Slovensko 2.0 (2014)

Film, ktorý rozhodne vybočuje zo súčasnej filmovej produkcie. Niektoré príbehy úžasné: Pravidlá hry, Pohreb prezidenta, Bez vône, Návraty, Druhý pokus - hlavne prvý a posledný, no napríklad taký "PSSST" bol úplne mimo môjho vkusu či pochopenia - dosť mi kazil celkový dojem z filmu. Veľmi zaujímavá myšlienka podaná veľmi zaujímavou formou, no miestami mi to nesedelo ako celok. Veľmi rada si tento film pozriem znova a nájdem v ňom ešte mnoho nového a nepochopeného. Myslím, že sa netreba nechať odradiť dosť zvláštnym trailerom a kritickými hodnoteniami - stojí za to ho vidieť.

První republika (2014) (seriál)

Mám pocit, že každým dielom lepší a lepší seriál. Krásne kostýmy a výprava, dokonca aj herecké výkony sú vo väčšine prípadov veľmi dobré. Pútavý a napínavý dej, ktorý sa stáva čoraz zaujímavejším. Výborný Ján Koleník a nové, málo známe tváre s veľkým potenciálom. Len tak ďalej - myslím, že sa tento kúsok môže vypracovať na veľmi kvalitný seriál.

Změnil tvář Šanghaje (2010) (TV film)

Úžasný dokument, ktorý ma po pár minútach prikoval ku obrazovke a nedovolil mi ju opustiť. Dokument ukazujúci, že aj my máme mnoho výnimočných ľudí (ktorých si ale bohužiaľ väčšinou necháme vyniknúť iba v zahraničí). Nielen obsahom ale aj spracovaním prvotriedny dokument, ktorý som si s radosťou pozrela aj druhý krát.

Sizyfos (2011) (TV film)

Krásne spracovaný dokument od Mareka Janičíka. Popri jeho filme Kino svet rovnako vynikajúci ako po technickej, tak aj po umeleckej stránke. Zaujímavá téma, krásna kamera, prirodzený prejav účinkujúcich – človeka to nabáda, aby začal viac sledovať Janičíkovu tvorbu. Ak sa takýto ľudia udržia v kultúre, čaká nás éra skvelých dokumentov.

Lovefield (2008)

Krátky film s úžasnou pointou dokonale skazenou samotným názvom. Krásne je tu vidieť, čo všetko dokáže urobiť strih, hudba, kamera, symboly: havran a mnoho iných prvkov. Perfektný nápad, atmosféra, spracovanie, výkony, všetko až na ten titul.

Slzy padaly (1982)

Jeden z pokladov sovietskej i svetovej filmovej tvorby, na ktorý by sa nemalo zabudnúť. Spája námet od Andersena, Daneliyove „smutno-veselé" rozprávanie a Kancheliho citlivú hudbu. Film nie je pre akciechtivého diváka ani pre milovníkov prvoplánových ničnehovoriacich filmov, tzv. oddychoviek. Oslovil ma svojou priamosťou, jednoduchosťou a nenútenosťou – nehovoriac o hereckých výkonoch, snímaní a sile niektorých obrazov (záverečná scéna).

Poirot řídí Orient expres (2010) (TV film)

Veľmi príjemný dokument, ktorý v sebe nesie akýsi pokoj. Možno to je príjemným hlasom Davida Sucheta alebo spracovaním tvorcov, no stáva sa jedným z mojich obľúbených dokumentov, na ktoré sa vždy znova rada pozriem. Kvalitná kamera, krásne zábery, zaujímavá téma.

Anna Karénina (2013) (TV film)

Po zhliadnutí inscenácie v Bratislave a verzie s Keirou Knightley toto bola moja tretia Anna Karenina. Napriek malým očakávaniam som bola príjemne prekvapená. Musím uznať, že film podľa môjho názoru nemal vôbec ruský nádych, no oproti britsko-francúzskej verzii sa mi zdal menej zidealizovaný. Herecké výkony boli dobré, hudba dodávala filmu tú správnu atmosféru a okrem niektorých malých detailov mal film hlavu aj pätu. Možno nie tak veľkolepé, no po mnohých stránkach veľmi kvalitné spracovanie.