StDavid

okres Praha
dělník Cinemaxu

<< předchozí 1 2 3
    • 25.7.2018  16:36

Skvělá pohádka pro děti, velmi průměrné sci-fi pro dospělé

• 18.1.2016  17:16
    Deutschland 83 (TV seriál) (2015)

Už dlouho jsem se tak nerozcházel v hodnocení s ostatními. Scénář seriálu je tak neuvěřitelně naivní a pitomý, že jsem vydržel jen jednu epizodu. Dvě hvězdy jsou za kostýmy.

• 30.6.2015  13:58
    Partyzán (2015)

Výborný nápad, skvělá pointa a dobří herci, co chtít víc.

• 21.5.2015  09:49
    Zákon trhu (2015)

Film působí jako dokument o naprosto obyčejném muži 50+, který ztratil práci - scény z všedního života, hledání práce, nová práce. Vincent Lindon je skvělý a ten film je dobrý, byť možná místy zdlouhavý. Hořký náhled do pracovního systému supermarketu, který plíživě křiví morální charakter zaměstnanců.

• 6.5.2015  11:47
    Plot (2015)

Taková nezávislejší Shyamalanova The Village, ale s teleportací navíc.

• 28.4.2015  10:00

Velmi solidní válečný film, s poměrně netradičním (štafetovým) přístupem k hlavním hrdinům. Nic víc, nic míň.

• 12.8.2014  13:30
    Flashback (2011)

Garážový film, který vzniknul z čirého nadšení tří kamarádů, celý je dělán na klíčovacím pozadí. Pokud se přenesete přes slabší vzhled, tak dostanete solidní porci velmi vtipných filmových plakátů a gagů (a jedna z postav, vzdálený potomek George Lucase, používá jen věty ze Star Wars).

• 20.6.2014  15:41
    Supremacy (2014)

Známí herci se nechali uvrtat špatným režisérem do špatného filmu. Zbytečných 111 minut.

• 28.5.2014  15:40
    Sunken City (2014)

Jedna hvězda za jeden výborný vtip, ale jinak je to nízkorozpočtová nevtipná bída.

• 28.5.2014  15:38

Celou dobu si člověk říká, jak je ten scénář mizerný a pak se dozví, že to je true story ... ale i tak je ten film špatný.

• 28.5.2014  15:32
    The Turning (2013)

Povídkový film kolísavé kvality se smrtící stopáží. Z valné části spíš obrazová pocitovka, ale časté hodnocení "odpad!" si podle mě nezaslouží.

• 12.1.2014  18:21

Herec, který dostane roli jako mrtvola při policejních rekonstrukcích - slibná zápletka, ale výsledkem je průměrná až podprůměrná francouzská komedie.

• 12.1.2014  18:16
    WTF (2014)

Tenhle film má jediné pozitivum - uvidíte spoustu Remiho klipů pohromadě, většinu starých (na začátku) a některé nové (na konci) a to jsou také jediné momenty, kdy se zasmějete. Vše mezi tím je naprosto zoufalé - nevtipný scénář a fatální herecké výkony. Freddy Got Fingered je proti tomuhle oscarový trhák. (Film jsem viděl v novinářské předpremiéře - bez hudby a s alternativním závěrem, což samozřejmě hraje roli).

• 12.1.2014  18:02

Tvůrci zmínili, že jejich velkým vzorem je Tim Burton, na filmu je to poznat a vzor zůstává nepřekonán. Nečetl jsem knižní předlohu, takže mi děj filmu přišel trochu roztříštěný a co v něm dělala např. postava Jacka Rozparovače, netuším doteď. Ale jinak má film celkem spád a je v něm několik výborných nápadů.

• 14.8.2013  15:35

Crowd-sourcingový film s velmi špatnou kamerou a několika výbornými vtipy. První polovina filmu je spíš soubor skečů lepší kvality a druhá polovina je horší romantická komedie. Tři odřené *.

• 12.8.2013  17:25

Nic jsem si od filmu nesliboval a dočkal jsem se příjemného překvapení. Tematicky má film blízko k Ice Storm, ale je samozřejmě slabší.

• 10.7.2013  10:20

Ani špatný ani dobrý, prostě takový "dokonale nijaký".

• 11.4.2013  10:30

Přestože téma filmu mě už předem odrazovalo, tak tohle je překvapivě dobrý film s výbornými herci.

• 2.4.2013  14:24
    Procitnutí (2012)

Máte pocit, že sledujete celkem průměrný a nijak skvěle natočený thriller, z herečky v hlavní roli, hrály nejlépe její prsa, ale přesto se vyplatí se dívat - několik dobrých momentů a výborný závěr.

• 22.3.2013  10:18
    Layla Fourie (2013)

Žena, která pracuje na polygrafu omylem srazí autem chlápka a zabije ho, to vše v JAR, aby byla zohledněna i rasová linka scénáře. Následuje trochu ukoptěné pole nepravděpodobných náhod a výčitek svědomí. Nějak mě to neoslovilo.

• 7.3.2013  11:02

Tobias Moretti v roli záporáka, ale stejně jako u Komisaře Rexe, i tentokrát se psem po boku - plechovým. Škatulku rodinný film bych asi nepoužil, je to prostě film pro děti se vším všudy.

• 13.2.2013  15:10

"No, tak, že bych ještě sklidil, na zimu bych prodal kravku a na jaře už nezaseju." Je to takové obrazově působivé, velmi symbolické a dějově vcelku flegmatické postapo. Mohl by mi někdo vysvětlit těch posledních 10 vteřin? To bylo ztělesnění režisérovy fobie nebo živočišný nástupce lidského druhu?

• 7.2.2013  17:19

Breakfast is Tiffany! Ze začátku to moc nevypadalo, ale mašina nápadů se nakonec rozjela. Jordan Galland by si neměl své scénáře režírovat.

• 30.1.2013  17:32
    Everyday (2012)

Ian (John Simm) je ve vězení a jeho manželka Karen ho s dětmi chodí navštěvovat. Občas Iana pustí na víkend z vězení domů. A tohle se opakuje pořád dokola ve stylu Dogma 95. Rozhodně to není špatný film a navíc soundtrack obstaral Michael Nyman, ale po hodině už to začíná být slušná nuda.

• 18.1.2013  10:46

Ukolébavka pro ženy 45+. Scénář je tak dokonale schematicky předvídatelný, až je to uklidňující.

• 17.1.2013  15:23

"Technická chyba" která se ptá všech starších mužů, co dělali před 22ti lety a jestli náhodou nejsou její otec. Severská kinematografie prostě vládne. Scénáristé předávkování lišejníkem zplodili naprosto brilantní dílko.

• 10.1.2013  15:46

Pavouk Sauron se právě stal hrdinou dne. Skandinávská černá komedie o jednom týdnu v centrále telefonního operátora, arachnofobii a teroristické skupině zaměřené proti elektřině.

• 22.12.2012  13:08

Buzerace ze strany státního aparátu podporuje terorismus, zejména pokud jste Pakistánec v USA po 9/11. Bez Kate Hudson by tenhle film byl určitě lepší.

• 11.12.2012  13:48
    Kapitál (2012)

Costa-Gavras je bezpochyby skvělý režisér, takže film má spád i napětí. Trochu to celé drhne v místech, kde se levicové názory režiséra promítají do smýšlení predátorů z investiční banky. A za strašlivý WTF závěr musí jedna hvězda dolů.

• 23.11.2012  16:43

Máma Melanie umřela při autonehodě. Melanie žije sama a má panenku, která na ní mluví a dává jí příkazy, takže je zaděláno na super originální zápletku, jaká tu v historii kinematografie ještě nebyla. Melanie má nůž, kterému občas věnuje dlouhý pohled. Melanie má taky na vánočním stromečku řetěz, který je celý z žiletek. Melanie má i přes své divné chování ctitele. Až skoro do konce se ve filmu prakticky nic nestane, pointa není úplně špatná, ale tu nudu předtím nepřebije.

<< předchozí 1 2 3