, což je trochu škoda, zcela neznámý, ale jinak pěkný koukatelný barevný pirátský dobrodružný film. Děj filmu je zasazen do roku 1790 na nějakém ostrově pod britskou koloniální nadvládou..Pěkné námořní bitvy, krvežízniví kanibalové (mučení nějakou masožravou rostlinou) a zajímavá plošná akce..Výprava, jedninečná paleta pestrosti barev, nádherné uniformy, tyrkysově modré moře a nádherné scenérie, toto všecko bych vyzdvihl..Občasné nelogičnosti v ději, především rychlé přeskakování z místa na místo (hlavně se to týkalo postavy Davida Robinsona) jsem ještě nějak snesl..Obsazení bylo také zajímavé..Hlavní roli britského nenasytného a krvežíznivého velitele námořních sil Redwaye si zde zahrál Roldano Lupi. Jeho pravou rukou, alespoň na samém začátku, mu byl David Robinson (Richard Harrison), v polovině šedesátých let jeden z předních sandálových hrdinů (toto byl pro něj vlastně vůbec úplně první dobrodružný snímek). Partnerkou mu zde byla mladičká dvaadvacetiletá Angelika, ehm.., tedy Jennifer (dcera pirátského kapitána Bernarda). Její zásadní role měla přijít až za tři roky, ale už zde mě svým přirozeným herectvím, pěknou opálenou postavou a hlavně oslnivou krásou zaujala.. Zajímavá kombinace v podobě spojení těchto dvou po herecké i filmové stránce zcela odlišných herců..

Trockij - vzestup a pád revolucionáře (2007)

Jak jsme se už mnohokrát z našich dějin mohli přesvědčit Revoluce skutečně požírá své děti v tomto případě to platí i Lva Davidoviče Trockého socialisty a intelektuála, druhého největšího může bolševického puče (Komunistickou propagandou označovaného jako VŘSR), vrchního velitele bolšanské armády, během ruské občanské války..Solidně natočený a zpracovaný dokument, mapující životní ale i profesní dráhu jednoho ruského bolšana (původem židovské národnosti), ve všeobecně známých ale i méně známých historických faktech a souvislostech ale i v názorových výpovědích od různých odborníků (historiků) a členů Trockého rodiny (zde např. jeho vnuk)..

Sabotáž (2007) (pořad)

Skutečně pořad hodný sabotáže:-)!

Blind Faith: London Hyde Park 1969 (2006)

Spojení čtyř vynikajících muzikantů-virtuózů a na světě byla opět jedna superskupina, která bohužel neměla dlouhou budoucnost. Eric Clapton+Ginger Baker ex-Cream, Steve Winwood ex-Traffic a Rick Grech ex-Family. Opravdu vynikající blues-rocková hudba. Jedna deska, jeden koncert (v tomto případě debutový) za krásného slunečného dne v Hyde Parku a se vzácnými hosty např. režisér Roaman Polanski se svou ženou herečkou Sharon Tate. Tehdy se nevybíralo vstupné, takže koncert shlédlo údajně až 150 000 diváků. Byl to od kapely znamenitý tah, protože se tak otevřela širšímu publiku, což se samozřejmě projevilo na prodeji jejich jediného alba, které spatřilo světlo světa v srpnu roku 1969. Na obálce britského vydání byl akt Bakerovy jednáctileté dcery, který v USA neprošel "cenzurou", takže americké vydání mělo na obalu černobílou fotografii skupiny. Album se drželo 2 týdny na špici hitparád na obou stranách oceánu. Dvd z roku 2006 vydáno firmou Sanctuary Records, stopáž 73 minut, dvd obsahuje bonusy v podobě 3 promo videí, fotogalerii a diskografii každého člena kapely. Video zde: http://www.youtube.com/watch?v=unb7HrNMeOw

3 Loves of a Psycho Cat (1968)

Americký grindhouse sexploitation..Velmi originální myšlenku filmu nutno ocenit..Nebezpečná, špinavá, ale i značně zábavná hra, kdy tou nebezpečnou lovkyní je zde tentokrát duševně narušená žena. Mladá bohatá žena si pozve do svého bytu tři muže - všichni tři mají na svědomí vraždu! Jeden zabil mladou dívku nadměrnou dávkou heroinu, druhý jednoho chlápka holicím strojkem a třetí, Rocco, svého soka jako zápasník boxu v aréně. Pro všechny tři má zvláštní nabídku 100,000 $, pokud po dobu 24 hodin na Manhattanu zůstanou na živu. Ona sama je samozřejmě sleduje. To vše by se dalo označit, definovat, jako klasická kriminálka, nicméně k tomu se musí připočíst ještě tzv. doplňovací topless scény nahoty, swingers párty s prostitutkami, scény vášnivého sexu a sexuálních narážek, které zde sice slouží jako doplněk k vyplnění času, ale zas se na ně alespoň pěkně kouká:-). Eileen Lord jako duševně nemocná Virginia Marcus byla velmi dobrá (ten její výraz!) a Jakea LaMotta jako Rocco (ve skutečnosti opravdu boxerský šampion) taktéž. Ponurá atmosféra, násilí, morbidní humor a jedna nezapomenutelná scéna koridy Olé, viz Psycho Cat a Rocco jako býk! Zapomenutý kultovní drahokam, který nutno doporučit nejen fanouškum pozdní americké 60' exploitace. Podobné filmy: Defilers, Lila, Ultimate Degenerate..

Červená Karkulka (1920)

Za tu v uvozkovkách minutu, nad kterou se dnes člověk musí vážně jen pousmát:-)

Bitva o Marathon (1959)

Zajímavé režisérské spojení mezi dvěma mistry filmové hrůzy začínajícím Bavou a pomalu končícím francouzem Tourneurem. Bava ostatně film pak sám dokončil. Zde se však podílel ještě na kameře a spec. efektech založených na fotografii. Což byl i jeho původní obor. Tento italský epický, dnes už klasický peplum, nebyl v některých ohledech vůbec špatný. Úhledný charismatický svalovec Steve Reeves známý jako Herkules (zde však jako Řek Phillipides, dokonalý kladný hrdina, právě korunovaný olympijský vítěz) už nějaké ty předchozí zkušenosti z tohoto žánru měl, tak mohl jen mile překvapit, naopak krásná od pohledu nevinná blondýnka Myl?ne Demongeot (Andromeda), něco mezi Bardot a naší Olinkou Bérovou, s tímto žánrem ne, ale zkušená herečka už to nicméně byla (později hrála třeba ve "Třech mušketýřích" nebo v sérii "Fantomas"). Děj filmu se odehrává v Řecku kolem roku 490 př. n. l. na pozadí Řecko-Perských válek, známa bitva u Marathonu např..Film má pomalý start, první půle je víceméně romantická (trochu neslaný-nemastný milostný příběh) a pro někoho možná dosti únavná ale své kouzlo jistě má, pak přijde osudová bitva (technicky velmi dobře zvládnutá, některé sekvence jako třeba smršť šípů nebo valící se kameny nebyly vůbec špatné), následuje téměř maratonský běh Stevea Reevese (ve skutečnosti vojína Feidipidése, který běžel oznámit z Marathonu do Athén výsledek bitvy a na následky vyčerpání zemřel, toť pravý legenda) a konec v podobě vrcholné námořní bitky (parádní ozubené lodě) a hlavně velmi nezvyklá nápaditá podvodní scéna (v podobě boje, místy opravdu hodně natvrdo) je onou pomyslnou třešničkou na dortu..Filmu bych vytkl (hraní a dialog tentokrát nechám stranou) jeho hodně špatnou vizuální stránku jinak lepší průměr...Podobné filmy: 300 Spartans (obě verze), Trója, Rhodský kolos atd...