Mik_e

Mik_e

Michal Prchlík

okres Praha

7 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

 • poster

  Star Trek: Nová generace (TV seriál) (1987)

  Tohle znají řekl bych všichni. Proto jen dodám, kdyby v seriálu nebyla postava Wesleyho Crushera, bylo by to za pět :). Jinak ve srovnání s původním seriálem je to tady přesně naopak - Nová generace má super výpravu a koukatelný efekty, které má na svědomí strýček Lucas a jeho banda. Na druhou stranu, posádka už si tolik mé sympatie nezískala a vždy zřejmě budu preferovat živelného Kirka před velkým humanistou Picardem.

 • poster

  Doktorka Quinnová (TV seriál) (1993)

  Seriál z Divokého západu stál především na výrazné a skvělé Jane Seymourové, která je od těch dob jednou z mých oblíbených hereček. Je pravda, že to byla v podstatě telenovela přetékající patosem, ale ten seriál měl duši i zajímavé zápletky. K devadesátým létům neodmyslitelně patří a přestože ho již samozřejmě dávno nesleduji, tak jednou za čas neodolám a vždy se rád podívám na to, jak statečná doktorka Mikee zpacifikuje celé Colorado Springs...:)

 • poster

  Arabela (TV seriál) (1980)

  Dokonalost sama. Nemá cenu chválit něco konkrétního, to by byl pak dvoustránkový příspěvek a nikdo by to pak nečetl. No, takhle to pravda taky nikdo nečte, ale nevadí..:) Nicméně Arabela..jen začala ta úžasná seriálová znělka, tak potom paráda až do konce. Komedie? Rodinná podívaná? Nebo snad pohádka? Vše v jednom a opravdu to funguje. Jako dítě jsem měl samozřejmě nejraději Fantomase, jako starší pak jsem ocenil výrazněji i Arabelu, ale stejně zůstávám fanda Fantomase..:) Seriálový koprodukční (WDR) klenot, nad kterým u mě vedou pouze přeci jen o něco dospělejší Návštěvníci.

 • poster

  Návštěvníci (TV seriál) (1983)

 • poster

  Létající Čestmír (TV seriál) (1983)

  Seriálová klasika, která je mi sympatická krom humoru především téměř bezchybným hereckým obsazením, v čele s nejvýraznějšími dětskými představiteli té doby Bechem a Fuchsovou. Zase je to skvělá zábava, holt pánové Vorlíček s Macourkem uměli. Výhodou pro současného malého diváka je natočení v koprodukci Barrandova s WDR (Západní Německo), takže je celkový dojem "současnější" než dobové tuzemské seriály. Jediná věc, kterou jsem nikdy neskousl, byl ten hit od Michala Davida. Nic proti němu, ale obzvlášť tuhle píseň fakt nemám rád..

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)

 • poster

  Dempsey a Makepeaceová (TV seriál) (1985)

  Ve slovenštině ten seriál byl kouzelnej, na českej dabing se samozřejmě dá zvyknout, ale už to není zkrátka ono. Přesto to vždycky byl jeden z mých top serálů - nechyběla akce, výborný a vtipný dialog, mezi hlavními hrdiny to jiskří...a účes Glynis Barber miluju pořád.:) Všechny díly si docela držely úroveň, rozhodně zajímavý byl ten kde hrála i Suzi Quatro, na druhou stranu poslední díl opravdu slabota, prostě divný. Kdyby nebyl závěrečný šel bych na pět, ale takhle...kyselá pachuť trochu zůstala.

 • poster

  Star Trek (TV seriál) (1966)

  Původní seriál s tou nejlepší posádkou, která kdy pro Star Trek vznikla. Zpočátku působí dost nekoukatelně a pokud to někdo po pár dílech vzdá, skoro se ani nedivím. Ale postupně si posádka vaše sympatie určitě získá, a ústřední trio především. Konečně, ten seriál je hodně právě o přátelství kapitána Kirka, důstojníka Spocka a lodního lékaře McCoye. Dialogy pro ně jsou napsány bezvadně a hlavně proto jsem si seriál tak oblíbil. Nicméně zápletky jsou často dost bizarní a triky svou kvalitou jen pro otrlé.

 • poster

  30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

  Dost špatně se hodnotí něco, co má jednotlivé díly kolísající někde mezi pěti rudejma hvězdama a odpadem. Zatímco první díly jsou obecně hodně dobré, tak celé šedesátky jsou obecně hodně špatné. Třetí housle, plánice, štvanice, nevím jak se to všechno jmenovalo..opravdu slabota. Ani Studna mi nic moc neřekla. Na druhou stranu díly jako Romance o nenápadné paní, Rubínové kříže, Loupež sladkého i i většina těch s Jirkou Hradcem a rozvědkou ušly. Jo, je to politický jako hrom, ale to v tom vidí každej školák, viz vtipnej díl s Mašínama. Není to můj oblíbenej seriál, na druhou stranu do něj nebudu pseudointelektuálně kopat a na některé díly se podívám vždy rád. PS - Po pár letech jsem si dal reprízu některých mých oblíbených dílů, a zvedám na poctivé 4*. Úvodní znělka je geniální, atmosféra ohromná, a především díly zasazené do poválečných let nepostrádají spád. Potom se přesuneme více na politické hřiště, to ovšem není nezbytně na škodu - třeba takový Petr Štěpánek jako parodie na Vencu Havlindu je zkrátka geniální..:)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace